Кираџиеви со лични рекорди од Хановер маратон

Александар и Биљана Кираџиеви на вчерашниот маратон во Хановер истрчаа одлична трка и дома се враќаат со нови лични рекорди.

viber image 2019-04-07 , 16.13.43Александар, маратонот го истрча за време од 2:37.55, додека Биљана финишираше за 3:01.08.

И двата резултата се втори најдобри времиња во Македонија во маратон, веднаш зад македонските рекорди во оваа дисциплина, во машка и женска конкуренција.

Следна голема трка за која тие се подготвуваат е Виз Ер Скопски маратон.

 

Permalink