1080P 3G HDMI да SDI BNC Конвертор + SDI да HDMI Конвертор HDMI SDI / BNC Extender Над еден 100/328ft Коаксијален Кабли

1080P 3G HDMI да SDI BNC Конвертор + SDI да HDMI Конвертор HDMI SDI / BNC Extender Над еден 100/328ft Коаксијален Кабли

39 %

DEN 1756.00

DEN 2879.52

Свеж

Во магацинот

Прифаќа плаќање со Кредитна Картичка, Банкарски и други начини на Плаќање дека Aliexpress поддржува.
Поврзете го HDMI ™ излез од Примачот да се high-definition екранот уреди како што се HD-LCD, HD-DLP и HD проектори со HDMI влез интерфејси. За да се осигура ќе плаќаат за минималните даноци, ние ќе ги прогласи за вашите производи, како подарок со пониска содржина вредност. Спецификации
HDMI Предавателот пристаништа 1 x HDMI, 1x BNC
HDMI Приемник пристаништа 1 x HDMI, 1x BNC
Напојување 2x 5 V1 A DC
ESD Заштита на Човечкото тело модел ±8k V (air-јазот празнење) ,
±4k V (контактирајте со празнење)
Димензија 80mm x 41mm x 25 mm
Тежина 150g
Оперативни Температури Од 0°C ~ 40°C / 32°F ~ 104°F
Складирање Температура -20°C ~ 60°C / -4°F ~ 140°F
Релативната Влажност 20 ~ 90% RH (Не-кондензирање)
V. Карактеристики
1. Користете го high-speed HDMI кабли кои што се препорачани за растојанија кои се потребни за секоја врска.Плаќањето мора да се изврши во рок од 19 дена на аукција затворање, ако не на исходот веднаш по аукција затворање, ве молиме почекајте неколку минути и обидете се повторно.
За испорака :
1.
Поврзете го HDMI Предавателот BNC излез порти со користење на еден RG6 коаксијален кабли да се вклучени Приемник.Ве молиме да ни даде позитивен фидбек & 5 ѕвезди ги видиш, што ќе им донесе подобра шанса да се развие нашата продавница.Сите предмети се испраќаат во светот што е можно поскоро, и ако имаш конкретни превозот барање, ве молиме кажете ни пред превозот.Сите парцели испраќаат преку нормална пост(Aliexpress стандард превозот,CN пост,e Packet) се ограничени на тежината во рок од 2 KG,ние ќе изберете соодветен начин да се испрати. HDMI Приемник (SDI да HDMI конвертор)1 Pcs
3. Вовед
HDMI extender над 1 коаксијален кабел е вистинскиот начин за да испратите вашите HDMI сигналот во текот на долги растојанија.Ако вашиот парцела со прекумерна тежина, ние ќе организираме вашиот парцела преку 2 парцели. 5 V1 A DC Адаптер за Напојување (2 Парчиња)
4.
HDMI да SDI конвертор :
SDI да HDMI конвертор :
За плаќање :
1.Ние не сноси сите дополнителни увозни давачки, даноци, ДДВ или други скриени трошоци. HDMI кабел должина не треба да надминува 16 ft. И ако тоа не е доволно. Препорачливо е дека фабрика прекинат кабел собранија се користи и нивната должина не смее да надмине 328 ft соодветно. Производ Упатство
IV. Па ве молиме да не информирате однапред ако имате барања за содржина вредност пред превозот. Equalizes и обновува дојдовни ТМД податоци пред да се ре-емитува со висок квалитет, без оглед на дојдовниот сигнал за квалитет. HDMI кабел должина не треба да надминува 16 ft. Пакет
1. Поврзете и да Работат
Поврзете на сигналот од извор, како што се Blu-Ray Плеер, Play Station 3, аудио/видео приемник, кабелски или сателитски приемници, кои се опремени со HDMI излез интерфејси со краток high-speed HDMI кабел со HDMI Предавателот на текст. Наместо да се користи за скапи HDMI кабли, на овој уред ви овозможува да го користите вашиот постоечки коаксијален кабли/сиднеј, а исто така се вршат истите функции како и пренесување на Длабоко Боја (12 бита/боја), видео, сите со пропусен опсег до 225 MHz.

Бренд Име: wiistar
Број На Модел На: HDMI да SDI Конвертор + SDI да HDMI Конвертор
Примена: Проектор,DVD Плеер,Мултимедијални,Телевизија,Камера,ТВ КУТИЈА,Следење на
Пол: Женски-Женски
Конектор A: HDMI
Конектор Б: SDI, BNC
HDMI Extender Над еден 100m: hdmi да sdi да hdmi 3G
HDMI КОАКСИЈАЛЕН КАБЛИ EXTENDER 100: hdmi extender 100
hdmi коаксијален extender 100: hdmi да bnc кабли RG-6 HDMI
HDMI RG-6 HDMI: HDMI
Функција: HDMI Extender,HDMI да SDI Конвертор,HDMI да SDI конвертор
Бесплатен превозот : Поддршка

Додатоци на производи

Wiistar Extender Мини HDMI да SDI Конвертор Адаптер 3G HD SDI за возење HDMI Монитори со адаптер ЕУ НИ велика БРИТАНИЈА АУ Приклучок Свеж Со попуст
DAHUA Делница Кутија PFA122 видео надзор Додатоци IP Камера Загради Камера Планината Свеж Со попуст
DAHUA Делница Кутија PFA122 видео надзор Додатоци IP Камера Загради Камера Планината

Напомена : Freeshipping од Кина пост воздух mail е многу бавно , просечното време на испорака е за 30 дена, но понек

DEN 1094.00 1151.52
1m/2м/3.5 m/5m 6LED 8мм Леќа USB Endoscope Камера Андроид Водоотпорен Endoscope Borescope Инспекција Цевка Видео Камера Мини Свеж Со попуст
H. Видите 16CH Надзор Систем 8 720P Надворешна Безбедносна Камера 16CH видео надзор DVR Комплет Видео Надзор iPhone, Андроид Свеж Со попуст
OwlCat Затворен Куршум видео надзор Камера Guard Ѕид Пластични Домување Штит, со заградата за Видео Надзор Безбедносни Камери Свеж Со попуст
CCDCAM H. 265 5MP SONY IMX178 Hisilicon 3516A Ултра Ниска светлина IP Модулот на Камерата Поддршка двонасочна Аудио Свеж
CCDCAM H. 265 5MP SONY IMX178 Hisilicon 3516A Ултра Ниска светлина IP Модулот на Камерата Поддршка двонасочна Аудио

5.0 ПРАТЕНИК ѕвездасветлина реално време modle двојно одбор 10 / 100 интерфејс, RJ45 двонасочна аудио интерфејс

DEN 4464.00
3.2 Инчен Бебе Монитор Безжична Видео Боја Бебе Nanny Безбедносна Камера Баба Електронски Ноќ Визија Температура Следење Свеж Со попуст
Системи за видео надзор Мини Микрофон за Аудио ги собереш во Широк Спектар Камера Микрофон Аудио Микрофон Безбедност DVR систем Свеж Со попуст
GZGMET DC 12V Бела RS485 видео надзор Камера Ротирачки Заградата Автоматска IP Камера NVR Пан Навалите Камера Заградата Свеж
2017 Нов Стил Супер Мини AHD Рекордер 1 Канал Мобилни DVR Поддршка 256GB ТФ-Картичка и 1TB HDD Свеж
2017 Нов Стил Супер Мини AHD Рекордер 1 Канал Мобилни DVR Поддршка 256GB ТФ-Картичка и 1TB HDD

2017 Нов Стил Супер Мини AHD Рекордер 1 Канал Мобилни DVRПоддршка 256 GB ТФКартичка и 1 TB HDD ве Молиме оставете по

DEN 4080.00
ip камера 1080p wifi надзор Безжична мини систем 2mp видео надзор за безбедност на мали дома видео камери гледачот најмалите Свеж Со попуст
Практична Затворен Отворено Соларна Енергија Атарот Лажна Имитација Дома видео надзор за Безбедност Камера со LED Индикатор Свеж Со попуст
H. ВИДИТЕ Безбедносна Камера Систем 8ch CCTV Систем 4 1080P видео надзор Камера 2.0 MP Камера за Надзор, Комплет 8ch DVR 1080P Свеж Со попуст
H. ВИДИТЕ Безбедносна Камера Систем 8ch CCTV Систем 4 1080P видео надзор Камера 2.0 MP Камера за Надзор, Комплет 8ch DVR 1080P

ВИДИТЕ Продавница Клуб, Сите што треба да направите е да кликнете и да ги следат нас.Следете H.(Поддршка з

DEN 8568.00 16799.52
2M Кабел 5.5 мм 6 Led диоди IP67 Водоотпорен Usb Endoscope Андроид OTG Змија Цевка Цевка 5cm 480P Мини Надзор Инспекција Камера Свеж Со попуст
2M Кабел 5.5 мм 6 Led диоди IP67 Водоотпорен Usb Endoscope Андроид OTG Змија Цевка Цевка 5cm 480P Мини Надзор Инспекција Камера

Црна,Црвена,Златна Боја се avalaible,Оставете пораки за бојата што сакате,или ние ќе ги испрати во случаен на

DEN 318.00 352.80
Ниска Цена На Продажба!1/4Cmos 1200tvl FH8510+139 HD Камера IR-намалување на Отворено водоотпорен IP66 Ноќ Визија 30m безбедност Свеж Со попуст
850nm 30LED 8мм Инфраред IR Led Одбор За Камера 45 Степен Сијалица.КИП-36f8-45 Свеж
850nm 30LED 8мм Инфраред IR Led Одбор За Камера 45 Степен Сијалица.КИП-36f8-45

Пакетот вклучува : 1pcs 36 LED 8мм Инфраред Led Одбор.Answer : ___________________________ Note : 1 2 P 2.0 mm( Одбор моќ приклучок), 2 P 1.25

DEN 134.40
ZOSI 4CH ЦЕЛОСНА ВИСТИНА 1080P HD-TVI DVR Рекордер Со HDMI 4X 1980TVL Затворен надворешен Надзор за Безбедност Купола Камера Свеж Со попуст
ZOSI 4CH ЦЕЛОСНА ВИСТИНА 1080P HD-TVI DVR Рекордер Со HDMI 4X 1980TVL Затворен надворешен Надзор за Безбедност Купола Камера

Ако вашата адреса е дефинирана како далечински област од Fedex / DHL / ТНТ / EMS, ќе треба да плаќаат екстра $30 д

DEN 10800.00 14399.52
REDEAGLE видео надзор 1000TVL Мини Home Security Видео Надзор Камера 6 IR Led диоди Најмалите Свеж Со попуст
REDEAGLE видео надзор 1000TVL Мини Home Security Видео Надзор Камера 6 IR Led диоди Најмалите

dianxiaobao_1dianxiaobao_2Ве молиме одберете PAL / NTSC Правилно зависност од вашата земјаКарактеристики : Мини дизајн,

DEN 726.00 864.00
Системи за видео надзор 1080P IP Камера Full HD Отворено H. 264 2MP ONVIF 2.0 Мегапикселна Куршум Безбедносна Камера IP 1080P Свеж Со попуст
Системи за видео надзор 1080P IP Камера Full HD Отворено H. 264 2MP ONVIF 2.0 Мегапикселна Куршум Безбедносна Камера IP 1080P

H 264 Главниот Профил2.0 Мегапикселна 19201080 РезолуцијаDual H 264 Поток, решение, рамка стапка, малку стапка прил

DEN 1263.00 1559.52
25ММ Леќа SONY 960H Effio-E 4140+810811 700TVL CCD Боја на OSD мени Мини Куршум Камера Отворено Водоотпорен видео надзор за Свеж
25ММ Леќа SONY 960H Effio-E 4140+810811 700TVL CCD Боја на OSD мени Мини Куршум Камера Отворено Водоотпорен видео надзор за

25ММ Леќа SONY 960 H EffioE 4140+810811 700 TVL CCD Боја на OSD мени Мини Куршум Камера Отворено Водоотпорен видео надзор Без

DEN 1824.00
AZISHN видео надзор 12pcs Низа IR LED диоди илуминатор инфраред Отворено Водоотпорен Ноќно видео надзор Пополни Светлина за Свеж Со попуст
2MP HD 1080P PTZ Wifi IP Camera IR-Намалување на Ноќ Визија двонасочна Аудио видео надзор Надзор Smart Camera SD-Картичката Свеж Со попуст
2MP HD 1080P PTZ Wifi IP Camera IR-Намалување на Ноќ Визија двонасочна Аудио видео надзор Надзор Smart Camera SD-Картичката

image img {ширина : 400px;висина : авто}.тпроизвод .image img {ширина : 95.наслов {textalign : center;маргина : 4vw 10% 0;fontsize : 3.содрж

DEN 1532.00 2188.80
Yanivision Plug & Play 8CH NVR Безжичен Систем за видео надзор 720P HD H. 264 IP66 Мини Home Security Видео WIFI IP Camera Надзор, Свеж
Yanivision Plug & Play 8CH NVR Безжичен Систем за видео надзор 720P HD H. 264 IP66 Мини Home Security Видео WIFI IP Camera Надзор,

За тарифи и оддалечените областиТарифи : Ние сме бесплатен превозот за повеќето земји, но не покривање н

DEN 21984.00
Лажни/Лажна Купола Безбедносна Камера за видео надзор Лажни IR LED Трепка Црвено LED Светло Свеж Со попуст
Лажни/Лажна Купола Безбедносна Камера за видео надзор Лажни IR LED Трепка Црвено LED Светло

12022678613619251 ТОПЛА ПРОДАЖБА парче парче парче парче парче парче парче парчеКарактеристики : 1,Многу реална

DEN 259.00 288.00