Ново! Шарени Пејзажи,Смета Отпечатена на платно DMC 11CT 14CT Крстот Бод за полнење,везана Поставите embroider,Во Пролетта Дома Декор

Ново! Шарени Пејзажи,Смета Отпечатена на платно DMC 11CT 14CT Крстот Бод за полнење,везана Поставите embroider,Во Пролетта Дома

49 %

DEN 1077.00

DEN 2111.04

Свеж

Во магацинот


1598346309420134 Топло Препорачувам US $ 4.80
/set US $ 5.60
/set US $ 5.69
/set US $ 6.83
/set US $ 5.17
/парче US $ 6.11
/set US $ 3.77
/set US $ 6.4
/set US $ 6.4
/set US $ 7.5
/set US $ 5.04
/set US $ 5.45
/set US $ 5.88
/set US $ 3.77
/set US $ 5.03
/set US $ 5.09
/set US $ 4.61
/set US $ 6.29
/set
Т тој Големина е Вез Крпа Големина. Големина е прирачник за мерење, не може да биде околу 1-3 см мерење грешка, тоа му припаѓа на нормални ситуација. Ви благодариме за вашето разбирање.
Опис : Големина(W*H) : 103cm*52 см ( 14 CT ), 131cm*66cm ( 11 КТ ) на Теми Боја Количина : 114 Боја (Embroidering ткаенина) : Бела
Предност : Ние имаме свои фабрика,Ние квалификувани за вашиот најголемиот Дел наредби. 100% Сосема нов. 100% еколошки памук. Ние ќе обезбедат 30% повеќе на теми за секој проект. Добар сјај,не-бледнее,не е лесно да се пробие и pilling. Користете растворливи заштита на животната средина материјал. Ултра јасно професионални embroidering дијаграм. Тоа, исто така, може да биде прекрасен подарок за вашето семејство и пријателите. Акции : Во Парк
Пакет Содржина :
Вез платно , Везови теми , Везови игла , шема. [Забелешка : (не надвор рамка)]
Answer : ___________________________ Note : (14 CT)ве молиме да не го користите 2 насоки теми за целосна бод,1 насоки теми за назад бод. (11 CT)ве молиме да користите 3 насоки теми за целосна бод,2 насоки теми за назад бод. Моделот е отпечатена на платно (11 CT печатени и 14 CT печатени) , па пред завршувањето крои, на платно не може да го допре водата , инаку печатени дел ќе исчезне. По завршувањето на крои, да се стави на платно во вода за половина час, а потоа го направи тоа сува, а потоа ќе може да направи рамка за тоа.
Инструкции за печатени
Инструкции за unprinted
1598346309420137 Топло Препорачувам US $ 5.32
/set US $ 5.99
/set US $ 7.03
/set US $ 4.19
/set US $ 7.97
/set US $ 4.61
/set US $ 5.45
/set US $ 5.04
/set US $ 10.08
/set US $ 7.55
/set US $ 5.45
/set US $ 4.19
/set US $ 6.29
/set US $ 5.04
/set US $ 5.87
/set US $ 5.87
/set US $ 8.09
/set US $ 5.93
/set US $ 4.67
/set US $ 4.92
/set US $ 4.49
/set US $ 5.75
/set US $ 4.07
/set US $ 4.41
/set US $ 5.17
/парче US $ 6.45
/set US $ 4.79
/set US $ 5.57
/set US $ 5.12
/set US $ 5.03
/set

Крстот Бод Ткаенина КТ број: 11CT печатени, 11CT unprinted, 14CT unprinted, 14CT печатени
Бренд Име: Радост Недела
Шаблон Тип: Сценско
Материјал: 100% Памук
Тип: Пакет
Стил: Пастирски
Употреба: Слики
Рамка: No
Платно Пакување Метод: Укината
Надворешното Пакување: PVC кеса
Крстот Бод Ткаенина КТ број: 14CT или 11CT
Ткаенина Тип: Памук
Употреба: Домаќинство Essentials/Декорација
Тема: Сценографијата Серија
Број На Модел На: F093

Додатоци на производи

Везана,Златен Лили цвет за вез,DIY DMC 14CT Unprinted Крстот бод колекции ,Уметност Модел се смета Крст-Крои оркестарот Свеж
JoySunday крстот бод Цвеќиња во сини и бели порцелански апстракт DMC14CT11CTcotton везана livingroom хотел сликарство Свеж Со попуст
JoySunday крстот бод Цвеќиња во сини и бели порцелански апстракт DMC14CT11CTcotton везана livingroom хотел сликарство

Било купувачот собрани од нашата продавница, производ или да се додаде на нашите производи во сакаат ли

DEN 418.00 696.00
Везана,DIY DMC Крстот бод,Сетови За Везови колекции,Прецизни Печатени романтична дрвја,Смета Крст-Крои,Божиќ подароци Свеж Со попуст
На Зимско Утро 11CT Отпечатена На Платно Кинески Смета Крстот Бод Модели Колекции Остатокот Соба Крстот Бод Дома Декор Слики Свеж Со попуст
SewCrane Флорални Перница Покрие Печат Крстот Бод за Полнење, Летање Цвеќиња,18.1 инчи Свеж
SewCrane Флорални Перница Покрие Печат Крстот Бод за Полнење, Летање Цвеќиња,18.1 инчи

ОПИС НА ПРОИЗВОДОТПрофесионални бод по бод дизајн, Deisgn е отпечатен во перат мастило на платно, Лесен за

DEN 460.80
Радост недела цртан филм стил среќен семејство божиќ крстот бод обрасци, графикони вез за деца Свеж Со попуст
Радост недела цртан филм стил среќен семејство божиќ крстот бод обрасци, графикони вез за деца

6081811130100137 топла продажба парче Радост недела цртан филм стил среќен семејство божиќ крстот бод обрас

DEN 251.00 456.00
Lychee 11CT Крстот Бод Aida Ткаенина, Памук Ткаенини DIY рачно изработени Крстот Бод Ткаенина за Шиење Додатоци Свеж Со попуст
Lychee 11CT Крстот Бод Aida Ткаенина, Памук Ткаенини DIY рачно изработени Крстот Бод Ткаенина за Шиење Додатоци

Материјал : Памук, Големина : 1 : 30cm Должина, ширина 30cm 2 : Должина 45см, ширина 30cm Информации : 1.Поради светли

DEN 96.00 100.32
Реката и kingfisher Отпечатена на Платно DMC Смета Кинески Крстот Бод Колекции на печатени Крст-бод поставите Везови Везана Свеж Со попуст