Нови Мултифункционален Автоматско Жица Stripper Crimping Клешти Машина Терминал Алатка Црвена/Жолта G08 Капка брод

Нови Мултифункционален Автоматско Жица Stripper Crimping Клешти Машина Терминал Алатка Црвена/Жолта G08 Капка брод

17 %

DEN 517.00

DEN 623.52

Свеж

Во магацинот


Забелешка : ве Молиме оставете ги вашите светла боја( бело/црвено )за избор во вашата нарачка коментар или ние ќе го испрати по случаен избор! Направени од високо квалитетен челик, собирање на соголување, средување, crimp терминал три функции во еден инструмент, освен повеќе
напор отколку конвенционалните жица strippers, соголување линија се повеќе е подобро, не го уништи линија, да се подобри работата
ефикасност. Лесно соголување без какво било прилагодување Мултифункционален, направени од челик, со посебен закорави, со долго траење За соголување жица од AWG24-10(0.2~6.0 mm⊃2;) За сечење и одземање на жица и кабел За crimping изолирани и не-изолирани терминали
Спецификации :
Материјал
Сечилото цврстина
(HRC)
Тврдост
Вкупна должина (mm)
Боја
Сечилото
Се справи со
SS41
ABS + TPR
52 °~57 °
Телото цврстина : HRC88 °~90 °
Се намали тврдоста : HRC55 °~60 °
210
Жолти/црвени
Оперативни функции : За изолирани терминали 10-22 AW (0.5-6.00 mm) За не-изолирани терминали 12-10 AWG (4.0-6.0 mm) 22-14 AWG (0.5-2.5 mm) За автоматско палење терминали 7-8mm
Забелешка : ве Молиме овозможи 0-2mm грешка поради прирачник за мерење Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ве молиме да се разбере, ви Благодариме Пакетот вклучува : 1 x Автоматски Жица Stripper

боја: Црвена, Жолта
Бренд Име: TOOZO
DIY Материјали: Електрични
Тип: Decrustation Клешти
Примена: Жица Stripper
Материјал: Челик

Додатоци на производи

Висок Тешко 3PCS Волфрам Челик Машина Алатка 6mm месо тело 12mm Машина Impeller Мелење Главата Ротари Датотека Bur Абразивни Свеж Со попуст
DN 0-25мм алуминиум материјал ПВЦ цевки машина, режа, цевки машина, нож Свеж
DN 0-25мм алуминиум материјал ПВЦ цевки машина, режа, цевки машина, нож

За практичноста на транспорт, пакување со картонски кутии, krabičkách се Кинески, ве молиме да се разбере.DN 02

DEN 187.20
12Pcs/Set 1/4 Инчи 50mm, T5-T40 Магнетни Torx Шрафцигер Битови за Полнење Свеж
12Pcs/Set 1/4 Инчи 50mm, T5-T40 Магнетни Torx Шрафцигер Битови за Полнење

Опис : Тип на глава : TorxМатеријал : S2Тип на месо тело : 6.25 mm / 1 / 4 инчи хексадецималенГолемина : T5, T6, T7, T8, T9, T

DEN 458.40
10Pcs 1/8Inch месо тело Мелничката Ротари Датотека Burrs Малку Локатор Поставите резби во Дрво Rasps L15 Свеж Со попуст
10Pcs 1/8Inch месо тело Мелничката Ротари Датотека Burrs Малку Локатор Поставите резби во Дрво Rasps L15

Карактеристики : Високо производство ефикасност, добра обработка на квалитет, заврши, лесен за употреба

DEN 168.00 180.96
2017 топла продажба 1PC нов висок Квалитет Индустриски кожа ножици и цивилни прилагоди ножици за прилагоди на сечење кожа Свеж Со попуст
Utili-Копче 6 Во 1 Мини Multitool Keyring Копче Синџир Кампување Опстанок Спасување Џеб Plier Алатки Свеж
Utili-Копче 6 Во 1 Мини Multitool Keyring Копче Синџир Кампување Опстанок Спасување Џеб Plier Алатки

Спецификација : 1 100% сосема нов2 Цврсто не се заклучи на копчето прстен3 Големина : прибл 70193мм4 Идеален за

DEN 56.16
DN 20-63mm ПВЦ цевки, секачи, trunking двојна намена ножици, исто така и за PPR цевки, композитни цевка Свеж Со попуст
DN 20-63mm ПВЦ цевки, секачи, trunking двојна намена ножици, исто така и за PPR цевки, композитни цевка

Мојата фабрика специјализирана во производство на PPR цевки, ножици, ppr заварување Машини, цевководни фит

DEN 378.00 397.44
Пеперутка во нож обука нерѓосувачки челик нож пеперутка КС ОДИ нож Counter Strike играта преклопен Нож без работ досадна алатка Свеж Со попуст
HX ОТВОРЕНО Остри Областа Опстанок Тактички Нож, Отворено Џунглата Носи Нож, Кампување Лов на Висок Квалитет на Нож, EDC Тешко Свеж Со попуст
DRELD 10PCS Јаглероден Челик Резба Нож Камени Скулптури Гравирање Нож Печат Сечење Нож Печати Алатки Burin Сет за Машини за Свеж Со попуст
OOTDTY Pratical се Справи со Розова Коса Трајни Чешел Почиста Четка за Чистење Смена Вградени Алатка Лесни Идеален За Патување Свеж Со попуст
Двојна Употреба Нето Линија Мрежа Кристал Crimping Клешти Терминал Crimping Клешти Мрежа Телефонска Линија Мулти Цел Рака Алатка Свеж Со попуст
12in1 Рака Поправка Алатка Прецизност Поставите Професионални Шрафцигер за Полнење За PC Телефон Свеж Со попуст
12in1 Рака Поправка Алатка Прецизност Поставите Професионални Шрафцигер за Полнење За PC Телефон

Материјал : 45 # челик,PP,јаглероден челик Боја : Видете слики Алатка група раководител на целта : играчки

DEN 146.00 184.80
Hakkin Т-Стил Шрафцигер се Справи со Ratchet Клуч Т Рачка Завртка Возачот Комплет со 75mm Хексадецимален Torx Главата Вежба Свеж Со попуст
8PCS/Многу Antistatic BGA ESD Пинцети ESD-10 ESD-11 ESD-12 ESD-13 ESD-14 ESD-15 ESD-16 ESD-17 Свеж
8PCS/Многу Antistatic BGA ESD Пинцети ESD-10 ESD-11 ESD-12 ESD-13 ESD-14 ESD-15 ESD-16 ESD-17

Добар Квалитет Антистатички ESD 1017 Пинцети Поставите Станица За Лемење, Заварување им Помогне на Алатки 8

DEN 464.16