Автомобилската Течност за Брза Проверка ADD703 Моторно Возило Тестер Автомобилот Дијагностички Алатка за DOT3 DOT4 DOT5.1

Автомобилската Течност за Брза Проверка ADD703 Моторно Возило Тестер Автомобилот Дијагностички Алатка за DOT3 DOT4 DOT5.1

12 %

DEN 3168.00

DEN 3600.00

Свеж

Во магацинот


Автомобилската Течност за Брза Проверка ADD703 Моторно Возило Тестер
Автомобилот Дијагностички Алатка DOT3 DOT4 DOT5.1
Кочница Течности Брзо Тајна ADD7703
Опис на Кочница Течности Брзо Тајна :
Кочница Течности Брзо Тајна ADD7703 е нов концепт дизајн, наменета за брзо откривање на перформанси течност за DOT3, ТОЧКА течност тест, LED дисплеј резултатите од тестот, тоа е брзо и удобно.
Кочница Течности Брзо Тајна Карактеристики :
1.Овој производ е специјално дизајниран за мерење на течност за"DOT3", "DOT4" и "DOT5.1"
2.Сондата водоотпорен дизајн
3.Напојување : 7(ААА)Батерија
4.Работен Напон : 2.0 V~V 3.5
5.Работат на струјата : 40m A, го исклучи тековната помалку од 5u A
6.Поддршка нисконапонски аларм и ниска моќност автоматски да се исклучи, заштита на батерија.
7.Авто Моќ Исклучи : Без работа Авто Моќ Исклучи 1 Минута подоцна
8.Димензија : 135×70×22(mm)
9.Сондата, големина : Φ10×120(mm)
10.Кабел должина : 20cm,1m по Исправи.
11.Тежина : 100g
2.Температурата на работа : -0-40 степен
13.Температура на чување : -20-60 степен
Кочница Течности Брзо Тајна ADD7703 Апликации :
1.Отворете ја батеријата во задниот дел на тестер, стави две 7 (ААА) батеријата во склад со позитивните и негативните идентитет.
2.По Вметнете ја батеријата, сите светла трепка еднаш, покажува дека производот авто-тестот е успешен.
3.Притиснете го вклучите копчето, автоматски да DOT3 модел.
4.Во секое време да им помогнам на копчето, рециклирање од DOT3 да DOT4 да DOT5.1 со индикатор светлина. Во исто време, квалитет на индикатор светлото ќе се укаже на квалитетот на течност.
5.Потопи сонда во течност, и Црвено, Жолто ,Зелено светло значи следново :
Зелено светло : укажуваат на течност содржина на вода е под 1%
Првата жолта светлина : го покажуваат течност содржина на вода е околу 1,.5%
Вториот жолта светлина : го покажуваат течност содржина на вода е околу -2.5%
Првиот црвено светло покажува на течност содржина на вода околу 3%
Втората црвена светлина : го покажуваат течност содржина на вода е повеќе од 4%
6.Притискање на копчето за долго време, сите индикатор светлото исклучување и моќ исклучи.
7.Кога индикаторот светлина трепкане истовремено, тоа значи дека батеријата е слаба, и батеријата треба да се замени. Кога власта продолжи низок за време, ќе авто Моќ Исклучи
Answer : ___________________________ Note :
1.Овој производ поддршка Ni-МЗ полнење батерии.
2.По завршувањето на тестирањето,ве молиме исчистете го испроба во случај на Задржување на дамки ќе влијае на користењето следниот пат.
3.Ако не се Користи за долги периоди, се препорачува да ја отстраните батеријата, се стави на производот се чуваат на собна температура и суво место.
Кочница Течности Брзо Тајна Пакет Големина (1pcs) : 21*16.5*4.6
Слики од Кочница Течности Брзо Тајна ADD7703

Излез Тип На: xxx
Број На Модел На: ADD7703
DIY Материјали: Електрични
Бренд Име: niusiwen
Надворешни Тестирање И Сертификација: CE
Материјал Тип: пластични+метал
Верзија На Софтвер: течност за тестер
Објектот Висина: 8inch
Објектот Должина: 28inch
Хардвер Верзија: течност за тестер
Објектот Ширина: 18inch
Тип На Објект: Механички Тестери
Електронски: Yes
Специјални Функции: течност за брз тајна

Додатоци на производи

1206 SMD Отпорник Комплет 5% 100ohm 100R 500PCS/МНОГУ Чип Отпорник Избрани Примероци комплет Бесплатен Превозот Свеж
1206 SMD Отпорник Комплет 5% 100ohm 100R 500PCS/МНОГУ Чип Отпорник Избрани Примероци комплет Бесплатен Превозот

Welcom да XINA ЕЛЕКТРОНИКАВашето задоволство е наша извршувањеДоколку купите повеќе квантитет или други Ел

DEN 252.48
0.001 g 20g Дигитални Milligram Грам Скала рамнотежа на тежината Дијамантски Накит алатка Нов Бесплатен Превозот Свеж Со попуст
0.001 g 20g Дигитални Milligram Грам Скала рамнотежа на тежината Дијамантски Накит алатка Нов Бесплатен Превозот

Карактеристики : 6 различни начини на мерењеTare' копчето тежат предмети во контејнерот tare копче ќе одзем

DEN 793.00 933.12
3kg Електронски Кујнски Ваги 3000g 0.1 g Дигитални LCD Нерѓосувачки Челик Маса Скала Храна Мерење Рамнотежа Cookie Алатки Со Свеж Со попуст
Мини Затворен Термометар Hygrometer Ѕид Температура Мерка G08 Капка брод Свеж Со попуст
Мини Затворен Термометар Hygrometer Ѕид Температура Мерка G08 Капка брод

Добредојдовте на нашиот магазин, се надевам дека ќе имаат пријатен шопинг патување Ако не Сте добиле на

DEN 59.00 70.56
Нерѓосувачки Челик BBQ Термометар индустриски термометар за Moonshine Уште Кондензаторот Пијалак Тенџере Температура Инструменти Свеж Со попуст
3V-5V Регулирани Напојување PCB Одбор 48MM * 51MM Циклус Светилка Suite Breadboard LED Електронски Производство DIY Колекции Свеж Со попуст
3V-5V Регулирани Напојување PCB Одбор 48MM * 51MM Циклус Светилка Suite Breadboard LED Електронски Производство DIY Колекции

Ве молиме оставете позитивни повратни информации и 5 ѕвезди, ако сте задоволни со нашата објекти и услуг

DEN 57.00 60.00
MCP3424 Дигитални I2C ADC-4 Канал Конверзија Модул За Малина Пи За Arduino 2.7 - 5.5 V Висока Точност Свеж Со попуст
MCP3424 Дигитални I2C ADC-4 Канал Конверзија Модул За Малина Пи За Arduino 2.7 - 5.5 V Висока Точност

Воведувањето На модулот за интегрира MCP3432 A / D конвертор чип Модулот може да се обезбеди analog input функција

DEN 202.00 212.64
24-Часовен Тајмер Штекер Механички Програма Тајмер Switch 230V Приклучок ЕУ/НИ се Приклучи во Ѕиден Штекер Заштитник Енергија Свеж Со попуст
Нов Аквариум LCD Дигитален Термометар Риба Резервоар за Вода Свеж Со попуст
Нов Аквариум LCD Дигитален Термометар Риба Резервоар за Вода

100% сосема нов и висок квалитет на Потопувајте сонда риба во резервоарот да се измери температурата на в

DEN 65.00 78.72
0-100 целзиусови степени Температурна PT100 SBW Модул 4-20MA Изолирани Сензор 0-100 Степен H02 Свеж
0-100 целзиусови степени Температурна PT100 SBW Модул 4-20MA Изолирани Сензор 0-100 Степен H02

100% сосема нов и висок квалитет на Материјалот : Електрични компоненти Боја : Видете слики Опис : 1...

DEN 141.60
USB-485 USB-RS485 со минливи заштита ! Свеж
USB-485 USB-RS485 со минливи заштита !

Молња USB 485 Надградба функција : Со ТЕЛЕВИЗОРИ минливи сузбивање заштита за да се спречи ниво на оштетув

DEN 240.00
Бесплатен Превозот WORKPRO 9 Магнетни Ниво Алуминиум I-Зрак Торпедо Ниво Лесно се Чита V-Мило Дух Ниво Свеж Со попуст
Бесплатен Превозот WORKPRO 9 Магнетни Ниво Алуминиум I-Зрак Торпедо Ниво Лесно се Чита V-Мило Дух Ниво

9 инчи Магнетни Ниво од Занатски карактеристики силна држи магнетни работ, а солиден алуминиум Iзрак рам

DEN 384.00 479.52
HTC-2 Дигитален Термометар Hygrometer Метеоролошка Станица Температура Влажност Метар Часовникот на Ѕидот Затворен Надворешен Свеж Со попуст
Нови 0.001 g 30g Дигитално Мерење Дијамант Дијамантски Накит Дигитално Накит Џеб со мало поле Свеж Со попуст
Нови 0.001 g 30g Дигитално Мерење Дијамант Дијамантски Накит Дигитално Накит Џеб со мало поле

Нови 0.001 g 30g Дигитално Мерење Дијамант Дијамантски Накит Дигитално Џеб НакитСпецификација : 30 грам капа

DEN 877.00 953.28
1PCS 220V 50-300 целзиусови степени 3-Pin Термостат на Температура Switch Knob Контролер Сонда Свеж
1PCS 220V 50-300 целзиусови степени 3-Pin Термостат на Температура Switch Knob Контролер Сонда

1 PCS 220 V 300 целзиусови степени 3Pin Термостат на Температура Switch Knob Контролер СондаСекој обид за 1 buc прекину

DEN 406.08