4pc Супер Тивок 3D Печатач МКС TMC2100 V1.3 Stepper Моторни Возачот 256 сегменти Stepstick Компатибилен w/ 32 бита За Механичка Рака

4pc Супер Тивок 3D Печатач МКС TMC2100 V1.3 Stepper Моторни Возачот 256 сегменти Stepstick Компатибилен w/ 32 бита За Механичка

DEN 1293.12

Свеж

Во магацинот


4pc Супер Тивок 3 D Печатач МКС TMC2100 V1.3 Stepper Моторни Возачот 256 сегменти Stepstick Компатибилен w/ 32-битна Lerdge Плоча
Опис Карактеристики : 1. Висок квалитет и Ултра-тивка. TMC2100 модул усвојува германски увезени чипови. Од друга страна, цената е многу повисока отколку на други stepper возачи. Но тоа се уште многу добар избор за оние корисници кои имаат високи барања за печатачот. 2. Работна температура е висока. Без вентилатор, работната температура е околу 70 степен во 0.5 А, а повеќе од 150 степен во 1А, кој може да предизвика губење чекор. Препорачуваме да се направи добра работа на ладење, најдобра работа тековни е 0.5 A. Алгоритам и Прилагодување на TMC 2100 Модул Возење ТековнатаИ БЕЛЕШКИ! 1. Диск тековната алгоритам : i = vref * 1.9 / 2.5, стандардната Verf е за 0.65 V, па стандардно тековни е 0.5 A, а максималната струја 1 A. 2. Verf мерки напонот на Gnd и potentiometer средината. 3. Ве молиме НЕ се поврзете на мотори кога мерење на напон, или тоа е лесно да се изгори на диск. 4. Ве молиме да го поврзете напојување кога мерење на напон, како и, не поврзувајте само УСБ напојување. 5. Ве молиме да обрнете посебно внимание на насоката, не ја вметнувајте погрешно!!! Употреба на TMC2100 вози модул 1. Кога се користи во Ramps1.4 или МКС Генерација, или Lerdge екран на допир за матична плоча, ве молиме да го отстраните 3 скокач капа под грло. 2. Ве молиме да обрнете внимание за да насока. 3. TMC класа чип треска лесно,па ве молиме да мора да се закачите на топлина мијалник,топлина мијалник директно во прилог на ПХБ. 4. Моторот насока е спротивна на онаа на A4988 и DRV8825, ве молиме да се прилагоди на фирмверот или да го адаптирате на моторни жици ако сакате да се промени за да 4988. И ако користите Lerdge плоча, ве молиме да го поставите насока директно во поставување на страница на насоката на мотор. забелешка : секое тело има само шрафцигер,ако цел повеќе и треба повеќе шрафцигер,pls контактирајте со нас. ако не,само ќе испрати еден.

Тип На Објект: Флексибилни Вратило Спојка
Број На Модел На: TMC2100
Бренд Име: FYSETC
модул име: TMC2100 v1.3
Функција: stepsticks
Корист: super silent
Употреба: За 3D печатач делови
Материјали: PCB
со heatsinks : Yes
micrIsteps: 256 сегменти
Тип: В1.3
Функција: Моторни Возачот
Пакет: 4pcs/многу

Додатоци на производи

3D Печатач Сите метал/Тефлон Едноставна замена Нерѓосувачки челик Екструдер Вулкан Млазницата комплет за 0.4 mm-1.0 mm 1.75/3.0 Свеж Со попуст
BIQU Нови Гајтанот Филамент Планината Рек Заградата За PLA/ABS со вжарено 3D Печатач Свеж Со попуст
BIQU Нови Гајтанот Филамент Планината Рек Заградата За PLA/ABS со вжарено 3D Печатач

BIQU Нови Гајтанот Филамент Планината Рек Заградата За PLA / ABS со вжарено 3 D Печатач1 PCS 3 D Филамент Планинат

DEN 492.00 517.44
XCR3D 3D Печатач Делови Интегрирани Метал Долги Довод на Топла Крајот Полнење Преку-хранење Екструдер 1.75 mm со 12V 24V Вентилаторот Свеж Со попуст
4pcs Вратило Спојка 8x5mm за 3D печатач CNC мелничката повлекува серво мотор D18mm*L25mm Свеж Со попуст
4pcs Вратило Спојка 8x5mm за 3D печатач CNC мелничката повлекува серво мотор D18mm*L25mm

Decription : Материјал : Алуминиум Легура Спојка Висина(L) : 25 мм Спојка Дијаметар : 18 мм Врвот Бунари со Дијамет

DEN 388.00 431.52
5pcs/многу 3D Печатач Accessorie Нерѓосувачки челик MK8 Млазницата 0.2 0.3 MM MM 0.4 MM 0.5 MM 1.75 MM Филамент Makerbot J-раководител Свеж
Trianglelab НОВА 3D Печатач 3D TOUCH Бесплатен Превозот AutoV EED Израмнување Сензор Авто Израмнување 3d touch сензор Функција Свеж Со попуст
10pcs Цврст Полимер LM8UU Имајќи - 8мм Вратило VS RJMP-01-08 Р Цврсти Пластични Имајќи 8 mm ID За Reprap Prusa 3D Печатач Свеж Со попуст
10pcs Цврст Полимер LM8UU Имајќи - 8мм Вратило VS RJMP-01-08 Р Цврсти Пластични Имајќи 8 mm ID За Reprap Prusa 3D Печатач

10pcs Цврст Полимер LM8 UU Имајќи 8мм Вратило VS RJMP0108 Р Цврсти Пластични Имајќи 8 mm ID За Reprap Prusa 3 D ПечатачСпециф

DEN 659.00 784.80
Силиконски греење подлога грејач 220V 500W 230mmx380mm за 3d печатач топлина кревет 1pcs Свеж
Силиконски греење подлога грејач 220V 500W 230mmx380mm за 3d печатач топлина кревет 1pcs

Ние обично знак на стоки за ниска цена на царинската декларација и ние се обидува да ви помогне да се мин

DEN 768.00
Алуминиум Стандард V6 Грејач Блок За 3D Печатач Екструдер Hotend Топлина Блок RepRap Bowden E3D J-Раководител V6 Makerbot MK8 Свеж
BIQU BLTouch Авто Израмнување Сензор Греење Кревет Ниво За 3D Печатач Подобрување на Печатење Прецизност Авто Кревет Грејач Свеж Со попуст
SWMAKER Borosilicate Стакло Кревет 170x170mm за Lulzbot мини 3D печатач делови Свеж Со попуст
SWMAKER Borosilicate Стакло Кревет 170x170mm за Lulzbot мини 3D печатач делови

Оваа borosilicate стакло кревет се користи на Lulz Bot Мини како главни структурни тело на загреана кревет собран

DEN 854.00 959.52
5 КОМПЈУТЕРИ T8 Анти Backlash Пролет Натоварени Орев Елиминација Јазот Орев за 8мм Acme Навој Род Доведе Завртки DIY CNC Свеж Со попуст
5pcs 3D печатач додатоци 36 заби MK7 / МК 8 нерѓосувачки челик планетарниот опрема тркала екструдер храна истиснување тркала Свеж Со попуст
20pcs M5X10/12/16/20/25 Т Чекан Главата Гром Завртки Никел Позлатен за 2020 Серија Слот за 6 Алуминиумски Профил Конектор за Свеж Со попуст
8мм имајќи F8-19M 8mmx19mmx7mm axial топката удар поаѓајќи од авион, удар топката имајќи 1pcs Свеж
8мм имајќи F8-19M 8mmx19mmx7mm axial топката удар поаѓајќи од авион, удар топката имајќи 1pcs

Тип : Авион имајќиБрој на модел : F819 MВнатре дијаметар : 8mmOnside дијаметар : 19mmВисина : 7mmПакување содржина : 1p

DEN 14.40
SWMAKER PEI Лист 220x220mm 3D Печатење Изгради Површината со 3M 468MP селотејп Многу од 2 Свеж Со попуст
SWMAKER PEI Лист 220x220mm 3D Печатење Изгради Површината со 3M 468MP селотејп Многу од 2

PEI Лист, 220 x 220mm 3 D Печатење Изгради Површината со 3 M 468 MP селотејпКарактеристики на производот Одлична за

DEN 1204.00 1337.76