Целосна вати SMD 5730 LED PCB Floodlight светилка плоча 20W 2000lm DC20-39V 600mA SMD парче алуминиумска плоча база Borad за Вниманието светлина

Целосна вати SMD 5730 LED PCB Floodlight светилка плоча 20W 2000lm DC20-39V 600mA SMD парче алуминиумска плоча база Borad за

DEN 627.36

Свеж

Во магацинот


Целосна вати SMD 5730 LED PCB Floodlight светилка плоча 20 W 2000lm DC20-39 V 600m A smd парче алуминиумска плоча база Borad за Вниманието светлина
Добредојдовте на нашата продавница !
Точка Име : 20 W SMD5730 LED Floodlight светилка плоча
Materail : Алуминиум
Бои Температура : Бела 6000-6500k Топло Бела 3000-3500 K
Led диоди : SMD5730 Целосна 0.5 W/Led диоди
Работа Температура : -20-80 Centdegree
Гаранција : >50,000 Хс
Cerifictions : CE CCC Ro Hs
Употреба : За 10 - 200 W LED intergrated Чипови центарот на Вниманието Floodlight Сијалица, светла Итн
• Шенжен Yi Ke Трговија Co.,Ltd "UMAKED" Нашиот Сопствен Бренд ,Ние Може да Помогне да се Направи (ОЕМ/ODM) За LED Светилка Делови
• Ние се прифати голем број на видови на плаќање ,5 Lots или повеќе Авто 10% попуст off ,и Други Големи цел контактирајте со нас , Уживаат во шопинг !

Емитуваат Боја: Топло бела 3500K, Ладно бела 6500K
Wattage: 20W 65x65mm
Тип На Објект: Поплави Светла
Извор На Енергија: DC
Стил: Модерна
сертификација: CQC,CE,RoHS,CCC
Бренд Име: Umaked
Тело Материјал: Алуминиум
Број На Модел На: ST-20-01
База Тип: E27
Извор На Светлина: LED Светилки
Е Светилки Вклучени: Yes
Заврши: Полиран Хром
Напон: 85-265V
Повод: Плоштад
Заштита Ниво: IP33
Објектот: 2W SMD5730 LED Floodlight светилка плоча
Влезен Напон: 20W(DC20-39V)
тековната: (600mA)
Материјал: Aluminun плоча база одбор
Температура На Боја: Топло бела(3000-3200K) Бело(6000-6500K)
Работа Tempreture: -20 centigrade до 80 centigrade
Животен век: >50.000 часа
Примена: Се користи за 10W 20W 30W 50W 100W 150W 200W led floodlight

Додатоци на производи

10W/20W/30W/50W 12V Водоотпорен IP65 Црвено/Сино/Зелено/ RGB/Бела/Топло Бела/надворешна предводена од поплави светлина Свеж Со попуст
10W/20W/30W/50W 12V Водоотпорен IP65 Црвено/Сино/Зелено/ RGB/Бела/Топло Бела/надворешна предводена од поплави светлина

Карактеристики : 1 Ниска потрошувачка, висока осветленост2 Многу ниска топлина генерирање, покрај заште

DEN 557.00 696.48
Ccc Продажба Вистински Вниманието Поплави Светла Батерија Led Floodlight Литиум-јонска Батерија 5w Светилка Преносни Светлина Свеж Со попуст
YIMIA Топло Кафе, Памук Топки Божиќ Светла Внатрешна Батерија Управувана Гарланд Светла Led Самовила Празник String Светла Gerlyanda Свеж Со попуст
200 LED 22M Соларна Светилка Самовила String Светла за Соларна Енергија на Отворено Осветлување 2 Начини Водоотпорен За Наводнување Свеж Со попуст
30CM Метеор Туш Дожд Цевка Snowfall LED Светло За Елка Градина Декорација Свеж Со попуст
30CM Метеор Туш Дожд Цевка Snowfall LED Светло За Елка Градина Декорација

30 CM Метеор Туш Дожд Цевка Snowfall LED Светло За Елка Градина Декорација 1.LED светла боја : RGB, Сина, бела, Топло Б

DEN 557.00 696.00
LED Самовила Светлина 1.2 m 10 LED String Светлина Мал Бел Бакарна Жица Напојува од Батерија за Гарланд Божиќ Свадба Декорација Свеж Со попуст
Gitex 6/25 LED Соларна Светилка ПИР Сензор за Движење Ѕид Светлина Водоотпорен ПРЕДВОДЕНА од Сончевата Светлина Заштеда на Енергија Свеж Со попуст
LED Бакарна жица Свеќа светлина string 2M Батеријата Напојува Топло бела Водоотпорен Затворен Празник Божиќ Оркестарот Самовила Свеж Со попуст
1M-10M Топката Led String Самовила Светла Со Батерија Кутија Топло Бела/Бела/RGB За Божиќ Одмор Свадба Дома Декорација Свеж Со попуст
48 Соларна LED Светла ПИР Човечкото Тело Сензор за Движење Осветлување Home Security Отворено Светло 600LM Соларна Светилка Свеж Со попуст
Божиќ string ѕид светлина батеријата operated10M 100LEDs мини led декоративни сребрена жица самовила string светлина светилка Свеж Со попуст
AC85-265V 200W 300W 400W LED Floodlight Отворено ПРЕДВОДЕНА од Поплави светлина светилка водоотпорен ПРЕДВОДЕНА од Тунелот светлина Свеж Со попуст
Нови 16 LED Соларна Енергија Сензор за Движење Градина Безбедност Светилка за Отворен Водоотпорен сончевата Светлина бесплатен Свеж Со попуст
Hi-Lumix E27 22LEDs Соларен Панел LED Сијалица Dimmable Светилка со Далечински контролер AC / DC Прекинувач Преносни светла Свеж Со попуст
Hi-Lumix E27 22LEDs Соларен Панел LED Сијалица Dimmable Светилка со Далечински контролер AC / DC Прекинувач Преносни светла

Светлината тип : LED Номинална моќност : 1 W Напон : 6 (V) Сонце часови : 10 (h) Цел : итен случај осветлување, камп

DEN 672.00 908.64
Правоаголникот водоотпорен led ѕид светилка балкон ограда станбени ѕид sconce дворот led отворено градина светла КУПАТИЛА.СИТЕ-OWL0051 Свеж Со попуст
BEIAIDI 4pcs/Многу 3W Led Footlight Вградени Агол Светилка 86X86MM Отворено Чекор Скалило Светла Водоотпорен Вдлабнати Подземни Свеж Со попуст
12V 3W LED Подземни Светлина Светилка 24V DC Отворено Градина Inground Светилка Вдлабнати Кат Пејзаж Место Светла 220V 110V Свеж Со попуст
12V 3W LED Подземни Светлина Светилка 24V DC Отворено Градина Inground Светилка Вдлабнати Кат Пејзаж Место Светла 220V 110V

Карактеристики : Сертификати на CE, и Ro Hs, безбеден, сигурен и еколошки.Hitech Epistar LED чип, светлината е висок и

DEN 389.00 432.00
ZjRight 9leds Smd LED Сончевата Светлина Соларен Погон Led Отворено Светло Безжичниот Водоотпорен IP65 осветлување со ПИР Сензор Свеж Со попуст
50W 123x74mm Целосна Власт ПРЕДВОДЕНА од Поплави PCB SMD2835 led PCB одбор,5000lm Алуминиумска плоча за led floodlight Свеж Со попуст
50W 123x74mm Целосна Власт ПРЕДВОДЕНА од Поплави PCB SMD2835 led PCB одбор,5000lm Алуминиумска плоча за led floodlight

ОписМоќност : 50 WLED Чип : SMD2835Чип led диоди : 100pcsПрозрачна Флукс : 50005500lmГолемина : 123x74mmОсветлување големина :

DEN 165.00 184.80
10 m снегулка форма LED светло string декоративни ноќ светлина 100 LED ЕУ plug елка свадба партија градина декорација Свеж Со попуст
10 m снегулка форма LED светло string декоративни ноќ светлина 100 LED ЕУ plug елка свадба партија градина декорација

Карактеристики : .100% сосема нов и висок квалитет.Одличен Декор за свадба, забава, градина, и некои фестив

DEN 667.00 667.20
Преносни Соларна Енергија LED Крушка Светилка со Соларен Панел 1.2 W/6V 110 Lumens Отворено Кампување Шатор Риболов Итни Светилка Свеж Со попуст
DHL бесплатен превозот предводена од Поплави Светлина 10W 20W 30W 50W 12V 24V DC Водоотпорен IP65 Floodlight центарот на Вниманието Свеж Со попуст
Пакет Отворено 3 Led Соларна Енергија Енергија Светлина Тревник Градина Безбедност Светилка Земјиште Lampcape Пат Светилка Свеж Со попуст
Сончевата Светлина Лебди за Базен, Езерца Водоотпорен АБС Боја се Менува ПРЕДВОДЕНА од Сончевата Светлина Свет Ноќ Светлина Свеж Со попуст
Mising LED Strobe педалата на Соларен Погон Итен случај Безжичната Градината Светилка Индустриски Патот на Светлината LED Соларна Свеж Со попуст