HQCAM OSD мажите 700TVL Мини Куршум Камера Мини Куршум Отворено Невидливи 10pcs IR 940NM 0 лукс Ноќно видео надзор Камера 2090+810811

HQCAM OSD мажите 700TVL Мини Куршум Камера Мини Куршум Отворено Невидливи 10pcs IR 940NM 0 лукс Ноќно видео надзор Камера 2090+810811

10 %

DEN 1814.00

DEN 2016.00

Свеж

Во магацинот

Карактеристики На Камерата :
Слика Сензор : 1/3" Sony Exview ИМАШЕ II CCD
DSP : Effio-E (4140+810811)
Хоризонтална Резолуција : 700 TVL
Мин. Осветлување : 0.001 Лукс (F1.2)/ 0 Лукс За IR
Инфрацрвена светлина : спектар 940nm, 10 компјутери IR светла F3
Димензија : Ø29.7 X78.9mm
Сигнал Систем : NTSC/PAL
Леќи на камерата : 3.6 mm
Камерата Тип : Внатрешна/Надворешна
Монтажа : Ѕид/Cell
Напојување : DC12 V/75 MA
Клуч : Водоотпорен Водоотпорна Анти магла
10 Pcs IR 940nm невидлива светлина светилки,Подобро Ноќ Визија Ефективна
Ноќно растојание до 6m-8m, High-definition, фатете детали во место.
Спецификација На Камерата :
Модел Image Sensor 1/3" Sony CCD DSP 2090+810811) Хоризонтална Резолуција Боја на Владата : 650 TVL; Б/W Режим : 700 TVL Ефективни Пиксели NTSC : 976(H) 494(V) ПАЛ : 976(H) 582(V) Мин. Осветлување 0.001 Лукс (F1.2)/ 0 Лукс IR На Сигнал Систем NTSC/PAL Електронски Shutter NTSC : 1/60~1/100,000, ПАЛ : 1/50~1/110,000 S/N Сооднос Повеќе од 48d B E-WDR Да Гама 0.45/1.0 Изложеност Автоматски Баланс на Белата боја ATW / User1/User2 AGC 0.25/0.5/0.75/1.0,До 55db OSD N/A Светлото OFF/ON/BLC/ HLC Слик се Прилагоди Огледало/Brightness/Contrast/Острина/Хуе/Добивка АТР за вклучување/ИСКЛУЧУВАЊЕ НА Движење Det OFF/ON(Откривање на смисла/ Област Sel) за Приватност Маскирање OFF/ON (4 Зона) Ден/Близу Вистински Ден и Ноќ (Auto/ Ден / Ноќ / Лок. D&N) 2 D-БР OFF/ON (0-15/16 ниво) Пренапонска Заштита Да Леќа Планината 3.6 мм Камера ID OFF/ON Sync. Систем за Внатрешна Аудио Излез Факултативна Видео Излез 1 Vp-p / 75 Ohms Работна Состојба -20~60 Degree/0-93% Влажност Напојување DC12 V/75 MA
ако имате било какви проблеми на плаќањето,ве молиме контактирајте со нас! Ако треба да купат повеќе добра, но цената не е многу евтини, или не најдете во нашата продавница, ве молиме контактирајте со нас!
1. Објектот ќе биде предаден во рок од 1-3 дена. 2. Време На Испорака :
Преку Експрес : Генерално од 3-7 работни дена.
Преку Воздух Mail : Генерално 10-30 работни дена. 3. Ако не сте добиле вашата пратка во рок од 30 дена од плаќањето, ве молиме контактирајте со нас. Ние ќе ги пратите пратката и да се вратам на вас како е можно поскоро со одговор. 4. Купувачот одговори за (во случај) сите даночни или ДДВ под никакви околности.
1. Сите производи се проверува и пакувани во добра состојба пред испраќање. 2. Сите производи имаат 1 година гаранција. 3. ако не сте задоволни со нашите производи и услуги. Ве молиме контактирајте со нас пред да се даваат не се позитивни повратни информации или спор. ние ќе се обидеме да нашите најдобри за решавање на проблемите.
1. Ние гарантираме дека сите нашите предмети се ", како што е наведено" во нивните описи. Ние се залагаме за 100% задоволството на клиентите за секоја продажба што заврши. 2. Нашите производи се директно од фабриката, не постои средина човек, нема висок markup, па ние може да обезбеди квалитет на објектите уште многу конкурентна цена. 3. Ако имате било какви прашања ве молиме контактирајте со нас, прво, повеќето се одговори со во 12 деловни часа.

Сензор Големина: БЕЗ Адаптер, ЕУ Адаптер, АУ Адаптер, велика БРИТАНИЈА Адаптер, НИ Адаптер
Хоризонтална Резолуција: 700TVL
Сигнал Систем: PAL, NTSC
Фокус: 3.6 mm
Агол На Гледање (Степен): 90°
Бренд Име: HQCAM
Технологија: Инфраред
Број На Модел На: СЕДИШТЕТО-175171647
Сензор: ccd
Минимална Осветлување(Лукс): 0.01
Поддржани Оперативни Системи: No
Складирање: Никој
Тип: Аналогна Камера
Видео Формат На Компресија: MJPEG
is_customized: Yes
Ѕидот Заградата: страна
Димензии (L x W x D)(mm): 30X80mm
боја: Црна
IR Растојание(м): 5-6m
Специјални Функции: Водоотпорен / Водоотпорна
Конективност: Затворен Систем/видео надзор Жичен
Висока Дефиниција: Никој
Напојување: Нормално
Стил: Мини Камера
Мрежен Интерфејс: Никој
Напојување(V): DC12V
Сензор Бренд: SONY
Инсталација: страна
Потрошувачка На Енергија(W): 3W
Леќа (mm): 3.6 mm
Аудио Излез: NO
Стил: мини куршум камера
Стил: 940nm невидливи IR led за 10PCS
Големина: 30X80mm
Извор На Енергија Снабдување: DC12V
Тип: OSD мени линија контрола
Минимална Осветлување: 0.01 ЛУКС
sener: 1/3 SONY SuperHAD II CCD
ТВ Линија: 700 tvl
DSP: 2090+810811

Додатоци на производи

5V2A AC да DC Мини Адаптер уреди за непрекинато Напојување ПРОЗОРЦИ Обезбеди Итни Моќ Бекап за видео надзор Камера со Батерија Свеж Со попуст
2MP HD 1080P PTZ Wifi IP Camera IR-Намалување на Ноќ Визија двонасочна Аудио видео надзор Надзор Smart Camera SD-Картичката Свеж Со попуст
2MP HD 1080P PTZ Wifi IP Camera IR-Намалување на Ноќ Визија двонасочна Аудио видео надзор Надзор Smart Camera SD-Картичката

image img {ширина : 400px;висина : авто}.тпроизвод .image img {ширина : 95.наслов {textalign : center;маргина : 4vw 10% 0;fontsize : 3.содрж

DEN 1532.00 2188.80
Системи за видео надзор 1080P IP Камера Full HD Отворено H. 264 2MP ONVIF 2.0 Мегапикселна Куршум Безбедносна Камера IP 1080P Свеж Со попуст
Системи за видео надзор 1080P IP Камера Full HD Отворено H. 264 2MP ONVIF 2.0 Мегапикселна Куршум Безбедносна Камера IP 1080P

H 264 Главниот Профил2.0 Мегапикселна 19201080 РезолуцијаDual H 264 Поток, решение, рамка стапка, малку стапка прил

DEN 1263.00 1559.52
ZOSI 1/3 Боја CMOS 800TVL Куршум Мини Камера за видео надзор HD Отворено Црна 24 IR Led диоди Ден/Ноќ Безбедност домашно Видео Свеж Со попуст
100 IR растојание 15 IR Led диоди Illuminators IR Инфрацрвена Светлина ПРЕДВОДЕНА видео надзор Камера Ноќ-визија Пополни Светлина Свеж Со попуст
H. ВИДИТЕ Безбедносна Камера Систем 8ch CCTV Систем 4 1080P видео надзор Камера 2.0 MP Камера за Надзор, Комплет 8ch DVR 1080P Свеж Со попуст
H. ВИДИТЕ Безбедносна Камера Систем 8ch CCTV Систем 4 1080P видео надзор Камера 2.0 MP Камера за Надзор, Комплет 8ch DVR 1080P

ВИДИТЕ Продавница Клуб, Сите што треба да направите е да кликнете и да ги следат нас.Следете H.(Поддршка з

DEN 8568.00 16799.52
H. Видите 16CH Надзор Систем 8 720P Надворешна Безбедносна Камера 16CH видео надзор DVR Комплет Видео Надзор iPhone, Андроид Свеж Со попуст
Лажни/Лажна Купола Безбедносна Камера за видео надзор Лажни IR LED Трепка Црвено LED Светло Свеж Со попуст
Лажни/Лажна Купола Безбедносна Камера за видео надзор Лажни IR LED Трепка Црвено LED Светло

12022678613619251 ТОПЛА ПРОДАЖБА парче парче парче парче парче парче парче парчеКарактеристики : 1,Многу реална

DEN 259.00 288.00
850nm 30LED 8мм Инфраред IR Led Одбор За Камера 45 Степен Сијалица.КИП-36f8-45 Свеж
850nm 30LED 8мм Инфраред IR Led Одбор За Камера 45 Степен Сијалица.КИП-36f8-45

Пакетот вклучува : 1pcs 36 LED 8мм Инфраред Led Одбор.Answer : ___________________________ Note : 1 2 P 2.0 mm( Одбор моќ приклучок), 2 P 1.25

DEN 134.40
SANNCE 4CH 4IN1 1080N видео надзор DVR Security System Целосна Д1 H. 264 HDMI P2P облак Движење откривање на remote phone Следење Свеж
SANNCE 4CH 4IN1 1080N видео надзор DVR Security System Целосна Д1 H. 264 HDMI P2P облак Движење откривање на remote phone Следење

Бесплатни DHL Превозот во САД,Canda,Австралија,Нов Зеланд, или повеќето од Европските земји,со Бесплатен пр

DEN 3359.52
REDEAGLE видео надзор 1000TVL Мини Home Security Видео Надзор Камера 6 IR Led диоди Најмалите Свеж Со попуст
REDEAGLE видео надзор 1000TVL Мини Home Security Видео Надзор Камера 6 IR Led диоди Најмалите

dianxiaobao_1dianxiaobao_2Ве молиме одберете PAL / NTSC Правилно зависност од вашата земјаКарактеристики : Мини дизајн,

DEN 726.00 864.00
MOOL 12V DC 10A 18 CH Канал ЗАГРАДЕНИ НАПОЈУВАЊЕ ЕДИНИЦА За видео надзор Надзор Камера Свеж
MOOL 12V DC 10A 18 CH Канал ЗАГРАДЕНИ НАПОЈУВАЊЕ ЕДИНИЦА За видео надзор Надзор Камера

100% Сосема Нов.Материјал : ЖелезоБоја : Сива Боја БелаГолемина : 31 x 20 x 5cm / 12.1 x 7.9 x 2inch (L x W x H)Канал : 18Напон : DC

DEN 2032.32
1m/2м/3.5 m/5m 6LED 8мм Леќа USB Endoscope Камера Андроид Водоотпорен Endoscope Borescope Инспекција Цевка Видео Камера Мини Свеж Со попуст
1m/2м/3.5 m/5m 6LED 8мм Леќа USB Endoscope Камера Андроид Водоотпорен Endoscope Borescope Инспекција Цевка Видео Камера Мини

310 дена од ЕМС Ако сте задоволни со предмети.pls connact нас.може да биде и ќе наплати данок за плаќање Плаќање

DEN 897.00 1080.00
Gadinan CMOS 800TVL/1000TVL 2.8 mm Објектив за Безбедност IR 6 Низа Led диоди видео надзор Затворен Cam Ноќ Визија Надзор HD Свеж Со попуст
Gadinan CMOS 800TVL/1000TVL 2.8 mm Објектив за Безбедност IR 6 Низа Led диоди видео надзор Затворен Cam Ноќ Визија Надзор HD

Транзит пати може да се разликуваат, особено за време на сезона Нашата цел е задоволството на клиентите!

DEN 499.00 587.52
Yanivision Plug & Play 8CH NVR Безжичен Систем за видео надзор 720P HD H. 264 IP66 Мини Home Security Видео WIFI IP Camera Надзор, Свеж
Yanivision Plug & Play 8CH NVR Безжичен Систем за видео надзор 720P HD H. 264 IP66 Мини Home Security Видео WIFI IP Camera Надзор,

За тарифи и оддалечените областиТарифи : Ние сме бесплатен превозот за повеќето земји, но не покривање н

DEN 21984.00