Allenjoy фотографија позадина Гроздобер Публикации на Европската прозорец Буриња Свеќа Алис Мрежа Земјата позадина за фото студио

Allenjoy фотографија позадина Гроздобер Публикации на Европската прозорец Буриња Свеќа Алис Мрежа Земјата позадина за фото студио

32 %

DEN 454.00

DEN 666.72

Свеж

Во магацинот

Тенка-Винил Тенки (исто така трајни),меки,лесни,Лесно да се Свитка & Носат,поевтини и светлината од Полиестер платно,но се уште е tearproof,Така што е погодна за еднократна употреба(роденден),семејство фотографи Забелешка : истиот слика во различни монитори ќе се покаже на различни бои ефекти. П : Може да винил материјал биде испран? како да се отстрани набори? A : Тоа може да не се мијат, и можете да го користите железо пеглање во задниот дел на позадината со ниска температура за да се елиминира или намали набори, но ве молам не пеглање во предниот дел од позадината или нека позадина допир на вода, затоа што тоа ќе ја уништи позадина. Ако ви треба custom background ве молиме слободно контактирајте со нас.
За нашиот бренд Allenjoy Ние сме професионални фотографија позадина производителот,Ние имаме сопствено фото-студио и нашиот стручен тим.Сега имаме 3 видови на материјал : тенок винил полиестер и подебели оксфорд. Ако се е точно, можете да цел овој производ директно .дон П : Е производ направен од хартија или ткаенина? Колку видови на материјал имаш? A : Нашата позадина е направен за клиентите. Значи, ако вие не може да го прифати,ве молиме да се купи со претпазливост. П : Како можам да ви испрати дизајн?(како да го прилагодите)? А : Што големината дали сакате? Можете да го испратите да ги прилагодите на информации тука.Особено забрзана,Обработени нарачка во рок од 24-48 часа и испраќаат. П : Може ли да се печати мојата сопствена слика или дизајн? A : Ние можеме да ви помогне да ги испечатите вашите сопствени слика. Ние може да се според желбите на побарувачката за да дизајнираат уникатна позадина производ.
Полиестер Ако позадина е валкано,што може да се фрли ја во машина за перење. Нашите производи се главно насочени на новороденчињата,деца, возрасни,празници,родендени,свадби итн. Дополнителни услуги,ве Молиме контактирајте со нас 1. Можете да ја испратите сликата и други прилагодите информации на нашата E-mail : шон(во)globalego. П : Како можам да се прилагодите на позадината не е на продажба? A : Можете да го испратите слики или идеи и големина сакате да ја нашата служба за корисници, и нашите дизајнери ќе се обиде да дизајн сличен позадина за вас.Може да се прилагоди на секоја големина 4.Пад на превозот 6.Резолуцијата најмалку 300dpi.Може да се користи повеќе пати,погоден за Професионални Фотографи и Фото Студио.Додавање на врвот/дното џеб или дупка 2. Тоа е префериран избор за фотографи. Треба да се обезбеди висок квалитет на печатење датотека за нас.Дебели,трајни,светла во боја,без споеви. Нашиот дизајнер ќе го направи рендерирање за вас, тогаш јас ќе ви испрати на рендерирање за да потврдите. П : Здраво, сакам ? луѓето да се земе фото заедно и јас не знам како да изберете големина? А : Здраво, пријател Ако сакате 1-3 луѓето заедно, јас предлагам да го изберете ширина 180cm,250cm,300cm позадина, ако сакате 4-6 луѓе заедно, јас предлагам да го изберете 330cm-467cm.Валани испраќање позадина 3. Во исто време,бидејќи на нашата позадина материјал или сликовно мастило во различни серии,позадина кога се печатени ќе имаат многу мала разлика.

Големина (мм):
Бренд Име: Allenjoy
Број На Модел На: Allenjoy
Стил: Сценско
Тип: Спреј Насликани
Пакет: Yes
Материјал: тенка винил
Големина: customize any size
кориснички: име,датум,фрази,боја,моделот
се применуваат: студио,фотографии, фотографии,забава,бизнис активност
Основен материјал: тенка винил,полиестер
Винил Функција: не може да перење,пеглање backface да се намали набори,затворен,евтини
Полиестер Функција: мие,пеглање,нема набори,боја повеќе,навистина, отворено,професионални
Други Материјали: Платно , Свила, Оксфорд ткаенина, ве молиме контактирајте со нас обичај
Пакет: укината,валани контактирајте со нас на
Друга Услуга: Повеќе од 5 Парчиња=попусти+брза испорака слободни

Додатоци на производи

Laeacco Црвена Завеса Дрвени Подни Фаза Сцена Бебе Фотографија Потекло Винил Камера Фотографски Backdrops За Фото Студио Свеж Со попуст
Време Застаруваат Intervalometer Тајмер Далечинско управување на Блендата со Кабел за Sony A7R A7S NEX-3N A5000 A5100 A6000 Свеж Со попуст
Време Застаруваат Intervalometer Тајмер Далечинско управување на Блендата со Кабел за Sony A7R A7S NEX-3N A5000 A5100 A6000

Карактеристики : Автоматски тајмер, тоа може да го прилагодите доцнењето, експозиција, интервал на врем

DEN 777.00 863.52
NeoBack Бели Тули и Сива Дрво кат студио фото потекло Тенка Винил Фото backdrops бела новороденче photocall Свеж Со попуст
NeoBack Бели Тули и Сива Дрво кат студио фото потекло Тенка Винил Фото backdrops бела новороденче photocall

Слични Производи : Спецификации : Материјал : Политкаенина(винил крпа 100% полиестер)Материјал Тежина : 110 G

DEN 285.00 431.52
Allenjoy фотографија позадина Розова трепкане трепкане малку ѕвезда роденден тема децата фотографски профили и фото студио Свеж Со попуст
ЖИВОТОТ МАГИЈА КУТИЈА Фотографија Позадина Ткаенина Позадина Фотографија Фотографски Графити на Ѕидот MHSX-2746 Свеж Со попуст
ASHANKS Преносни Светлина се Залагаме за Камерата Фотографија 2.1 m/6.8 FT Tripod Стојат Заградата Носителот Softbox Фото Светло Свеж Со попуст
Laeacco Цвет Цвет Новородено Бебе Фотографски Портрет Потекло Прилагодено Фотографија Backdrops Реквизити За Фото Студио Свеж Со попуст
Allenjoy позадина фотографија од тебе боја bokeh зелена сјајна мода позадина за фото позадина ткаенина новородените Свеж Со попуст
Laeacco Гранџ Тебе Солидна Темно Зелена Боја Фото Потекло Прилагодено Дигитална Фотографија Backdrops За Фото Студио Свеж Со попуст
ЖИВОТОТ МАГИЈА КУТИЈА Фотографија Backdrops Позадини За Фото Студио Камера Де Ре метална Врата MHSX-3678 Свеж Со попуст
ЖИВОТОТ МАГИЈА КУТИЈА Фотографија Backdrops Позадини За Фото Студио Камера Де Ре метална Врата MHSX-3678

Ако сакате да изберете и други превозот методи на, ве молиме слободно контактирајте со нас Потоа подот ќ

DEN 213.00 287.52
РС-60E3 Тајмер Далечинско управување Shutter Ослободување Кабелот За Canon 300D 350D 450D 550D 500D 600D 60D 1000A 1100D Свеж Со попуст
РС-60E3 Тајмер Далечинско управување Shutter Ослободување Кабелот За Canon 300D 350D 450D 550D 500D 600D 60D 1000A 1100D

Опис на производотРС60 E3 тајмер со 85 cm кабел и автотајмерот , интервал тајмер , долго изложување на тајмер

DEN 569.00 618.72
Allenjoy свежи бело цвеќе на старата сина, дрвена табла пролет фото позадина фонд фото студио позадина фотографски позадина Свеж Со попуст
Allenjoy позадина фотографија кошарка суд спорт дрво кат професионална камера оригиналниот дизајн фото студио Свеж Со попуст
Allenjoy позадина фотографија кошарка суд спорт дрво кат професионална камера оригиналниот дизајн фото студио

Африка, Јужна Америка зема 2560 работни дена.Пад на превозот 6 П : Како можам да се прилагодите на позадинат

DEN 460.00 666.72
Allenjoy фотографија позадина розова бонбони замокот цртан филм бебе виножито бајка фото позадина винил фотографија студио Свеж Со попуст
ЖИВОТОТ МАГИЈА КУТИЈА Фотографија Backdrops 5X7Ft Винил Фото Позадина Tissu Закачалка Под MHSX-3614 Свеж Со попуст
ЖИВОТОТ МАГИЈА КУТИЈА Фотографија Backdrops 5X7Ft Винил Фото Позадина Tissu Закачалка Под MHSX-3614

nappy Промена Кеси nappy мокра торба жените торба пелена торба ул ПАКЕТ Ние пак секоја позадина внимателно Н

DEN 210.00 287.52
Neewer 2,5 mm-N3 Камера Далечински Управувач Shutter Ослободување Кабел Кабелот за Nikon D90/D600/D610/D5000/D5100/D5200/D5300/D7000/D7100 Свеж Со попуст
Neewer 2,5 mm-N3 Камера Далечински Управувач Shutter Ослободување Кабел Кабелот за Nikon D90/D600/D610/D5000/D5100/D5200/D5300/D7000/D7100

НАПОМЕНА : има промени на нашите во Странство магацин, нашите ЕУ клиенти да нарачате производот од нашит

DEN 273.00 287.52
8X8ft Винил фотографија Потекло Elk Снег Борови Дрво Кенди Божиќ Часовник Backdrops за Фото Студио СМ-6314 Свеж Со попуст
8X8ft Винил фотографија Потекло Elk Снег Борови Дрво Кенди Божиќ Часовник Backdrops за Фото Студио СМ-6314

Производство на сликата : Големина на : (8 X8 ft) =2.5 X2.5m(Доколку имате одредени големината потреби, било од на

DEN 1159.00 1680.00
Божиќ Тема фотографија потекло Винил крпа Фотографија Backdrops компјутер печатење backdrops за фото студио ST-678 Свеж
ЖИВОТОТ МАГИЈА КУТИЈА Фотографија Сценско Backdrops Фото Потекло Fundo Em Vinil Став Фотографии Сива Ѕид MHSX-3004 Свеж Со попуст
ЖИВОТОТ МАГИЈА КУТИЈА Фотографија Сценско Backdrops Фото Потекло Fundo Em Vinil Став Фотографии Сива Ѕид MHSX-3004

МНОГУ ВАЖНО : ширина и висина на ѕидот се исти.Ве Молиме Имајте Во Предвид : Ако ширина поголема од 150см, п

DEN 210.00 287.52
Темата Деца Позадина Стил Студио за Фотографија Бебе Винил Backdrops Прилагодено Фото Студио ZH-212 Свеж Со попуст
Темата Деца Позадина Стил Студио за Фотографија Бебе Винил Backdrops Прилагодено Фото Студио ZH-212

(Доколку имате одредени големината потреби, било од нашите средини може да се нарача customголемина...

DEN 728.00 1055.52
Allenjoy фотографија позадина Месечината ѕвезда облак дрво скала сино небо бебе туш деца позадина фото студио photocall Свеж Со попуст
Allenjoy фотографски позадина Балон светла небото замокот backdrops бебе принцеза фото нов дизајн 150x200cm Свеж Со попуст
Allenjoy фотографски позадина Балон светла небото замокот backdrops бебе принцеза фото нов дизајн 150x200cm

Тогаш нашите дизајнери ќе се обиде да дизајн сличен позадина за вас.Особено забрзана, Обработени нарачк

DEN 460.00 666.72
Божиќ Тема фотографија потекло Винил крпа Фотографија Backdrops компјутер печатење backdrops за фото студио ST-690 Свеж
Godox КТ-16 16 Канали во Безжичните Радио Флеш Предизвика Предавателот + Приемник за Set за Canon Nikon Pentax Студио Флеш Свеж Со попуст
Godox КТ-16 16 Канали во Безжичните Радио Флеш Предизвика Предавателот + Приемник за Set за Canon Nikon Pentax Студио Флеш

Сите модели на производот уникатно имаат мултифреквенција изолација техника и само кодирање појавувањ

DEN 693.00 911.52
Бесплатни shiping 5'x7' Гром Сиво/Белата Двојна Страна Голем Расклопна Пресврт Фото Видео МУСЛИН Позадина/Позадина Panel Свеж Со попуст
Viltrox JY-710-C3 Безжична Камера LCD Тајмер Далечинско управување Shutter Порака за Canon 30D 40D 50D 7D 7DII 6D 5D Mark III Свеж Со попуст
Viltrox JY-710-C3 Безжична Камера LCD Тајмер Далечинско управување Shutter Порака за Canon 30D 40D 50D 7D 7DII 6D 5D Mark III

Вовед : Освен за реплицира сите функции на камерата е shutter копчето за ослободување, се уште е во функција

DEN 1084.00 2125.92
ЖИВОТОТ МАГИЈА КУТИЈА Винил Backdrops Фотографија Фото Позадина Fotografia Vinil Pano Де Fundo Шарени Ѕид GCNTZC-036 Свеж Со попуст
ЖИВОТОТ МАГИЈА КУТИЈА Винил Backdrops Фотографија Фото Позадина Fotografia Vinil Pano Де Fundo Шарени Ѕид GCNTZC-036

Но, превозот на товар можеби малку повисока за некои земји Ние навистина загриженост вашите чувства и н

DEN 299.00 383.52
Mehofoto Фотографија Позадина 5x7ft Винил Позадина Прилагодени на Стари дрвени подови Новороденчињата Фотографија Позадина, Свеж Со попуст