6V 12V 24V 28V 3А 80W DC Мотор Брзина Контролер (PWM) Брзина Прилагодливи Реверзибилна Switch 1203BB dc мотор, возачот наназад

6V 12V 24V 28V 3А 80W DC Мотор Брзина Контролер (PWM) Брзина Прилагодливи Реверзибилна Switch 1203BB dc мотор, возачот наназад

DEN 135.84

Свеж

Во магацинот


12710 Препорачувам за Боја : црна Материјал : ABS,Пластични,метални Големина на : 5 * 3.2 * 1.5 cm. Боја : црна
Материјал : ABS,Пластика,метал
Големина на : 5 * 3.2 * 1.5 cm.
На 1203 BB DC Мотор Брзина Регулаторот контролира брзината на DC-мотор со прилагодување Пулсот-Ширина-Modulated (PWM). Тоа обезбедува постојана струја на 3А на вашиот DC мотор или други DC load. Покрај тоа, на коло, исто така, вклучува 3А осигурач, со обратна врска на напојување и контрола на напред или обратна насока и стоп на DC мотор од switch.
Влезот моќ опсег е DC6-28 V.
Контрола на напред или обратна насока и стоп на DC мотор од switch.
Potentiometer со вклучите функцијата.
Switch кабел должина од 15cm.
Оперативни инструкции
Пред вас се обидува да го жица контролорот, бидете сигурни дека моќта е исклучено.
1. Поврзете жици се однесуваат на жици дијаграм.
2. Вклучување на власт, и да се приспособат на potentiometer.
3. LED покажува моќта и брзината на моторот.
Предупредување : не се јават позитивна и негативна сила која се товари. Ова ќе штета на контролорот!
Пакет Вклучувајќи
1 * 1203 BB 6 V 12 V 24 V 3А 80 W DC Мотор Брзина Контролер (PWM) Прилагодливи Реверзибилна Моторни Возачот се Префрлите
Answer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа. Мерењето е дозволено грешка е +/- 1-3cm.

Тип На Мотор: dc мотор

Додатоци на производи

Две Начин Контролирани Синхрони Моторни AC напон 220V CCW/Г.С. TYC50 3р/5r/10r/20r/30r/мин 220V Свеж Со попуст
Две Начин Контролирани Синхрони Моторни AC напон 220V CCW/Г.С. TYC50 3р/5r/10r/20r/30r/мин 220V

Обрнете внимание на : Имаме ВРТЕЖИ во минута што следат, па по поставување на цел, ве молиме оставете пор

DEN 390.00 410.40
Бесплатни shiping 100pcs(DHL3-7day)/260 DC мотор 2 mm дијаметар на оска: Axial должина вклучувајќи ги чекорите: 8.8 mm Шефот: Свеж Со попуст
DC 9V 12V 24V 48V 60V 20A Реверзибилна Моторни Брзина Контролер Регулатор на Возачот PWM Свеж
DC 9V 12V 24V 48V 60V 20A Реверзибилна Моторни Брзина Контролер Регулатор на Возачот PWM

12710 Препорачувам за Оперативен напон : DC9 V60 V (Општо) линеарна излезниот напон под оптоварување Одржлива

DEN 360.96
топла продажба RS555 DC Хоби Моторни Турбина Генератор 12 V 5500RPM Висок вртежен момент Свеж Со попуст
топла продажба RS555 DC Хоби Моторни Турбина Генератор 12 V 5500RPM Висок вртежен момент

RS555 DC Хоби Моторни Турбина Генератор 12 V 5500 RPM Висок вртежен момент Секој обид за 1 PCSМодел : RS555Оперативен

DEN 481.00 506.40
Најдобри тешки Линеарна Actuator 12V 24V 400mm Удар 1500N оптоварување 80mm/s брзина actuator линеарна Свеж Со попуст
Најдобри тешки Линеарна Actuator 12V 24V 400mm Удар 1500N оптоварување 80mm/s брзина actuator линеарна

ННD DC линеарна actuator е мини електрични линеарна actuator,моќта е 12 V или 24 V,со две ограничен switch внатре,ќе прес

DEN 1497.60
0.9 степен 57mm 2 фаза хибрид голема stepper моторни JK57HM56-2804 Nema23 Stepper Моторот 4-води 12kg.cm за 2,8 2,5 Vmotor за Свеж Со попуст
0.9 степен 57mm 2 фаза хибрид голема stepper моторни JK57HM56-2804 Nema23 Stepper Моторот 4-води 12kg.cm за 2,8 2,5 Vmotor за

0.9°57mm 2phase Плоштадот хибрид stepper моторни NEMA23 JK57 HM562804 Спецификации : NEMA23 повлекува мотор, 57mm stepper мотор...

DEN 1551.00 1723.20
50TYC 50/60Hz Фреквенција 30-36RPM AC 220-240V Г.С./CCW Синхрони Опрема Мотор Свеж Со попуст
50TYC 50/60Hz Фреквенција 30-36RPM AC 220-240V Г.С./CCW Синхрони Опрема Мотор

50 TYC 50 / 60 Hz Фреквенција 3036 RPM AC 220240 V Г.С. / CCW Синхрони Опрема МоторСпецификација : Име На Производ : Опрема М

DEN 261.00 325.92
50TYC 50/60Hz AC 220-240V 15-18RPM Синхрони Опрема Мотор Свеж Со попуст
50TYC 50/60Hz AC 220-240V 15-18RPM Синхрони Опрема Мотор

50 TYC 50 / 60 Hz AC 220240 V 1518 RPM Синхрони Опрема МоторСпецификација : Име На Производ : Опрема МоторМодел : 50 TYCНоми

DEN 267.00 325.92
2017 топла висок квалитет JGB37-545X ексцентричен 12volt 24v dc опрема моторни ASLONG Свеж
2017 топла висок квалитет JGB37-545X ексцентричен 12volt 24v dc опрема моторни ASLONG

кога се гледа од излез вратило страна 13 Operating Температура и Влажност : Температура спектар на 10 C~+50 C ,Влаж

DEN 723.36
JS50 Пластични Школка Брзина Редуктор Опрема Моторни 24V DC 5RPM Опрема Кутија Мотор Свеж Со попуст
JS50 Пластични Школка Брзина Редуктор Опрема Моторни 24V DC 5RPM Опрема Кутија Мотор

JS50 Пластични Школка Брзина Редуктор Опрема Моторни 24 V DC 5 RPM Опрема Кутија МоторСпецификација : Име На Пр

DEN 291.00 364.32
NEMA23 270 Оз-во CNC stepper моторот повлекува моторни/3.0 A Свеж
NEMA23 270 Оз-во CNC stepper моторот повлекува моторни/3.0 A

Пакетот вклучува : 1 x 23 HS8430 Stepper МоторОпшта Спецификација : Чекор агол точност : + 5%(full чекор,а не оптовару

DEN 943.20
ЖЕШКА! Универзална DC10-60V PWM HHO РК Моторни Брзина Регулаторот Контролер Switch 20A H02 Свеж
ЖЕШКА! Универзална DC10-60V PWM HHO РК Моторни Брзина Регулаторот Контролер Switch 20A H02

Опис : Оперативен напон : DC 10 V60 V Излезна Струја : 0 до 20 A Фреквенција : 25 KHz Континуирана моќност : Макс 1200 W

DEN 188.16
Водоотпорен 12V 150mm 6 инчен прилагодливи удар 3500N 770LBS оптоварување 5mm/s брзина тешки линеарна actuator LA1035 Свеж
Водоотпорен 12V 150mm 6 инчен прилагодливи удар 3500N 770LBS оптоварување 5mm/s брзина тешки линеарна actuator LA1035

12 V DC 3500 N=350 KG=770 LBS оптоварување 5mm / sec=0.2 инчи / sec брзина 150mm=6 инчи удар тешки линеарна actuator LA10351 Тип LA1035 со м

DEN 2487.84
MY6812 120w DC 24Vhigh брзина на мотор , мопед мала четка мотор, Четка Мотор со појас макара за Електричен Скутер Свеж
MY6812 120w DC 24Vhigh брзина на мотор , мопед мала четка мотор, Четка Мотор со појас макара за Електричен Скутер

Напон : 24 VНоминална Моќност : 120 WНе оптоварување тековната : 0.6 НаБез оптоварување семе : 3500rpmГо оценувате

DEN 672.00
DC 1.8 V до 15V 2A Мини PWM Моторни Брзина Контролер Регулаторот Модул L15 Свеж Со попуст
DC 1.8 V до 15V 2A Мини PWM Моторни Брзина Контролер Регулаторот Модул L15

Descirption : DC Мотор Брзина Контролер овозможува контрола на насока на DC мотор со користење на ПулсШиринаModula

DEN 94.00 101.28
PG42-775 висок вртежен момент ниско ниво на бучава dc планетарниот опрема мотор со 42mm менувачот Свеж Со попуст
PG42-775 висок вртежен момент ниско ниво на бучава dc планетарниот опрема мотор со 42mm менувачот

Ве молиме имајте предвид дека купувачите се одговорни за сите дополнителни царински давачки, брокерски

DEN 1202.00 1279.20
1 Парче Нови 5V DC 4 Фаза 28BYJ-48 Вентил Опрема Stepper Моторни Намалување Свеж Со попуст
1 Парче Нови 5V DC 4 Фаза 28BYJ-48 Вентил Опрема Stepper Моторни Намалување

ОПИС : Сосема нов и висок квалитет Дијаметар : 27mm Напон : 5 V Чекор агол : 5.625 x 1 / 64 За намалување на односот :

DEN 64.00 71.04
5PCS во парк BTB10-600BW BTB10 ДА-220-3 Нови и оригинални Свеж
5PCS во парк BTB10-600BW BTB10 ДА-220-3 Нови и оригинални

Pls контактирајте со нас пред да нарачате Ние може да ви даде попуст доколку ви треба повеќе квантитет...

DEN 81.60
МОС Топла 30 ВРТЕЖИ во минута DC 6V 2.5 KG Микро Опрема Кутија Брзо Намалување на Мотор Свеж
МОС Топла 30 ВРТЕЖИ во минута DC 6V 2.5 KG Микро Опрема Кутија Брзо Намалување на Мотор

Ние само брод да се потврди цел адреса,Вашата цел адресата МОРА да ОДГОВАРА на вашиот превозот адреса...

DEN 245.28