Убавината на кимоно свадба цртан филм сликарство се сметаат за печатење на платно DMC 14CT 11CT Крстот Бод Везана Поставува Везови колекции

Убавината на кимоно свадба цртан филм сликарство се сметаат за печатење на платно DMC 14CT 11CT Крстот Бод Везана Поставува

41 %

DEN 368.00

DEN 623.04

Свеж

Во магацинот


1598346309420134 Топло Препорачувам US $ 6.99
/set US $ 5.82
/set US $ 4.49
/set US $ 4.36
/set US $ 4.49
/set US $ 4.99
/set US $ 4.99
/set US $ 4.99
/set US $ 4.74
/set US $ 4.36
/set US $ 4.99
/set US $ 5.80
/set US $ 5.49
/set US $ 6.4
/set US $ 6.4
/set US $ 5.09
/set US $ 5.88
/set US $ 3.77
/set US $ 6.71
/set US $ 8.15
/set US $ 6.11
/set US $ 6.83
/set US $ 7.55
/set US $ 7.55
/set US $ 5.69
/set US $ 9.53
/set US $ 6.11
/set US $ 10.91
/set US $ 5.17
/парче US $ 8.15
/set
Т тој Големина е Вез Крпа Големина. Големина е прирачник за мерење, не може да биде околу 1-3 см мерење грешка, тоа му припаѓа на нормални ситуација. Ви благодариме за вашето разбирање.
Опис : Големина(W*H) : 43cm*22cm ( 14 CT ) , 55cm*28cm ( 11 КТ ) на Теми Боја Количина : 24 Боја (Embroidering ткаенина) : Бела
Предност : Ние имаме свои фабрика,Ние квалификувани за вашиот најголемиот Дел наредби. 100% Сосема нов. 100% еколошки памук. Ние ќе обезбедат 30% повеќе на теми за секој проект. Добар сјај,не-бледнее,не е лесно да се пробие и pilling. Користете растворливи заштита на животната средина материјал. Ултра јасно професионални embroidering дијаграм. Тоа, исто така, може да биде прекрасен подарок за вашето семејство и пријателите. Акции : Во Парк
Пакет Содржина :
Вез платно , Везови теми , Везови игла , шема. [Забелешка : (не надвор рамка)]
Answer : ___________________________ Note : (14 CT)ве молиме да не го користите 2 насоки теми за целосна бод,1 насоки теми за назад бод. (11 CT)ве молиме да користите 3 насоки теми за целосна бод,2 насоки теми за назад бод. Моделот е отпечатена на платно (11 CT печатени и 14 CT печатени) , па пред завршувањето крои, на платно не може да го допре водата , инаку печатени дел ќе исчезне. По завршувањето на крои, да се стави на платно во вода за половина час, а потоа го направи тоа сува, а потоа ќе може да направи рамка за тоа.
Инструкции за печатени
Инструкции за unprinted
1598346309420137 Топло Препорачувам US $ 5.46
/set US $ 5.99
/set US $ 7.03
/set US $ 4.19
/set US $ 7.97
/set US $ 4.61
/set US $ 5.45
/set US $ 5.04
/set US $ 10.08
/set US $ 7.55
/set US $ 5.45
/set US $ 4.19
/set US $ 6.29
/set US $ 5.04
/set US $ 5.87
/set US $ 5.87
/set US $ 8.09
/set US $ 5.93
/set

Крстот Бод Ткаенина КТ број: 11CT печатени, 11CT unprinted, 14CT unprinted, 14CT печатени
Шаблон Тип: Портрет
Бренд Име: Радост Недела
Материјал: 100% Памук
Стил: Јапонија Стил
Тип: Пакет
Употреба: Слики
Рамка: No
Платно Пакување Метод: Укината
Надворешното Пакување: PVC кеса
Број На Модел На: R841

Додатоци на производи

120*64 Везана,DIY DMC Крстот бод,во Собата Полна Вез за полнење,Луксузни Среќа Богата Дрво цвет Шема Крст-Бод,Ѕид Дома Деко Свеж Со попуст
Цвет и праска Модели Смета Крстот Бод 11CT 14CT Крстот Бод Поставете Големо Крст-бод Комплет Везови Везана Свеж Со попуст
Цвет и праска Модели Смета Крстот Бод 11CT 14CT Крстот Бод Поставете Големо Крст-бод Комплет Везови Везана

Цвет и праска Модели Смета Крстот Бод 11 CT 14 CT Крстот Бод Поставете Големо Крстбод Комплет Везови ВезанаП

DEN 478.00 853.92
Везана,Златен Лили цвет за вез,DIY DMC 14CT Unprinted Крстот бод колекции ,Уметност Модел се смета Крст-Крои оркестарот Свеж
Цвет кошница и пеперутка Смета Крстот Бод 11CT Печатени 14CT Крстот Бод Памук Крст-бод Комплет Везови Везана Свеж Со попуст
Цвет кошница и пеперутка Смета Крстот Бод 11CT Печатени 14CT Крстот Бод Памук Крст-бод Комплет Везови Везана

1930330101535705 најпродаван во 2017 парче парче парче парче парче парче парче парче парче парчеЦвет кошница и пе

DEN 254.00 282.24
Замокот Сезони Модели Крстот Бод Колекции DMC14CT 11CT Смета Платно Крои Везови рачно изработени Везана Свеж Со попуст
Замокот Сезони Модели Крстот Бод Колекции DMC14CT 11CT Смета Платно Крои Везови рачно изработени Везана

Замокот Сезони Модели Крстот Бод Колекции DMC14 CT 11 CT Смета Платно Крои Везови рачно изработени ВезанаОпи

DEN 385.00 700.80
Autumnal сценографијата (3) DMC Смета Кинески Крстот Бод Колекции на печатени Крст-бод поставите Везови Везана Свеж Со попуст
Autumnal сценографијата (3) DMC Смета Кинески Крстот Бод Колекции на печатени Крст-бод поставите Везови Везана

Ние ќе обезбедат 30% повеќе на теми за секој проект По завршувањето на крои, да се стави на платно во вода

DEN 609.00 936.00
Везана,DIY DMC Крстот бод,Сетови За Везови колекции,Прецизни Печатени романтична дрвја,Смета Крст-Крои,Божиќ подароци Свеж Со попуст
Радост недела цртан филм стил среќен семејство божиќ крстот бод обрасци, графикони вез за деца Свеж Со попуст
Радост недела цртан филм стил среќен семејство божиќ крстот бод обрасци, графикони вез за деца

6081811130100137 топла продажба парче Радост недела цртан филм стил среќен семејство божиќ крстот бод обрас

DEN 251.00 456.00
JoySunday крстот бод Цвеќиња во сини и бели порцелански апстракт DMC14CT11CTcotton везана livingroom хотел сликарство Свеж Со попуст
JoySunday крстот бод Цвеќиња во сини и бели порцелански апстракт DMC14CT11CTcotton везана livingroom хотел сликарство

Било купувачот собрани од нашата продавница, производ или да се додаде на нашите производи во сакаат ли

DEN 418.00 696.00
Златна Panno,Везана,Везови,DIY Животинско Сликарство,Крстот бод,колекции,11ct делфин дома Крст-бод,Сетови За Везови Свеж Со попуст
100Pcs/Пакет Златна Опашка Игли 24 Везови Ткаенина Крстот Бод Везана Алатка W210 Свеж Со попуст
100Pcs/Пакет Златна Опашка Игли 24 Везови Ткаенина Крстот Бод Везана Алатка W210

Опис : 100% сосема нов и висок квалитет Карактеристики : Боја : Шарени Материјал : Пластични Големина : 7 x 0.2 c

DEN 68.00 71.52
SewCrane Флорални Перница Покрие Печат Крстот Бод за Полнење, Летање Цвеќиња,18.1 инчи Свеж
SewCrane Флорални Перница Покрие Печат Крстот Бод за Полнење, Летање Цвеќиња,18.1 инчи

ОПИС НА ПРОИЗВОДОТПрофесионални бод по бод дизајн, Deisgn е отпечатен во перат мастило на платно, Лесен за

DEN 460.80
Везана,DIY DMC Крстот бод,Сетови За Везови колекции,Прецизни Печатени слоновите Модели Смета Крст-Крои Свеж Со попуст
Везана,DIY DMC Крстот бод,Сетови За Везови колекции,Прецизни Печатени слоновите Модели Смета Крст-Крои

големина 55*43cmБода : 150*200Важни информации за Купувачите : кога ќе примите цел ве молиме проверете го тоа п

DEN 312.00 556.80
Везана,DIY Лента Крстот бод Поставува за Вез за полнење,Самовила девојка крилја цвет лента Крст-Бод рачно производство свадба Свеж Со попуст
Златна Panno,Везана,Везови,DIY Животинско Сликарство,Крстот бод,колекции,11ct леопард Крст-бод,Сетови За Вез,нова година Свеж Со попуст
Везана,DIY DMC Крстот бод,во Собата За Вез за полнење,табела вазна флорални цвет Модел се Смета Крст-Бод,трговија на големо Свеж Со попуст
Убава Ангел Смета Крстот Бод 11CT Печатени 14CT Крстот Бод DIY Кинески Памук Крст-бод Комплет Везови Везана Свеж Со попуст
Убава Ангел Смета Крстот Бод 11CT Печатени 14CT Крстот Бод DIY Кинески Памук Крст-бод Комплет Везови Везана

Убава Ангел Смета Крстот Бод 11 CT Печатени 14 CT Крстот Бод DIY Кинески Памук Крстбод Комплет Везови ВезанаП

DEN 420.00 494.40
Златна Panno,Везана,Везови,DIY Пејзаж Сликарство,Крстот бод,колекции,11ct Van Gogh prunus Крст-бод,во Собата За Везови Свеж Со попуст
Златна Panno,Везана,Везови,DIY Пејзаж Сликарство,Крстот бод,колекции,11ct Van Gogh prunus Крст-бод,во Собата За Везови

Големина на крпа околу 75*75СМПредност : Ние си имаме свој фабрика,Ние квалификувани за вашиот најголемио

DEN 759.00 1356.00