SWMAKER PEI Лист, 10 x 10(јас.e 250x250mm) 3D Печатење Изгради Површината со 3M 468MP селотејп Многу од 2

SWMAKER PEI Лист, 10 x 10(јас.e 250x250mm) 3D Печатење Изгради Површината со 3M 468MP селотејп Многу од 2

7 %

DEN 1339.00

DEN 1439.52

Свеж

Во магацинот

PEI Лист, 10" x 10" 3 D Печатење Изгради Површината со 3 M 468 MP селотејп
Карактеристики на производот Одлична за печатење ABS и PLA (заедно со многу други материјали) директно да се печати површина, без потреба за дополнителни лепила или лента. Еден 0.8 mm лист инсталира брзо на врвот на постојните изгради платформа за користење на 3 M Лепило Трансфер Лента. Сина заштитна фолија чувари од гребнатини за време на превозот. Отстрани филмот пред да го користите PEI лист. Повторна употреба на повеќе отпечатоци, само ги надолу со isopropyl алкохол помеѓу отпечатоци за најдобри резултати Вклучува : 2x PEI Лист, 2x 3 M 468 MP Трансфер Лента
Детали за производот
PEI (Polyetherimide) листови обезбеди 3 D печатење изгради површина која не бара лента, кашеста маса, или лепило. ABS и PLA и стап исклучително добро на површината, која ја елиминира потребата за поддршка сплавови се користи за подобрување на лепливоста. longtemperature е 150.
Како да го Користите :
Посебна забелешка - ве Молиме да го отстраните двете страни на теал обоени заштитна фолија пред да го користите.
Намалување на PEI лист на големина постигнувајќи со хоби нож. Постојат два методи за прикачување на PEI на вашиот печати кревет. Првиот метод е да се само менгеме лист да се печати кревет за користење на врзивно средство клипови. Сметаме дека 2 на секоја страна, работи одлично.Вториот метод, се 3 M 468 MP Трансфер Лента и го користат за да се држи на PEI да се печати кревет.
Откако PEI лист е во прилог, ре-ниво на вашите печатење кревет и да се подготвени да си одат!
Тоа им помага да ги површина надолу со isopropyl алкохол, метил алкохол, или сапун помеѓу отпечатоци. Ова ќе се обезбеди PEI е чиста, и да помогне лепливоста. Светлина пескарење со 5000 ронки хартија, исто така, ќе им даде на PEI лист повеќе живот.
Големина: 10" x 10"(јас.e 250x250mm) Ако ви треба други големина ве молиме контактирајте ја користите. Ви благодариме!
PEI лист дебелина : 0.8 mm

Број На Модел На: PEI Лист со 3M 468MP селотејп
Бренд Име: SWMAKER
Тип На Објект: Топлина Хартија
Дебелина: 0.8 mm
Големина: 10 x 10(јас.e 250x250mm)

Додатоци на производи

Новата 3D Печатач Топол Кревет Моќ Проширување Одбор / Heatbed Моќ Модул / MOS Цевка за Висок Моменталното Оптоварување Мини Свеж Со попуст
618859-001 круг се поврзете со 3d-печатач плоча ENVY17 PM55 DDR3 целиот тест круг поврзете одбор Свеж
618859-001 круг се поврзете со 3d-печатач плоча ENVY17 PM55 DDR3 целиот тест круг поврзете одбор

ОДБОРИТЕ СЕ КОРИСТАТ И ТЕСТИРАНИ СИТЕ ПРЕДМЕТИ ЌЕ БИДАТ ТЕСТИРАНИ НИЕ МОЖЕ ДА ВИ ПОКАЖЕ СЛИКИТЕ ЗА ТЕСТ

DEN 2256.00
Deek-Робот 1M 3D Печатач PTFE Цевка За 1.75 mm Филамент RepRap Rostock 3D Печатач Цевки Z07 Капка брод Свеж Со попуст
Deek-Робот 1M 3D Печатач PTFE Цевка За 1.75 mm Филамент RepRap Rostock 3D Печатач Цевки Z07 Капка брод

Висока или ниска температура отпор.Животната средина и нема дрога загадување.Уникатен подмачкување и п

DEN 64.00 77.76
3d печатач дел Механички Endstop со и без тркала За Reprap рампи 1.4 Со независни пакување Свеж Со попуст
3d печатач дел Механички Endstop со и без тркала За Reprap рампи 1.4 Со независни пакување

Механички Endstop комплет за Rep Rap 3 D Принтери или CNC машини, тоа е поддржано од страна на Rep Rap електроника, РА

DEN 16.80
myriwell 3 d пенкало за 3d пенкала pla 1.75 mm abs со вжарено 20*5m,детски Божиќ подароци креативни 3d испечатени пен-3d цртање Свеж Со попуст
myriwell 3 d пенкало за 3d пенкала pla 1.75 mm abs со вжарено 20*5m,детски Божиќ подароци креативни 3d испечатени пен-3d цртање

( Освен некои земји и APO / FPO)2 НИЕ НЕ ГО ПОПРАВИ ИЛИ ДА ГО ЗАМЕНИ ПРЕДМЕТИ СО ИСТЕЧЕН РОК НА ГАРАНЦИЈА Вие м

DEN 1568.00 1866.24
Силиконски греење подлога грејач 220V 500W 230mmx380mm за 3d печатач топлина кревет 1pcs Свеж
Силиконски греење подлога грејач 220V 500W 230mmx380mm за 3d печатач топлина кревет 1pcs

Ние обично знак на стоки за ниска цена на царинската декларација и ние се обидува да ви помогне да се мин

DEN 768.00
10pcs 3D Печатач Цврст Полимер LM10UU Имајќи - 10мм вратило RJMP-01-10 R Цврсти Пластични Имајќи 10 mm ID Свеж Со попуст
10pcs 3D Печатач Цврст Полимер LM10UU Имајќи - 10мм вратило RJMP-01-10 R Цврсти Пластични Имајќи 10 mm ID

10pcs 3 D Печатач Цврст Полимер LM10 UU Имајќи 10мм вратило RJMP0110 R Цврсти Пластични Имајќи 10 mm IDВисок Квалитет с

DEN 623.00 750.24
3sets Висока Температура глава за печатење - Титаниум алуминиумски V6 млазници+бакар топлина блок F/ Makerbot / Prusa / Титан Свеж Со попуст
SWMAKER 4pcs*Reprap израмнување компонента М3 завртка+ израмнување пролет M3*40 орев поставите 3D печатач додатоци Свеж Со попуст
SWMAKER Borosilicate Стакло Кревет 170x170mm за Lulzbot мини 3D печатач делови Свеж Со попуст
SWMAKER Borosilicate Стакло Кревет 170x170mm за Lulzbot мини 3D печатач делови

Оваа borosilicate стакло кревет се користи на Lulz Bot Мини како главни структурни тело на загреана кревет собран

DEN 854.00 959.52
1PC 4010 Вентилаторот за Ладење 12V 2 Pin со Dupont Жица Brushless 40*40*10 Кул Фанови Кулер Radiato За Anet A8 A6 3D Принтери Свеж Со попуст
1PC 4010 Вентилаторот за Ладење 12V 2 Pin со Dupont Жица Brushless 40*40*10 Кул Фанови Кулер Radiato За Anet A8 A6 3D Принтери

1pc 4010 Вентилаторот за Ладење 12 V 2 Pin со Dupont Жица Brushless 40*40*10 Кул Фанови Дел Тивок DC 40m Кулер Radiato За Anet A8 A6 3 D П

DEN 45.00 51.36
RepRap 3D Печатач M6*30мм буриња печатач млазницата грлото со Тефлон цевка 1.75 mm 3D печатач екструдер Свеж Со попуст
RepRap 3D Печатач M6*30мм буриња печатач млазницата грлото со Тефлон цевка 1.75 mm 3D печатач екструдер

Материјал Тип : Метал Главата Стил : рамни Големина : 30мм*M6 Апликација : makerbot 3 D печатач екструдер Работна

DEN 34.56
Алуминиум легура плоча 10mmx100mm член 6063 алуминиум-T5 оксидација ширина 100mm дебелина 10мм должина 200mm 1pcs Свеж
Алуминиум легура плоча 10mmx100mm член 6063 алуминиум-T5 оксидација ширина 100mm дебелина 10мм должина 200mm 1pcs

Ве молиме имајте во предвид пред купување : Слика само како референца.вистинските испорачаната стока ќе

DEN 158.40
3d печатач јаглерод 10мм карбонски влакна род должина од 450 мм за јаглерод круг род aeromodelling stiffener авион робот 1pcs Свеж