Aiyima 1pc JLH 1969 класа засилувач Одбор висок квалитет PCB МОТ/2N3055 Diy Колекции

Aiyima 1pc JLH 1969 класа засилувач Одбор висок квалитет PCB МОТ/2N3055 Diy Колекции

DEN 840.00

Свеж

Во магацинот


1416033537631515
Deacription : Забелешка : МОТ/2 N3055 е ued,но работат добро! ви благодариме! Ве молиме имајте во предвид пред да се купи : Производи како што е прикажано во мојата главна слика, еден канал цена. па ако ви треба стерео канали, ве молиме да ја купите 2 парчиња. ви благодариме! Ова е Diy Комплет , таа е прилагодена и тестирани засилувач одбори на класичен JLH( Јован-Linsey Худ) 1969 класа засилувач. Додека JLH 1969 е едноставен дизајн, тоа е уште еден од најдобрите транзисторски засилувач. Оваа инкарнација карактеристики : 1. Двострано , дебели бакар ПХБ. Повеќето од ILH 1969 одбори на пазарот се единствено еднострана. Ова е двојно-еднострани па бакар подлога издржливост е значително подобрен од страна на lalated-преку дупка ( PTH) процес. 2.Hermetically запечатени метална обвивка transistors користи на двете мали сигнал и моќ фаза. 3.Висок квалитет electrolytic кондензатори. 4.Висок квалитет лемење со сребро содржина се користи во лемење. 5.ERO филм кондензатори за аудио спојка. 6.Дебела & тешки алуминиумски плочи веќе монтирани на одборот( како во сликите) за лесно да интерфејс со heatsink. Материјал на прв поглед : * Шен Џин-двострано PCB, злато, злато Балон * lmport црното злато треска висока фреквенција ниска отпорност capacitor * Увоз бледо сино рубин capacitance * lmport на нова / 2 N1711 * lmport на нова / 2 N2907 * Расклопување МОТ / 2 N3055 * новиот ERO зелена филм спојка кондензатори * Нов Тајван LELON axial аудио излез capacitance * Panasonic нога блистер chunill ниска лебдат отпорник грешка илјадинки, слатка вокали * Прилагодено индустриското одделение алуминиум агол, брз пренос на топлина, агол продавница да купи алуминиум легура на алуминиум општо земено не се споредливи * Lead-free лемење содржи сребро бас / midrange има лифтинг ефект Спецификации : Оперативен напон : DC 12 V-35 V (што одговара на 9-26 V трансформатор) Излезниот звук моќ : 10-15 W или така. Тоа може да бидат отфрлени од 3-8 инчи, 120 w на моќ публикации кутија, полн опсег кутии. Чувствителност за да биде повисока од 83db. Одбор големина : со агол алуминиум долго 10cm, ширина 8cm, висина 3.8 cm Прилагодливи помеѓу quiescent тековната 0.3—1.8, Се препорачува 1.2 A (радијатори треба повеќе од 0. 7 кг, препорачливо е да го слушате звучниот квалитет, јас се чувствуваат задоволни да се купи алуминиум топлина мијалник шасија, затоа што да се купи посебна радијаторот не е евтин). На midpoint на свои прилагодувања / quiescent тековниот метод : Мелодија midpoint : универзална табела хит напонски профил, црно пенкало тогаш со црвено пенкало потоа GND TP1 тест дупки (TP1 на излез capacitor позитивни) одбор, прилагодливи отпор KT1 тоа е 1/2 од напон. Modulated струја : 10 A универзална табела хит тезги, пенкало, тогаш позитивни напојување, другиот пенкало потоа VCC терминал, подесување на прилагодливи отпор KT2 промена на тековниот одбор големина. Пакет листата . 1pc x JLH 1969 класа засилувач Одбор Diy Комплет .

Пакет: Yes
Канали: 1
Бренд Име: Aiyima
Максимална Моќност По Канал: 10W
Број На Модел На: jlh 1969

Додатоци на производи

ГД-ДЕЛОВИ Злато Позлатен Шасијата Планината 9 pin вакуум цевки приклучоци за 6DJ8 12AX7 ECC83 B339 CV492 6L13 12AU7 ECC82 EL84 Свеж
ГД-ДЕЛОВИ Злато Позлатен Шасијата Планината 9 pin вакуум цевки приклучоци за 6DJ8 12AX7 ECC83 B339 CV492 6L13 12AU7 ECC82 EL84

Бренд Нови 9pin Шасијата Планината Керамички Злато Позлатен Цевка СокетиМатеријал : КерамичкиЗлато Позл

DEN 648.00
Assembeld Худ 1969 MJE15024/25 Класа моќ amp одбор 25W 2 CH засилувач Свеж Со попуст
Assembeld Худ 1969 MJE15024/25 Класа моќ amp одбор 25W 2 CH засилувач

вклучува 2 канал собрани засилувач одбор со Алуминиумска аголКористењето 6цевка програма,Кои 2 цевка ел

DEN 2462.00 2592.00
PAPRI Тефлон OCC сребрена жица + OCC бакарна жица ткаење кабел за DIY HIFI Аудио ЗАСИЛУВАЧ Слушалки Слушалка Слушалки надградба Свеж Со попуст
Dual 20V-28V AC TDA7293 2.1 канал засилувач одбор /Пред-засилувач одбор (80w*2+160w) Свеж
Dual 20V-28V AC TDA7293 2.1 канал засилувач одбор /Пред-засилувач одбор (80w*2+160w)

n Избор на позлатени дупка IC Блок , не е обичен IC седиште , потрајни !n Subwoofer дел се состои од две нови TDA7293 BTL

DEN 2240.16
Aiyima TPA3116 2.1 Дигитален Аудио Засилувач Одбор TPA3116D2 Subwoofer Говорникот Засилувачи DC12V-24V 2*50W+100W Свеж Со попуст
Aiyima TPA3116 2.1 Дигитален Аудио Засилувач Одбор TPA3116D2 Subwoofer Говорникот Засилувачи DC12V-24V 2*50W+100W

Опис на производот : Операција видео : https : / / cloud.video.taobao.com / play / u / 199304554 / p / 2 / e / 6 / t / 3 / 50037620907.mp4 Забелешка

DEN 589.00 654.24
НОВИ AK4490 JRC5532 HIFI Bluetooth 4.0 I2S DAC декодер одбор моќност засилувач одбор DC12V Свеж
НОВИ AK4490 JRC5532 HIFI Bluetooth 4.0 I2S DAC декодер одбор моќност засилувач одбор DC12V

Карактеристики : Донесува I2 S bluetooth 4.0 AK4490 JRC5532 Моќ филтер capacitor, познатиот бренд и висок квалитет се Кори

DEN 1391.52
2x50W TPA3116D2 Dual Channel Дигитални Стерео Засилувач Одбор DC 4.5-27V Класа D Свеж
2x50W TPA3116D2 Dual Channel Дигитални Стерео Засилувач Одбор DC 4.5-27V Класа D

Производ Вовед : 1.Име : 50 W*2 двојна песна дигитален засилувач одбор 2.Модел : XY502 3.Напојување Напон : DC 4.527 V 4

DEN 244.80
Нови Сериски Тип Волумен Potentiometer Vishay Сина Дејл Отпорници 10K 50к 100k Свеж
Нови Сериски Тип Волумен Potentiometer Vishay Сина Дејл Отпорници 10K 50к 100k

Опис На Производот Материјал : Нискибучава со висока прецизност Vishay Дејл отпорник (dualканал точност во р

DEN 2160.00
Нова 2 Каналот L150W 200W MOSFET IRFP250*12 FET Моќност засилувач заврши одбор Свеж
Нова 2 Каналот L150W 200W MOSFET IRFP250*12 FET Моќност засилувач заврши одбор

Параметарот : Излезна моќност : 150 W 8 R DC + / 63 VНиска дисторзија : 0.015%, 1 KHz, 20 WВисок моменталната способност :

DEN 2399.52
220V AV-338A 200W+200W C5198 Моќ цевка канал 5 Дигитални апарати за Домаќинство засилувач Караоке РЕД засилувач USB аудио засилувач Свеж Со попуст
1pcs Оригинални АЛПИТЕ Моторни Potentiometer 2X50KA ( RK16812MG04YA ) се Справи со L:20mm Свеж
1pcs Оригинални АЛПИТЕ Моторни Potentiometer 2X50KA ( RK16812MG04YA ) се Справи со L:20mm

( Забелешка : стандардна цена е за 1pcs само.!! )RK16812 MG04 YAНаправен во Јапонија.Вредност : 2 X 50 KAСе справи со дол

DEN 648.00
IRS2092 моно засилувач одбор (DC моќност) 350W засилувач одбор Користење на оригиналните IRS2092, IRFB4227 Свеж Со попуст
IRS2092 моно засилувач одбор (DC моќност) 350W засилувач одбор Користење на оригиналните IRS2092, IRFB4227

Ве молиме да ни даде можност да го реши секој проблем.Вашиот признавање ќе се направи ни повеќе сигурни

DEN 1254.00 1458.24
1pcs Нови Движат Магнет Кертриџ ЛП Фоно Плочата Phonograph Перо Свеж
1pcs Нови Движат Магнет Кертриџ ЛП Фоно Плочата Phonograph Перо

100% Сосема Нов / Оригинален Производ / Обезбедување На КвалитетОваа АудиоТ echnica кертриџ е ниска цена се

DEN 858.24
Marsnaska Нов Висок Квалитет DC 12V 24V 120W*2 TPA3116 D2 Dual Channel Дигитални Моќ Аудио Засилувач Одбор Свеж Со попуст
Marsnaska Нов Висок Квалитет DC 12V 24V 120W*2 TPA3116 D2 Dual Channel Дигитални Моќ Аудио Засилувач Одбор

Опис : Одборот пред се соочуваат со IC да се подобри текст чувствителност, highdefinition квалитет на звукот.Мак

DEN 343.00 394.56
JINSHENGDA НОВ Висок Квалитет 20W 12V Мини Hi-Fi Засилувач Бустер Радио MP3 Стерео За Автомобил, Мотоцикл Домашен Компјутер Свеж Со попуст
PAPRI Европа Стандард Машки Мрежа AC Power Plug NCF nanostructures Чист бакар Аудио HIFI EuropeanL Famale Напојување socket Свеж Со попуст
PAPRI Европа Стандард Машки Мрежа AC Power Plug NCF nanostructures Чист бакар Аудио HIFI EuropeanL Famale Напојување socket

БРЕНД НОВИ NCF nanostructures Машки и Женски European LSTANDARD AC ШТЕКЕР КОНЕКТОР Машки Моќ Plug FPE25(CU) Номинална Вредност : H

DEN 652.80
PCB Одбор Дебело Стакло Влакна Одбор Тест Одбор Изолација Одбор 20CM*30CM 200MM*300ММ 1Piece Бесплатен Превозот Свеж Со попуст
PCB Одбор Дебело Стакло Влакна Одбор Тест Одбор Изолација Одбор 20CM*30CM 200MM*300ММ 1Piece Бесплатен Превозот

Pls имајте во предвид дека : Без оригинално пакување ако само за купување на еден производ.За бесплатен пр

DEN 385.00 413.76
Моќност Засилувач Одбор TDA7492P Bluetooth Аудио Приемникот Одбор 2x25W Мини Моќност Засилувач DIY Dual Channel Свеж Со попуст
Моќност Засилувач Одбор TDA7492P Bluetooth Аудио Приемникот Одбор 2x25W Мини Моќност Засилувач DIY Dual Channel

Спецификации : Моќност : 2.1 Интерфејс DC 1025 V напојување (со обратна сила заштита) Аудио влез : Bluetooth приемни

DEN 324.00 449.28
1506 L=230mm Целосна алуминиум AMP куќиште Preamp случај Засилувач шасија DAC/кутија PSU Свеж
1506 L=230mm Целосна алуминиум AMP куќиште Preamp случај Засилувач шасија DAC/кутија PSU

Големина на : Преден панел големина : 155mm * 60mm * 8ммПо панел големина : 145mm * 54mm * 3ммНадворешни Димензии : 155 * 60

DEN 1794.24
DIY Проекти Аудио Запис Лента/Tag Одбор/Бедем Одбор позлатени coppe 150x60x2mm 75holes 1Piece Бесплатен Превозот Свеж Со попуст
DIY Проекти Аудио Запис Лента/Tag Одбор/Бедем Одбор позлатени coppe 150x60x2mm 75holes 1Piece Бесплатен Превозот

Pls имајте во предвид дека : Без оригинално пакување ако само за купување на еден производ.За бесплатен пр

DEN 668.00 953.76
Собрани LS37 цевка фоно фаза MM & MC двоен влез Свеж Со попуст
Собрани LS37 цевка фоно фаза MM & MC двоен влез

Опис на производот LS37 цевка MC, ММ фоно одбор линија од сад VTL, четири 12 A*7 компоненти PCB големина : 220 MM × 155 MM

DEN 4332.00 4560.00