Оптички Пливаат Очила +Rx -Rx Рецепт Очила за Пливање Возрасни Деца Различна Сила и Секое Око со Слободни Уво Приклучоци

Оптички Пливаат Очила +Rx -Rx Рецепт Очила за Пливање Возрасни Деца Различна Сила и Секое Око со Слободни Уво Приклучоци

18 %

DEN 524.00

DEN 639.36

Свеж

Во магацинот


Ако левото око сила е различен со десното око.
Ве молиме да остави коментар цел да ни каже!
Боја :
1. Црна, Сина и Транспарентни, за возрасни и деца над 7 години.
2. Дете-сина и Дете-розова, за 3-15 години деца.
Заптивка Големина На :
1. Црна/Сина : Надворешниот големина 66*42mm, Внатрешна големина 48*32-милиметри;
2. Дете-сина/Дете-розова : Надворешниот големина 63*39mm, Внатрешна големина 46*28mm;
Носот Мостови :
S/M/L 3 големини носот мостови за да се префрлате, одговара на различни возрасти и различни лица
Сила :
0, +1.0, +2.0, +3.0, +4.0, +5.0,+6.0, +7.0, +8.0 & -1.0,-1.5, -2.0,-2.5, -3.0,-3.5, -4.0,-4.5, -5.0,-5.5, -6.0, -7.0, -8.0 & Обичај Сила;
Карактеристики :
Анти-магла, Анти-УВ, Водоотпорен, Анти-Отсјај;
Пакет :
Дојде со Транспарентни тежок Случај, Слободен Уво Приклучоци;
Совети за одржување на анти-магла функција на леќа :
1. Не ја избришат или бришење внатрешноста на леќа со крпа или рака. Миење на очила со ладна вода и нека се исуши природно.
2. Чувајте го во внатрешноста на случај по употребата. Никогаш не изложувајте очила под сонцето, ниту чувајте го на топло или влажна средина.

Eyewear Големина: црна, сина, дете-сина, дете-розова, Транспарентна
Тип На Објект: eyewear
Спорт Тип: ПЛИВАЊЕ
Бренд Име: EnzoDate
Број На Модел На: 9300F-В
Леќа Ширина: 5 cm
Леќи Во Боја: Повеќе
Леќи Материјал: Пластични
Леќа Висина: 3 см
рамка боја: Повеќе
Пол: Мажи
Рамка Материјал: Ацетат
Силата +RX: +1.0 +2.0 +3.0 +4.0 +5.0 +6.0 +7.0 +8.0 или Прилагодено Сила
Сила -RX: -1.0 -1.5 -2.0 -2.5 -3.0 -4.0 -5.0 -6.0 -7.0 -8.0 или Прилагодено Сила
боја: Црна, Сина,дете-сина,дете-пинк
Леќи Атрибути: Анти магла, Анти УВ, Водоотпорен, HD
Заптивка Големина: 66*42mm (црна/сина), 63*39mm (дете-сина/дете-розова)

Додатоци на производи

Zipsoft Плажа Пешкир Мал Сив Flamingos Микрофибер Крпа 75*150cm Печатени Патуваат Брзо Сува Спортски Пливање Бања Кампување Свеж Со попуст
Водоотпорен Пливање Очила Анти-магла УВ Пливање Очила Со Earplug Спортови на Вода Eyewear Свеж Со попуст
Водоотпорен Пливање Очила Анти-магла УВ Пливање Очила Со Earplug Спортови на Вода Eyewear

1 PC леќа , висок носат resistence2 Одлична УВ Спречување 3 Двоендек мека задебелување на силиконски заптивка, п

DEN 166.00 218.40
НУРНЕ&ПЛОВИ Деца Пливање, Нуркање Ракавици 3мм Neoprene Дланка Заштита се Задржи Топло Анти-нула Ракавици за Деца Спортови на Свеж Со попуст
Copozz Пливаат Очила за Мажите на Жените Очила Анти-Магла УВ Големи Рамка Возрасни Спорт Водоотпорен Силикони Eyewear Свеж Со попуст
Брз Сува Патување Крпа Микрофибер Крпа Спорт, Пливање На Плажа Крпа Бренд Четири Спецификации Салата Крпа Свеж Со попуст
Брз Сува Патување Крпа Микрофибер Крпа Спорт, Пливање На Плажа Крпа Бренд Четири Спецификации Салата Крпа

1 100% сосема нов и висок квалитет.2 карактеристики мека, супер абсорбента брзо сушење, антибактериски ант

DEN 227.00 239.04
1 Пар 2MM Сфера Пливање Webbed Ракавици Flipper Сурфање Пливање, Спортски Гребло Обука Fingerless Ракавици SurfingTool Свеж Со попуст
1 Пар 2MM Сфера Пливање Webbed Ракавици Flipper Сурфање Пливање, Спортски Гребло Обука Fingerless Ракавици SurfingTool

Ако у вака објектот ,ве молиме да го додадете во вашите "wish list" ако ви се допаѓа оваа продавница ве молиме

DEN 182.00 214.08
Многу 12 компјутери Нови Возрасни Mens Женска Деца Деца Пливање Капи За Момчиња и Девојчиња за Нуркање Капи Сурфање Капи Слободни Свеж Со попуст
1 Пар Дише Не се лизга Водата Чевли Пливаат Нуркање Плажа Вежба Аква Чорапи Опрема за Подигање на Вода Спортски Јога Пливаат Свеж Со попуст
Возрасни Професионално Анти-магла Водоотпорен УВ Заштита Пливање Очила Мажи Жени Пливаат Eyewear Свеж Со попуст
Возрасни Професионално Анти-магла Водоотпорен УВ Заштита Пливање Очила Мажи Жени Пливаат Eyewear

Транзит пати може да се разликуваат, особено за време на сезона Нашата цел е задоволството на клиентите!

DEN 110.00 140.64
2L Кампување пешачење ПВЦ waterbag водоотпорен перница Кампување Сува Кеси Отворено Патуваат Ultralight Рафтинг Водоотпорен Свеж Со попуст
LANE4 Помлад Пливаат Очила Анти-магла УВ Заштита Анти-отсјај Силикони Печати Рака за Лесно прилагодување Не протекување за Помлад Свеж Со попуст
1 пар Пливање Прст Webbed Ракавици Жаба Рака Опрема Перки Дланка Пераи Гребло Пливаат Опрема Веб Пераи Свеж Со попуст
1 пар Пливање Прст Webbed Ракавици Жаба Рака Опрема Перки Дланка Пераи Гребло Пливаат Опрема Веб Пераи

1 100% сосема нов и висок квалитет.2 Направен од силикон, удобни, меки, еластичност, безбедно.3 Користете Пли

DEN 87.00 93.60
NatureHike отворено плажа Микрофибер Магија Крпа Мека Lint Ecofriendly Крпа Плажа Кампување Брзо Сушење голема големина Свеж Со попуст
NatureHike отворено плажа Микрофибер Магија Крпа Мека Lint Ecofriendly Крпа Плажа Кампување Брзо Сушење голема големина

Бренд Име Naturehike Модел Не NH17 Y050M Боја 6 Бои Големина 80x130cm (S) 90x180cm(L) Тежина 244g (S) 342g(L) Материјал 80% Полиестер +

DEN 1080.00 1800.00
Удобно Neoprene Против пролизгување Пливање и Сурфање на Плажа, Нуркање Чорапи Нуркањето Booties XS/S/M/L/XL Пловењето Kayaking Свеж Со попуст
УВ Водоотпорен Анти-магла Eyewear Бански Пливаат Нуркање Вода Очила Gafas Прилагодливи Пливање Очила Жени Мажи Најновите Најновите Свеж Со попуст