Бесплатен Превозот 200W 12V Ветерната Турбина Генератор 2.0 m/s Ниска Брзина Започнете NdFeB постојан магнет генератор/Алуминиум школка за DIY

Бесплатен Превозот 200W 12V Ветерната Турбина Генератор 2.0 m/s Ниска Брзина Започнете NdFeB постојан магнет генератор/Алуминиум

DEN 8592.00

Свеж

Во магацинот

Бесплатен Превозот 200 W 12/24 V Ветерната Турбина Генератор 2.0 m/s Ниска Брзина Започнете Nd Fe B постојан магнет генератор/Алуминиум школка за DIY
Специјален дизајн 200 W ниски ВРТЕЖИ во минута Постојан Магнет Генератор AC Алтернатор 12v AC Карактеристики на Производот : 1. Со најдобри Nd Fe B Постојан Магнет, високо-одделение чист бакар ликвидација, генератор може производ моќ stably и високо ефикасно. 2. Специјално дизајнирани роторот и rotator, ниска resistancemoment во start-up, добра на ладење 3. Gearless, директна -диск, и ниска ретки земјата Постојан Магнет Генератор, лесно и безбедно за работа и maintainance. 4. Леене alluminum легура случај, анти - корозија , киселина и алкално отпорни, анти сол корозија Фотографии од 200 W ниски ВРТЕЖИ во минута Постојан Магнет Генератор AC Алтернатор 12v или 24v AC МОДЕЛОТ Б-100 S Б-200 S Б-300М Б-400 M Б-500 M2 Б-600 M2 Номинална Моќност (w) 100w 200w 300w 400w 500w 600w Max Моќност (w) 130w 230w 350w 450w 550w 650w Оценет Напон(v) 12/24v 12/24v 12/24v 12/24v 24v/48v 24v/48v Номинална Брзина (r/m) 600r/m 700r/m 600r/m 700r/m 600 r/m 600 r/m Нето Тежина (kg) 2.8 kg 3kg 4kg 4.3 kg 7kg 7.5 кг Бруто Тежина КИЛОГРАМИ 3.5 КИЛОГРАМИ 4 KGS 5 KGS 5.2 КИЛОГРАМИ 7.6 КИЛОГРАМИ 8 KGS
Големина (мм)
(Генератор висина*Генератор ширина*Вратило височина) 65*153*45 мм 81*153*15mm 100*185*70mm Подмачкување подмачкување на маснотии Роторот Постојан Магнет Генератор AC Алтернатор Работна Температура -40°C - 80°C
Известување : Поради подобрување на техничките и перформанси, димензија на генератор може да биде малку различен.
Линија за производство на Wind Генератор :
1.Во зависност од нашите напредни објекти и искусни инженери, ние можеме да ве уверам висок квалитет на производи со разумна цена.
за повеќе прашања, pls оставете порака на aliexpress или контактирајте не преку Трговија менаџер.
2.Нашата по продажба на услуги, исто така, се задржи следење и испрати порака до вас кога постои задоцнување во превозот.
3.Кога ќе го примите пакетот, ве молиме да се отвори пакетот и да ги проверите сите ставки се работи во добра состојба пред да потпишете.Не пријавете се ако објектите се скршени,и побара испорака компанија да се направи "штета сертификат" Инаку,ние ќе не дава никаква гаранција и враќање на средствата. Најчесто поставувани ПРАШАЊА : П : Зошто се цени толку ниска, што се овие квалитетот предмети и сосема нов? A : ДА, ќе ја платат ФАБРИКА ЦЕНА! Ние продаваме нови објекти директно од фабриката во Азија. Тоа е зошто нашите цени се многу конкурентни. За да се одржи контролата на квалитетот ,ние лично се врши увид за секоја ставка пред пратката. Сите предмети се 100% нови и прегледани. Меѓународни Купувачи-ве Молиме имајте во предвид задоволството на Клиентите е многу важно за нас.Ако имате проблем или прашање во врска со вашата трансакција,ве молиме контактирајте со нас пред да замине било кој тип на повратни информации или да се отвори било спор.Негативни повратни информации не се реши anyting,ние ќе се обидеме најдобро да ги решите вашите проблеми. Однапред ви благодариме за вашето трпение.
започнете
крајот

Напон: 12V, 24V
Спецификација: Single Shaft, Double Shaft
боја: Бела
Wattage: 200W
Број На Модел На: Б-200S
Тип: Правец На Моќ Генератор
is_customized: Yes
класа на изолација: F
Номинална моќност: 200W
Номинална Напон: 12v/24VAC
Брзина На Ротирање: 600r/m
Нето тежина: 3KG
Генератор случај: Алуминиум Легура
Школка Материјал: Алуминиум Легура
Вратило Материјал: Нерѓосувачки Челик
Постојан Магнет Материјал: Ретки Земјата NdFeB
Заштита одделение: IP54

Додатоци на производи

Ултра-висок 1000 kV Пулсова Висок Напон Инверторот Лак Генератор Палење Серпентина НОВИ Свеж Со попуст
Ултра-висок 1000 kV Пулсова Висок Напон Инверторот Лак Генератор Палење Серпентина НОВИ

Ултрависок 1000 k V Пулсова Висок Напон Инверторот Лак Генератор Палење Серпентина НОВИСпецификации : Мод

DEN 163.00 204.00
Електричен Генератор Моторни Енергија Ветерна Турбина Моќ Мини Деца да ДОВЕДЕ Образование AC DC Свеж Со попуст
Електричен Генератор Моторни Енергија Ветерна Турбина Моќ Мини Деца да ДОВЕДЕ Образование AC DC

100% сосема нов и висок квалитет на Материјал : Пластични + метал Боја : Видете сликиБатерија управувана ел

DEN 219.00 264.48
Брза испорака IG3000 IG3000E AVR DU30 230V/50Hz инверторот генератор резервни делови одговараат за kipor Kama Автоматски Регулатор Свеж Со попуст
Брза испорака IG3000 IG3000E AVR DU30 230V/50Hz инверторот генератор резервни делови одговараат за kipor Kama Автоматски Регулатор

Брза испорака IG3000 IG3000 E AVR DU30 230 V / 50 Hz Инверторот генератор резервни делови одговараат за kipor Kama Автоматск

DEN 14957.00 15744.00
Генератор Carburetor одговара за ET950 TG950 Генератор Carburetor,IE45 Мотор Carburetor 650W 800W генератор делови Свеж Со попуст
Генератор Carburetor одговара за ET950 TG950 Генератор Carburetor,IE45 Мотор Carburetor 650W 800W генератор делови

Генератор Carburetor за TG950 / ET950 бензински генераторET950 ET650 TG 650 TG950 Бензински Генератор CarburetorДобар Квалитет,Д

DEN 688.00 723.84
Гориво исклучи Електромагнетниот За Kubota V1505 D1505 Дизел Мотор Р-25-15230-01, 251523001 Свеж
Гориво исклучи Електромагнетниот За Kubota V1505 D1505 Дизел Мотор Р-25-15230-01, 251523001

Повратни информации / Star Рејтинг : 1, Ние сме посветени да се осигура дека ќе го добиете со највисок задо

DEN 988.80
ниски вртежи во минута 2 kw brushless постојан магнет генератор за wind генератор 220v Свеж Со попуст
ниски вртежи во минута 2 kw brushless постојан магнет генератор за wind генератор 220v

Цената што ја платиле за објектот исклучува било царина.Пакување & ИспоракаКартонска кутија и иверица с

DEN 23764.00 25015.20
еден поставите Заклучување на приклучок за штекер за 2KW 3KW 5KW Бензински генератор додатоци,Генерален приклучок за EC2500,SH2900, Свеж Со попуст
Престанете да го Исклучи Електромагнетниот TK 41-6383 TK 41-4306 За Yanmar Мотор Заменува Термо Кинг 12V Свеж
Престанете да го Исклучи Електромагнетниот TK 41-6383 TK 41-4306 За Yanmar Мотор Заменува Термо Кинг 12V

Сите врати делови кои се tampered / оштетени / модификувани или нецелосни не returnable и ќе се врати на клиенти

DEN 988.80
400w/500w/600w 12v/24v/48v ac ниска брзина постојан магнет алтернатор со база Свеж
400w/500w/600w 12v/24v/48v ac ниска брзина постојан магнет алтернатор со база

Основни Детали Место на Потекло : Jiangsu Кина (Копно) Бренд Име : FLYT Број на Модел : Г400 M Тип : постојан магнет

DEN 9792.00
2kw GX160 168F бензински генератор поврзување прачка Свеж Со попуст
2kw GX160 168F бензински генератор поврзување прачка

2 KW 168 GX160 генератор дел.Топло брзо да руски клиентиКажи ми ги твоето полно име како оваа,Kalinin Сергеј Dmitrievic

DEN 347.00 393.60
5KW заварување генератор AVR стабилизатор на напон регулаторот HJ-5K110DH-1 Свеж Со попуст
5KW заварување генератор AVR стабилизатор на напон регулаторот HJ-5K110DH-1

Општи 5 kw заварување / генератор AVR заварување стабилизатор на напон регулаторот Име на Производ : 5 KW За

DEN 2027.00 2252.16
495/K4100 серија делови на мотор-инјектори за гориво Свеж Со попуст
495/K4100 серија делови на мотор-инјектори за гориво

Пријателски потсетување : Plz кажете ни ја вашата дизел мотор е полн модел пред поставување на цел, така ш

DEN 1140.00 1200.00
ЦЕЛОСНА ЗАПТИВКА ПОСТАВУВАЊЕ ОДГОВАРА ЗА 650W 800w генератор ET950 TG950 LT950 ETS950 МОТОР БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ ЕВТИНИ ГЕНЕРАТОР Свеж Со попуст
16A 250V Европа Тип Socket,2KW Генератор Receptacle,5KW Генератор Приклучок,152F 168F 188F 190F Генератор Socket Свеж Со попуст
16A 250V Европа Тип Socket,2KW Генератор Receptacle,5KW Генератор Приклучок,152F 168F 188F 190F Генератор Socket

Како професионална снабдувач на Генератор AVR во Кина, Higo™ е се фокусира на обезбедување комплетна палет

DEN 415.00 576.00
генератор за Палење Серпентина За 168F 170F Бензински Мотор Генератор резервни Делови,по Завршувањето машина, пумпа за вода Свеж Со попуст
Ветерната Турбина Генератор за Полнење Микро Динамото генератор DC 0-20V gerador де energia Свеж Со попуст
Ветерната Турбина Генератор за Полнење Микро Динамото генератор DC 0-20V gerador де energia

Материјал : Електрични компоненти Боја : Видете слики Лист Гребло Кол : 60mm Моторни Кол : 25мм Моторни Должи

DEN 135.00 153.60
Исклучување електромагнетниот вентил 1503ES-12A5UC5S За KUBOTA SA-4569-Т 12V, 1503ES-24A5UC5S, SA-4567-Т 24V Свеж
Исклучување електромагнетниот вентил 1503ES-12A5UC5S За KUBOTA SA-4569-Т 12V, 1503ES-24A5UC5S, SA-4567-Т 24V

Исклучување електромагнетниот вентил 1503 ES12 A5 UC5 S За KUBOTA SA4569Т 12 V , 1503 ES24 A5 UC5 S,SA4567Т 24 VНапон : 12 V ОЕМ Бр.Дел No.

DEN 960.00
600W 12V/24V/48V/220V ретки земјата brushless постојан магнет ac генератор со каналите за DIY стационарни excercise велосипед Свеж Со попуст
600W 12V/24V/48V/220V ретки земјата brushless постојан магнет ac генератор со каналите за DIY стационарни excercise велосипед

Ние исто така, обезбеди соларни панели, соларни системи, ветерни електрани, батерии и сродни производи...

DEN 8744.00 9504.00
YN52S00016P3 Багер притисок сензор Свеж
YN52S00016P3 Багер притисок сензор

YN52 S00016 P3 Багер притисок сензор1 Точка спецификитеМесто на Потекло : Жеџијанг во Кина (Копно)is_customized : ДаСо

DEN 2865.12
K4100D/ZD/P серија делови на мотор -Клипот / Рикардо 15kw 20kw 24kw 30kw 40kw дизел генератор со за продажба Свеж Со попуст
K4100D/ZD/P серија делови на мотор -Клипот / Рикардо 15kw 20kw 24kw 30kw 40kw дизел генератор со за продажба

Пријателски потсетување : Plz кажете ни ја вашата дизел мотор е полн модел пред поставување на цел, така ш

DEN 730.00 768.00
Автоматски Регулатор на Напон AVR SR7 За Генератор SR7-2G бесплатен превозот Свеж
Автоматски Регулатор на Напон AVR SR7 За Генератор SR7-2G бесплатен превозот

AVR SR7,AVR SR72 G За Генератор Опис на Производот1.СР7 тип напонски регулатор е напреден дизајн на електронски 5

DEN 2202.72