Гарет автомобил turbolader заврши турбо GT1544V 753420 / 750030 / Y60113700G / 9656125880 за Peugeot 3008 / 5008 1.6 HDi FAP

Гарет автомобил turbolader заврши турбо GT1544V 753420 / 750030 / Y60113700G / 9656125880 за Peugeot 3008 / 5008 1.6 HDi FAP

24 %

DEN 9448.00

DEN 12432.00

Свеж

Во магацинот


Гарет автомобил turbolader заврши турбо GT1544 V 753420 / 750030 / Y60113700 G / 9656125880 за Peugeot 3008 / 5008 1.6 HDi FAP
Турбополнач Дел Број :
1.Сите turbos се К18 материјал
2.Сите turbos е избалансиран
3.Имаме видови на turbos во парк
4.Имаме конкурентна цена 753420-5005 S / 753420-5004 S / 753420-0002 / 753420-0003 / 753420-0004 / 0375 J6 / 0375 J7 0375 J8 / 11657804903 / Y60113700 G / 9660641380 9663199280 / 9650764480 / 9654128780 / 9656125880 9657248680 / 9657531880 / 750030 / 740821 / 750030-0002 / 740821-0002 / 740821-0001 / 753420-2 / 750030-2 / 740821-2 / 740821-1 / 753420-4 / 3 M5 Q6 K682 AK / 3 M5 Q6 K682 AE / 753420 / 740821 ве Молиме проверете ја вашата Дел број и OEM број кој се наоѓа на вашиот турбополнач алуминиумски домување да бидете сигурни дека тие се совпаѓаат со оние кои може да се најдат во нашиот дел опис. Ако не можете да го најдете вашиот дел број или само сакате ни да се потврди дел, ве молиме слободно контактирајте со нас
Услови на продажба 1. Тарифни / Царина ќе биде купувачот должност,но ние ќе напишам ниска вредност на фактура да ви помогне да се намали или избегне данок. 2. Ние само брод да се потврди превозот адреса со сите alipay исплати, и да ни обезбеди телефонски број за да можеме да ве контактираме во врска со вашата нарачка, ако е потребно. 3. Ние обезбедуваме со 12 месеци гаранција.Гаранцијата не опфаќа оштетувања предизвикани од несоодветна инсталација или употреба. Така професионална инсталација е потребно. Превозот 1. Нормално нарачки ќе бидат испратени во рок од 24 часа по уплатата јасно. 2. Сите домашни нарачки ќе бидат испратени преку DHL / ТНТ / EMS as default.Ако имате други барање,ве молиме слободно контактирајте со нас. 3. Превозот следење на број ќе се обезбедува откако цел е despatched.
Каде е мојот дел број? Бројот е обично се наоѓаат на компресор за домување на мали правоаголни дел на станбениот која е машински рамни или на метална ознака во прилог на домување. Од друга страна,ве молиме контактирајте со нас со твојот матичен број и ние ќе ви помогнат да се идентификуваат точни модели.
Како да се инсталира турбо правилно? Турбо инсталација е стручна работа, која не може да се направи во гаража или дворот со себе. Ве молиме бидете сигурни дека турбо ќе биде инсталиран од страна на професионален механичар. Нормално, вашиот механичар ќе ги провери стариот турбо е проблем, како што понекогаш турбо неуспехот не беше предизвикана од себе. Исто така го замени моторот за масло филтер е задолжително во турбо инсталација. Масло feed цевки треба да биде заменет, ако тоа е премногу стар, и ве молиме не заборавајте да го премиер турбо пред инсталацијата. Севкупно, има само 1 принцип во турбо инсталација"бидете сигурни дека се што е 100% чист

Тип На Објект: Воздухот Дози
Бренд Име: Турбо DFO
Име На Модел: GT1544V
Frequence Опсег: gt1544v 753420
Објектот Ширина: 30cm
Модел Година: До 2015 Нов Производ
Поставување на Возило: моторот
Материјал Тип: К18 железо
Објектот Висина: 30cm
Автомобил Производител: Универзална
Надворешни Тестирање И Сертификација: ISO9001
Специјални Функции: gt1544v 753420
Објектот Должина: 30cm
Објектот Тежина: 5.7kg
Турбо Дел Број 1: 753420-5005S; 753420-5004S
Турбо Дел Број 2: 753420-0004; 753420-0002
Турбо Дел Број 3: 750030-0002; 740821-0002
Турбо Дел Број 4: 740821-0001
ОЕМ Дел Број 1: 11657804903; 0375J6
ОЕМ Дел Број 2: 0375J8; 0375J7
ОЕМ Дел Број 3: Y60113700G; 9656125880
ОЕМ Дел Број 4: 9663199280; 9657248680
ОЕМ Дел Број 5: 9660641380; 9650764480
Автомобил Производител: за Peugeot 3008 / 5008 1.6 HDi FAP

Додатоци на производи

Пригушување Тело Собранието За Audi A4 А6 ФОЛКСВАГЕН Passat 058 133 063Q 408-237-212-008Z 058133063Q 408237212008Z Свеж Со попуст
Пригушување Тело Собранието За Audi A4 А6 ФОЛКСВАГЕН Passat 058 133 063Q 408-237-212-008Z 058133063Q 408237212008Z

Забелешка!!!!!! ШОПИНГ ВОДИЧ ЗАБЕЛЕШКА : Доколку постои било ОБИЧАЈ ДАВАЧКИ,УВОЗ ТАКСИ,купувачот ќе ги сно

DEN 2302.00 2557.44
GTB1749VK 778400-0004 778400 LR056369 LR029915 турбина Линкови турбо полнач гарет за Земјиште-Rover Discovery IV TDV6 V6 ЕУРО Свеж Со попуст
GTB1749VK 778400-0004 778400 LR056369 LR029915 турбина Линкови турбо полнач гарет за Земјиште-Rover Discovery IV TDV6 V6 ЕУРО

Дел број : 7784005005 S , 7784005004 S , 7784005003 S , 7784000005 , 7784000004 , 7784000003 , 778400 турбо полнач ОЕМ број : AX2 Q6 K682 CB , AX2 Q6 K682 CA , Ли

DEN 21872.00 26352.00
Пригушување Тело Собранието За СЕДИШТЕ КОРДОБА IBIZA ШКОДА FABIA ФОЛКСВАГЕН ПОЛО LUPO CADDY 036133062B 036133062N 408238321003 Свеж
Пригушување Тело Собранието За СЕДИШТЕ КОРДОБА IBIZA ШКОДА FABIA ФОЛКСВАГЕН ПОЛО LUPO CADDY 036133062B 036133062N 408238321003

Забелешка!!!!!! ШОПИНГ ВОДИЧ ЗАБЕЛЕШКА : Доколку постои било ОБИЧАЈ ДАВАЧКИ,УВОЗ ТАКСИ,купувачот ќе ги сно

DEN 2717.28
GT1549V 761433-5003S 761433 турбина A6640900880 A6640900780 гарет турбо кертриџ за Ssang Yong Actyon 2.0 Xdi 141 КС D20DT Свеж Со попуст
GT1549V 761433-5003S 761433 турбина A6640900880 A6640900780 гарет турбо кертриџ за Ssang Yong Actyon 2.0 Xdi 141 КС D20DT

Дел Број : 7614335003 S 7614330003 7614330002 761433 турбина гарет GT1549 V CHRA ОЕМ Број : A6640900880 A6640900780 турбополнач кертриџ Аплик

DEN 4502.00 5424.00
Пригушување Тело Собранието За Ауди А3 TT ФОЛКСВАГЕН Шкода Седиште 06A 133 062BD 06A 133 062 C 0 280 750 036 06A133062BD 06A133062C Свеж Со попуст
Пригушување Тело Собранието За Ауди А3 TT ФОЛКСВАГЕН Шкода Седиште 06A 133 062BD 06A 133 062 C 0 280 750 036 06A133062BD 06A133062C

06 1781 година кзм, 165 KW, 224 HPAudi TT Roadster 8 N9 1.06 1781 година кзм, 140 KW, 190 КСAudi TT Roadster 8 N9 1.Производите на компанијата с

DEN 2160.00 2400.00
KKK турбополнач CHRA K03 53039880058 5303-970-0052 турбо кертриџ Chra за ФОЛКСВАГЕН Голф GTI - 180HP 02-04 1.8 L P 180HP AUQ Свеж Со попуст
KKK турбополнач CHRA K03 53039880058 5303-970-0052 турбо кертриџ Chra за ФОЛКСВАГЕН Голф GTI - 180HP 02-04 1.8 L P 180HP AUQ

Референца OE / OEM Број : 53039700052 / 53039880052, 53039700052 / 53039880052, 5303 970 0052 / 5303 988 0052, 06 A145713 D / 06 A145713 DX / 06 A145713 DV, 06 A145704

DEN 4013.00 5280.00
2 ИНЧЕН / 51mm 304 од не ' Рѓосувачки Челик V Бенд Менгеме Комплет Машки И Женски Страната Турбо Издувни Свеж
2 ИНЧЕН / 51mm 304 од не ' Рѓосувачки Челик V Бенд Менгеме Комплет Машки И Женски Страната Турбо Издувни

Опис : Стандард и квалитет 304 од не ' рѓосувачки челик v бенд менгеме CNC машински sнерѓосувачки v бенд флан

DEN 480.00
1pc Тајван во празен воздушен контрола вентили MR560120 MR560126 MN128888 гас тело собрание одговара за мицубиши југоисточна Свеж Со попуст
CHRA 54359880005 54359700005 Турбо кертриџ за Lancia Муса Ypsilon 1.3 16V Multijet 51 Kw / Опел Corsa D 1.3 CDTI Z13D 55 Kw Свеж
CHRA 54359880005 54359700005 Турбо кертриџ за Lancia Муса Ypsilon 1.3 16V Multijet 51 Kw / Опел Corsa D 1.3 CDTI Z13D 55 Kw

3 JTD01 / 200316v Мулти авион51 Kw1248 кзмLanciaМуса 1 Ние преземат дополнителни чекори и да се грижи да бидете сигурни

DEN 3744.00
СКАРА@FUKA на Воздухот Доводното Црево Мулти-Флексибилна Цевка Цевка за Полнење Универзален Автомобил Одговара За 118i Х5 X6 Свеж Со попуст
Оригиналниот АВТО Делови на Воздухот Еднонасочно Вентил за Chevrolet Cruze Доза Цела Проверете Вентил ОЕМ 56547926 Свеж
42IDA Гас Тела замени 42mm Вебер и dellorto carburettor carburetor хидрати врвен квалитет бесплатен превозот ФАС ВЕБЕР DELLLORTO Свеж
51mm да 60mm/ 64mm/ 70mm/ 76mm 90 степени Eblow Силиконски црева Редуктор Спојка Свеж Со попуст
51mm да 60mm/ 64mm/ 70mm/ 76mm 90 степени Eblow Силиконски црева Редуктор Спојка

(1pc) 90 степени Стандард Лактот силиконски црева Спојка Турбо Доза Црево1.Материјал : 100% висок квалитет со

DEN 572.00 572.16
ЗА Saab 9-3 / 9-5 1.9 TiD - Сосема Нов EGR Вентил - 55204250 / 7.00063.10.0 / 55215031 Свеж Со попуст
ЗА Saab 9-3 / 9-5 1.9 TiD - Сосема Нов EGR Вентил - 55204250 / 7.00063.10.0 / 55215031

Ве молиме обрнете внимание на следниве работи Ако сте од Франција, Шпанија, Чиле, Холандија, кога ќе го к

DEN 1267.00 1919.52
Во празен воздушен Контрола Вентил За Мицубиши Eclipse FTO Galant Орел Талон Hyundai Sonata Elantra Плимут Ласерски Dodge Colt Свеж Со попуст
Во празен воздушен Контрола Вентил За Мицубиши Eclipse FTO Galant Орел Талон Hyundai Sonata Elantra Плимут Ласерски Dodge Colt

l4 ГАС DOHC Turbocharged 1995 Талон TSi Hatchback 3Врата 2.0 L 1997 CC 122 Cu.4 L 2351 CC l4 ГАС SOHC Природно Aspirated 1994 Galant ГШ Седан Со 4 Врати

DEN 955.00 1123.68
Турбо core кертриџ BV43 53039700145 53039880127 53039700127 CHRA 282004A480 28200 4A480 за Hyundai H-1 / Hyundai Starex CRDI Свеж Со попуст
Турбо core кертриџ BV43 53039700145 53039880127 53039700127 CHRA 282004A480 28200 4A480 за Hyundai H-1 / Hyundai Starex CRDI

Дел Број : 53039880145,53039700145 ,53039880127,53039700127 ОЕМ Број : 282004 A480 ,282004 A480 , 28200 4 A480 Одговара за Hyundai H1 CRDI D4 CB 16 V / Hyundai Star

DEN 4013.00 5280.00
Турбо полначот GTB1749VK 778400-0003 778400 LR056369 LR029915 турбина Линкови turbolader за Земјиште-Rover Discovery IV TDV6 Свеж Со попуст
Турбо полначот GTB1749VK 778400-0003 778400 LR056369 LR029915 турбина Линкови turbolader за Земјиште-Rover Discovery IV TDV6

Дел број : 7784005005 S , 7784005004 S , 7784005003 S , 7784000005 , 7784000004 , 7784000003 , 778400 турбо полнач ОЕМ број : AX2 Q6 K682 CB , AX2 Q6 K682 CA , Ли

DEN 21872.00 26352.00
Турбо CT12B Турбополнач 17201-67020 17201-67010 17201-67040 Кертриџ core за Тојота 4 Тркач ТД 1KZ-Т 125HP 1993 -1996 година Свеж Со попуст
Турбо CT12B Турбополнач 17201-67020 17201-67010 17201-67040 Кертриџ core за Тојота 4 Тркач ТД 1KZ-Т 125HP 1993 -1996 година

Дел Број : 1720167020 1720167010 1720167040 CT12 B ОЕМ Број : 1720167020 1720167010 1720167040 CT12 B Ќе одговара за следните модели 1.Кертриџ

DEN 4013.00 5280.00
Фан на Воздухот Supercharger Турбо Гориво Гас Saver Фан Сина ДВОЈНО Ф1-ZT518 Свеж Со попуст
Фан на Воздухот Supercharger Турбо Гориво Гас Saver Фан Сина ДВОЈНО Ф1-ZT518

НИ 2.42 / парче НАС 4.79 / парче НАС 27.34 / set НИ 10.93 / set НИ 4.93 / setНИ 12.45 / set НИ 27.91 / set НИ 3.28 / парче НАС 1.7 / set

DEN 405.00 481.92