Рака Фалсификувани Угасне 1060 Челик Целосна Танг Сечилото Јапонски Катана Самурај Битката Подготвен Меч наострен

Рака Фалсификувани Угасне 1060 Челик Целосна Танг Сечилото Јапонски Катана Самурај Битката Подготвен Меч наострен

DEN 4752.00

Свеж

Во магацинот

6 Инчен / 27 См Работ на Ножот : Рака Полиран Се Заостриле Рачка Материјал : Вистински Зраци Кожата + Тешко Дрвен Нож Ширина (во Близина на Kissaki) : 0. на Koiguchi е стврднат.0 инчен / 71 Cm Сечилото Облик : SHINOGI-ZUKURI се Справи со Должина : 10. Ова е најдобриот меч ќе се најде во цена опсег. Две Seppas (spacer) обезбеди Tsuba.
ДОБРЕДОЈДОВТЕ ВО МОЈАТА ПРОДАВНИЦА. но, исто така, може да се балансираат ножот за да се постигнат оптимални перформанси. Две легирани Menuki (украс) се на секоја страна на Tsuka. На врвот на сечилото е Чу Kissaki (средна должина).
МЕЧ СЛИКИ
КИП-МЕЧ СЕ НАОЃА ВО МЕЧ ОД ИНДУСТРИСКА СЕКЦИЈА, ДОЛГО QUAN, ПРОВИНЦИЈАТА ЖЕЏИЈАНГ, КИНА. Сечилото е долго Здраво (крв ритам) на секоја страна, Ова не само што се овозможува полесна ножот и повратни информации коишто се слушаат кога се нишаше.
Сечилото е направен од 1060 челик , и тоа е ламинат во Maru стил.
(в) Нашите мечеви се целосно рачно изработени, па Спецификации може да се разликува малку од меч на меч.
Tsuba : На Tsuba (чувар) на мечот е направен од алуминиум.
Tsuka : На Tsuka (рачка) јадро е дрвени и тоа е цврсто обвиткани со текот на вистински Зраци кожата Samegawa со синтетички Ito.
Овој нож е страна полиран со повеќе одделение изостри камен од Јапонски метод, кој го направи површината на сечилото како огледало, сечилото е исто така многу остри. Целосно функционална и битката подготвен. Не се пропушти таква шанса!
Answer : ___________________________ NOTE :
(а) свила меч торба доаѓа со меч. тоа е, исто така ви овозможува да се направи колекција на реални, но сепак убава самурајски меч, или да се претстават еден на вашиот пријател. На дрвени застане на слики НЕ е вклучена. На Habiki (сечилото јака) е едно парче месинг изградба. Династијата на мечот е заштитена од две Mekugi (peg).3 см Tsuba Материјал : Високо квалитетен алуминиумски Tsuba Сечилото Ширина (во Близина на Habaki) : 1.0 Cm вкупна Должина : 40. Додатоци на мечот се сите автентични од зраци кожата се справи, да свила мудрец-o и бакар се оксидира фитинзи.9 Инчен /104 Cm на Ножот Материјал : Угасне Масло 1060 Челик Nagasa Должина : 28. НИЕ СМЕ ЕДНА ОД ВОДЕЧКИТЕ ПРОИЗВОДИТЕЛИ ВО ГРАДОТ, УЧЕЊЕ, ПРОИЗВОДСТВО И МАРКЕТИНГ НА РАЗЛИЧНИ ВИДОВИ НА МЕЧОВИ ПРОФЕСИОНАЛНО.26 Инчен / 3. На Fuchi (ракави) и Kashira (buttcap) се направени од алуминиум.2 Cm Saya Материјал : Тешко дрвени со црна goose заврши Kissaki Облик : Чу-Kissaki
Овој Меч е рачно кован и страна, наострен користење на Јапонски методи за да се создаде совршена ножот.
Ова е изострен, супер, навистина битка подготвени Самурајски меч многу погодна за iaido и kendo се чувствувате. НИЕ СМЕ МЕЧ ПРОИЗВОДИТЕЛОТ И ЛОКАЛНИТЕ ВО LONGQUAN КИНА.
Овој нож доаѓа со целосна должина Танг кои во голема мера го подобрува силата на мечот. ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ПРИЛАГОДУВАЊЕ СЛОБОДНИ. НИЕ СМЕ ПРОДАЖБА НА РАЧНО ИЗРАБОТЕНИ КИНЕСКИ МЕЧЕВИ,ЈАПОНСКИ САМУРАЈСКИ МЕЧЕВИ И ДРУГИ ЗАНАЕТИ ОРУЖЈЕ ИТН.
USTOMIZE ИЗБЕРЕТЕ НАВЕДЕНИ ПОДОЛУ ЗА СЕБЕ КАТАНА МЕЧ ЗА СЛОБОДНО :
-Koshirae : можете да изберете една од следниве легура tsubas на овој меч е оригинална tsuba слободни
-Koshirae : можете да изберете една од следниве висок квалитет на јаглероден челик tsubas на овој меч е оригинална tsuba треба плати 15за цена
-Koshirae : можете да изберете една од следниве висок квалитет на бакар tsubas на овој меч е оригинална tsuba треба плати 45за цена
habaki : (сечилото јака) можете да изберете една од следниве habaki на овој меч е оригинална habaki слободни
habaki : (сечилото јака) можете да изберете една од следниве habaki на овој меч е оригинална habaki треба плати 5за цена
habaki : (сечилото јака) можете да изберете една од следниве опции рачно изработени habaki на овој меч е оригинална habaki треба плати 20за цена
habaki : (сечилото јака) можете да изберете една од следниве опции рачно изработени habaki на овој меч е оригинална habaki треба плати 35за цена
ito : (се справи со wrap) можете да изберете една од следниве ito на овој меч е оригинална ito & заврши стил за слободни
Ајкула кожа : (wrap) можете да изберете една боја на следните кожата на овој меч е оригинална кожата слободни
Sageo : (јас заврши) можете да изберете една од следниве sageos на овој меч е оригинална sageo слободни
Обвивка : (јас) ќе може да изберат една од следниве sayas на овој меч е оригинална saya слободни
Обвивка : (јас) ќе може да изберат една од следниве висок квалитет sayas на овој меч е оригинална saya треба плати 45за цена
.

Тема: Спорт
Бренд Име: КИП-меч
Стил: Јапонија Стил
Материјал: Метал
Регионален Функција: Кина

Додатоци на производи

За медал:Русија позлатен Сребрен Медал Копија БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ Свеж Со попуст
За медал:Русија позлатен Сребрен Медал Копија БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ

Превозот1 Предмети ќе биде предаден во рок од 13 дена откако ќе се потврди на вашата исплата.2 Ве молиме да

DEN 74.00 115.20
1836 германски копија монети БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ Свеж Со попуст
1836 германски копија монети БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ

Превозот1 Предмети ќе биде предаден во рок од 13 дена откако ќе се потврди на вашата исплата.2...

DEN 86.00 134.40
Природни Conch Школка Scallop Боја Школка Quahog Пурпурна фан Шарени Seashell Божиќ Украси за Homw Свадба Декорација Свеж Со попуст
Природни Conch Школка Scallop Боја Школка Quahog Пурпурна фан Шарени Seashell Божиќ Украси за Homw Свадба Декорација

Природни Conch Школка Scallop Боја Школка Quahog Пурпурна фан Шарени Seashell Божиќ Украси за Homw Свадба ДекорацијаПр

DEN 535.00 581.28
Одличен Меч Фитинг Црни Сјајни Лакирани Scabbard Дрвени Saya Обвивка Scabbard за Самурајски Меч Јапонски Катана SYQ4 Свеж
Декоративни Забава Магнети , Исус Благослови Христијанството Тема Метал Верски Фрижидер Магнет 5398 Свеж
Декоративни Забава Магнети , Исус Благослови Христијанството Тема Метал Верски Фрижидер Магнет 5398

Асортиман Цел Прифати;Трговија На Големо Цел Прифати;Кориснички Цел Прифати.PLS се разбере нашата Мин Це

DEN 143.04
Wowmity Гроздобер Руски Монета Метал Занаети Сувенири Монети Сака Дома Партија Оркестарот Додатоци Празник Божиќ Подарок Свеж Со попуст
САД Патување Магнети Подароци ,Њујорк Панорама,САД Сувенири Фрижидер Магнет 5698 Свеж
САД Патување Магнети Подароци ,Њујорк Панорама,САД Сувенири Фрижидер Магнет 5698

Асортиман Цел Прифати;Трговија На Големо Цел Прифати;Кориснички Цел Прифати.PLS се разбере нашата Мин Це

DEN 143.04
100g За Многу 16-18pcs Мали Природни Јасно Кварцен Кристал Сфера Топката Кина Свеж
100g За Многу 16-18pcs Мали Природни Јасно Кварцен Кристал Сфера Топката Кина

КРИСТАЛ ОБЈЕКТИме 100g За Многу 1618pcs Мали Природни Јасно Кварцен Кристал Сфера Топката КинаМатеријалNatura

DEN 479.52
Медал лигата на обновувањето на возниот парк Nikolay II Копија Бесплатен превозот Свеж Со попуст
Медал лигата на обновувањето на возниот парк Nikolay II Копија Бесплатен превозот

Превозот1 Предмети ќе биде предаден во рок од 13 дена откако ќе се потврди на вашата исплата.2...

DEN 74.00 115.20
QIFU Европа Народната Уметност Глеѓ Faberge Јајце нова година подароци Свеж
QIFU Европа Народната Уметност Глеѓ Faberge Јајце нова година подароци

Ние сме производител за метал занаети, Ако треба метал занаети за партијата на подарок, бизнис подарок,с

DEN 576.00
Кинески Месинг Монети Фенг Шуи Пет Цареви Монета 28mm со Црвена Торба Y1088 Свеж
Кинески Месинг Монети Фенг Шуи Пет Цареви Монета 28mm со Црвена Торба Y1088

Кинески Месинг Монети Фенг Шуи Пет Цареви Монета 28mm со Црвена Торба Y1088 монета дијаметар : 2.8 cm Тежина : 30.7

DEN 191.52
Нови Пристигнување Исклучителна Нежна Меч Фитинг Сина Блескавата Дрвени Saya Обвивка Scabbard за Самурајски Меч Јапонски Катана Свеж Со попуст
За медал:Русија позлатен Сребрен Медал Копија БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ 14 Свеж Со попуст
За медал:Русија позлатен Сребрен Медал Копија БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ 14

Превозот1 Предмети ќе биде предаден во рок од 13 дена откако ќе се потврди на вашата исплата.2...

DEN 74.00 115.20
САД Патување Магнети Подароци ,Њујорк Цртан филм Илустрација NY,USA Сувенири Фрижидер Магнет 5697 Свеж
САД Патување Магнети Подароци ,Њујорк Цртан филм Илустрација NY,USA Сувенири Фрижидер Магнет 5697

Асортиман Цел Прифати;Трговија На Големо Цел Прифати;Кориснички Цел Прифати.PLS се разбере нашата Мин Це

DEN 143.04
Јужна Кореја фрижидер магнет Ретро цвеќарницата креативни DIY 3D магнет pin цвет магнет фрижидер andle маска Свеж Со попуст
Јужна Кореја фрижидер магнет Ретро цвеќарницата креативни DIY 3D магнет pin цвет магнет фрижидер andle маска

Опис : Фрижидер магнетКвалитет : 100% новиМатеријал : СмолаБоја : како на сликата(pls да ни кажете што сакате

DEN 694.00 730.08
За медал:Русија позлатен Сребрен Медал Копија БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ 6 Свеж Со попуст
За медал:Русија позлатен Сребрен Медал Копија БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ 6

Превозот1 Предмети ќе биде предаден во рок од 13 дена откако ќе се потврди на вашата исплата.2...

DEN 74.00 115.20
1839 година германски копија монети БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ Свеж Со попуст
1839 година германски копија монети БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ

Превозот1 Предмети ќе биде предаден во рок од 13 дена откако ќе се потврди на вашата исплата.2...

DEN 86.00 134.40
Сувенири Магнети ,Че Гевара Сувенири Фрижидер Магнет 5657 Свеж
Сувенири Магнети ,Че Гевара Сувенири Фрижидер Магнет 5657

Асортиман Цел Прифати;Трговија На Големо Цел Прифати;Кориснички Цел Прифати.PLS се разбере нашата Мин Це

DEN 143.04