Лемење Железо Совети T12-KL BC1 BC2 BC3 Б Б2 Б3 серија за Hakko Лемење Rework Станица FX-951 FX-952 бесплатен превозот заварување совет

Лемење Железо Совети T12-KL BC1 BC2 BC3 Б Б2 Б3 серија за Hakko Лемење Rework Станица FX-951 FX-952 бесплатен превозот заварување

10 %

DEN 185.00

DEN 205.92

Свеж

Во магацинот


Лемење Железо Совети T12 серија за Hakko Лемење Rework Станица FX-951 FX-952
Tntegrated Лемење Железо Совети T12
за Hakko Лемење Rework Станица FX-951 FX-952
Answer : ___________________________ Note : кога ќе го поставите цел, ве молиме љубезно ве молиме оставете порака за да кажете ни која големина сакате, ние ќе го организира на пратката, како на вашите барања. Или ние ќе брод големината на случаен избор. Ви благодариме. Можете да изберете големини од подолу : T12-Б, T12-B2, T12-B2 Z, T12-Б3, T12-Б4, T12-BC1, T12-BC1 Z, T12-BC2, T12-BC2 Z, T12-BC3, T12-BC3 Z, T12-BCF1, T12-BCF1 Z, T12-BCF2, T12-BCF2 Z, T12-BCF3, T12-BCF3 Z, T12-BL, T12 - BZ, T12-С1, T12-C4, T12-C4 Z, T12-CF4, T12-CF4 Z, T12-D4, T12-D08, T12-D12, T12-D16, T12-D24, T12-D52, T12-DL08, T12-DL12, T12-DL32, T12-DL52, T12-јас, T12-ИЛ, T12-ILS, T12-J02, T12 - JL02, T12-JS02, T12-К, T12-KF, T12-KL, T12-KR, T12-KU Примена : за HAKKO FX-950, FX-951, FX-952, FM-202, FM-203, FM-204, FM206, FM2028, FM2027 или други matchable лемење станици или лемење железо се справи. Температурата се прилагоди опсег : 200-450 centidegree Max. Моќност : 70 W Влезен Напон : 110 V - 220 V Карактеристики : 1) Добра способност за контрола на температура,брз коефициент на топлинска спроводливост, 2) Направи употреба на увезената суровина-бакар оксид, користат специјални калапи машина за процесот 3) Долго wroking живот : 40000-50000 лемење зглобовите, некои големини дури и може да достигне 70000 лемење зглобовите 4) површината на Производот се користи специјален материјал ракување, совет крајот со слој обработка, со цел да се обезбеди совет да не се претвори црно под висока температура 5) Добри перформанси во калај-на и калај топење, униформа и течно лемење, без празни лемење. 6) Со високи анти-оксидација, добра влажна перформанси

Излезна Моќност: 70W
Бренд Име: SZBFT
Излезна Температура: 200C-480C
Текст Voltagle: 24v
Температурата Стабилност: -5C-+5C
Број На Модел На: T12-KL
Димензии: T12

Додатоци на производи

Дното керамичка плоча 600W 220 V 240*60mm за BGA rework станица Свеж
Дното керамичка плоча 600W 220 V 240*60mm за BGA rework станица

Дното керамичка плоча 600 W 220 V 240*60mm за BGA rework станицаПроизвод Прима Известувањето ќе испрати парцели од н

DEN 595.20
Лемење Железо Совети T12-KF KU К Б BZ B2 B2Z ект серија за Hakko Лемење Rework Станица FX-951 FX-952 бесплатен превозот Свеж Со попуст
Лемење Железо Совети T12-KF KU К Б BZ B2 B2Z ект серија за Hakko Лемење Rework Станица FX-951 FX-952 бесплатен превозот

Лемење Железо Совети T12 серија за Hakko Лемење Rework Станица FX951 FX952Tntegrated Лемење Железо Совети T12за Hakko Лемење

DEN 185.00 205.92
1PC T12-BC2 Железо Совети Замени Лемење Железо Совети За Hakko Лемење Rework Станица се Справи со Заварување 12V-24V 70W Свеж
YIHUA 938D Лемење stationTweezer Поправка Rework Станица Електрични Топла Tweezer за BGA SMD поправка алатка 110V 220V ЕУ НИ Свеж Со попуст
YIHUA 938D Лемење stationTweezer Поправка Rework Станица Електрични Топла Tweezer за BGA SMD поправка алатка 110V 220V ЕУ НИ

Случај кутија е мал,зафаќаат помалку место на работа маса.Висок квалитет на отпор добро за долг животен

DEN 8346.00 9072.00
Лемење Железо Совети T12-D08 Б Б2 BC1 BC2 BC3 BCF1 серија за Hakko Лемење Rework Станица FX-951 FX-952 бесплатен превозот Свеж Со попуст
Лемење Железо Совети T12-D08 Б Б2 BC1 BC2 BC3 BCF1 серија за Hakko Лемење Rework Станица FX-951 FX-952 бесплатен превозот

Лемење Железо Совети T12 серија за Hakko Лемење Rework Станица FX951 FX952Tntegrated Лемење Железо Совети T12за Hakko Лемење

DEN 185.00 205.92
Корисни Лемење Железо Метал Стојат Носителот На Безбедност На Заштита На База Поддршка Станица Капка Брод Свеж Со попуст
Корисни Лемење Железо Метал Стојат Носителот На Безбедност На Заштита На База Поддршка Станица Капка Брод

Боја : Црна+Злато База на Големината : L : 11.20cm / 4.41" W : 6.50cm / 2.56" H : 1.50cm / 0.59" Тоне Пролет Тип Инка Должина : 8.5 м М

DEN 109.00 131.04
25/50/75 LB Лемење Локатор Силен Магнет за Заварување Магнетен Држач 3 Агол Стрелка Заварчик Позиционер Моќ Алатка Додатоци Свеж Со попуст
AOYUE 701A+ 2 ВО 1 Електрични Вакуум Desoldering Пумпа за Лемење Морон Пиштол + Лемење Станица за AOYUE 474A+ I474A++ I701A+ Свеж Со попуст
AOYUE 701A+ 2 ВО 1 Електрични Вакуум Desoldering Пумпа за Лемење Морон Пиштол + Лемење Станица за AOYUE 474A+ I474A++ I701A+

Карактеристики : 2во1 систем Ги комбинира делемење пиштол за лемење со железо во еден пакет Дизајниран с

DEN 7871.52
Cordless Пенкало Форма Бутан Гас Лемење Лемење Железо Алатка МТ-100 со 4 бесплатни совети,bga rework станица алатка Свеж
KSOL Топла Продажба Топла Продажба Сребро Лемење Совет 900m-т-1 Стандард за Лемење Станица Железо Свеж
KSOL Топла Продажба Топла Продажба Сребро Лемење Совет 900m-т-1 Стандард за Лемење Станица Железо

* Лемење Совет 900mт1 Стандард за Лемење Станица Железо* Добар заменливи совет за вашата стандардна лемење

DEN 67.20
5pcs 220V 30W/40W/60W Лемење Железо Core Греење на Елемент Замена на Резервни Дел Заварување Алатка за Лемење железо алатка Свеж Со попуст
Место Заварување Машина временско Реле Одбор за Контрола Тековна Трансформатор 100A SCR Свеж Со попуст
Место Заварување Машина временско Реле Одбор за Контрола Тековна Трансформатор 100A SCR

Карактеристики : Компатибилен со 100 A SCR Може да се прилагоди заварување време да се укаже и на актуелната

DEN 482.00 518.40
1PC Лемење Железо Совет Почиста Сосема Нов Жица Со Штанд Поставен Заварување Лемење Чистење на Електричен железо додатоци Свеж Со попуст
Станица за лемење со Железо се Справи со Додатоци За HAKKO 936 907 937 938 /ESD Железо Главата Канила Железо Совет Черупка 42.9 Свеж Со попуст
Лемење Железо Совети T12-I К KF KU C4 ILS BC2 ект серија за Hakko Лемење Rework Станица FX-951 FX-952 бесплатен превозот Свеж Со попуст
Лемење Железо Совети T12-I К KF KU C4 ILS BC2 ект серија за Hakko Лемење Rework Станица FX-951 FX-952 бесплатен превозот

Лемење Железо Совети T12 серија за Hakko Лемење Rework Станица FX951 FX952Tntegrated Лемење Железо Совети T12за Hakko Лемење

DEN 185.00 205.92
T12-D52 D16 D24 DL32 јас ИЛ ILS ект лемење совет за Hakko Лемење Rework Станица FX-951 FX-952 бесплатен превозот Свеж Со попуст
T12-D52 D16 D24 DL32 јас ИЛ ILS ект лемење совет за Hakko Лемење Rework Станица FX-951 FX-952 бесплатен превозот

Лемење Железо Совети T12 серија за Hakko Лемење Rework Станица FX951 FX952Tntegrated Лемење Железо Совети T12за Hakko Лемење

DEN 185.00 205.92
WSFS Топла Нови Сина Cordless Refillable Бутан Гас Лемење Железо Пенкало форма Алатка за Полнење Свеж
WSFS Топла Нови Сина Cordless Refillable Бутан Гас Лемење Железо Пенкало форма Алатка за Полнење

Refillable Бутан Гас Лемење Железо Пенкало форма Алатка за Полнење.Еквивалент на енергија спектар на 3070 WattsТ

DEN 316.32
ЈИ HUA 8858 220V / 110V ЕУ/САД ПРИКЛУЧОК за Преносни BGA Rework Лемење Станица на Топол Воздух Компресор Топлина Пиштол Свеж Со попуст
ЈИ HUA 8858 220V / 110V ЕУ/САД ПРИКЛУЧОК за Преносни BGA Rework Лемење Станица на Топол Воздух Компресор Топлина Пиштол

ЈИ HUA 220 V / 110 V ЕУ / САД ПРИКЛУЧОК за Преносни BGA Rework Лемење Станица на Топол Воздух Компресор Топлина Пишто

DEN 2160.00 2400.00
3pcs /многу Лемење Железо Совети T12-јас ИЛ ILS J02 JL02 JS02 серија за Hakko Лемење Rework Станица FX-951 FX-952 бесплатен Свеж Со попуст
3pcs /многу Лемење Железо Совети T12-јас ИЛ ILS J02 JL02 JS02 серија за Hakko Лемење Rework Станица FX-951 FX-952 бесплатен

16.83 / комбо 9.81 / комбо комбоЛемење Железо Совети T12 серија за Hakko Лемење Rework Станица FX951 FX952Tntegrated Лемење Же

DEN 471.00 523.20
1 Парче 24CM Електрични Лемење Песна Лемење Морон Desoldering Пумпа Алатка за Отстранување Вакуум Desolver Висок Квалитет Свеж Со попуст
1pcs Метал Материјал Лемење Железо Стои со Сунѓер За 936 Лемење Станица 907 Лемење се Справи со 900M Серија Свеж Со попуст
1pcs Метал Материјал Лемење Железо Стои со Сунѓер За 936 Лемење Станица 907 Лемење се Справи со 900M Серија

1pc Метал Материјал Лемење Железо се Залагаме За ХА KKO 936 Лемење Станица Спецификации : Модел : 465981 Тип : тел

DEN 298.00 331.20
DGKS Алуминиум Лемење Морон Desoldering Пумпа Алатка за Отстранување Уред Вакуум Лемење Железо Desolder Свеж
DGKS Алуминиум Лемење Морон Desoldering Пумпа Алатка за Отстранување Уред Вакуум Лемење Железо Desolder

* лесен дизајн, лесно да се промени на млазницата, лесен за носење, погоден за долго време се користи, да с

DEN 149.28