MASTECH MS2015B 1000A AC Менгеме Метри со Отпор,Capacitance,Фреквенција,Температура и NCV Тест

MASTECH MS2015B 1000A AC Менгеме Метри со Отпор,Capacitance,Фреквенција,Температура и NCV Тест

5 %

DEN 2276.00

DEN 2395.20

Свеж

Во магацинот

На велика БРИТАНИЈА default превозот начин : Кина пост Воздух пошта(
6. За голема цел свет ,ние нудиме DHL,EMS,FEDEX услуга ,клиент ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате за да проверите ,ви благодариме. Африка,бразил,Италија клиент ве молиме контактирајте со нас пред кандидатурата или за купување ,ќе им понуди на превозот начин за клиентите да изберете . Враќање во рок од 30 дена од денот на приемот и да добијат рефундирање на куповната цена, поштенски не се враќа. Да СА default превозот начин : Кина пост Воздух пошта(
3.5 lb
Пакет Листата :
1 * MASTECH MS2015 B 1000 A AC Менгеме Метар
1 * Тест Доведе
1 * K-тип Мушка Thermocouple
1 * Англиски Јазик Прирачник За Корисникот
*Забрзана Испорака информации :
1.
Негативни повратни информации не се реши anyting,ние ќе се обидеме најдобро да ги решите вашите проблеми.2 во
Пакет Тежина : 686g / 1.имавме многу години на искуство со увозот и услуги на клиентите.5% +3) ; 1000 V ±(0.
Сите надоместоци ќе бидат обработени во рок од 3 дена од денот на приемот врати item(s) во НОВА состојба и со сите оригиналниот производител пакување, вклучувајќи krabičkách, кутии,
настава прирачници итн.
*Купувачот е одговорен за царинење такси
*Политика на враќање :
Сите предмети се врати загарантирана. Така понудата со доверба и воопшто не двоумете се да ме контактирате доколку имате било какви загриженост што толку векови
.8% +2)
AC Напон : 600m V/6.0% +3) ; 66 M ±(1.0% +3)
Фреквенција (Од Менгеме) : 0~10 KHZ ±(1.
*Меѓународните Купувачи-ве Молиме имајте во предвид : задоволството на Клиентите е многу важно за нас.
3 за Да Евра : default превозот начин : FEDEX околу 5-10days ,Исклучува Ru,Украина,Белорусија, ве молиме контактирајте со продавачот за да добиете повеќе превозот метод , Стандардно кина пост : 15-25days
5.0%
Температура : -20 C ~1000 C /-4 С ~1832 С ±(2% +4)
Општи Карактеристики :
Димензија : 238 * 92 * 50mm
Производ Тежина : 386g
Напојување : 1 * 9 V 6 F22 (не се вклучени)
Пакет Големина : беа 25,5 * 14 * 6cm / 10 * 5. Во Австралија default превозот начин : FEDEX околу 3-7days.6 нф/66n F/660n F/6.Ако имате проблем или прашање во врска со вашата трансакција,ве молиме контактирајте со нас пред да замине било кој тип на повратни информации или да се отвори било спор.Предмети ќе бидат брод во рамките на 1-3 работен ден од денот на уплатата примена.
*Економија на Превозот метод(Вкупна тежина
1.6 мф/66m F ±(4.0% +3)
Отпор (Ohm) : 660/6.
Сите се враќа, мора да бидат заградени и безбедно спакувани за превозот и испраќаат преку следат средства. Во САД default превозот начин : Брод од страна на Eub ,7-10days .5% +5)
Логиката Фреквенција : 0~66 MHz ±(0. За голема цел свет ,ние нудиме DHL,EMS,FEDEX услуга ,клиент ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате за да проверите ,ви благодариме. Објектот не смее да има никакви знаци на злоупотреба или намерна штета.6 µF/66µF/660µF/6.Однапред ви благодариме за вашето трпение.6 V/66 V/660 V ±(0.
MASTECH MS2015 B 1000 A AC Менгеме Метри со Отпор,Capacitance,Фреквенција,Температура и NCV Тест
Забелешка : Батеријата не е вклучена
Карактеристики :
Вилицата големина до 40mmm
Дисплеј : 6600 дигитален дисплеј, двоен LCD дисплеј со аналогни бар екранот
Максимална AC струја тест : 1000 A
Тест AC/DC напон, АС струја,отпор,фреквенција,capacitance и должност циклус
Тип-к термометар контакт мерење температура
Диоди провери и contuity тест
NCV за детекција на AC напон функција
Заштита од преоптоварување
Data hold функција
Авто опсег и прирачник опсег
Максимум, минимум избор функција
Во однос на мерење на функција
Светло функција
LCD заднинско Осветлување
Автоматско исклучување функција
Индикација за слаба батерија функција
Speciafications :
DC Напон : 600m V/6.

Мерење Inductance Опсег: N/A
Мерење На Напон Спектар: AC Напон
DIY Материјали: Електрични
Број На Модел На: MS2015B
Бренд Име: MasTech
Дисплеј Тип: Дигитални Само
Мерење На Струја Опсег: AC Струја
Мерење Capacitance Опсег: 6.6 нф/66nF/660nF/6.6 uF/66uF/660uF/6.6 мф/66mF
Мерење На Отпор Опсег: 660/6.6 К/66K/660K/6.6 M ; 66M
Тежина: 390g
Димензии: 238*92*50mm
Температурата На Работа: 0-50 Степен
DC Напон: 600mV/6.6 V/66V/660V
Фреквенција (AC Напон): 0~10KHz
Фреквенција (Од Менгеме) : 0~10KHz
Логиката Фреквенција : 0~66MHz

Додатоци на производи

LCD Дигитален Панел Voltmeter DC 40-100V Сина backlingt DC Следи волтметар Свеж
LCD Дигитален Панел Voltmeter DC 40-100V Сина backlingt DC Следи волтметар

НОВИ PPRODUCTОпсег : DC40100 V ( Мерка DC Напон Директно ) Светлото бои : Сина Потрошувачка на Енергија : Резолуција

DEN 163.20
Универзална LCD Дигитален Батеријата Тестер на Батеријата Volt Тајна за 1.5 V AA ААА Мобилен Батеријата Електрична Батерија Свеж Со попуст
6 ВО 1 Дигитален AC 20A 100A волтметар Voltmeter Ammeter Моќ на Енергија Тековна Панел Вати Комбо Индикатор 110V 220V LCD Тестер Свеж Со попуст
6 ВО 1 Дигитален AC 20A 100A волтметар Voltmeter Ammeter Моќ на Енергија Тековна Панел Вати Комбо Индикатор 110V 220V LCD Тестер

Но ќе мора да плаќаат дополнителни превозот надомест.Ние зависи од клиентите задоволство да успее, пози

DEN 420.00 559.20
Тензија Ограда Тестер на Напон Детектор на Електрична Фарма Шини Поли Жица Лента Јаже Алатка за Секојдневна Ограда Одржување Свеж Со попуст
CCFL Светилка Инверторот Тестер За LCD TV Лаптоп Светлото Поправка Тест 12V НОВИ Свеж Со попуст
CCFL Светилка Инверторот Тестер За LCD TV Лаптоп Светлото Поправка Тест 12V НОВИ

Напон : 12 V 2 поврзување кабли Количина : 1pc1 x 12 V LCD CCFL Осветлување Tube Тестер За Лаптоп со Екран Поправка 1 x Г

DEN 132.00 156.96
Мини Електрични AC/DC OHM Voltmeter Ammeter Мулти Тестер МФ-110A Multimeter Нови Свеж Со попуст
Мини Електрични AC/DC OHM Voltmeter Ammeter Мулти Тестер МФ-110A Multimeter Нови

Ова е Нова Електрична AC / DC OHM Voltmeter Ammeter Multimeter Мулти Тестер МФ110 A Овој производ е нов дизајн и компактен ст

DEN 134.00 159.84
ST-201 Digital Auto Спектар Менгеме Метар AC DC Струја Напон Capacitance Мерење Digital Менгеме Multimeter Свеж Со попуст
ST-201 Digital Auto Спектар Менгеме Метар AC DC Струја Напон Capacitance Мерење Digital Менгеме Multimeter

ВО СВЕТОТ ПРЕВОЗОТ Нарачки обработени навремено по плаќање на проверка Ние ќе рефундирање на ВАШИТЕ ЦЕ

DEN 679.00 905.76
5pcs/многу 0.5-36V 1-8S Лав Батеријата Тестер Низок Напон Метар Ѕвончето Аларм 2 во 1 Индикатор Тајна Свеж Со попуст
5pcs/многу 0.5-36V 1-8S Лав Батеријата Тестер Низок Напон Метар Ѕвончето Аларм 2 во 1 Индикатор Тајна

18 S Лав Батеријата Тестер Низок Напон Метар Ѕвончето Аларм 2 во 1 Индикатор ТајнаОпис : Ова е нов производ,

DEN 431.00 453.60
1pcs Висок Квалитет BT-168D BT168D Универзална Батеријата Тестер За 9V 1.5 V И Копчето Мобилен ААА АА C D Свеж Со попуст
1pcs Висок Квалитет BT-168D BT168D Универзална Батеријата Тестер За 9V 1.5 V И Копчето Мобилен ААА АА C D

Висок Квалитет BT168 D BT168 D Универзална Батеријата Тестер За 9 V 1.5 V И Копчето Мобилен ААА АА C DОпис : Универз

DEN 257.00 273.12
година Најновите LCR-T4 ESR Метар Транзистори Тестер Диоди Triode Capacitance Mos Mega328 Транзистори Тестер + СЛУЧАЈ (не Свеж
година Најновите LCR-T4 ESR Метар Транзистори Тестер Диоди Triode Capacitance Mos Mega328 Транзистори Тестер + СЛУЧАЈ (не

Опис : 1,2015 најновите M328 верзија на софтвер ,повеќе функции.Чип : Atmega3282.128*64 голема Светлото LCD дисплеј,само

DEN 528.00
Автомобил Дигитален LED Термометар Voltmeter Авто USB Полнач за Батеријата да се Следи Температурата Мерач T12 се Откажат брод Свеж Со попуст
Топла Продаде Водоотпорен Батеријата Метар DC 2.5-30V Авто Автомобил Дигитален Мерач Voltmeter LED Црвена Свеж
Топла Продаде Водоотпорен Батеријата Метар DC 2.5-30V Авто Автомобил Дигитален Мерач Voltmeter LED Црвена

100% сосема нов и висок квалитет на Материјал : Пластични Дисплеј во боја : Црвена Спецификација : Димензии

DEN 144.96
HoldPeak HP-90BS Батерија Multimerto Digital Auto Спектар Multimeter со Вистински RMS Соларни Полнење Свеж Со попуст
HoldPeak HP-90BS Батерија Multimerto Digital Auto Спектар Multimeter со Вистински RMS Соларни Полнење

Производ Информации : Точка Име : Hold Peak HP90 BS Дигитални MultimeterОсновната Функција : Авто Опсег На Податоци С

DEN 2595.00 2883.36
12V Unversal Мотоцикл Автомобил Масло скала метар LED Масло Гориво ниво Мерач Индикатор М13 dropship Свеж Со попуст
12V Unversal Мотоцикл Автомобил Масло скала метар LED Масло Гориво ниво Мерач Индикатор М13 dropship

Работен напон : DC 12 V поврзете кабел : Црна : + 12 V позитивни Зелена : 12 V негативни Жолта : сензор singnal текст LED

DEN 221.00 260.16
4-30V 0-5A USB Мулти Функција Детектор на Мобилен Телефон Бесплатно Заштитник Usb Струја И Напон Тест Usb Тестер на Напон Свеж Со попуст
DC 100V 10A Voltmeter Ammeter Сина + Црвена LED Amp Двојна Дигитални Volt Метар Мерач G08 Капка брод Свеж
DC 100V 10A Voltmeter Ammeter Сина + Црвена LED Amp Двојна Дигитални Volt Метар Мерач G08 Капка брод

Работен напон : 4.530 V DC Забелешка : максимален влезен напон не може да надмине 30 V, во спротивно постои опас

DEN 158.88
Voltmeter Чекор надолу Buck Порта DC4.5 ~ 40V Да 5V 2A DC Чекор Надолу Конвертор LED Дисплеј USB Конектор за Напојување 39%попуст Свеж Со попуст
DC 100V 10A Voltmeter Ammeter Сина + Црвена LED Amp Двојна Дигитални Volt Метар Мерач Свеж Со попуст
DC 100V 10A Voltmeter Ammeter Сина + Црвена LED Amp Двојна Дигитални Volt Метар Мерач

Опис : Работен напон : 4.530 V DC Забелешка : максимален влезен напон не може да надмине 30 V, во спротивно посто

DEN 131.00 157.92
Мини LED DC2.5-30V Црвено Volt волтметар Екранот Дигитални Voltmeter Напојувани G08 Капка брод Свеж
Мини LED DC2.5-30V Црвено Volt волтметар Екранот Дигитални Voltmeter Напојувани G08 Капка брод

Карактеристики на производот : На voltmeter употреба 0.36 инчен дигитални цевка екранот, со супер мал волумен,

DEN 77.28
0-100A AC Мултифункционален Дигитален STN Целата Агол на Гледање LCD Метар Надгледување на Моќта Енергија Voltmeter Ammeter Свеж
ДТ-830B Multimeter LCD Авто Спектар Дигитални Voltmeter Ohmmeter Volt Тестер Нови H02 Свеж
ДТ-830B Multimeter LCD Авто Спектар Дигитални Voltmeter Ohmmeter Volt Тестер Нови H02

100% сосема нов и висок квалитет на Материјали : Пластика, Метал Боја : Жолта, Црна 3 1 / 2 цифри, 7segment, 0.5" висок

DEN 171.36