Лемење Железо Совети T12-KF KU К Б BZ B2 B2Z ект серија за Hakko Лемење Rework Станица FX-951 FX-952 бесплатен превозот

Лемење Железо Совети T12-KF KU К Б BZ B2 B2Z ект серија за Hakko Лемење Rework Станица FX-951 FX-952 бесплатен превозот

10 %

DEN 185.00

DEN 205.92

Свеж

Во магацинот


Лемење Железо Совети T12 серија за Hakko Лемење Rework Станица FX-951 FX-952
Tntegrated Лемење Железо Совети T12
за Hakko Лемење Rework Станица FX-951 FX-952
Answer : ___________________________ Note : кога ќе го поставите цел, ве молиме љубезно ве молиме оставете порака за да кажете ни која големина сакате, ние ќе го организира на пратката, како на вашите барања. Или ние ќе брод големината на случаен избор. Ви благодариме. Можете да изберете големини од подолу : T12-Б, T12-B2, T12-B2 Z, T12-Б3, T12-Б4, T12-BC1, T12-BC1 Z, T12-BC2, T12-BC2 Z, T12-BC3, T12-BC3 Z,T12-BC4 Z, T12-BCF1, T12-BCF1 Z, T12-BCF2, T12-BCF2 Z, T12-BCF3, T12-BCF3 Z, T12-BL, T12 - BZ, T12-С1, T12-C4, T12-C4 Z, T12-CF4, T12-CF4 Z, T12-D4, T12-D08, T12-D12, T12-D16, T12-D24, T12-D52, T12-DL08, T12-DL12, T12-DL32, T12-DL52, T12-јас, T12-ИЛ, T12-ILS, T12-J02, T12 - JL02, T12-JS02, T12-К, T12-KF, T12-KL, T12-KR, T12-KU Примена : за HAKKO FX-950, FX-951, FX-952, FM-202, FM-203, FM-204, FM206, FM2028, FM2027 или други matchable лемење станици или лемење железо се справи. Температурата се прилагоди опсег : 200-450 centidegree Max. Моќност : 70 W Влезен Напон : 110 V - 220 V Карактеристики : 1) Добра способност за контрола на температура,брз коефициент на топлинска спроводливост, 2) Направи употреба на увезената суровина-бакар оксид, користат специјални калапи машина за процесот 3) Долго wroking живот : 40000-50000 лемење зглобовите, некои големини дури и може да достигне 70000 лемење зглобовите 4) површината на Производот се користи специјален материјал ракување, совет крајот со слој обработка, со цел да се обезбеди совет да не се претвори црно под висока температура 5) Добри перформанси во калај-на и калај топење, униформа и течно лемење, без празни лемење. 6) Со високи анти-оксидација, добра влажна перформанси

Излезна Моќност: 70W
Бренд Име: SZBFT
Излезна Температура: 200C-480C
Текст Voltagle: 24v
Температурата Стабилност: 5C
Број На Модел На: T12 серија
Димензии: T12

Додатоци на производи

1PCS во Облик на Пенкало Cordless DIY Гас Лемење Лемење Факел Железо Алатка / Лемење железо пенкало тип гас Свеж Со попуст
1PCS во Облик на Пенкало Cordless DIY Гас Лемење Лемење Факел Железо Алатка / Лемење железо пенкало тип гас

Лемење Железо Алатка со сино пенкало формаAnswer : ___________________________ NOTE : единица се испраќаат без гориво,овој

DEN 332.00 390.24
1 Парче 24CM Електрични Лемење Песна Лемење Морон Desoldering Пумпа Алатка за Отстранување Вакуум Desolver Висок Квалитет Свеж Со попуст
PJLSW 9936d 90W Прилагодлива температура Дигитални Електрични Лемење станица ЕУ plug го Замени HAKKO 936 Лемење станица Свеж Со попуст
PJLSW 9936d 90W Прилагодлива температура Дигитални Електрични Лемење станица ЕУ plug го Замени HAKKO 936 Лемење станица

Драги пријатели, Добредојдовте на вашето пристигнување, со нетрпение очекуваме да работиме со вас за со

DEN 1060.00 1247.52
Лемење Железо Совети T12-KR K KU KL KF BC2 серија за Hakko Лемење Rework Станица FX-951 FX-952 бесплатен превозот Свеж Со попуст
Лемење Железо Совети T12-KR K KU KL KF BC2 серија за Hakko Лемење Rework Станица FX-951 FX-952 бесплатен превозот

Лемење Железо Совети T12 серија за Hakko Лемење Rework Станица FX951 FX952Tntegrated Лемење Железо Совети T12за Hakko Лемење

DEN 185.00 205.92
30W Замена Лемење Железо Совет Лемење Совет Свеж
30W Замена Лемење Железо Совет Лемење Совет

Посочи совет, се дизајнирани да се користи со 30 W лемење железоНадворешни греење стил, што се користи за

DEN 42.72
1PC T12-BC2 Железо Совети Замени Лемење Железо Совети За Hakko Лемење Rework Станица се Справи со Заварување 12V-24V 70W Свеж
Лемење Железо Совети T12-D08 Б Б2 BC1 BC2 BC3 BCF1 серија за Hakko Лемење Rework Станица FX-951 FX-952 бесплатен превозот Свеж Со попуст
Лемење Железо Совети T12-D08 Б Б2 BC1 BC2 BC3 BCF1 серија за Hakko Лемење Rework Станица FX-951 FX-952 бесплатен превозот

Лемење Железо Совети T12 серија за Hakko Лемење Rework Станица FX951 FX952Tntegrated Лемење Железо Совети T12за Hakko Лемење

DEN 185.00 205.92
Станица за лемење со Железо се Справи со Додатоци За HAKKO 936 907 937 938 /ESD Железо Главата Канила Железо Совет Черупка 42.9 Свеж Со попуст
5pcs 220V 30W/40W/60W Лемење Железо Core Греење на Елемент Замена на Резервни Дел Заварување Алатка за Лемење железо алатка Свеж Со попуст
Топлински елемент за пластични цевки 20-32-милиметри да се користи AC220/110V 600W Водоводни системи и алатки со 42mm цевка Свеж Со попуст
YIHUA 938D Лемење stationTweezer Поправка Rework Станица Електрични Топла Tweezer за BGA SMD поправка алатка 110V 220V ЕУ НИ Свеж Со попуст
YIHUA 938D Лемење stationTweezer Поправка Rework Станица Електрични Топла Tweezer за BGA SMD поправка алатка 110V 220V ЕУ НИ

Случај кутија е мал,зафаќаат помалку место на работа маса.Висок квалитет на отпор добро за долг животен

DEN 8346.00 9072.00
A-BF GS60D 60W 220V Дигитални LCD Температура Прилагодливи Лемење Железо 110V 60W Подарок 3 Лемење железо совети и сунѓер Свеж Со попуст
A-BF GS60D 60W 220V Дигитални LCD Температура Прилагодливи Лемење Железо 110V 60W Подарок 3 Лемење железо совети и сунѓер

80 / парче САД $ 23 Грешка маргина помалку од + / 5 º C Високитемпература отпорни, висока изолација, мека на д

DEN 1445.00 1680.00