година Најновите LCR-T4 ESR Метар Транзистори Тестер Диоди Triode Capacitance Mos Mega328 Транзистори Тестер + СЛУЧАЈ (не Батеријата )

година Најновите LCR-T4 ESR Метар Транзистори Тестер Диоди Triode Capacitance Mos Mega328 Транзистори Тестер + СЛУЧАЈ (не

DEN 528.00

Свеж

Во магацинот

Опис :
1,2015 најновите M328 верзија на софтвер ,повеќе функции.Чип : Atmega328
2.128*64 голема Светлото LCD дисплеј,само 2m A кога стојат од страна.
3,со Користење на 9 V батерија (Не се вклучени)
Тестот се движи :
Inductors, кондензатори , диоди, dual диоди , mos, транзистори, SCR , регулаторот, LED цевка , ESR,
Отпор,Прилагодлив potentiometer
Отпор : 0.1 ohm резолуција, максимум 50 M ohm
Capacitor : 25pf -100,000 uf
Inductors : 0.01 мз-20Ч
НОВА Функција :
1 : Автоматско откривање на NPN и PNP transistors, n-канал и p-канал MOSFET, диоди (вклучувајќи двојно диоди), thyristor, транзистори, отпорник и capacitor и други компоненти
2 : Автоматски тест на pin-от на една компонента, и приказ на LCD
3 : Може да се открие транзистори, MOSFET заштита диоди засилување коефициент и база за да се утврди emitter транзистори напред пристрасно напон
4 : Мерење на портата и портата capacitance на MOSFET прагот напон
5 : Користете 12864 течни кристали со зелени осветлување
Спецификации : За вас референца
1,Едно-копче операција, автоматско исклучување .
2,Само 20n A исклучување на струјата.
3,Автоматски детектира NPN, PNP биполарно transistors , N -канал и P -канал MOS FET, JFET , диоди , две диоди, thyristors мала моќ еднонасочно и двонасочно thyristor.
4,Автоматска идентификација на компонентите pin аранжман .
5,Мерење на биполарни транзистори тековната засилување фактор и основа - emitter прагот напон.
6,Преку база - emitter прагот на напон и голема струја засилување фактор за да се идентификуваат Darlington transistors.
7,Може да се открие биполарно transistors и MOS transistors заштита диоди.
8,Мерење на портата MOS FET прагот на напон и портата capacitance.
9,истовремено Може да се измери два отпорници и отпорник за отпадоци е прикажана. Прикажана на десната со децимална вредност на 4 . Отпор симбол на двете страни покажува на pin број. Па може да се измери potentiometer. Ако potentiometer wiper не е префрлена на екстремна позиција , ние може да се направи разлика средината и двата краја на pin.
10,Отпор мерење резолуција е 0,1 ohms , 50 M ohms може да се мери .
11,Може да се измери capacitance Can мерка capacitance на 30p F-100m F , резолуција 1p F.
12.2 u F повеќе кондензатори истовремено може да се измери еквивалент серија отпор ESR вредности. Двете можат да бидат прикажани со децимална вредност , резолуција 0.01 ohms.
13,Може да биде во правилен редослед и диоди симбол на екранот две диоди , и дава на диоди напред напон.
14.ПРЕДВОДЕНА е откриен како диодни напред напон поголем . Комбо на ЛЕР е идентификуван како две диоди.
15,Eeverse дефект напон е помалку од 4.5 V Zener диоди можат да бидат идентификувани.
16,Може да се измери еден диоди обратна capacitance. Ако биполарни транзистори поврзани со база и собирач или emitter на pin , тоа може да се измери на колекторот или emitter делница обратна capacitance .
18 може да се добијат со едно мерење rectifier мост конекција.
Напомена : Пред мерење capacitance , на capacitor мора да биде испразнета , инаку многу веројатно штета на метар . пакет : 1 buc Нови Транзистори Тестер Диоди Triode Capacitance ESR Метар MOS NPN PNP R/C/L M328(Како на сликата Забелешка : батеријата не е вклучена.

Мерење Capacitance Опсег: како опис
Мерење На Струја Опсег: како опис
Мерење Inductance Опсег: како опис
Температурата На Работа: 0 - 40 ℃
Број На Модел На: како опис
Бренд Име: youe блескаше
Димензии: како опис
Работен Режим: како опис
DIY Материјали: Електрични
Дисплеј Тип: Дигитален Дисплеј
Мерење На Отпор Опсег: како опис
Мерење На Напон Спектар: како опис

Додатоци на производи

AC 85-250V Дигитални Voltmeter Ammeter 20A/100A Тековната волтметар Моќ Енергија Моќ Засилувачи Volt wattmeter тестер детектор Свеж Со попуст
AC 85-250V Дигитални Voltmeter Ammeter 20A/100A Тековната волтметар Моќ Енергија Моќ Засилувачи Volt wattmeter тестер детектор

01 k WhДисплеј Тип : LCDДимензии : 84 x 46 x 26 mmФункции : 1.7 "фолксваген" 10% 4vw}}.содржина {textalign : center;fontsize : 3.тпроизвод

DEN 486.00 648.48
1 Buc Нови Четири Слотови Универзална АА/AAA Батерија Играчка Брзи И Паметни, Држачи за Полнење преку USB Седиште Без Батерија Свеж Со попуст
Еден 3.7 V Литиум Капацитетот на Батеријата Индикатор Модул 4.2 V Сина Екранот Тестер M126 топла продажба Свеж Со попуст
Еден 3.7 V Литиум Капацитетот на Батеријата Индикатор Модул 4.2 V Сина Екранот Тестер M126 топла продажба

Карактеристики : Моќта е повеќе интуитивен, повеќе убави Статични нема струја, нема потрошувачка на ене

DEN 62.00 84.96
DC 30V Аналогни Панел Volt волтметар Voltmeter Мерач 85C1 0-30V Свеж Со попуст
DC 30V Аналогни Панел Volt волтметар Voltmeter Мерач 85C1 0-30V

Аналоген DC волтметар 0~30 V волтметар Карактеристики : Мерен Опсег : 030 V DC Точност : Класа 2.5 Боја : Бела Паке

DEN 109.00 114.72
DIY Црвена Сина Дигитален LED Мини Дисплеј Модул DC2.5V-32V DC0-100V Voltmeter Тестер на Напон Панел Метар Мерач за Мотор Автомобил Свеж Со попуст
Дигитални Voltmeter Ammeter Моќ Тековната Тестер на Напон Amp Метар DC 0-10A-20A 4-Бајтен Црвени LED Двоен Дисплеј VAM9020 Свеж
Дигитални Voltmeter Ammeter Моќ Тековната Тестер на Напон Amp Метар DC 0-10A-20A 4-Бајтен Црвени LED Двоен Дисплеј VAM9020

Инструмент структура и режим на конекцијаНа предната страна на инструментот ,постојат и три работи, коп

DEN 531.36
AC 12-1000V Не-Контакт Тестер на Напон Детектор на Дигитално Пенкало LED Индикатор Beeper 50Hz 60Hz Електрични Кола Алатка Напон Свеж Со попуст
сите сонце BT20 Топла Продажба Домаќинство Дигитални Батеријата Тестер 1.5 V 9V ААА АА C D Капацитетот на Батеријата Алатка Свеж Со попуст
ЕДИНИЦА UT216 серија 600A True RMS Дигитални Менгеме Метри Авто Спектар Multimeters AC Напон Тековната Маша Тестери Свеж Со попуст
ЕДИНИЦА UT216 серија 600A True RMS Дигитални Менгеме Метри Авто Спектар Multimeters AC Напон Тековната Маша Тестери

ЕДИНИЦА UT216 серија 600 A True RMS Дигитални Менгеме Метри Авто Спектар Multimeters AC Напон Тековната Маша ТестериВе

DEN 1824.00 2279.52
22MM Дигитални AC Voltmeter волтметар Мини Индикатор Светилка AD16 LED Дисплеј Детектор на Напон Тестер Светла 5 Бои 60-500V Свеж Со попуст
LCD Дигитален Менгеме Multimeter OHM Amp Volt Метар AC/DC Струја Тестер на Отпорност Свеж Со попуст
LCD Дигитален Менгеме Multimeter OHM Amp Volt Метар AC/DC Струја Тестер на Отпорност

Опис : 100% сосема нов и висок квалитет на Боја : како што е прикажано на сл Карактеристики : Основни Функци

DEN 657.00 746.40
ДТ-830B Multimeter LCD Авто Спектар Дигитални Voltmeter Ohmmeter Volt Тестер Капка Брод Свеж Со попуст
ДТ-830B Multimeter LCD Авто Спектар Дигитални Voltmeter Ohmmeter Volt Тестер Капка Брод

Материјал : Пластика, Метал Боја : Жолта, Црна 3 1 / 2 цифри, 7segment, 0.5" висок LCD, Макс читање од 1999 година 6 Функц

DEN 165.00 198.24
Универзална Дигитални Multimeter Мулти Метар Тест Води Истрагата Жица Пенкало Кабел Топла Dls HOmeful Свеж Со попуст
Универзална Дигитални Multimeter Мулти Метар Тест Води Истрагата Жица Пенкало Кабел Топла Dls HOmeful

100% сосема нов и висок квалитет Количина : 1pc Боја : ЦрноСива боја / Црвен + Сива Материјал : Силикон Специф

DEN 96.00 112.80
ATORCH 12 во 1 USB тестер DC Дигитални voltmeter amperimetro voltagecurrent метар ammeter детектор моќ банка индикаторот за Свеж Со попуст
ATORCH 12 во 1 USB тестер DC Дигитални voltmeter amperimetro voltagecurrent метар ammeter детектор моќ банка индикаторот за

001 Пот Капацитет опсег : 0 ~ 999999 m AH Резолуција прецизност : 0.01 Моќ кумулативни опсег : 0 ~ 999999 ПОТ Резолуција

DEN 228.96
NEWACALOX Мулти SMD Inductor Тест Клип Сонда Пинцети Отпорник Дигитални Multimeter LCR Capacitor Метар Жица Пенкало Кабел Игла Свеж Со попуст
NEWACALOX Мулти SMD Inductor Тест Клип Сонда Пинцети Отпорник Дигитални Multimeter LCR Capacitor Метар Жица Пенкало Кабел Игла

Мулти SMD Inductor Тест Клип Сонда Пинцети Отпорник Дигитални Multimeter LCR Capacitor Метар Жица Пенкало Кабел Игла Сов

DEN 226.00 376.80