AC220V Греење/ладење термостат, HVAC системи кои се користат термостат може да се контролира моторните вентил или воздух амортизерите

AC220V Греење/ладење термостат, HVAC системи кои се користат термостат може да се контролира моторните вентил или воздух амортизерите

20 %

DEN 1031.00

DEN 1288.32

Свеж

Во магацинот


Соба термостат TFAE-Y307 L-220
Функција :
Голем LCD екран
Контрола и греење и ладење
три брзината на вентилаторот
Сино осветлување
Часовникот
Копчето за заклучување на функцијата
Прилагодувања за мемориска функција
Заштеда на енергија
Лесен за инсталација и лесен за користење
Спецификации :
Set-точка Опсег : 5 до 35 centigrade
Дисплеј : Големи LCD Карактер
Екранот Точност : +-1 centigrade
Напојување : 220 V +-15% 50/60 Hz
Вклучете Тековна Оценка :
Димензии : 86 86 x x 13.5 mm
Сетилните Елемент : NTC
Сместување : Пламен Ефекти ABS
Монтажа
1. На термостат е рамна планината, back кутија на идеално 45mm длабочина треба да се потонати во ѕидот пред инсталација.
2. Инсталација треба да се врши од страна на квалификуван електричар.
3. Изберете локација на околу 5 метри (1.5 метри) над подот со добра циркулацијата на воздух.
4. За да избегнете електричен шок, и за да се спречи оштетување на печки, клима уред и термостат, се исклучите од напојување пред почетокот на работа. Ова може да биде направено на fuse кутија. На коло прекинато или на апаратот.
ИНСТАЛАЦИИ ДИЈАГРАМИ
Подолу жици метод на конекција може да ве упати како да се поврзете со моторните вентили, воздушни апсорбери..

Тип: Клима Уред Делови
Број На Модел На: TFAE-Y307L-220
Примена: Дома
сертификација: CE
Тип: термостат
Работен напон: AC220V
Во собата точка Спектар: 5-35 centigrade

Додатоци на производи

Компактен Воздухот Со Негативни Јони Anion Генератор Ionizer Purifiers Почиста Автомобил Дома Алатка Свеж Со попуст
Компактен Воздухот Со Негативни Јони Anion Генератор Ionizer Purifiers Почиста Автомобил Дома Алатка

Карактеристики : 100% сосема нов и висок квалитет на Оваа електронска дел за апарати за ослободување на во

DEN 80.00 100.32
1pc CATV ТВ Security Shield Филтер RG6 RG59 Коаксијален Кабел Клуч Ракав Отстранување Алатка Свеж Со попуст
1pc CATV ТВ Security Shield Филтер RG6 RG59 Коаксијален Кабел Клуч Ракав Отстранување Алатка

100% сосема нов тежина : abt 55g големина : 5.7 * 2.0 cm нерѓосувачки челик со knurled knob се вклопува rg6 / rg59 crimping конект

DEN 220.00 239.52
Убавина инструмент посебни ладење плоча TEC1-06308 TEC1-6308 20*40mm широк лице тесен површина Свеж
Убавина инструмент посебни ладење плоча TEC1-06308 TEC1-6308 20*40mm широк лице тесен површина

Постојат 4 тип , можете да изберете H3.3 / 6308 широк површината H3.0 / 6308 широк површината H3.3 / 6308 тесен површина

DEN 480.00
DIY полнење 18*18 Аурора, ПРЕДВОДЕНА од Тебе Светилка, Креативни Заварување Комплет, Производство на Електронски Свеж
Пластични моторни пропелер фен фан сечилото 7 ножеви 2mm дупка големина 55мм дијаметар 17mm висина Свеж Со попуст
Пластични моторни пропелер фен фан сечилото 7 ножеви 2mm дупка големина 55мм дијаметар 17mm висина

Пластични моторни пропелер фен фан сечилото 7 ножеви 2mm дупка големина 55мм дијаметар 17mm висина

DEN 432.00 479.52
Медицински Озонската Генератор 12VDC 18-110 ug/ml Модел MOG004 Користи на Дијабетична Нога Свеж Со попуст
Медицински Озонската Генератор 12VDC 18-110 ug/ml Модел MOG004 Користи на Дијабетична Нога

Производ КонфигурацијаВисокото & стабилна озонската концентрација стаклена цевка;Вграден фанови за ла

DEN 14581.00 23904.00
TV DVD клима уред Ѕид Далечински Управувач за Држачот за Ѕид за правилно Поставена 58mm*18mm(2.28 во*0.70 во) Свеж Со попуст
TV DVD клима уред Ѕид Далечински Управувач за Држачот за Ѕид за правилно Поставена 58mm*18mm(2.28 во*0.70 во)

Опис на производот Висококвалитетни ПроизводиМатеријал : ABS пластикаголемина : 58mm X18mmсогласност со сите

DEN 165.00 219.84
Нов производ! NRF52832 Bluetooth, wireless sensor, забрзување сензор, BME280 средина сензор Свеж
Нов производ! NRF52832 Bluetooth, wireless sensor, забрзување сензор, BME280 средина сензор

Многу ви благодариме за вашиот Види , на стоките испратени во Кина пост, нормално, не може да се испрати н

DEN 1680.00
Замена за YORK Сплит И Преносни клима уред Далечински Управувач GZ-12A-E1 климатизација делови Свеж
Замена за YORK Сплит И Преносни клима уред Далечински Управувач GZ-12A-E1 климатизација делови

Опис на производот Замена за YORK Сплит И Преносни клима уред Далечински Управувач GZ12 AE1 климатизација де

DEN 383.04
1piece 2.4 MHz 20mm Ултразвучно Магла Создателот Fogger Керамика Дискови Свеж
1piece 2.4 MHz 20mm Ултразвучно Магла Создателот Fogger Керамика Дискови

Опис на производот Висококвалитетни Производи Без топлински или хемикалии кои се користат Лесно да се

DEN 253.44
ABS Црна Воздух Ionizer Ioniser Воздушни Негативни Anion генератор на Висок Излез за Автомобил Домашна Прашина & Чад Отстранување Свеж Со попуст
1/4 SAE Авто AC Може да Допрете Вентил Шише Настроената За R22 R134a R410A Гас Ладилни Свеж Со попуст
1/4 SAE Авто AC Може да Допрете Вентил Шише Настроената За R22 R134a R410A Гас Ладилни

Карактеристики : 100% висок квалитет и сосема нов H / L Фреон брзи спојки адаптери Страна монтажа за A / C се

DEN 609.00 869.76
1PC CD60 клима уред Компресор Жичен Моторни Почне да Работи Capacitor 47UF 64uF 75UF 80UF 88-108UF AC 330V Свеж
1PC CD60 клима уред Компресор Жичен Моторни Почне да Работи Capacitor 47UF 64uF 75UF 80UF 88-108UF AC 330V

Име на производ Capacitor Домување Материјал Полипропилен Филм Capacitance 47 UF 64u F 75 UF 80 UF 88108 UF на Толеранција од ±

DEN 458.40
1Pc Керамичка Плоча со Керамички База за 3,5 G/час Озонската Генератор 112 x 50mm Y05 C05 Свеж Со попуст
1Pc Керамичка Плоча со Керамички База за 3,5 G/час Озонската Генератор 112 x 50mm Y05 C05

Опис : 100% сосема нов и висок квалитет на Боја : Видете слики Детали : Име на Производ : 3.5 G долг живот озонс

DEN 187.00 220.32
100mm x5m должина издувниот воздух мека цевка, 4 инчен алуминиумска цевка, 5 метри должина вентилација цевка за издувен чад Свеж Со попуст
12V2A Висока Моќност 8мм~18mm Безжична Напојување Безжичен Модул за Напојување Модул Модул Коло Дијаграм Свеж
12V2A Висока Моќност 8мм~18mm Безжична Напојување Безжичен Модул за Напојување Модул Модул Коло Дијаграм

Овој модул е јадрото cotec НОВИ 80mm DC далечински модул XKT801 Чип дизајн, коло е едноставна и практичнаГлавнио

DEN 1392.00
95% за нов LG климатизација одбор компјутер одбор коло 6870A90018A 6871A20055 6871A10001 Свеж Со попуст
95% за нов LG климатизација одбор компјутер одбор коло 6870A90018A 6871A20055 6871A10001

Ако најдете некој проблем, ве молиме да одбие да го потпише и да ги преземат слики или видео, контактирај

DEN 2634.00 2832.00
Во 99% нови оригинални добра Работа за Напојување Одбор LE32C16 LE32M18 TV3205-ZC02-01(А) 1POF246232C Одбор Свеж Со попуст
Во 99% нови оригинални добра Работа за Напојување Одбор LE32C16 LE32M18 TV3205-ZC02-01(А) 1POF246232C Одбор

Ви благодариме за поддржува и им верува на сад Ве молиме внесете точна адреса & контакт телефонски број.(

DEN 1805.00 1920.00
2800R/Мин Дуктус Бустер Пропустливи Фан Метал 220V 20W 4 Инчен Внатрешно Ducting Фан на Издувните гасови Вентилација Дуктус Свеж Со попуст