G1/2inch DN15 Транспарентен Проток на Вода Метар Проток Метар Сала Проток Сензор Индикатор Контра Целосна Бакар Проток на Вода Сензор

G1/2inch DN15 Транспарентен Проток на Вода Метар Проток Метар Сала Проток Сензор Индикатор Контра Целосна Бакар Проток на Вода

DEN 192.00

Свеж

Во магацинот


Спецификација :
Изглед : јасна идентификација на производот, точни усогласеност
Вода притисок отпорност : > 1.2 MPa
Оперативен напон спектар : DC5 ~ 15 V
Изолација отпор : > 100 MΩ
На точноста : (1 ~ 30 L МИН) ± 10%
Проток на пулсот карактеристики : (6* Q) Q = L / Min ± 3%
Висок пулсот излез : > DC 4.7 V (влезен напон DC 5 V)
Излез пулс, низок : ЗАБЕЛЕШКА :
1.Ненасилен Шок И Хемиската Ерозија.
2.Не-фрлање Или Удирање.
3.Поставена Вертикално, Не Треба Да Надминуваат 5 Степени Склоност.
4.Температура На Медиум Не Треба Да Надминува 120 ℃
Пакет Се Вклучени :
1 x 1/2 Инчи DN15 Проток на Вода Сензор

Бренд Име: ZEAST
DIY Материјали: Електрични
Број На Модел На: дигитални гориво проток метри
Мерен Опсег: Други
Спојување Тип: Машки BSPP Нишка
Заеднички Цевка Понесе Големина: 1

Додатоци на производи

15mm Вода Метар Пластични Единствен Проток Сува и Ладна Вода Табела Градина Дома Вода Мерење на Метар Мали Димензии Минимум Свеж Со попуст
10Pieces/Многу LJ12A3-4-Z/АЈ Индуктивен Сензор за Детекција Switch PNP DC6-36V Сосема Нов Свеж Со попуст
10Pieces/Многу LJ12A3-4-Z/АЈ Индуктивен Сензор за Детекција Switch PNP DC6-36V Сосема Нов

Кога близина прекинувачот е блиску до некои целни објектот, тоа ќе го испрати контрола сигнал.Услови за

DEN 1004.00 1079.52
K24 турбо дигитален проток метар flowmeter Дизел гориво вода plomeria проток индикатор protable Турбина Flowmeter caudalimetro Свеж
K24 турбо дигитален проток метар flowmeter Дизел гориво вода plomeria проток индикатор protable Турбина Flowmeter caudalimetro

K24 турбо дигитален проток метар flowmeter Дизел гориво вода plomeria проток индикатор protable Турбина Flowmeter caudalimetro

DEN 1919.52
Вода, Кафе Проток Сензор Switch Метар Flowmeter Контра 0.3-6L/мин Нови G08 Капка брод Свеж
Вода, Кафе Проток Сензор Switch Метар Flowmeter Контра 0.3-6L/мин Нови G08 Капка брод

Опис : Надворешни теми : 1 / 2" температура : 25~+80 centigrade Дозволувајќи им на притисок : притисок 1.75 Mpa Оператив

DEN 136.80
Нерѓосувачки Челик Топче 450mm Течни Нивото на Водата Сензор Плови Switch за Резервоарот Свеж Со попуст
Нерѓосувачки Челик Топче 450mm Течни Нивото на Водата Сензор Плови Switch за Резервоарот

Нерѓосувачки Челик Топче 450mm Течни Нивото на Водата Сензор Плови Switch за РезервоаротСпецификација : Име

DEN 567.00 666.72
G1-1/2 G1.25 DN32 Проток на Вода Метар Сензор Контра Индикатор + LCD Дисплеј Квантитативни Контролорот 1-120L/мин Свеж
G1-1/2 G1.25 DN32 Проток на Вода Метар Сензор Контра Индикатор + LCD Дисплеј Квантитативни Контролорот 1-120L/мин

G11 / 2" G1.25 DN32 Проток на Вода Метар Сензор Контра Индикатор + LCD Дисплеј Квантитативни Контролорот 1120 L / мин

DEN 2590.08
M10*100MM ZP10010-2-52 220V Двојно Ниво на Контрола PP Нивото на Водата Сензор Течни Нормална Затворена Пластична Плови Switch Свеж Со попуст
Надворешниот се Почитуваат Ниво Детектор Специјално за Цевки на Вода Ниво Контролер Switch XKC-Y26-PNP Свеж Со попуст
Надворешниот се Почитуваат Ниво Детектор Специјално за Цевки на Вода Ниво Контролер Switch XKC-Y26-PNP

PNP излезен интерфејс, и тие, исто така, имаат три модели за три излези.Апликацијата Услови(1) Мерење на теч

DEN 499.00 712.32
LZS-15 1/2 6-60L/H проток на вода Метар Индикатор Контра Rotameter Течни Flowmeter Свеж
LZS-15 1/2 6-60L/H проток на вода Метар Индикатор Контра Rotameter Течни Flowmeter

Specifaction : дијаметар : DN15 1 / 2" МЕРКА ОПСЕГ : 660 L / H краток цевка Точноста 4% тело материјал, ABS пластика фитинг

DEN 479.52