AC220V 16A екран на Допир Programable Термостат, подно греење термостат со надворешни NTC thermistor сензор

AC220V 16A екран на Допир Programable Термостат, подно греење термостат со надворешни NTC thermistor сензор

20 %

DEN 1328.00

DEN 1659.36

Свеж

Во магацинот


Притиснете копче истовремено притиснете копче за скролување кога во power off.
6 PRG : Set ден исклучите режимот
Притиснете на + или - за да изберете ден
5/2 ден режим, 6/1 ден режим, 7 day mode
Повторно притиснете menu копче за да го внесете следниот чекор.
4) часовник Притиснете копче за 5 секунди, а потоа внесете да се часовник во собата, изберете модифицирани објект со притискање 1, притиснете нагоре/надолу за да го промените датумот и часовник, па исклучете да се откажете.
00 : во ист начин.
Повторно притиснете menu копче за да го внесете следниот чекор.
2) Симбол ИСКЛУЧУВАЊЕ ќе биде прикажан ако set-точка достигнува минималната-постави вредност и термостат е исклучете го во овој настан.
7 RLE : Потенцијални слободен излез и главната излезна во ист/различен начин.
Кога покажува E0/E1 грешка, термостат мора да бидат селектирани до грешка е елиминиран. Температурата поставување
Притиснете + или копче за да ја смените Max.5 10 степен C прилагодливи (фабрика поставување 1 степен C)
Амбиентална температура : 50 -5 степен C
Заштитна домување : IP20
Домување материјал : анти запаливи PC
Корисникот работата :
1)/Исклучување
2) Во часовникот контролира програма чекање, притиснете или притиснете enter за да привремена контрола.
8 DLY : доцнењето на потенцијалните слободен излез
Притиснете на + или - за скролување за да го промените врски доцнењето
Опсег : 0-5 мин
Повторно притиснете menu копче за да го внесете следниот чекор. вредност
Опсег : 35-90 степен C.
Повторно притиснете menu копче за да го внесете следниот чекор.
5 LTP : Start анти замрзнати функција во исклучете
Притиснете на + или - за скролување за да го промените се присутни анти замрзнати функција
Повторно притиснете menu копче за да го внесете следниот чекор.
Повторно притиснете menu копче за да го внесете следниот чекор.
Напредни прилагодување (квалификуваното лице приоритетни) :
Обично заврши во монтажа термостат. Прирачник За Настава.
3) Нагоре , Надолу за да се прилагоди на температурата вредност. Сонда со 3m кабел.
1 ADJ : Температурна калибрација
Притиснете + или повикување за да ја прилагодите присутни селектирани вредност
Прилагодливи скала : 9. 01 : во различен начин.
TFE91 екран на Допир за Програмирање Термостат
Неделен промет дигитални програмирање термостат со LCD екран, кој има 6 настан секојдневно.716 на екранот на допир, термостат
Параметарот :
Напон : 220 V/230 V
Потрошувачка на енергија : 2 W
Поставување опсег : 5-90 степен C (може да се прилагоди на 35-90 степен C)
Ограничување на поставување : 5-60 степен C (фабрика поставување : 35 степен C)
Префрлете се диференцијални : 0.
Пакување Вклучуваат :
1.
Ограничување на опсегот : 5-60 степен C
Повторно притиснете menu копче за да го внесете следниот чекор
4 DIF : switch диференцијални поставување
Притиснете на + или - за скролување за да го промените се префрлите диференцијал.
Приказ На Симболи
Димензија : mm
Поврзување на дијаграм
Внимание :
На термостат кој се поврзете на електричното греење уред е се применуваат за полно оптоварување (3200 W) греење кабел во 2500m надморска височина, и номинална моќност на надворешното оптоварување треба да биде помала или еднаква на 80% номинална моќност термостат кога во 2500m да 4200m висина.

Тип: електричен грејач делови
Број На Модел На: TFE91
Материјал: анти пламен ABS
Напон: AC220V
Вчитување капацитет: 16A

Додатоци на производи

2 Парчиња Хеликоптер Играчка 30000RPM Ротари Брзина на Вибрации на DC Насочена Моторни 4.2 V FK-180PH-3536 Свеж
2 Парчиња Хеликоптер Играчка 30000RPM Ротари Брзина на Вибрации на DC Насочена Моторни 4.2 V FK-180PH-3536

Име на производ DC Насочена Моторни Модел FK180 PH3536 Оценет Напон DC 4.2 V Брзина 30000 ВРТЕЖИ во минута Бунари со

DEN 238.08
220mm 220v 400W вакуум халоген цевка IR зрачење кварц светилка за Инфрацрвено халоген цевка насочен бесплатен превозот Свеж Со попуст
постојана температура Електричен Грејач PTC фан грејач 100W 12V DC Мал Простор за Греење Свеж
постојана температура Електричен Грејач PTC фан грејач 100W 12V DC Мал Простор за Греење

1 вовед : влезен напон : 12 V DC моќност : 100 W големина : 906042mm (Вклучува монтажа дупки) монтажа дупка големин

DEN 600.00
Изолирани PTC керамички воздух грејач 200W 220V 3 ред/мини јајце инкубатор Свеж
Изолирани PTC керамички воздух грејач 200W 220V 3 ред/мини јајце инкубатор

100% Сосема нов и висок квалитетОпис : Номинална Моќност : 200 WНоминална Напон : 220 VГолемина : 75.5*76*26mmBimetal : 65 Ce

DEN 301.44
постојана температура PTC греење на елемент керамички алуминиум грејач AC DC 110V 150W Свеж
постојана температура PTC греење на елемент керамички алуминиум грејач AC DC 110V 150W

1 вовед : влезен напон : 110 V AC / DC површинска температура : 200 °C (Сува маса температура се однесува на греење

DEN 192.00
Електричен грејач PTC керамички воздух грејач 500W/110V инкубатор Свеж
Електричен грејач PTC керамички воздух грејач 500W/110V инкубатор

100% Сосема нов и висок квалитетОпис : Номинална Моќност : 500 WНоминална Напон : 110 V AC / DC(Или AC или DC) е достап

DEN 302.40
ЗЕМЈАТА ЅВЕЗДА ЛПГ пропан 5/8UNF тема месинг конектор промоција цена Свеж
ЗЕМЈАТА ЅВЕЗДА ЛПГ пропан 5/8UNF тема месинг конектор промоција цена

На една страна со 3 / 8 NPT директно тема и една страна со M 3 / 8 NPT компресија тема Опис Тип : Cooktop Делови, Матер

DEN 324.00
1 Штекер AAA Батерија Push Копчето Ignitor Igniter BBQ Гас Скара Замена Y05 C05 Свеж Со попуст
1 Штекер AAA Батерија Push Копчето Ignitor Igniter BBQ Гас Скара Замена Y05 C05

Опис : 100% сосема нов и висок квалитет на Материјал : Метал & Пластични Боја : Црна Функција : 1 Електрични 1

DEN 200.00 235.68
Батеријата напојува Дигитални програмабилни гас котел термостат контролер со Топла систем Свеж Со попуст
Батеријата напојува Дигитални програмабилни гас котел термостат контролер со Топла систем

Батеријата напојува Дигитални програмабилни гас котел термостат контролер со Топла системB705 programmabile ter

DEN 984.00 1156.80
Висок Квалитет на PTC електрични воздух грејач 3000W ACDC 220V 230*150mm Површина-Изолираните Свеж
Висок Квалитет на PTC електрични воздух грејач 3000W ACDC 220V 230*150mm Површина-Изолираните

100% Сосема нов и висок квалитет Опис на Производот1 Номинална Напон : 220 V2 Номинална Моќност : 3000 W (R=24℃,3.3 m

DEN 1200.00
Притисни копче igniter сет со Пилот режач thermocouple 900mm M9X1 ореви Свеж Со попуст