Lancol Автомобил 12V Батерија Оптоварување Тестер со печатач МИКРО-568/ Дигитален автомобилска батерија тестер на СПЦ SOH ЦЦА IR CCA100-2000

Lancol Автомобил 12V Батерија Оптоварување Тестер со печатач МИКРО-568/ Дигитален автомобилска батерија тестер на СПЦ SOH ЦЦА

DEN 7132.80

Свеж

Во магацинот


Детални Слики
Опис На Производот
МИКРО-568 Батеријата Conductance & Електричниот Систем Аналитичар
МИКРО~568 Батеријата Тестер усвојува во моментов најнапредна во светот conductance тестирање технологија за да лесно, брзо и точно мерење на реалните ладно cranking засилувачи способност на возилото стартување на батеријата, здрава состојба на батеријата себе, и честа грешка на возилото стартување на системот и полнење систем, што може да помогне за одржување на персоналот да се најде на проблемот брзо и прецизно, така што да се постигнат брзи возила поправка. Лесен за користење , се прикаже резултатот во 3 секунди. Бидејќи обидот на нов стандард во батеријата тестери со conductance технологија, Lancol беше воспоставена врз основа на повисок стандард на индустријата барање со јасна бизнис цел да стане лидер во оваа индустрија статус.Европа и Америка Верзија : англиски,француски,шпански,италијански,германски). Повеќе економски , перформанси е исто како светски познатиот еден , пониска цена. Lancol стане неколку големи фабрики кои може да произведе батеријата conductance тестер во светот, исто така, само еден производство на батеријата conductance тестер во Кина.
Ние ќе го избере јазикот според вашата земја, или можете да оставите порака за нас.
Како нашите "Батерија Conductance & Електричниот Систем Анализатори" се повеќе сигурна и моќна во индустријата, тие се широко прифатени од страна на возило Oem, дилери и резервни делови и даватели на услуги.20 m (3 M изборен) Димензии : 245 х 105 x 50 Тежина : 7 20 g
Компанијата Информации
Lancol е високо-технолошки претпријатие се наоѓа во Chengdu на западна Кина, се фокусираше на развој на иновативни технологии за батеријата за управување со решенија. Нашите производи се секогаш создавање на нови начини за да се намалат трошоците, да се подобри ефикасноста и да се обезбеди подобра услуга. Добар пакет , сите стоки се спакувани многу внимателно со krabičkách или случаи.
Зошто да изберете Lancol Авто Батеријата Тестер?
1. Под упатство на бројот на домашни врвот индустриски експерти и преку со помош на дипломираните студенти тимови концентрирани на возило батеријата тестирање инструмент за истражување со многу години на напорите во анализа на податоци, тестирање и актуелната употреба перформанс тест, Lancol успешно развиени независно правата на интелектуална сопственост на "Батерија Conductance & Електричниот Систем Анализатори", кои имаат веќе добиено неколку национални патенти.Копното Верзија : Кинески Едноставен, Англиски,Руски,Јапонски. Повеќе точни ,ексклузивни патент,да се фокусираат на тест поле
2.
Lancol е добра опција за вас да се унапреди вашата батерија програма за управување со. 05% должина на Кабел : 1 . Брза испорака , имаме во изобилство акции, може да достава на стока во 1-2days
Функција :
Тест опсег : CCA100-2000,30-200 Ah
Тест резултат : SOH,СПЦ,ЦЦА, IR, Conductance вредност, почнувајќи & Полнење Систем, итн.
МУЛТИ-ФУНКЦИЈА :
6-12 V батерија од 4 до 200 Ah
_ VRLA/ГЕЛ
_ AGM / СПИРАЛА / Вода доказ батеријата
_ SLI (Отвори течни батерии)
_ 12-24 V стартер
_ 12-24 V алтернатор коло
Технички спецификации : 9 јазици : Кинески Едноставен, Традиционален Кинески, англиски, Јапонски, руски, шпански, француски, италијански, германски (други јазици прилагодено) ABS тело (киселина доказ) анти-шок шарени гумени капак Температура состојба : 0°C 50°C Толеранција : ЦЦА ± 10 Напон ± 0 .

Верзија На Софтвер: 2017
Бренд Име: lansl
Име На Модел: МИКРО-568
Објектот Должина: 25cm
Материјал Тип: ABS Пластика
Објектот Тежина: 220g
Тип На Објект: Батеријата Тестери
Напон: 2.0-30VDC
Објектот Висина: 19cm
Објектот Ширина: 10cm
Надворешни Тестирање И Сертификација: CE
Хардвер Верзија: 2017
моќност: 0-1000A DC/AC
Електронски: No
Специјални Функции: Започнување и Полнење систем

Додатоци на производи

Мини Почнувајќи Уред 12000mAh Преносни Автомобил Полнач За Автомобил Батеријата Бустер Мобилни 12V Бензин Дизел Автомобил Стартер Свеж Со попуст
Супер Мини Преносни 12V 2A Автомобил Батерија Полнач Адаптер за Напојување Авто Мото Smart Батерија Полнач LED Дисплеј Топла Свеж Со попуст
Универзална 12V Smart LED Доведе Кабел Батеријата Алигатор Менгеме Клип Итни Индикатор За Автомобил Скок Стартер Краток Спој Свеж Со попуст
10 Парчиња 1AWG AWG X 3/8 КОНЗЕРВИРАНИ БАКАР ПОВЛЕЧИ БАТЕРИЈАТА КАБЕЛ КОНЕКТОР ТЕРМИНАЛ Свеж
10 Парчиња 1AWG AWG X 3/8 КОНЗЕРВИРАНИ БАКАР ПОВЛЕЧИ БАТЕРИЈАТА КАБЕЛ КОНЕКТОР ТЕРМИНАЛ

Ве молиме контактирајте со нас во рок од еден месец, ако објектот не е пристигнал.2) Увозните давачки, дан

DEN 360.00
ev автомобил полнач 32A EV полначот 5m SAE J1772 IEC 62196-2 тип 1 до тип 2 приклучок за електрично возило станица за полнење Свеж
AUTOOL BT-660 Автомобил Батеријата Тестер со Вграден Принтер BT660 Батеријата Аналитичар за Поплавени, AGM, ГЕЛ, EFB Откривање Свеж Со попуст
Автомобил Батеријата Тестер Digital Auto Алтернатор Аналитичар Батеријата тестер 12V 6LED светла мулти - функција тест молив Свеж Со попуст
32A EV plug IEC62196-2 три фаза Тип 2 Тип 2 Mennekes женски машки конектор електрично возило станица за полнење полнач Свеж
32A EV plug IEC62196-2 три фаза Тип 2 Тип 2 Mennekes женски машки конектор електрично возило станица за полнење полнач

DUOSIDA DOSTAR 32 A EV plug IEC621962 три фаза Тип 2 Тип 2 Mennekes женски машки EV приклучок за електрично возило станица за по

DEN 10176.00
Автомобил Генератор Јаглерод Држач, Четка За Хонда, Тојота Jeep Cherokee Свеж Со попуст
Автомобил Генератор Јаглерод Држач, Четка За Хонда, Тојота Jeep Cherokee

Автомобил Генератор Јаглерод Држач, Четка За Хонда, Тојота Jeep CherokeeНие само брод да се потврди Aliexperss адре

DEN 985.00 1094.40
3 Еез за ФОЛКСВАГЕН Голф Jetta MK5 MK6 Passat B6 B7 CC Tiguan Touran Шкода Octavia Yeti Врвен Батеријата Фах Кутија 1KD 915 Свеж Со попуст
3 Еез за ФОЛКСВАГЕН Голф Jetta MK5 MK6 Passat B6 B7 CC Tiguan Touran Шкода Octavia Yeti Врвен Батеријата Фах Кутија 1KD 915

за "ФОЛКСВАГЕН" Голф Jetta MK5 MK6 Passat B6 B7 CC Tiguan Touran "Шкода" Octavia Yeti Врвен Батеријата Фах КутијаПакетот вклучува

DEN 1310.00 1680.00
4PCS Автомобил Батеријата Клип 100A Automonile Батеријата Клипови Кабли Алигатор Клипови Полначот Менгеме 2 Црвени 2 Црн Автомобил Свеж Со попуст
YAOPEI YAOPEI 2 парчиња Авто Автомобил Замена на Батеријата Терминал Менгеме Клипови Месинг Конектор Топла Свеж Со попуст
YAOPEI YAOPEI 2 парчиња Авто Автомобил Замена на Батеријата Терминал Менгеме Клипови Месинг Конектор Топла

2 парчиња Нови Авто Автомобил Замена на Батеријата Терминал Менгеме Клипови Месинг Конектор ТоплаДетал

DEN 357.00 401.28
140 КОМПЈУТЕРИ Изолирани Топлина се Смалуваат Задник Жица Електрични Crimp Терминал Конектори 3 големина на 22-18AWG 16-14AWG Свеж Со попуст
DWCX Универзална Водоотпорен Автомобил Моќ Автоматско ДК 8V~40V За Напон 12V Стабилизатор Регулаторот 6A 72W Чекор надолу Снабдување Свеж Со попуст
Јаглерод Четки За Автомобил Грејач Компресор Фан Воздушниот компресор (7*7*12.4 мм) Свеж Со попуст
Јаглерод Четки За Автомобил Грејач Компресор Фан Воздушниот компресор (7*7*12.4 мм)

10 PCS / многу Јаглерод Четки За Автомобил Грејач Компресор Фан Воздушниот компресор (7*7*12.4 мм)Ние само брод

DEN 553.00 614.40
2 парчиња Универзална Позитивни&Nagative Автомобил Батеријата Терминал Менгеме Клип Месинг КонекторT518 Свеж Со попуст
година Мулти-функција Авто Коло Тестер Multimeter Светилка Автомобил Поправка на Автомобилски Електрични Multimeter 0V-380V Свеж Со попуст
DWCX 2 парчиња Злато 2 4 8 Мерач AWG Позитивни & Негативни Автомобил Батеријата Терминал Менгеме Конектор со Капак За ФОЛКСВАГЕН Свеж Со попуст
Мулти-функција автомобил Коло Тестер Multimeter Ламба 3 во 1 Автомобил Поправка на Автомобилски Електрични Multimeter jiaxun Свеж Со попуст