Најдобар Квалитет на САД Inported ZnSe Дијаметар CO2 Ласерско Сечење Означување на Гравирање Машина Зрак Combiner

Најдобар Квалитет на САД Inported ZnSe Дијаметар CO2 Ласерско Сечење Означување на Гравирање Машина Зрак Combiner

DEN 3312.00

Свеж

Во магацинот


Најдобар Квалитет на САД Inported Zn Se Dameter CO2 Ласерско Сечење Означување на Гравирање Машина Зрак Combiner
Зрак combiner може да биде инсталиран во ласерски означување машина, ласерски машина за сечење, ласерско гравирање машина да се направи невидлива светлина се гледа од nakes очи, дека е нормално ласерски cuttingmachine ќе треба да се замени.
имаме посебно производи, само да се најдат во и надвор продавница.
CO2 зрак combiner
Зрак combiner. Во CO2 laser поле, зрак combiner е да додадете црвениот индикатор за светло into10.6um ласерски патот, со што фокусот позиција видливи во текот на процесот.
CO2 ласерски зрак combiner е направен од CVD Znse кој поседува висока transmittance но ниско ниво на апсорпција на 10.6 а ласерски, тоа е обложена со посебен филм, кој им овозможува на 10.6 µm ласерски помине низ и се одразуваат 632nm црвено светло, две греди комбинира во еден, тогаш тоа може да укажуваат на ласерски пат, да се поправи обележување позиција
Дел број
кол.мм
thinkness (mm)
материјал
Се применува за
П.Н.Е.-10.6-D20-T2
20
2
САД Zn Se
ласерски означување
П.Н.Е.-10.6-D25-T2
25
2
САД Zn Se
ласерско сечење
П.Н.Е.-10.6-D30-Т3
30
3
САД Zn Se
ласерски означување
Производ Слика
зрак проширувач,
Контактирајте Со Нас

Употреба: Инфраред
Број На Модел На: BC10.6
Бренд Име: CDF
Обликот: Сферични
Структура: Двојно Plano
Материјал: ZnSe
Фокусна Должина: 10000000

Додатоци на производи

Hilti точка | ласерски | вертикална collimator вертикална точка метар | Hilti ЧАСОТ 2-P Свеж
Hilti точка | ласерски | вертикална collimator вертикална точка метар | Hilti ЧАСОТ 2-P

Ново : на Еден сосема нов, не се користи, неотворена, неоштетени објект во нејзината оригинална амбалажа

DEN 9024.00
2.0 ПРАТЕНИК HD Индустриски Дигитален Микроскоп Камера VGA CVBS USB AV ТВ Излези+8X-130X Оптички C-Планината Леќа+LED Светла+Носителот Свеж Со попуст
Stoemi 10 Инчен 5X Сина Покрена Domed Бар Зголемувачот 7514B w/ Читање на Следење на Линија Оптички Алатка Бар лупа Свеж
Stoemi 10 Инчен 5X Сина Покрена Domed Бар Зголемувачот 7514B w/ Читање на Следење на Линија Оптички Алатка Бар лупа

Како што лежи рамно на хартија, тоа се користи рацете слободни.Контакт Со Нас На : За вашето задоволство �

DEN 431.52
10pcs 20mm 45 степени LED Леќа Рефлектор За 1W 3W Висока Моќност 5W LED Светилка Светлина Свеж
10pcs 20mm 45 степени LED Леќа Рефлектор За 1W 3W Висока Моќност 5W LED Светилка Светлина

Freeshipping!10pcs 20mm 45 степени LED Леќа Рефлектор За 1 W 3 W Висока Моќност 5 W LED Светилка СветлинаДетали за леќа : Ле�

DEN 143.52
2017 НОВИ слабовидните рачен зголемувачот Читање зголемувачот Помош, Дигитални Видео Зголемувачот електронски микроскоп 2-25X Свеж Со попуст
40mm Големи Adjsutable Стерео Дигитална Индустрија Лабораторија Микроскоп Леќа Маса Стојат Двоен Прстен Носителот+100X Зум C-планината Свеж Со попуст
100X Микроскоп Џеб Валута LED Светло Накит Зголемувачот Леќа Loupe Стакло Нови G08 Капка брод Свеж
100X Микроскоп Џеб Валута LED Светло Накит Зголемувачот Леќа Loupe Стакло Нови G08 Капка брод

Оваа џеб микроскоп е идеален за onthego наука Тоа е 100 X зголемување опсег што го прави лесно да се испита крв

DEN 274.56
Новиот 1.0 Х 1.5 2.0 X X X X X X 2.5 3.5 X 5 Леќа Прилагодливи Loupe Наочари Заградата / Headband лупа Зголемувачот со Светлина Свеж Со попуст
Новиот 1.0 Х 1.5 2.0 X X X X X X 2.5 3.5 X 5 Леќа Прилагодливи Loupe Наочари Заградата / Headband лупа Зголемувачот со Светлина

Новиот 1.0 Х 1.5 2.0 X X X X X X 2.5 3.5 X 5 Леќа Прилагодливи Loupe Наочари Заградата / Headband лупа Зголемувачот со Светли

DEN 445.00 523.68
Оптички Aspherical Објективот Призмата Дијаметар 24.5 mm Свеж
Оптички Aspherical Објективот Призмата Дијаметар 24.5 mm

КарактеристикиОптички Aspherical Објективот Призмата Дијаметар 24.5 mmОптичко Стакло Aspherical ОбјективотМатери�

DEN 864.00
2 парчиња/set 183*110mm Фокусна 180/120 правоаголник оптички ПММА пластични fresnel леќа за професионални 7.0 инчен diy проектор Свеж Со попуст
FGHGF 15x Led Рацете Слободни Око Loupe Поправка Зголемувачот Headband ABS Акрилни Леќа Метал За Накит Часовници Свеж Со попуст
FGHGF 15x Led Рацете Слободни Око Loupe Поправка Зголемувачот Headband ABS Акрилни Леќа Метал За Накит Часовници

FGHGF 15x Led Рацете Слободни Око Loupe Поправка Зголемувачот Headband ABS Акрилни Леќа Метал За Накит ЧасовнициФунк�

DEN 139.00 198.24
GOXAWEE 120cm Ласерски Ниво Tripod за Прилагодливи Род Израмнување Меур 5/8 Инчи со Продолжување Род и Прилагодлива Висина на Свеж Со попуст
2 Парчиња/Set 34mm Дијаметар Гума Окуларот Покрие Штитници за Биолошки Стерео Микроскоп Телескоп Monocular Двоглед W315 Свеж Со попуст
2 Парчиња/Set 34mm Дијаметар Гума Окуларот Покрие Штитници за Биолошки Стерео Микроскоп Телескоп Monocular Двоглед W315

2 парчиња / Set 34mm Дијаметар Гума Окуларот Покрие Окуларот Чувари Цилиндар Eyepice Shield Чаши за Биолошки Стере�

DEN 110.00 121.92
HDMI 2.0 ПРАТЕНИК USB Дигитални Зголемувачот Индустриски Микроскоп Камера 220x Рачни Зголемувачот Со Штанд Стои Стил Зголемувачот Свеж Со попуст