858D ESD Лемење Станица на Топол воздух rework станица LED Дигитални Топол Воздух Пиштол 220V 700W + 3 Млазницата AT858D saike 8586D

858D ESD Лемење Станица на Топол воздух rework станица LED Дигитални Топол Воздух Пиштол 220V 700W + 3 Млазницата AT858D saike

DEN 1151.52

Свеж

Во магацинот


Лемење железо одржувањето и користењето :
1, железо температура : тоа ќе го намали функција кога температурата е висока, па ве молиме ниска температура. Со силна опорави температура функција. Пониска температура заварување доволно и заштита на температура чувствителни компоненти.
2, расчистување : чисти лемење железо со чистење на сунѓерот. По заварување, од железо оксид и железо карбид заварување штета, топлина спроводливост ќе се намали. Ве молиме чисти железен оксид за да се спречи оштетување и ниска температура.
3, кога не го користите : ве молиме имајте пониска температура кога не го користите, висока температура ќе се генерираат оксид и да се намали коефициент на топлинска спроводливост функција.
4, по користење : чисти лемење железо по користење, плоча калај за да спречат оксидација.
Модел : 858 D
тип : LED дигитален дисплеј
потрошувачка на енергија : 700 W
излезниот напон : (AC24 V)
температурата опсег : 100°C-450°C
греење компоненти : chinaware
се справи со должина : 110cm
димензија : 138mm(H)*10мм(W)*150mm(L)
тежина : 1.55 kg
Пакет Содржина 1 x Главната Единица 1 x справи со 1 x англиски Manua 3 X Млазницата

Функција: Температурата Прилагодливи,Температура Дигитален Дисплеј
DIY Материјали: Електрични
Номинална Напон: 220v
Бренд Име: AOYUE
Напон: 220v или 110v
Приклучете: EU

Додатоци на производи

AC напон 220V Електричен Мотор Роторот 5 Заби се Вози во Окното за Bosch 24 Влијание Вежба Свеж
AC напон 220V Електричен Мотор Роторот 5 Заби се Вози во Окното за Bosch 24 Влијание Вежба

Име на производ Електричен Мотор Роторот Одговара за Бош 24 Номинална AC 220 V Номинална Струја 100 A Вози во Б

DEN 955.20
Електростатско прскање машина PC03-5 мали прскање опрема преносни 5 опрема прилагодливи спреј машина 110/220V 1PC Свеж
Електростатско прскање машина PC03-5 мали прскање опрема преносни 5 опрема прилагодливи спреј машина 110/220V 1PC

Производот е идеална алатка спреј за појавата на разни метални делови да се направиработното парче уба�

DEN 5904.00
НОВИ 2000 Вати напон 220V ЕУ Plug Топлина Пиштоли Индустриски Електрична Топол Воздух Пиштол Thermoregulator се Намали за Завиткување Свеж Со попуст
Преносни боени тест машина тест пиштол Електростатско боени Експеримент Систем наслика спреј пиштол 100 kv Свеж
NEWACALOX 20W DIY Топла Топи Лепак Пиштол со 60pcs 7mm Шарени Лепливи Топла Топи Лепак Стапови Хоби Нож Фиксна Клип за Рака Свеж Со попуст
20pcs/set 7mmx190mm Транспарентен Топло-топи Пиштол Лепак Држи Пиштол Лепило DIY Алатки за Топло-топи Лепак Пиштол Поправка Свеж Со попуст
1pc Прирачник Челик Здрав Пакување Алатка Рачни Челик Здрав Пакување Bander Преносни Пакер A333 Свеж
1pc Прирачник Челик Здрав Пакување Алатка Рачни Челик Здрав Пакување Bander Преносни Пакер A333

ДОБАР ДЕН ДРАГИ ПРИЈАТЕЛТип : челик здравМодел : A333Тежина : 4 (kg)Пакет Ширина : 16,19 (mm)Пакување максимална ш�

DEN 9888.00
GOXAWEE 10000RPM Мини Клупата Мелница Полирање на Мелење Машина Клупата Струг Чистење Машина За Метал, Стакло, Камен Накит Алатки Свеж Со попуст
LOMVUM 12/16/24V Моќ Вежба Алатка Електрични Вежба ВЛИЈАНИЕ cordless вежби 2 Литиум-Јонска Батерија завртка ротари алатка за Свеж Со попуст
1pc Висока моќност H160 акрилик пламен полирање машина, зборот кристално на Кислород, Водород полирач 220V Свеж
1pc Висока моќност H160 акрилик пламен полирање машина, зборот кристално на Кислород, Водород полирач 220V

2, тековната беше значително намален, износот на пополнување electrolytic во прав.5 oxyhydrogen пламен за јаглерод с�

DEN 3768.00
B10 Вежба Чак Поврзување Прачка Вежби Менгеме Ракав Висока Прецизност Поврзани Јаглероден Челик Ракави Спојка 3.17-10мм Месинг-sleeve Свеж Со попуст
Топол Воздух Пиштол Млазници 35mm Рамен Устата Топол Воздух Пиштол Сребро За Лемење Rework за Електронски Топлина на Воздухот Свеж Со попуст
DC 3V-24V Мини Електрични Рака Вежба Ротари Алатка DIY 385 Моторни w/ 24V Напојување Свеж Со попуст
DC 3V-24V Мини Електрични Рака Вежба Ротари Алатка DIY 385 Моторни w/ 24V Напојување

DC 3 V24 V Мини Електрични Рака Вежба Ротари Алатка DIY 385 Моторни w / 24 V Напојување 100% сосема нов и висок квали

DEN 765.00 956.16
Dremel Мини Вежба 220V Електрична Енергија Алатки Мини Вежба Dremel DIY алат Додатоци Поставите Мелење Машина Со 211pcs. Свеж Со попуст
Dremel Мини Вежба 220V Електрична Енергија Алатки Мини Вежба Dremel DIY алат Додатоци Поставите Мелење Машина Со 211pcs.

Dremel Мини Вежба 220 V Електрична Енергија Алатки Мини Вежба Dremel DIY алат Додатоци Поставите Мелење Машина Со

DEN 2150.00 2687.52