Meike МК-950 Mark II MK950II TTL Роб Безжична Flashgun Speedlite за canon 650D 700D 750D 1100D КАКО YONGNUO YN-565EX

Meike МК-950 Mark II MK950II TTL Роб Безжична Flashgun Speedlite за canon 650D 700D 750D 1100D КАКО YONGNUO YN-565EX

DEN 2496.00

Свеж

Во магацинот

Карактеристики :
1, Безжични повеќе флеш снимање
Со МК-950 II, на"Напредни Безжични Осветлување"
2, TTL режим
Контролите на камерата на MK950 II флеш излез ниво со мерење на светлината се рефлектира од предметот кога MK950 II пожари серија на следење пре-трепка.
3, Рачен режим на блиц
Со поставување на бленда и флеш излез ниво, можете рачно да поставите изложеност и растојанието на предметот.
4, Отскокнување флеш
Со поместување или ротирачки флеш главата, што може да отскокнување на светлина надвор таванот на ѕидот да се направи употреба на рефлектира светлина.
5, Close-up флеш фотографија
Крупен флеш фотографија може да се постигне со користење на вградената широк флеш адаптер и флеш главата насловена надолу.
6, Флеш излез ниво надомест/компензацијата на експозицијата
Флеш излез ниво на надоместокот се врши со менување на флеш излез ниво за флеш осветлени предмет само. Exposure compensation се врши од страна намерно менување точното изложување o измени и тема и позадина изложеност.
Спецификации :
1,Коло Дизајн : Изолирана Порта Биполарни Транзистори (IGBT)
2,Водич број : 58 метри (ISO 100,105 mm)
3,режим на Блиц : TTL,M,RPT,S1,S2,Далечински
4,Вертикална ротација агол : 0-90 степени
5,Хоризонтална агол на ротација : 0-270 степени
6,Напојување : 4 XAA големина батерии (Алкални или Ni-МЗ се употребливи)
7,Осветлување пати : 100-1500 пати (AA алкални ќелија користи)
8,Рециклирање време : околу.4s
9,температура на Бојата : 5600k
10,Флеш време : 1/200 S-1/20000 S
11,Флеш контрола : 8 нивоа на производство, контрола (1/128-1/1)
12,Надворешен интерфејс : Топло чевли,PC порта и вечен полнење порта (Користење на МК-SD8 A)
13,Безжични предизвикувајќи растојание : 20-30m затворен,10-15 милиони отворено
14,Дополнителни функции : FEC,AEB,Прирачник за зумирање,Авто-зум,PC порта.
15,Димензии : 200 X75 X57mm
Пакетот Вклучува :
МК-950 Mark II TTL Роб Безжична Флеш Speedlite x1
Заштита Торба x1
Оригиналниот пакет x 1
Препорачуваме Производи Топла Производи Поврзани Со Производи Може Да Се Допаѓа

Екранот: Yes
Пакет: Yes
Температура На Боја: 5600k
Бренд Име: MEIKE
Извор На Енергија: 4*АА
Број На Модел На: МК-950II
TTL: Yes
Компатибилен Камера Бренд: CANON
is_customized: Yes

Додатоци на производи

Godox BD-07 Bowens Планината Штала Вратата + Саќе Мрежа + 4 Боја Филтер за Стандард Рефлектор за Godox AD200 Флеш Свеж
Godox BD-07 Bowens Планината Штала Вратата + Саќе Мрежа + 4 Боја Филтер за Стандард Рефлектор за Godox AD200 Флеш

Оваа Штала Вратата е фиксиран на стандардот рефлектор На 4pcs знамиња е прилагодлив за флексибилни освет

DEN 1344.00
Meike MK900 TTL Блиц на Камерата Speedlite за Nikon SB 900 D7100 D7000 D5100 D5200 D5000 D800 D600 D90 D80+Diffuser Свеж Со попуст
Meike MK900 TTL Блиц на Камерата Speedlite за Nikon SB 900 D7100 D7000 D5100 D5200 D5000 D800 D600 D90 D80+Diffuser

Добра ВЕСТ!!!Купување на ВисокаБрзина на СИНХРОНИЗАЦИЈА на Блиц Speedlites MK900(или MK580)ПОДАРОК : MEIKE Општи Diffuser(

DEN 3456.00 3840.00
Meike МК-930 МК-930 II,MK930 II Флеш Светлина Speedlight За Камери Fujifilm како Yongnuo YN560II YN-560 II бесплатен превозот Свеж
Meike МК-930 МК-930 II,MK930 II Флеш Светлина Speedlight За Камери Fujifilm како Yongnuo YN560II YN-560 II бесплатен превозот

Yongnuo 560 II е надвор од производство.Meike MK930 II,MK930 II Флеш Speedlight / Speedlite за камери Fujifilm има истите функции и quanlty

DEN 1678.56
нови моќност 800W прстен Флеш Цевка Xenon светилка Flashtube Поправка на Дел SPEEDLIGHT температура 5500K (kelvin) Свеж
нови моќност 800W прстен Флеш Цевка Xenon светилка Flashtube Поправка на Дел SPEEDLIGHT температура 5500K (kelvin)

нови моќност 800 W прстен Флеш Цевка Xenon светилка Flashtube Поправка на Дел SPEEDLIGHTНие сме професионална снабдув

DEN 475.20
Meike ВАЛУТНА-100 за Nikon, ФК-100 Макро Прстен Флеш/Светло за Nikon D7100 D7000 D5200 D5100 D5000 D3200 D310 Свеж Со попуст
Meike ВАЛУТНА-100 за Nikon, ФК-100 Макро Прстен Флеш/Светло за Nikon D7100 D7000 D5200 D5100 D5000 D3200 D310

11068 Други Блиц светлина Преглед : На Meike ВАЛУТНА100 е прстен тип макро блиц светлина дизајниран посебно за

DEN 1223.00 1344.00
YONGNUO YN600EX-RT II 2.4 G Безжична ХСС Господар Флеш за Canon Камера како 600EX-RT II + YN-E3-RT TTL блиц активирањето + diffuser Свеж
YONGNUO YN600EX-RT II 2.4 G Безжична ХСС Господар Флеш за Canon Камера како 600EX-RT II + YN-E3-RT TTL блиц активирањето + diffuser

8, Ultrafast Полнење Рециклирање Систем, Поддржува Надворешно Напојување9, Опремени со Големи Димензии LCD Екр

DEN 5520.00
GODOX TT520II GN33 Speedlite Флеш + Предавател За Canon EOS 1300D 800D 750D 760D 700D 650D 100D 80D 77D 60Da 5Ds Флеш Свеж
GODOX TT520II GN33 Speedlite Флеш + Предавател За Canon EOS 1300D 800D 750D 760D 700D 650D 100D 80D 77D 60Da 5Ds Флеш

Godox TT520 II Thinklite Блиц на Камерата со Изградиво 433 MHz Безжичниот Сигнал за Canon EOS Nikon Pentax Олимп dslr фото Апарати

DEN 1919.52
Godox TT600 2.4 G Безжична GN60 Господар/Роб Блиц на Камерата Speedlite Speedlight за Canon Nikon Pentax Олимп Fujifilm Свеж Со попуст
Godox TT600 2.4 G Безжична GN60 Господар/Роб Блиц на Камерата Speedlite Speedlight за Canon Nikon Pentax Олимп Fujifilm

Со флеш прегреат автоматска заштита на функцијата.Поддршка M / S1 / S2 режими, 20200m auto / manual зумирање.(1 / 1 моќ @2

DEN 3312.00 3680.16
Neewer Флеш Strobe Светлина Monolight 400W GN60 5600K со Моделирање Светилка за таа Локација Модел Фотографија (S400N)ЕУ Приклучок Свеж Со попуст
Godox TT685C/N/S/F/O Флеш TTL Блиц на Камерата speedlite Голема Брзина 1/8000s GN60 Топла Чевли за Canon Nikon, Sony Fujifilm Свеж
Godox TT685C/N/S/F/O Флеш TTL Блиц на Камерата speedlite Голема Брзина 1/8000s GN60 Топла Чевли за Canon Nikon, Sony Fujifilm

Godox TT685 Флеш TTL Блиц на Камерата speedlite Голема Брзина 1 / 8000s GN60 Топла Чевли за Canon Nikon, Sony Fujifilm ОлимпОпис : Води

DEN 5712.00
нова сила 400W прстен Флеш Цевка Xenon светилка Flashtube Поправка на Дел SPEEDLIGHT температура 5500K (kelvin) Свеж
нова сила 400W прстен Флеш Цевка Xenon светилка Flashtube Поправка на Дел SPEEDLIGHT температура 5500K (kelvin)

нова сила 400 W прстен Флеш Цевка Xenon светилка Flashtube Поправка на Дел SPEEDLIGHTНие сме професионална снабдувач

DEN 427.20
Нови Triopo TR-586EX Безжичен Блиц TTL Speedlite Speedlight За Nikon D750 D800 D3200 D7100 dslr фото Камера како YONGNUO YN-568EX Свеж
Нови Triopo TR-586EX Безжичен Блиц TTL Speedlite Speedlight За Nikon D750 D800 D3200 D7100 dslr фото Камера како YONGNUO YN-568EX

Нови Triopo TR586 EX TR 586 EX Безжичен Блиц TTL Speedlite Speedlight За Nikon D750 D800 D3200 D7100 dslr фото Камера како YONGNUO YN568 EXАКО ИМАШ О

DEN 2313.60
Топла Чевли Адаптер Конвертор За Sony О7 A7S A7SII A7R A7RII A7II NEX6 RX1 RX1R RX10 A6000 За Canon За Nikon Speedlite Свеж Со попуст
Топла Чевли Адаптер Конвертор За Sony О7 A7S A7SII A7R A7RII A7II NEX6 RX1 RX1R RX10 A6000 За Canon За Nikon Speedlite

топла чевли адаптер се користи за конвертирање на новиот Sony топла чевли да Канон / Nikon Тоа може да тајнит

DEN 436.00 473.76
нова сила 600W прстен Флеш Цевка Xenon светилка Flashtube Поправка на Дел SPEEDLIGHT температура 5500K (kelvin) Свеж
нова сила 600W прстен Флеш Цевка Xenon светилка Flashtube Поправка на Дел SPEEDLIGHT температура 5500K (kelvin)

нова сила 600 W прстен Флеш Цевка Xenon светилка Flashtube Поправка на Дел SPEEDLIGHTНие сме професионална снабдувач

DEN 456.00
YongNuo YN-14EX YN14EX TTL Макро Прстен Флеш со Адаптер Прстен за Canon DLSR 550D 650D Свеж Со попуст
YongNuo YN-14EX YN14EX TTL Макро Прстен Флеш со Адаптер Прстен за Canon DLSR 550D 650D

dianxiaobao_1dianxiaobao_2Карактеристики1 ПОДДРЖУВА ГОСПОДАР TTL БЛИЦПоддржува Компензацијата на Експозицијата, ФЕ

DEN 4514.00 4752.00
Мед Чешел Мрежа Место Филтер за Canon Флеш 600EX-RT 580EX II 520EX 300TL Свеж Со попуст
Мед Чешел Мрежа Место Филтер за Canon Флеш 600EX-RT 580EX II 520EX 300TL

ОписКомпактен и мала тежина дизајнСаќе : прецизни и директна светлина.Одговара на повеќето од чевли пла

DEN 251.00 263.52
(5pcs - 1pack, нов за нико SB-800 SB800 Флеш Цевка Xenon светилка Flashtube Поправка на Дел SPEEDLIGHT Свеж
(5pcs - 1pack, нов за нико SB-800 SB800 Флеш Цевка Xenon светилка Flashtube Поправка на Дел SPEEDLIGHT

5pcs, нов за нико SB800 SB800 Флеш Цевка Xenon светилка Flashtube Поправка на Дел SPEEDLIGHTНие сме професионална снабдувач

DEN 432.00