3d печатач дел Механички Endstop со и без тркала За Reprap рампи 1.4 Со независни пакување

3d печатач дел Механички Endstop со и без тркала За Reprap рампи 1.4 Со независни пакување

-1 %

DEN 16.80

Свеж

Во магацинот


Механички Endstop комплет за Rep Rap 3 D Принтери или CNC машини, тоа е поддржано од страна на Rep Rap електроника, РАМПИ 1.4 и од други популарни Rep Rap одбори.
Кориснички висок квалитет на конекција, користење 22 AWG жица, бакарна жица внатре е многу густа, може да се отпорни на сегашниот 2 A, 300 V напон.
Еден изолационен слој над широк опсег на температури, до 80 степени.
Не е лесно да се скрши, погодно за приклучокот, лесна за употреба, едната страна е интегриран приклучокот.
Црвена линија поврзување VCC (рампи на +), Поврзете се на црна жица GND (рампи на -), Зелена Линија врска СИГНАЛ (рампи во s)
Конекција Опис :
Црвена линија поврзување VCC (рампи на +)
Поврзете на црна жица GND (рампи на -)
Зелена Линија врска СИГНАЛ (рампи во s)
Endstops
3 PIN 70 CM Кабел

Големина: with wheel, with wheel x 5, with wheel x 10, without wheel, without wheel x 5, without wheel x 10
Тип На Објект: Префрлете
Број На Модел На: Механички Endstop
Бренд Име: BIQU
Место на Потекло: Guangdong,Кина(Копно)
Име на производ: Механички Endstop
квалитет: Quarantee
Материјал: pcb
Пакет: Соодветен Пакет
Акции: во парк

Додатоци на производи

Funssor Ultimaker 3D печатач Екструдер фан покрие алуминиум легура Фан заградата CNC Направени Свеж Со попуст
Funssor Ultimaker 3D печатач Екструдер фан покрие алуминиум легура Фан заградата CNC Направени

Работни Покаже : Ние сме во потрага напред за натамошно продолжување на пријатен бизнис врска...

DEN 1088.00 1144.80
SWMAKER Borosilicate Стакло Кревет 170x170mm за Lulzbot мини 3D печатач делови Свеж Со попуст
SWMAKER Borosilicate Стакло Кревет 170x170mm за Lulzbot мини 3D печатач делови

Оваа borosilicate стакло кревет се користи на Lulz Bot Мини како главни структурни тело на загреана кревет собран

DEN 854.00 959.52
SWMAKER 4pcs*Reprap израмнување компонента М3 завртка+ израмнување пролет M3*40 орев поставите 3D печатач додатоци Свеж Со попуст
3D печатач потрошен материјал PLA 1.75 mm 3D печатење на материјали 1kg печатење пенкало жица материјали Свеж
3D печатач потрошен материјал PLA 1.75 mm 3D печатење на материјали 1kg печатење пенкало жица материјали

03 mmЖица должина : околу 325metersПечати temp : 195230 C°Брзината на печатење : 3060mm / sПразни брзина : 4080mm / sПакет содр

DEN 379.20
Funssor V6 M6 замена млазницата поставите 1.75/3.0 mm клуч месинг млазницата 0.2/0.25/0.3/0.4/0.5/0.6/ 0.8 /1mm Свеж Со попуст
Funssor V6 M6 замена млазницата поставите 1.75/3.0 mm клуч месинг млазницата 0.2/0.25/0.3/0.4/0.5/0.6/ 0.8 /1mm

Пакет содржи : 1.75 mm : 0.2, 0.25, 0.3, 0.4, 0.5,, 0.6, 0.8 и 1mm3.0 mm : 0.2, 0.25, 0.3, 0.4, 0.5,, 0.6, 0.8 и 1mm7mm single ended отворени клучНие сме во

DEN 729.00 767.52
3d испечатени пенкало со вжарено PLA/ABS 1.75 mm 20 бои (5m/10m*боја) совршен Креативни 3d пенкала пластични Еколошка безбедност Свеж Со попуст
Силиконски греење подлога грејач 220V 500W 230mmx380mm за 3d печатач топлина кревет 1pcs Свеж
Силиконски греење подлога грејач 220V 500W 230mmx380mm за 3d печатач топлина кревет 1pcs

Ние обично знак на стоки за ниска цена на царинската декларација и ние се обидува да ви помогне да се мин

DEN 768.00
RepRap 3D Печатач M6*30мм буриња печатач млазницата грлото со Тефлон цевка 1.75 mm 3D печатач екструдер Свеж Со попуст
RepRap 3D Печатач M6*30мм буриња печатач млазницата грлото со Тефлон цевка 1.75 mm 3D печатач екструдер

Материјал Тип : Метал Главата Стил : рамни Големина : 30мм*M6 Апликација : makerbot 3 D печатач екструдер Работна

DEN 34.56
МКС TFT-WIFI V1.0 APP 3D печатење безжичен рутер ESP8266 WIFI модул далечински управувач за МКС TFT екран на допир со висока Свеж
6061 алуминиумска плоча алуминиум лист 214mmx214mm дебелина 3мм 3x214x214 алуминиум легура diy 1pcs Свеж Со попуст
6061 алуминиумска плоча алуминиум лист 214mmx214mm дебелина 3мм 3x214x214 алуминиум легура diy 1pcs

Тип : Алуминиумска плочаДебелина x ширина x должина : 3mmx214mmx214mm , 3mmx220mmx220mmx , 3mmx230mmx230mm , 4mmx230mmx230mm , 6mmx70mmx430mm , 10mmx

DEN 120.96
Силиконски греење подлога грејач 220V 200mmx250mm за 3d печатач топлина кревет 1pcs Свеж
Силиконски греење подлога грејач 220V 200mmx250mm за 3d печатач топлина кревет 1pcs

Тип : Силикони греење подлогаВодоотпорен ниво : IP65Дебелина : околу 1.5 мм 1.6 mmПроизводство толеранција : + /

DEN 465.60