AKARZ Познатиот бренд природни ароматерапијата цимет масло етерично масло Затегнете кожата,Смирување на дигестивниот тракт

AKARZ Познатиот бренд природни ароматерапијата цимет масло етерично масло Затегнете кожата,Смирување на дигестивниот тракт

40 %

DEN 240.00

DEN 399.84

Свеж

Во магацинот

Пченица микроб масло и слатко бадемово масло 10 ml 10 ml + цимет етерично масло + 1 капки лаванда етерични масла 4 капки 3, слабеење масажа на телесната тежина делови : 20 - 30 минути, за да се постигне губење тежина се стегне. За тешка импотенција, цимет етерично масло 3 капки на располагање +5 ml слатко бадемово масло, масажа на телото. Ви благодариме за вашата постојана поддршка за AKARZ. Исто така, може да стимулира секреција на појава на сок, дијареа, гадење и повраќање. Како да се користи 1, за подобрување на кожата, масажа, отстранете брадавици, проблеми со кожата, кожата брадавици секој сликарство во 3 - 4. Со етерични масла, benzoin, оревче, каранфилче, coriander, frankincense, Bai Songxiang, ѓумбир, грејпфрут, лаванда и диви Ју Lan, бор, рузмарин и мајчина душица Ефект на цимет етерично масло на телото е многу добар, може да биде антибактериски, зајакнување на сила на респираторни патишта, цимет етерично масло може да направи топло ладно телото, за ублажување на симптомите на настинка; удобност и спазам, олеснување на гастроинтестиналниот варење, надуеност, болка во стомакот на цимет етерично масло на телото на ефектот е многу добра, можат да имаат и антибактериски. Треба да се избегне директно на кожата, и е повисока од онаа на 10ml база на масло се меша со 1 капки на безбедно концентрација. Инаку, ќе има повеќе од 10%-15% шанса да предизвика црвенило на кожата, треска (ако тоа е слабеење ефект во одредени делови на треска е една нормална функција на), или оток на феноменот, препорачливо е да се користат цимет етерични масла во ароматерапијата дивизија под водство на професионална. Слатко бадемово масло 20 ml + цимет етерично масло + 1 капки етерично масло од ѓумбир + 2 капки етерично масло од портокал 2 капки 6 : на темјан режач и третман на импотенцијата Цимет етерично масло 3 капки, капки во темјан режач, осветлена темјан режач. Во прилог на цимет етерично масло има ефект на ослободување на менструалниот болка : цимет етерично масло + 3 капки етерично масло 2 капки на М-р Yulan +8 ml слатко бадемово масло, а потоа нежно масажа на долниот абдомен за 15 минути, а потоа топла крпа топла облога за мали болки во стомакот, полека леснотија.
Со цел да се одговори на заштита на животната средина во целиот свет, дел од нашата пакување ќе се ажурира. Исто така, може да стимулира секреција на појава на сок. Цимет етерично масло 3 капки во темјан режач, осветлена темјан режач, нека арома молекули од полека се полнат со воздух, создавање топол и романтичен, егзотични атмосфера. Цимет етерично масло телесна тежина на косата по compaction на лабава кожа, па салон за убавина франшиза се користи за да се распределат на слабеење на проектот, може да игра улога во губење на тежината по мускулна релаксација не е така.
Главната ефикасноста На конвергенција ефект на блага кон кожата тесни лабава организација, отстранување на брадавица тело особено добра; Ефикасност : блага кожата тесни конвергенција на кожата по губење на тежината, лабава кожа; промовира циркулацијата на крвта, се елиминира verrucous стареење на кожата.

НЕТО-WT.: 30ml, 100ml, 10ml
Бренд Име: akarz
Етерично Масло Тип: Чисто Етерично Масло
Број На Модел На: AD003
Состојка: цимет масло
Земја/Регион на Производство: Франција
Сертификат Број: ISO/9842_2005_00321
Тип На Објект: Етерично Масло
НЕТО-WT.: 5ml 10ml 30ml 100ml
Ефикасноста: Затегнете кожата,Смирување на дигестивниот тракт,
Се Грижи За: Чисти Порите , blackhead , да Заличи, освежување
Се применува на кожа:
Употреба: спа , масажа , ароматерапијата
Производот Категорија: Чисто Етерично Масло

Додатоци на производи

10pcs=5pair Пилинг Нога Нега на Нозе Маска Exfoliator Бебе Нога Педикир Чорапи ги Отстраните Мртвите Кожата Кутикулите Нога Свеж Со попуст
1Pcs Кинески лекови Пчелен отров Етерично Масло balm болки во зглобовите печ Вратот назад тело Болка релаксација болка убиец Свеж Со попуст
Dimollaure Сладок Портокал Етерично Масло корисни настинка кашлица благотворно расположение за нега на кожата Ароматерапијата Свеж Со попуст
1 Парчиња Црвена Тигар Balm маст за Главоболка Забоболка болки во стомакот Болка Balm Вртоглавица од Суштинско значење Balm Свеж Со попуст
2Pair=4Pcs Бебе Нозе Пилинг Маска Отстраните Мртвите Кожата Нога Маска Мазна Exfoliating Нога Маска за Нега на Педикир Чорапи Свеж Со попуст
Носот До Покачување Rhinoplasty Етерични Масла Носната Коска Ремоделирање Чиста Природна Носот Нега На Тенки Помал Нос Масло Свеж Со попуст
BIOAQUA Боровинки, Лицето за Нега на Поставува Лицето Чистење + Тонер + Емулзија Навлажнувачки Негување на Анти-Стареењето Нега Свеж Со попуст
1 шише 10ML СПА Лимон етерични масла со ароматични ароматерапијата масло за домаќинство секојдневно материјали излечи вкус Дома Свеж Со попуст
Познатиот бренд oroaroma природни Argan Мароко орев масло етерично масло природни ароматерапијата highcapacity кожата за нега Свеж Со попуст
Вистински Тигар Balm 4g Класичен Тигар Balm Маст Ефективни за Главоболка Работи Чеша носот Инсекти убоди од Мускулите, Свеж Со попуст
Тигар Масло 4g/Еез Тигар Маст за Главоболка Забоболка болки во стомакот Вртоглавица Болка во Грбот Активни масло Гипс тигар Свеж Со попуст
AKARZ Познатиот бренд природни ароматерапијата Ванила етерично масло Стабилна емоции Антидепресив Леснотија на ум Ванила масло Свеж Со попуст
Dimollaure Сандаловина Чисто етерично масло се Релаксираат дух Ароматерапијата мирис светилка нозе, спа бања масажа масло Свеж Со попуст
Познатиот бренд oroaroma бесплатен превозот природни ароматерапијата cedar масло Подобрување на кожата Дезинфекција се Заштити Свеж Со попуст
10ml есенцијални масла за лице лифт и горат мастите лицето кревање зацврстување слабеење обликувањето лицето природен Лимон Свеж Со попуст
Добро Познати Бренд LEOZOE Clary Мудрец Етерично Масло Сертификат За Потекло Русија Висок Квалитет на Ароматерапијата Clary Свеж Со попуст