Турбо core кертриџ BV43 53039700145 53039880127 53039700127 CHRA 282004A480 28200 4A480 за Hyundai H-1 / Hyundai Starex CRDI

Турбо core кертриџ BV43 53039700145 53039880127 53039700127 CHRA 282004A480 28200 4A480 за Hyundai H-1 / Hyundai Starex CRDI

24 %

DEN 4013.00

DEN 5280.00

Свеж

Во магацинот

Дел Број : 53039880145,53039700145 ,53039880127,53039700127 ОЕМ Број : 28200-4 A480 ,282004 A480 , 28200 4 A480 Одговара за Hyundai H-1 CRDI D4 CB 16 V / Hyundai Starex CRDI 16 V D4 CB
Ве молиме проверете ја вашата Дел број и OEM број кој се наоѓа на вашиот турбополнач алуминиумски домување да бидете сигурни дека тие се совпаѓаат со оние кои може да се најдат во нашиот дел опис. Ако не можете да го најдете вашиот дел број или само сакате ни да се потврди дел, ве молиме да бидат слободни да контакт.
Или проверете го овој линк ( )
.
Гаранција :
Гаранција : 12 месеци.Бесплатна услуга може да се обезбеди во 12 месеци од доби турбо!
1.Гаранција обемот е : турбополнач школка нула,масло излегуваат во јавноста, и така натаму грешки предизвикани од страна на производителот.
Ве молиме забелешка : турбополнач инсталацијата бара професионална инсталација,а Не професионална инсталација
резултира со оштетување на машината, ќе бидат исклучени од делокругот на обезбедување на квалитет.
.
Клиентите Задоволителна
1.Не двоумете се да не контактирате во секое време, пред и по купувањето, ние сме посветени на вашиот 100% задоволството на клиентите. 2.Ние зависи од нашите задоволството на клиентите за да се успее и вашата повратна информација е од исклучително значење за нас. 3.Ако сте задоволни со нашите производи,ве молиме да ни остават активен повратни информации. 4.Контактирајте со нас пред да замине никакви негативни повратни информации. 5.Ако не сте задоволни по добивањето на својата цел,и ве молиме Контактирајте со нас пред да замине никакви негативни повратни информации.Ние ќе работиме заедно со вас за решавање на било какви проблеми.
Вашето возило заслужува најдобра услуга!

Тип На Објект: Воздухот Дози
Бренд Име: Турбо DFO
Име На Модел: BV43
Frequence Опсег: chra за Hyundai H-1 CRDI
Објектот Ширина: 10cm
Модел Година: До 2015
Материјал Тип: к18
Објектот Висина: 12cm
Автомобил Производител: Hyundai
Надворешни Тестирање И Сертификација: ISO9001
Специјални Функции: Балансирана CHRA
Објектот Должина: 10cm
Објектот Тежина: 1.5kg
Модел: BV43 Турбополнач core кертриџ
Дел Број: 53039880145,53039700145 ,53039880127,53039700127
ОЕМ број: 28200-4A480 ,282004A480 , 28200 4A480
1.Одговара за: Hyundai H-1 CRDI 16V D4CB
2.Одговара за : Hyundai Starex CRDI 16V D4CB
моторот: D4CB 16V
Капацитет: 2497 кзм
моќност: 170 КС / 125 Kw
Изградба : од Октомври 2007 година
waranty: 1 година

Додатоци на производи

1pc Тајван во празен воздушен контрола вентили MR560120 MR560126 MN128888 гас тело собрание одговара за мицубиши југоисточна Свеж Со попуст
IAC Неактивен ВОЗДУШНА Контрола Вентил За Hyundai Акцент Рио Rio5 1.6 L 2006-2011 35150-26900 3515026900 Свеж Со попуст
IAC Неактивен ВОЗДУШНА Контрола Вентил За Hyundai Акцент Рио Rio5 1.6 L 2006-2011 35150-26900 3515026900

6 L 1599 CC l4 ГАС DOHC Природно Aspirated 2011 Рио ЕКС Седан Со 4 Врати 1.6 L 1600 CC l4 ГАС DOHC Природно Aspirated 2006 Акцент GSi Hatchback

DEN 911.00 1012.32
HOSINGTECH-фабрика цена универзална 57mm да 45mm 2.25 да 1.75 директно силикони редуктор црево Свеж Со попуст
HOSINGTECH-фабрика цена универзална 57mm да 45mm 2.25 да 1.75 директно силикони редуктор црево

HOSINGTECHфабрика цена универзална 57mm да 45mm 2.25" да 1.75" директно силикони редуктор цревоРод : 57mm45mm Работна Тем

DEN 141.00 147.84
Пригушување Тело Собранието За Ауди А3 TT ФОЛКСВАГЕН Шкода Седиште 06A 133 062BD 06A 133 062 C 0 280 750 036 06A133062BD 06A133062C Свеж Со попуст
Пригушување Тело Собранието За Ауди А3 TT ФОЛКСВАГЕН Шкода Седиште 06A 133 062BD 06A 133 062 C 0 280 750 036 06A133062BD 06A133062C

06 1781 година кзм, 165 KW, 224 HPAudi TT Roadster 8 N9 1.06 1781 година кзм, 140 KW, 190 КСAudi TT Roadster 8 N9 1.Производите на компанијата с

DEN 2160.00 2400.00
2 ИНЧЕН / 51mm 304 од не ' Рѓосувачки Челик V Бенд Менгеме Комплет Машки И Женски Страната Турбо Издувни Свеж
2 ИНЧЕН / 51mm 304 од не ' Рѓосувачки Челик V Бенд Менгеме Комплет Машки И Женски Страната Турбо Издувни

Опис : Стандард и квалитет 304 од не ' рѓосувачки челик v бенд менгеме CNC машински sнерѓосувачки v бенд флан

DEN 480.00
7.14 3Ply 2 за 2.5 51mm да 63mm Црна Bule Силикони Редуктор црево Спојка транзиција Турбо Спојка Цевка Свеж Со попуст
7.14 3Ply 2 за 2.5 51mm да 63mm Црна Bule Силикони Редуктор црево Спојка транзиција Турбо Спојка Цевка

1 PCS 3 Ply LH : 76mm ID : 2" за 2.5" 51 до 63mm Спојка Цевка Силикони Редуктор Црево Сина, Црна, ЦрвенаСо Mofe Logo (Ако сакате

DEN 276.00 289.92
1.75 OD X 3 ДОЛГО АЛУМИНИУМ ТРКИ ДОЗА/ТУРБО ИНТЕРКУЛЕР ЦЕВКИ/ЦРЕВО JOINER ЦЕВКА автомобил стајлинг За BMW f10 ЕП-UP76S175 Свеж
Пригушување Тело Собранието За СЕДИШТЕ КОРДОБА IBIZA ШКОДА FABIA ФОЛКСВАГЕН ПОЛО LUPO CADDY 036133062B 036133062N 408238321003 Свеж
Пригушување Тело Собранието За СЕДИШТЕ КОРДОБА IBIZA ШКОДА FABIA ФОЛКСВАГЕН ПОЛО LUPO CADDY 036133062B 036133062N 408238321003

Забелешка!!!!!! ШОПИНГ ВОДИЧ ЗАБЕЛЕШКА : Доколку постои било ОБИЧАЈ ДАВАЧКИ,УВОЗ ТАКСИ,купувачот ќе ги сно

DEN 2717.28
KKK турбополнач CHRA K03 53039880058 5303-970-0052 турбо кертриџ Chra за ФОЛКСВАГЕН Голф GTI - 180HP 02-04 1.8 L P 180HP AUQ Свеж Со попуст
KKK турбополнач CHRA K03 53039880058 5303-970-0052 турбо кертриџ Chra за ФОЛКСВАГЕН Голф GTI - 180HP 02-04 1.8 L P 180HP AUQ

Референца OE / OEM Број : 53039700052 / 53039880052, 53039700052 / 53039880052, 5303 970 0052 / 5303 988 0052, 06 A145713 D / 06 A145713 DX / 06 A145713 DV, 06 A145704

DEN 4013.00 5280.00
Менувачи се Заклучи до Електромагнетниот AL4 DPO 257416 за Citroen Berlingo/Peugeot 257410 9653760480 за Рено 7701208174 Свеж Со попуст
Менувачи се Заклучи до Електромагнетниот AL4 DPO 257416 за Citroen Berlingo/Peugeot 257410 9653760480 за Рено 7701208174

гаранција за квалитет 1year!тестирани пред да брод!висок квалитет на делови!100% Менувачи се Заклучи до Елек

DEN 1152.00 1439.52
GT2056V Турбо CHRA 751243 14411-EB300 Турбополнач core За NISSAN Навара D40 Pathfinder R51 2005-06 QW25 YD25DDTI 2.5 L 174HP Свеж Со попуст
GT2056V Турбо CHRA 751243 14411-EB300 Турбополнач core За NISSAN Навара D40 Pathfinder R51 2005-06 QW25 YD25DDTI 2.5 L 174HP

Обично ние прогласи пониска вредност и пријавете се "пример" за да се минимизира царина ...

DEN 3965.00 5664.00
CT20 17201-54030 1720154030 турбо компресор 17201 54030 CT20WCLD за Тојота Landcruiser ТД 63 Kw - 86 HP 2L-Т 1985-1989 Свеж Со попуст
CT20 17201-54030 1720154030 турбо компресор 17201 54030 CT20WCLD за Тојота Landcruiser ТД 63 Kw - 86 HP 2L-Т 1985-1989

CT20 турбо полнач Дел број : 1720154030 , 1720154030 турбо ,17201 54030 ОЕМ број : 1720154030 , CT20 WCLD турбополнач Одговара за : Turbo

DEN 7530.00 9072.00
ЗА Saab 9-3 / 9-5 1.9 TiD - Сосема Нов EGR Вентил - 55204250 / 7.00063.10.0 / 55215031 Свеж Со попуст
ЗА Saab 9-3 / 9-5 1.9 TiD - Сосема Нов EGR Вентил - 55204250 / 7.00063.10.0 / 55215031

Ве молиме обрнете внимание на следниве работи Ако сте од Франција, Шпанија, Чиле, Холандија, кога ќе го к

DEN 1267.00 1919.52
Слободен испорака на НАФТА за КОНТРОЛА ВЕНТИЛ VVT 55567050 12992408 2T1017 967488028 12992408 623559712992408 55567048 55567049 Свеж Со попуст
Слободен испорака на НАФТА за КОНТРОЛА ВЕНТИЛ VVT 55567050 12992408 2T1017 967488028 12992408 623559712992408 55567048 55567049

Pl S Проверете Производителот Дел Број (Обично се Печат Во Пластични Или Тело) Пред да НарачатеПакување : 1

DEN 557.00 773.76
Оригиналниот АВТО Делови на Воздухот Еднонасочно Вентил за Chevrolet Cruze Доза Цела Проверете Вентил ОЕМ 56547926 Свеж
ДЕ.ДУШАТА Доводната Цевка Маска + Доза Цела + Deflector Одбор + Врска Црево се Вклопи во ФОЛКСВАГЕН Passat B6 CC Tiguan Sharan Свеж Со попуст
GT1549V 761433-5003S 761433 турбина A6640900880 A6640900780 гарет турбо кертриџ за Ssang Yong Actyon 2.0 Xdi 141 КС D20DT Свеж Со попуст
GT1549V 761433-5003S 761433 турбина A6640900880 A6640900780 гарет турбо кертриџ за Ssang Yong Actyon 2.0 Xdi 141 КС D20DT

Дел Број : 7614335003 S 7614330003 7614330002 761433 турбина гарет GT1549 V CHRA ОЕМ Број : A6640900880 A6640900780 турбополнач кертриџ Аплик

DEN 4502.00 5424.00
GT1546S турбина кертриџ CHRA за Peugeot Експерт 2.0 HDI DW10ATED 2S 80Kw 1999 - турбополнач core 706978 9634521180 Свеж Со попуст
GT1546S турбина кертриџ CHRA за Peugeot Експерт 2.0 HDI DW10ATED 2S 80Kw 1999 - турбополнач core 706978 9634521180

GT1546 S турбина кертриџ CHRA за Peugeot Експерт 2.0 HDI DW10 ATED 2 S 80 Kw 1999 турбополнач core 706978 9634521180Ве молиме проверете д

DEN 4013.00 5280.00