Нови 5% - 40% Дигитални LCD 4 Pin Дрво Влага Влага Влага Метар Детектор Тестер H02

Нови 5% - 40% Дигитални LCD 4 Pin Дрво Влага Влага Влага Метар Детектор Тестер H02

DEN 359.52

Свеж

Во магацинот

100% сосема нов и висок квалитет на Оваа влага метар може да ги детектира вода составот на широк спектар на материјали како што се дрво, бамбус, памук, tabacco, хартија и сл. Таа има широк опсег на мерење од 5% до 40% влага ниво. Има 4 челик остри сонди или игли и е еден од најпознатите разноврсна Влага метар на пазарот денес. Бидејќи 4 игли сонда може да добие повеќе од земање износ од 2 игли од материјал се тестирани, ќе добиете повеќе сигурен, повеќе точно, повеќе прецизни резултати од мерење и повеќе точни податоци од оваа влага метар. Тоа се мерки од 5% до 40% од влага ниво на објект се тестирани, кои го прават тоа суштинска алатка за било кој аматерски или професионален surveyors, woodworkers и занаетчии. Навистина ефективна уредот за да проверите влага во згради и овозможува градење на surveyors и други корисници да се измери влага нивоа на мека на средна густина на дрво материјали како што се bamboos, Картон и хартија, Иверица, Лесонит, Пена, Тресет, Гипс и Песок.
Со користење на овој метар за да се провери или да се измери влага е најсигурен и најбрз начин да се одржи безбедноста во зградите и да се помогне да се минимизира влага проблеми во граѓа производство, сушење, и во сите фази на производство на мебел, машини и изградба. Користење на метар право може да се осигура дека дрво, ќе се одржи димензионална стабилност и слободни од скапи недостатоци, како што површината проверки, се дели, warping и delaminating.
Карактеристики : Опремени со 4 челични игли за точни земање на Дигитални големи димензии LCD Резолуција на екранот : 1% Точност : ±1% Влага ниво опсег : 5% до 40% Висока резолуција и одговор брзо Датум чекање и може да се одржи вредност (меморија функција) Симбол и на единицата екранот за лесно илустрација на податоци индикација за слаба батерија со Автоматско Исклучување функција Операција температура : 0°C до 40°C (32°F до 104°F), од 0 до 70%RH Моќ : 1x 6 F22 9 V батерија (батерија, не се вклучени) Боја : сива Димензии : 125*63*25мм/4.92"x2.48"x0.98"(прибл.) Количина : 1 компјутер Забелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ви благодариме за вашето разбирање. Пакетот вклучува : 1 x Дигитален Влага Метар 1 x Носење 1 x англиски јазик Прирачник за Корисникот

DIY Материјали: Дрво
Број На Модел На: 37144
Бренд Име: OOTDTY

Додатоци на производи

Преносни Автомобилската Кислород O2 Метар следи гас течење детектор на Индустриски дигитални Гас аналитичар тестер Звук Светлина Свеж Со попуст
Термометар hygrometer игла круг dial ТЕСТЕР внатрешни работи надворешноста бела Свеж
Термометар hygrometer игла круг dial ТЕСТЕР внатрешни работи надворешноста бела

Мерење на температура опсег : 30° C 50 ° C опсег на Мерење на влажност : 20% ~ 100% релативна влажност Димензии : д

DEN 69.12
Полн Спектар на pH Алкална Киселина 1-14 Лакмус Тест Хартија Ленти Тестер Индикатор PH Partable 80 Ленти PH Хартија Метри Анализатори Свеж Со попуст
5m pH Алкална Киселина Тест Хартија Вода Лакмус Тестирање За Градинарство Аквариум Растенијата Нови 2017 Свеж Со попуст
5m pH Алкална Киселина Тест Хартија Вода Лакмус Тестирање За Градинарство Аквариум Растенијата Нови 2017

Опис : 100% сосема нов и висок квалитет на Скала Чита Од 1 до 14 години : 1 3 покажува многу кисела материја 4 6

DEN 73.00 95.52
TDS Дигитални Salinity Тестер/Метар за Солена Вода Базен и Риба/Кои Езерцето Тестирање Свеж
TDS Дигитални Salinity Тестер/Метар за Солена Вода Базен и Риба/Кои Езерцето Тестирање

Големина : 5.5" * 1" * 0.6"Сол Опсег : 09990ppm или 0.0000.999%Ако метар чита 500 x 10 ппм тоа значи 500 x 10 = 5000 ppm = 0.5%Притиснете

DEN 239.52
Преносни Дигитални Бетонски Ѕид Влага Метар Спектар 0-40% Усвојување на HF Електромагнетни уреди со покажувач на LCD Дрва Влажна Свеж Со попуст
2 парчиња/многу Дигитални pH 0.0-14.0 Метар ЕЗ TDS Џеб Квалитетот на Водата Чистота ППМ Филтер Hydroponic Базен Тестер 20% попуст Свеж Со попуст
1Pc 1.1-1.3 Обоени Зона Батеријата Hydrometer Тестер Киселина Електролити Води Поплавени ПК W715 Свеж Со попуст
1Pc 1.1-1.3 Обоени Зона Батеријата Hydrometer Тестер Киселина Електролити Води Поплавени ПК W715

100% сосема ne w и висок квалитетКарактеристики : Функција : лице за мерење на киселоста и алкална акумулато

DEN 132.00 145.92
BSIDE Дигитални Влага Метар Дрва Hygrometer 0~99.9% EMT01/MT10 Свеж
BSIDE Дигитални Влага Метар Дрва Hygrometer 0~99.9% EMT01/MT10

Вовед : Овој инструмент е спроводливост влага метар специјално наменета за дрвна индустрија.Инструмент

DEN 489.60
Дигитален LCD Дисплеј Дрво Влага Метар Влажност Тестер Дрва Влажна Детектор на преносни дрво влага метар GM605 Свеж Со попуст
Дигитален LCD Дисплеј Дрво Влага Метар Влажност Тестер Дрва Влажна Детектор на преносни дрво влага метар GM605

Дигитален LCD дисплеј Дрво Влага Метар Влажност Тестер Дрва Влажна Детектор на преносни дрво влага метар

DEN 511.00 638.40
Дигитални PH Метар Квалитетот на Водата Тестер за Вода За Пиење Базен Аквариум Hydroponic PH Метри Алатки T12 се Откажат брод Свеж Со попуст
3 во 1 Дигитален Квалитет на Водата Тест Метри TDS ЕЗ TEMP температура C/F Филтер Чистота Тестер Следење Алатка со светлото Свеж Со попуст
3 Еез 0- Hydrometer Alcoholmeter Тестер Поставите Концентрација На Алкохол Метар + Термометар Свеж Со попуст
3 Еез 0- Hydrometer Alcoholmeter Тестер Поставите Концентрација На Алкохол Метар + Термометар

3 Еез 0100% Hydrometer Alcoholmeter Тестер Поставите Концентрација На Алкохол Метар + ТермометарКарактеристики : проф

DEN 304.00 366.72
топла продажба 4 во 1 Вода тестер TDS Метар за ЕЗ спроводливост метар електролиза purifiers Филтер Чистота Пен се Држи 15% Свеж Со попуст
1PC 3 во 1 PH Тестер на Почвата Влага Вода Тест Светлина Метар за Градинарски Растенија Цвет D16055 Свеж Со попуст
1PC 3 во 1 PH Тестер на Почвата Влага Вода Тест Светлина Метар за Градинарски Растенија Цвет D16055

Карактеристики : Дали сте болни од вашиот растенија умирање? Доста од се опкружени со zavadnutí икафенаleaved п

DEN 206.00 278.40
LCD Термометар hygrometer метеоролошка станица Свеж
LCD Термометар hygrometer метеоролошка станица

100% нови LCD Дисплеј Ниска потрошувачка на енергија, висока стабилност и точност Приказ на температура, вл

DEN 230.88
Преносни TDS Метар Филтер за Мерење на Квалитетот на Водата Чистота Тестер TDS Метар Титаниум алуминиумски сонда Пенкало Дигитални Свеж Со попуст
Долго Квалитетот на Водата Растенија Почвата, PH Влага Метар Тестер Хидропоника Аналитичар 31215 Свеж Со попуст
Долго Квалитетот на Водата Растенија Почвата, PH Влага Метар Тестер Хидропоника Аналитичар 31215

ОписОваа двојна метар нуди брз, едноставен, лесен и прецизен метод за да се измери и p H и влага ниво на ра

DEN 1279.00 1522.56
Бренд ТЕЛ/CL2 Хлор Квалитетот на Водата, pH Метар Вредност Хлор Ниво Тестер За Базен Спа Водата, pH CL2 Тестер Сонда Сензор Свеж Со попуст
Бренд Интелигентни Влага Метар Дигитални Дрво Влажност Тестер 4~80% Резолуција 0,5% Со Торба MD918 Индуктивен Влага Метар Свеж Со попуст
OOTDTY 3 Еез 2018 Нови Hydrometer Alcoholmeter Тестер Поставите Концентрација на Алкохол Метар + Термометар 0- 9A30126 Свеж Со попуст
OOTDTY 3 Еез 2018 Нови Hydrometer Alcoholmeter Тестер Поставите Концентрација на Алкохол Метар + Термометар 0- 9A30126

​Карактеристики : професионална и прецизно мерење на алкохол во собата, тоа вклучува 040% алкохол метар,

DEN 219.00 300.00
Корисни LCD digitale Termometro Igrometro тестер ди umidita' e temperatura w / Жичен един sensore esterno bianco Свеж
Корисни LCD digitale Termometro Igrometro тестер ди umidita' e temperatura w / Жичен един sensore esterno bianco

HPKG ПРОДАВНИЦА ЌЕ ОБЕЗБЕДИ НАЈДОБРА УСЛУГА ЗА ВАС*LCD digitale Termometro Igrometro тестер ди umidita' e temperatura w / Жичен един

DEN 240.00
ХТ-501 3 во 1 Co2 Метар Температура Hygrometer Дигитални Преносни Гас Течење Детектор Аналитичар co2 Следи Тестер Со LCD Екран Свеж Со попуст
LIXF ТОПЛА ELITECH WJL-6000 климатизација Халоген Детектор на Истекување Свеж
LIXF ТОПЛА ELITECH WJL-6000 климатизација Халоген Детектор на Истекување

*ELITECH WJL6000 климатизација Халоген Детектор на ИстекувањеОваа халоген детектор на истекување е исклучите

DEN 1113.12