Бебе Дете Девојка Симпатична Меки Tulle Pettiskirt Туту Здолниште Балет Танц Костим

Бебе Дете Девојка Симпатична Меки Tulle Pettiskirt Туту Здолниште Балет Танц Костим

31 %

DEN 60.00

DEN 87.36

Свеж

Во магацинот


Спецификации :
Многу убава за вашата мала принцеза.
Совршен носат за балет танц или други прилики.
Мека, дише и удобен за носење.
Тип : Туту Здолниште
Пол : Девојки
Материјали : Најлон, Tulle
Облека За Нега : Рака-Измијте
Големина : Една Големина
Големина Тип : Редовна
Стил : Мода
Погодни за : 2 - 7 Години Дете
Повод : Партија, Танц, Балет Танц, Одмор, итн
Карактеристики : Солидна Боја, Сјајна Sequins, Меки, Удобни
Големина Детали
Половината : 38cm - 70cm/14.96" - 27.56", Должина : 30cm/11.81", Погоден за Висина : 70cm - 150cm (Прибл.)
Забелешки :
Ова е Етикета Големина(Азија/Кина големина)за 2/3 димензии помали од НАС АУ ЕУ големина! Ве молиме, бидете сигурни дека на овие вистински мерења ќе ви одговара!
Вистинска боја на објектот може да биде малку поинаков од сликите кои се прикажани на веб-сајтот предизвикана од многу фактори како што се осветлувањето на вашиот монитор и светлина од светлината.

Бренд Име: SANWOOD
Материјал Состав: Најлон, Tulle
Ткаенина Тип: Chiffon
Декорација: Возбудува
Фустани Должина: Над Коленото, Мини
Шаблон Тип: Цврста
Стил: Моден
Материјал: Полиестер,Најлон
Пол: Бебе Девојки
Одделот За Името: Бебето

Додатоци на производи

Бебе Девојки Божиќ Носии Romper Фустан + Headband + Чевли Облека Поставува Нова Година Партија Облека Bebe Принцеза Слободен Свеж Со попуст
Моден Бебе Облека Одговараат Dragonfly Црвено Новороденче Облека Поставува Девојка Т-Маица Џемпери Шорцеви Панталони Лето Облека Свеж Со попуст
Lawadka Памук Лак Ново Родено Бебе се Облекуваат со Бебе Rompers Мека Бебе Девојки Бебе Облека Jumpsuit Свеж Со попуст
Lawadka Памук Лак Ново Родено Бебе се Облекуваат со Бебе Rompers Мека Бебе Девојки Бебе Облека Jumpsuit

Дебелина, индекс : тенки тенките редовни дебелина, Индекс : мека на хард Умерена мека, супер мека гума за

DEN 258.72
Симпатична Новородените Деца Бебе Девојка Облека Поставите Поправете Топ Вест Ракави Tassels Шорцеви Памук 2 парчиња Облека Свеж Со попуст
Нови Лето Девојки Затвори-фитинг Еластична Костим за Девојки се Подели на Два дела Бански Деца Бикини Пливачки Костими 6-12 Свеж Со попуст
2018 Есен Зима Бебе девојки облека долг ракав принцезата девојки фустан Топка од предиво Детска Облека Децата Партија принцеза Свеж Со попуст
3pcs Дете Децата Бебе Девојки Облека Долг Ракав Младата Блузи Панталони Љубов Шема Headband Бебе Девојка Облека Поставите Облека Свеж Со попуст
2 парчиња Слатки Девојки Облека Поставите Деца Бебе Девојка Кавга Ракав Тимови Т-маица Блузи+Флорални Долги Панталони Лето Есен Свеж Со попуст
Бебе Бебе Девојки Новороденче Cottton Принцеза Туту Чипка Цветни Фустан +Шорцеви Панталони Облека Деца Sundress Партија Бал Свеж Со попуст
Бебе Девојка Партија Се Облекуваат Бела Флорални Принцеза Кратко Sleeve Фустани 2017 Лето Organza Крштевка Деца Се Облекуваат Свеж Со попуст
Ново Родено Бебе Партија Фустан За Девојка Свадба Крштевањето Bebes 1 2 Роденден Тимови Божиќ Подарок Бренд Девојка Облека Крштевка Свеж Со попуст
4PCs по Сетови Младата Девојка Облека Зелена Црвена Новороденче Девојки Божиќ Облечи Чевли Leggings Headband Свеж Со попуст
4PCs по Сетови Младата Девојка Облека Зелена Црвена Новороденче Девојки Божиќ Облечи Чевли Leggings Headband

Материјал : мешавина памук, мрежа tulle; 0~6months : 40cm / 15.75" во градите, 19cm / 7.48" во рамото, 34cm / 13.38" во должина, 7cm / 2.

DEN 883.00 1103.52
R&Z Бебе Се Облекуваат Долг Ракав Девојка Се Облекуваат 2017 Нови Есенски Моден Стил Деца Облека Памук Младата Детска Облека Свеж Со попуст
Бесплатен превозот пролет autmn 2018 Нови Девојки Слатка Polka Точка се Облекуваат децата облека памук фустан Свеж Со попуст
Бесплатен превозот пролет autmn 2018 Нови Девојки Слатка Polka Точка се Облекуваат децата облека памук фустан

Големина informaiton(единица : cm)Возраст опција ГолеминаТмаица должина(cm) Биста(cm)должина на ракав(см) За виси

DEN 333.00 475.20
2 ПАРЧИЊА Лето Прекрасна Детска Девојки Облека Поставува Деца Деца Бебе Девојка Облека Кратко Sleeve Т-маица Резервоарот на Свеж Со попуст
бебе девојка се облекуваат розова цвет без ракави бал принцезата свадба фустани девојки крштевањето 1 година vestido infantil Свеж Со попуст
Malayu Бебе Доенче 2017 Европа и сад нова кул лето бебе костум, чипка јака вест + Флорални PP панталони + headband Свеж Со попуст
Malayu Бебе Доенче 2017 Европа и сад нова кул лето бебе костум, чипка јака вест + Флорални PP панталони + headband

), треба да doublecheck опишани големина.39 инч,1 инч=2 големина Должина(cm) Биста2(cm) половината2(cm) возраст S 34 22 19 36

DEN 377.00 377.28