DIY Полнење DC Високо Напонски Генератор Електрични Инвертер Ignitor 15KV Батерија 18650 H02

DIY Полнење DC Високо Напонски Генератор Електрични Инвертер Ignitor 15KV Батерија 18650 H02

DEN 89.76

Свеж

Во магацинот

100% сосема нов и висок квалитет на Боја : Бела Карактеристики : Овој производ е бустер серпентина производство suite, коло е едноставен и сигурен, со професионален линија цртежи, електронски истражување погодност ентузијасти
Употреба : висока школа наука експеримент, електронска опрема, негативни јони, генератор, научни мали производство. Ова коло е генериран, кога стабилна висока фреквенција лак, висока температура, лесно може да се запали запалива материјали, па тоа беше наречен плазма запалки
Параметар 15 KV трансформатор надвор димензии од приближно : 27×16×21mm Влезен напон : DC 3.7 V-4.2 V (граница 12v, лесно да се оштети, не се препорачува, оваа трансформатор е подеднакво применливи за 12 V влезен напон, но бара соодветно зголемување во основата на повратни информации отпорник да за 150Ω ~ 1.5 KΩ, неговата отпорност треба да биде голема за да се замени со мали корекции, или изгорени транзистори или трансформатор) на Текст на струјата : Излезен напон : околу 15 KV (ве молиме да обрнете внимание за безбедност кога се користат) Излезна Струја : ≤0.4 Висок напон биполарно палење растојание : ≤0.5 cm
Кога производот текст престанок 3.7 V-4.2 V напојување, средно висок напон излез не е поврзана со висок напон rectifier диоди и кондензатори, излезни терминали нивоа ≤1.5 cm долги може да произведе пурпурна висока температура лак, не гуши, но температурата е многу висока , можете лесно и веднаш точка цигара хартија, или дури и многу тенка жица изгорени Искри (како што се средно училиште хемија експеримент на тенка арматурна во кислород согорување сцена, но не толку добри како кислород толку интензивни.)
Трансформатор структура Постојат два основни windings, примарна ликвидација, feedback ликвидација, средно излез на висок притисок. Други : 15 KV трансформатор дизајниран за максимална излезна, ограничување на производството не може да надмине 15 KV, е еден сантиметар лак, повисок излезен напон е веројатно да се оштети трансформатор.

Количина : 1 сет Забелешка : ве Молиме овозможи 1-2mm грешки поради прирачник за мерење Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ви благодариме!
Пакетот вклучува :
1 x 15 VKE = 1 тип на чекор до еден трансформатор 1 x 120 ohms отпор 1 x UF4007 ултра-брзо обновување диоди 1 x D880 транзистори 1 x топлина мијалник 1 x M3 * 6 завртки 1 x Брод switch 1 x 3 pin

Големина На Дисплеј: 3.0 - 4.9 Инчи
DIY Материјали: Електрични
Број На Модел На: 1E0979
Бренд Име: OOTDTY

Додатоци на производи

Корисни нови Јасно Акрилик Случај Школка домување за DSO138 2.4 TFT Дигитални Oscilloscope Свеж
Корисни нови Јасно Акрилик Случај Школка домување за DSO138 2.4 TFT Дигитални Oscilloscope

HPKG ПРОДАВНИЦА ЌЕ ОБЕЗБЕДИ НАЈДОБРА УСЛУГА ЗА ВАС*нови Јасно Акрилик Случај Школка домување за DSO138 2.4" TFT

DEN 246.72
DIY Случај Школка diy oscilloscope комплет Покрие Делови Покритие за DSO138 Oscilloscope oscilloscoop Додаток oszilloskop osciloscopio Свеж Со попуст
DIY Случај Школка diy oscilloscope комплет Покрие Делови Покритие за DSO138 Oscilloscope oscilloscoop Додаток oszilloskop osciloscopio

Ако ви се допаѓа овој објект,ве молиме да го додадете во вашите "Wish List",Доколку ви се допаѓа нашата продав

DEN 240.00 312.00
Micsig Oscilloscope Сонда Прибор Делови 1300V 100MHz Висок Напон Диференцијални Сонда за полнење 3.5 нс се Зголеми Време Свеж Со попуст
Micsig Oscilloscope Сонда Прибор Делови 1300V 100MHz Висок Напон Диференцијални Сонда за полнење 3.5 нс се Зголеми Време

Master card, VISA,Webmoney,Boleto.37 дена од ЕМС Q2 : колку долго ако превозот од Кина Пост Регистрирани Воздух eMail?.pls конт

DEN 7289.00 8889.12
Брзо пристигнување TAG101 Аудио Генератор Функција Сигнал 10 до 1Mhz прецизност сигнал generator220V Свеж Со попуст
Брзо пристигнување TAG101 Аудио Генератор Функција Сигнал 10 до 1Mhz прецизност сигнал generator220V

Карактеристики : Сигурен коло систем обезбедува висок степен на стабилност и точност.2 , вертикален пане

DEN 2394.00 2520.00
Преносни мала тежина Подземни Метал Детектор Должина Прилагодливи Злато Богатство Метал Пронаоѓач Ловец Под Плитки Вода MD4030 Свеж Со попуст
DSO138 2.4 TFT Џеб-големина Дигитални Oscilloscope Комплет DIY Делови Рачни + Акрилик DIY Случај Покрие Школка за DSO138 Свеж
DSO138 2.4 TFT Џеб-големина Дигитални Oscilloscope Комплет DIY Делови Рачни + Акрилик DIY Случај Покрие Школка за DSO138

DSO138 2.4" TFT Џебголемина Дигитални Oscilloscope Комплет DIY Делови Рачни + Акрилик DIY Случај Покрие Школка за DSO138 http

DEN 1055.52
2018 надградба на Метал Детектор на покажувачот на TRX Про Посочи GP-pointerII водоотпорен Рачни Метал Детектор со Хривнија Свеж Со попуст
Hantek 6104BD 4CH USB PC Дигитални Oscilloscopes 100MHz Oscillograph со 1GSa/s Реално време за Земање мостри Стапка 64K Рекорд Свеж
Hantek 6104BD 4CH USB PC Дигитални Oscilloscopes 100MHz Oscillograph со 1GSa/s Реално време за Земање мостри Стапка 64K Рекорд

Hantek 6104 BD 4 CH USB PC Oscilloscopes 100 MHz Oscillograph со 1 GSa / s Реално време за Земање мостри СтапкаПроизвод Карактеристики

DEN 9867.84
4-20mA САЛАДИН Сигнал Генератор Current Transducer Тест Два Жица Излез Свеж Со попуст
4-20mA САЛАДИН Сигнал Генератор Current Transducer Тест Два Жица Излез

Ви благодариме за вашиот поддржува! висока прецизност, добра линеарност (прикаже точноста на "0...

DEN 536.00 564.00
Нова 2X 100 MHz Oscilloscope Обемот Клип Сонди P6100 Меѓусебно Сонда Комплет алатки Свеж Со попуст
Нова 2X 100 MHz Oscilloscope Обемот Клип Сонди P6100 Меѓусебно Сонда Комплет алатки

Карактеристики : 100% квалитет и Сосема нов P6000 Серија Сонди за Општа Намена, Клупа или Област Економски, У

DEN 567.00 623.52
Ултра Чувствителност Серпентина Метал Детектор Златен Бубачки Подземни Земјата Богатство сребреници Пронаоѓач GF2 Топла Продажба Свеж Со попуст
DIY КОЛЕКЦИИ ICL8038 DC 12V 5HZ~400KHZ Функција Сигнал Генератор Sine Триаголник Sawtooth Свеж
DIY КОЛЕКЦИИ ICL8038 DC 12V 5HZ~400KHZ Функција Сигнал Генератор Sine Триаголник Sawtooth

start Isv Module Wrap12140end Isv Module Wrap12140Опис : Користење на ICL8038 + highspeed op amp составен од сигнал генераторот, со следнив

DEN 463.20
Hantek HT307 Автомобилската Дијагностички Тест Додатоци Oscilloscope Сонда Иглички Поставите Oscilloscope Додаток Акупунктура Свеж Со попуст
2 во 1 Висок Квалитет на Метал Детектор Silverline Рачни Метал Напон Тест Детектор на Електрична Живеат Откривање Свеж
MR2.0 PRO+ 4-20mA калибрација Current напонски Сигнал Притисок Екранот Сигнал генератор ДДС+B,S,K,E,R,J,T,N Thermocouple излез Свеж
MR2.0 PRO+ 4-20mA калибрација Current напонски Сигнал Притисок Екранот Сигнал генератор ДДС+B,S,K,E,R,J,T,N Thermocouple излез

MR2.0 PRO+ 420m A калибрација Current напонски Сигнал Притисок Екранот Сигнал генератор ДДС+B,S,K,E,R,J,T,N Thermocouple излез

DEN 6143.52
1PCS Универзална oscilloscope сонда капа заштитна капа сонда капи црна и сива со кука Свеж
1PCS Универзална oscilloscope сонда капа заштитна капа сонда капи црна и сива со кука

1 PCS Универзална oscilloscope сонда капа заштитна капа сонда капи црна и сива со кука Опис : име на Производ : со

DEN 122.40