YIHUA 907K 75W Hakko грејач лемење железо сина справи со поправка алатки долг живот моќ поголеми Брзо греење температурна компензација

YIHUA 907K 75W Hakko грејач лемење железо сина справи со поправка алатки долг живот моќ поголеми Брзо греење температурна компензација

7 %

DEN 893.00

DEN 960.00

Свеж

Во магацинот


YIHUA 907 K 75 W Hakko грејач лемење железо сина справи со поправка алатки
Функција :
* Моќност : 75 W (со машина користење на температура / увоз грејач)
* Лемење железо се справи со двострано коло дизајн, не само што се гарантира квалитет, но, исто така, да се обезбеди подолг живот.
* Користиме високо квалитетни грејач и совети,греење елементи и повеќето од лемење станица, од универзална, лесно може да го замени.
* Се справи со посебни мала тежина, погодна за подолго користење.
* Анти-статички дизајн, спречување на статички електрицитет течење и штета деликатна SMD компоненти.
* Брзо загревање, моментален температурна компензација, прецизна контрола на температурата и стабилност.
Употреба :
Јас mport грејач лемење со железо се : моќ поголема од заедничката грејач железо, брзо температурна компензација, во прилог на погоден општи лемење де-лемење, исто така, особено погоден за де-лемење на големи лемење зглобовите, груба блокови, разно тешко лемење зглобовите
YIHUA 907 K (8 core)се користи САМО за нашите 939 D+ модел.

Излезна Температура: 200-480
Текст Voltagle: 110v/220v/230v/240v
Димензии: 26*7*5
Број На Модел На: 907K
Бренд Име: YIHUA
Излезна Моќност: 75w
Температурата Стабилност: добро
Температурата Стабилност: Стабилен
греење на елемент: Висока моќност увоз грејач
Погоден за: 939D+ модел
Употреба: општи лемење де-лемење

Додатоци на производи

Бесплатен превозот AOYUE 968A+ греење на елемент Свеж
Бесплатен превозот AOYUE 968A+ греење на елемент

Транзит време : 12 недели да се Југоисточна Азија, 23 недели до Европа, Северна и Јужна Америка, 2 4 неделиБ..

DEN 684.96
1PC Лемење Железо Совет Почиста Сосема Нов Жица Со Штанд Поставен Заварување Лемење Чистење на Електричен железо додатоци Свеж Со попуст
Cordless Пенкало Форма Бутан Гас Лемење Лемење Железо Алатка МТ-100 со 4 бесплатни совети,bga rework станица алатка Свеж
Cordless Пенкало Форма Бутан Гас Лемење Лемење Железо Алатка МТ-100 со 4 бесплатни совети,bga rework станица алатка

бесплатен превозот Cordless Пенкало Форма Бутан Гас Лемење Лемење Железо Алатка со 4 слободен советиКаракт�

DEN 475.20
1pcs За Hakko T12-J02 Електрични Лемење Песна Лемење Совети лемење осилото малку За FX-950/FX-951 станица Свеж Со попуст
1pcs За Hakko T12-J02 Електрични Лемење Песна Лемење Совети лемење осилото малку За FX-950/FX-951 станица

ние, исто така, има подолу модел совети ,pls контактирате со нас ако ви треба подолу : T12Б, T12B2, T12B2 Z, T12Б3, T12Б4,

DEN 185.00 205.92
1PCS во Облик на Пенкало Cordless DIY Гас Лемење Лемење Факел Железо Алатка / Лемење железо пенкало тип гас Свеж Со попуст
1PCS во Облик на Пенкало Cordless DIY Гас Лемење Лемење Факел Железо Алатка / Лемење железо пенкало тип гас

Лемење Железо Алатка со сино пенкало формаAnswer : ___________________________ NOTE : единица се испраќаат без гориво,овој

DEN 332.00 390.24
SUNKKO HB-71A Батеријата место заварување пен-се користи за полимер батерија заварување за 709a 719a 787a 788h 737b 737g место Свеж Со попуст
SUNKKO HB-71A Батеријата место заварување пен-се користи за полимер батерија заварување за 709a 719a 787a 788h 737b 737g место

5 Елоксирани алуминиумски лемење игли, по загубата на светлината може да биде принуден да се повлече на �

DEN 2472.00 2875.20
30W Замена Лемење Железо Совет Лемење Совет Свеж
30W Замена Лемење Железо Совет Лемење Совет

Посочи совет, се дизајнирани да се користи со 30 W лемење железоНадворешни греење стил, што се користи за �

DEN 42.72
1PCS Висок Квалитет 1 buc 133A Лемење Железо Грејач за Yihua 936 937 Лемење Станица Свеж Со попуст
1PCS Висок Квалитет 1 buc 133A Лемење Железо Грејач за Yihua 936 937 Лемење Станица

Попаметни Шопинг, Подобар Живот! Напомена :  1.Ние не сноси никаква добивка ,V А Т давачки или оддалечена о

DEN 108.00 143.52
T12-BZ BCF1 BCF3 BCF3Z BL Ц1 C4 Лемење Железо Совети за Hakko Лемење Rework Станица FX-951 FX-952 бесплатен превозот Свеж Со попуст
T12-BZ BCF1 BCF3 BCF3Z BL Ц1 C4 Лемење Железо Совети за Hakko Лемење Rework Станица FX-951 FX-952 бесплатен превозот

Лемење Железо Совети T12 серија за Hakko Лемење Rework Станица FX951 FX952Tntegrated Лемење Железо Совети T12за Hakko Лемење

DEN 185.00 205.92
1 Парче 24CM Електрични Лемење Песна Лемење Морон Desoldering Пумпа Алатка за Отстранување Вакуум Desolver Висок Квалитет Свеж Со попуст
T12-D52 D16 D24 DL32 јас ИЛ ILS ект лемење совет за Hakko Лемење Rework Станица FX-951 FX-952 бесплатен превозот Свеж Со попуст
T12-D52 D16 D24 DL32 јас ИЛ ILS ект лемење совет за Hakko Лемење Rework Станица FX-951 FX-952 бесплатен превозот

Лемење Железо Совети T12 серија за Hakko Лемење Rework Станица FX951 FX952Tntegrated Лемење Железо Совети T12за Hakko Лемење

DEN 185.00 205.92
25/50/75 LB Лемење Локатор Силен Магнет за Заварување Магнетен Држач 3 Агол Стрелка Заварчик Позиционер Моќ Алатка Додатоци Свеж Со попуст
1pcs 4-Core Soder железо Греалка + 1PCS Топол Воздух Пиштол Греење Елемент за 8586 Eruntop 858D+ Свеж Со попуст
1pcs 4-Core Soder железо Греалка + 1PCS Топол Воздух Пиштол Греење Елемент за 8586 Eruntop 858D+

Попаметни Шопинг, Подобар Живот! Напомена :  1.Ние не сноси никаква добивка ,V А Т давачки или оддалечена о

DEN 230.00 306.72
Дното керамичка плоча 600W 220 V 240*60mm за BGA rework станица Свеж
Дното керамичка плоча 600W 220 V 240*60mm за BGA rework станица

Дното керамичка плоча 600 W 220 V 240*60mm за BGA rework станицаПроизвод Прима Известувањето ќе испрати парцели од н�

DEN 595.20