Нови 0-12.7 мм Карбонски Влакна Композити Дигитални Дебелина Caliper Микрометар Guage H02

Нови 0-12.7 мм Карбонски Влакна Композити Дигитални Дебелина Caliper Микрометар Guage H02

5 %

DEN 205.00

DEN 215.52

Свеж

Во магацинот

100% сосема нов и висок квалитет, Направени од екстра јаки карбонски влакна композити, лесни и издржливи Две начин на мерење, внатрешни и надворешни Линеарна осетлив систем за мерење поставување на Нула во било која позиција Со лесно да ги прочитате голем LCD дисплеј Минимум скала за да го прочитате е 0.1 mm / 0.01 инчен идеална алатка за широк спектар на индустриски и автомобилски апликации
Спецификација : Мерен Опсег : 0-12.7 mm / 0-0.5 инчи, Резолуција : 0.01 mm / 0.0005 инчен Точност : ± 0.1 mm/ ± 0.004 инчен Екран : LCD екран Моќ : Една Батерија (не се вклучени) , LR44/SR44 1.55 V Вкупната големина : 110*60*20 мм / 4.33"*2.36"*0.79" (прибл.) LCD дисплеј големина : 33*1 mm / 1.3"*0.39" (прибл.) Температурата на работа : 0 c - 40 c температура на Чување : -20 c - 70 c Релативната влажност : ≤ 80% Главната Боја : Сина + Црна Количина : 1 Компјутер
Забелешка : Големина за рачни мерења на локации, може да биде од 0 до 5 мм грешка, припаѓа на нормален феномен. Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ви благодариме! Пакетот вклучува : 1 X Дигитален Мерач Дебелина

DIY Материјали: Електрични
Бренд Име: OOTDTY
Мерен Опсег: 0-12.7 mm / 0-0.5 инчен

Додатоци на производи

Најновите 32 Сечилото Ласерски 2481 Feeler Мерач Мелодија До Дебелина Поставите IMP/МЕТРИЧКИ + МЕСИНГ Свеж Со попуст
Најновите 32 Сечилото Ласерски 2481 Feeler Мерач Мелодија До Дебелина Поставите IMP/МЕТРИЧКИ + МЕСИНГ

Опис : Нога тело користење 65 # Mn Полиран површината Метрички и инчни споредба Нога тело 3.5 " Согласност со

DEN 175.00 210.72
IP54 150mm Водоотпорен LCD Дигитален Електронски Нерѓосувачки Челик Vernier Caliper Мерач Микрометар Paquimetro Мерење Алатки Свеж Со попуст
IP54 150mm Водоотпорен LCD Дигитален Електронски Нерѓосувачки Челик Vernier Caliper Мерач Микрометар Paquimetro Мерење Алатки

IP54 150mm LCD Дигитален Електронски Нерѓосувачки Челик Vernier Caliper Мерач Микрометар Paquimetro Мерење АлаткиПроизв

DEN 1321.00 1391.04
Мини Солидна Месинг Лизгачки Мерач Vernier Caliper 80mm 3.15 Инчен Накит Мерење G08 Капка брод Свеж
Мини Солидна Месинг Лизгачки Мерач Vernier Caliper 80mm 3.15 Инчен Накит Мерење G08 Капка брод

Опис : Забелешка : за една скала,двојна скалаPls ни остави свој избор,или ние ќе ви испратиме една скала,tksП

DEN 120.96
Бесплатен Превозот Мерка Алатки Заварување Мерач 7P Филе MG-11 Заварување Поставите Gage Мерач Заварување Инспекција Свеж Со попуст
6Pcs Телескопски Мерач Поставите Микрометар Мерење Понесе Инженери Колекции 8-150mm -Y103 Свеж Со попуст
6Pcs Телескопски Мерач Поставите Микрометар Мерење Понесе Инженери Колекции 8-150mm -Y103

100% сосема нов и висок квалитет на Материјалот : Појачани алатка челик Боја : како што е прикажано на сл Уп

DEN 685.00 913.44
OOTDTY Мултифункционален Жолта Случај 2 Метар Мини Џеб Лента Владетел Мерка Точноста 1mm Свеж Со попуст
OOTDTY Мултифункционален Жолта Случај 2 Метар Мини Џеб Лента Владетел Мерка Точноста 1mm

Против пролизгување и издржливи, удобен зафатКорисна компактен мерка за било градител или декораторЕд

DEN 58.00 75.36
Возрасни Нога Мерење Уред Чевли Големина Мерач Мерка Владетел Алатка Уред Помошник М12 dropship Свеж Со попуст
Возрасни Нога Мерење Уред Чевли Големина Мерач Мерка Владетел Алатка Уред Помошник М12 dropship

Возрасни Нога Мерење Алатка, Лесна употреба и прецизни мерења Тоа е лесно да се научат и да се измери ноз

DEN 137.00 161.76
125mm 5inch Метал Професионални се Обликуваат Профилот Мерач Guage Облицовка Ламинатни Плочки Општи Алатки Контура Мерач Duplicator Свеж Со попуст
заварување мерач дигитален дисплеј правила за заварување мерка Свеж Со попуст
заварување мерач дигитален дисплеј правила за заварување мерка

заварување колосек , дигитален дисплеј правила за заварување меркаПреглед На Нашите Продажба на Полити

DEN 897.00 943.68
UXCELL Конкавна Конвексни R7-14.5 Мм Радиус Мерач Gage Мерка Алатка Свеж Со попуст
UXCELL Конкавна Конвексни R7-14.5 Мм Радиус Мерач Gage Мерка Алатка

Име на производ : Радиус Колосек;Стандард : R714.5 мм ја Напушти Број : 16 Компјутери x 2 Завршува;Материјал : М

DEN 163.00 171.84
DRELD 52Pcs Челик Whitworth Темата Мерење Gage со 55 и г 60 Степен Центар Мерач Завртка Тема Теренот Gage Мерење Алатки Свеж Со попуст
DRELD 52Pcs Челик Whitworth Темата Мерење Gage со 55 и г 60 Степен Центар Мерач Завртка Тема Теренот Gage Мерење Алатки

Опис На ПроизводотКарактеристики 100% сосема нов Користење на ротари префрлување, може слободно да се пр

DEN 624.00 733.44
0-100mm LCD дигитален vernier caliper микрометар големина електронски карбонски влакна Свеж Со попуст
0-100mm LCD дигитален vernier caliper микрометар големина електронски карбонски влакна

Забелешки; SR44 / LR44 1.5 V не вклучува батерија Плаќање 1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

DEN 162.00 180.00
Мини Универзална Флексибилни Магнетна База на Носителот Застане и за Dial Тест Индикатор Алатка Свеж
Мини Универзална Флексибилни Магнетна База на Носителот Застане и за Dial Тест Индикатор Алатка

Ова е еден убав индикатор алатка за вас !~Магнетни стои дека користи switchable постојан магнет за лесен за мо

DEN 575.52
0.01 mm, Точност LCD Дигитален Vernier Caliper 200mm 8inch Дијагностички-алатка Нерѓосувачки Челик Дебеломер со Случајот Свеж Со попуст
1PC Лесно Стигнале Владетел Лента Мерка Мини Преносни се Повлече Владетел Keychain 1m/3ft Случаен Боја Свеж Со попуст
1PC Лесно Стигнале Владетел Лента Мерка Мини Преносни се Повлече Владетел Keychain 1m/3ft Случаен Боја

Карактеристики : Супер мини големина, компактен и лесен, лесно да се носат на патување Метрички / кралски

DEN 38.00 39.84
Нерѓосувачки Челик 180 Степен Protractor Круг Агол Пронаоѓач Занает Владетел Мерка Алатка 100mm за Машини Алатки Свеж Со попуст
Нерѓосувачки Челик 180 Степен Protractor Круг Агол Пронаоѓач Занает Владетел Мерка Алатка 100mm за Машини Алатки

Нерѓосувачки Челик Protractor Круг Агол Пронаоѓач Занает Владетел Мерка Алатка 100mmГлавни Карактеристики : С

DEN 208.00 276.96
Електронски Дигитален Дисплеј Vernier Caliper 0-150MM Дигитален Мерен Инструмент Внатрешен Дијаметар Надворешен Дијаметар Пластика Свеж Со попуст
Деветтата Светска Лента Мерка 30m / 100 Нерѓосувачки Челик Метрички Мерење Лента Стигнале Флексибилни Владетел Машини Алатки Свеж Со попуст
OOTDTY 32 Сечилото Imp/Mertic + Месинг Сечилото Feeler Мерач Мелодија До Дебелина Поставите Јазот Филм Полиран Површина Свеж Со попуст
OOTDTY 32 Сечилото Imp/Mertic + Месинг Сечилото Feeler Мерач Мелодија До Дебелина Поставите Јазот Филм Полиран Површина

100% сосема нов и висок квалитет на Нога тело користење 65 # Mn Полиран површината Метрички и инчни споредба

DEN 173.00 225.12
920mm Пренос Течност контролната шипка Масло Мерка За Мерцедес Бенц W210 W211 W202 М12 dropship Свеж Со попуст
920mm Пренос Течност контролната шипка Масло Мерка За Мерцедес Бенц W210 W211 W202 М12 dropship

0 L, Спринтер Ван 2003За 2.7 L, Grand Cherokee 2002За 2.4 L Мекларен 20052006 Мерцедес CLS 55 AMGDODGE Challenger 2008 На V8 5.2 L, Kyron 20042011 2.2 L SCJ

DEN 211.00 247.68
GUANGLU Дигитални Caliper 6inch 0-150mm/0.01 Електронски Нерѓосувачки Челик Vernier Дебеломер Мерач Микрометар Мерење Алатки Свеж Со попуст
GUANGLU Дигитални Caliper 6inch 0-150mm/0.01 Електронски Нерѓосувачки Челик Vernier Дебеломер Мерач Микрометар Мерење Алатки

Карактеристики на производот 100% сосема нов и висок квалитет Мерен Опсег : 0.01 mm до 150mm / 0.001 инчен да 6inch mm /

DEN 1689.00 2111.52