YONGNUO YN600EX-RT II Безжична Флеш Speedlite со Оптички Господар и TTL ХСС за Canon КАКО и За Canon 600EX-RT

YONGNUO YN600EX-RT II Безжична Флеш Speedlite со Оптички Господар и TTL ХСС за Canon КАКО и За Canon 600EX-RT

DEN 5472.00

Свеж

Во магацинот

Во оптички пренос и безжичните радио пренос флеш снимање, на YN600 EX-RT II може да се користи како господар единица за контрола на режимот на блицот, компензацијата на експозицијата, флеш сооднос, број на stroboscopic и stroboscopic фреквенција. Во оптички пренос флеш снимање, на YN600 EX-RT II може да се користи како господар единица да предизвика YONGNUO и за Canon ЕКС серија блиц (со исклучок на YN585 EX),поддржува 4 канали, се реализира безжична TTL, прирачник за блиц и stroboscopic флеш.На YN600 EX-RT II можат да бидат предизвикани од страна на камера set-top, PC синхрони активирањето, безжични оптички/радио далечински активирањето.
11, Прилагодувањата За Автоматско Зачувување, Поддржува Custom Settings (Fn)
12, Опремени со Големи Димензии LCD Екран, Стандарден КОМПЈУТЕР Синхрони Интерфејс
Компатибилен со :
1), Топла чевли TTL режим : за Canon 1 Dx, 1 Ds серија, 1 D серија, 5 DIV 5 DIII, 5 DII, 5 D, 7 D, 7 DII, 80 D, 70 D, 60 D, 50 D, 40 D, 30 D, 20 D,750 D,700 D, 650 D/T4i, 600 D/T3i, 550 D/T2i, 500 D/T1i, 450 D/Xsi, 400 D/Xti, 350 D, 100 D, 1100 D, 1000 D, 1200 D
2), Wirelss TTL Роб режим : за Canon 5 DIII 7 D 60 D 700 D 650 D 600 D, Yongnuo ST-Е2, за Canon 580 EX II
3), Господар на Владата, Тоа може да предизвика овие блиц : YONGNUO : YN600 EX-RT YN685 C YN568 EX II, YN568 EX, YN565 EX, YN500 EX, YN560 EX, YN510 EX за Canon : 600 EX-RT, 580 EX II, 580 EX, 430 EX II
Пакетот вклучува : 1 x Флеш speedlite YN600 EX-RT II 1 x Мини Стојат 1 x Прирачник на англиски и Кинески 1 x Оригиналната кутија.Оптички Master е различна со YN600 EX-RT.
5, [email protected],200mm.
6, Поддржува Висока-брзина на Синхронизација.
9, Поддршка Auto/Manual Зумирање.
10, Повеќе Активирањето На Владата Се Поддржани. Еден YN600 EX-RT II можат да добијат соодветно на безжичниот сигнал од мастер единица YN600 EX-RT II、YN568 EX II、600 EX(II)-RT、580 EX II、SB-910/900/800/700,Nikon вграден блиц C команда и за Canon 7 D/60 D/600 D камери вграден блиц безжичниот сигнал, се реализира безжична TTL, прирачник за блиц и stroboscopic флеш. Поддржува автоматско и рачно зумирате флеш покриеност може да се менува помеѓу АВТО, 20~200mm.
4, Поддржува за Canon и Nikon оптички пренос безжичните роб флеш. YN600 EX-RT II како професионална креативни висока водич број speedlite, поддржува TTL、 М、 Мулти флеш. На YN600 EX-RT II може да се реализира TTL, прирачник флеш, највисок shutter синхрони брзина до 1/8000.
Пакетот Вклучува :
флеш само : 1 x Флеш speedlite YN600 EX-RT II 1 x Мини Стојат 1 x Прирачник на англиски и Кинески 1 x Оригиналната кутија 1 x Diffuser
флеш и да предизвика YN-E3-RT 1 x Флеш speedlite YN600 EX-RT II 1 x Мини Стојат 1 x Прирачник на англиски и Кинески 1 x Оригиналната кутија 1 x Diffuser Функции :
1,се Реализира безжични оптички и радио флеш контролна функција.
3, Поддржува за Canon оптички пренос безжичните господар флеш. Тоа само да потрае од 2 секунди во полна излез. Во безжичните радио пренос флеш снимање, соработуваат со YN600 EX-RT II , за Canon 600 EX(II-RT/430 EXIII,еден YN600 EX-RT II може да се користи како сет-топ мастер единица или далечински роб единица,целосно 15 канали за опција, се реализира TTL, прирачник за блиц и stroboscopic флеш. Дури и ако не користите сосема нов батерии, тоа само е потребно 3~4 секунди ултра-брзо време да се рециклира; Покрај тоа, исто така можете да користите надворешни напојување за да ги задоволат вашите повисоки барања.
2,Компатибилен со Канон безжичните радио RT систем.

Бренд Име: YONGNUO
Екранот: Yes
Пакет: Yes
Број На Модел На: YN600EX-RT II
TTL: Yes
Компатибилен Камера Бренд: CANON

Додатоци на производи

2017 НОВИ Meike МК-930 II Флеш Speedlight/Speedlite за Canon 6D EOS 5D 5D2 5D Mark III II КАКО Yongnuo YN-560 YN560 II YN560II Свеж
2017 НОВИ Meike МК-930 II Флеш Speedlight/Speedlite за Canon 6D EOS 5D 5D2 5D Mark III II КАКО Yongnuo YN-560 YN560 II YN560II

Meike MK930 II,MK930 II Флеш Speedlight Flash Speedlight / Speedlite за Canon 6 D EOS 5 D 5 D2 5 D Mark III II ги има истите функции и quanlty како Yongnuo YN560

DEN 1679.04
Godox TT600 2.4 G Безжична GN60 Господар/Роб Блиц на Камерата Speedlite Speedlight за Canon Nikon Pentax Олимп Fujifilm Свеж Со попуст
Godox TT600 2.4 G Безжична GN60 Господар/Роб Блиц на Камерата Speedlite Speedlight за Canon Nikon Pentax Олимп Fujifilm

Со флеш прегреат автоматска заштита на функцијата.Поддршка M / S1 / S2 режими, 20200m auto / manual зумирање.(1 / 1 моќ @2

DEN 3312.00 3680.16
Meike МК-930 II,MK930 II Флеш Speedlight за Pentax K-5 II К-7 645D Kr К-Z како Yongnuo YN560II YN-560 II бесплатен превозот Свеж
Meike МК-930 II,MK930 II Флеш Speedlight за Pentax K-5 II К-7 645D Kr К-Z како Yongnuo YN560II YN-560 II бесплатен превозот

Yongnuo 560 II е надвор од производство.Meike MK930 II,MK930 II Флеш Speedlight / Speedlite за Pentax K5 II К7 645 D Kr КZ има истите функции и

DEN 1678.56
нова сила 600W прстен Флеш Цевка Xenon светилка Flashtube Поправка на Дел SPEEDLIGHT температура 5500K (kelvin) Свеж
нова сила 600W прстен Флеш Цевка Xenon светилка Flashtube Поправка на Дел SPEEDLIGHT температура 5500K (kelvin)

нова сила 600 W прстен Флеш Цевка Xenon светилка Flashtube Поправка на Дел SPEEDLIGHTНие сме професионална снабдувач

DEN 456.00
Godox BD-07 Bowens Планината Штала Вратата + Саќе Мрежа + 4 Боја Филтер за Стандард Рефлектор за Godox AD200 Флеш Свеж
Godox BD-07 Bowens Планината Штала Вратата + Саќе Мрежа + 4 Боја Филтер за Стандард Рефлектор за Godox AD200 Флеш

Оваа Штала Вратата е фиксиран на стандардот рефлектор На 4pcs знамиња е прилагодлив за флексибилни освет

DEN 1344.00
Meike МК-950 II E-TTL Блиц Speedlite за Canon EOS 5D II 6D 7D 50D 60D 70D 550D 600D 650D 700D 580EX 430EX како Yongnuo YN-565Ex Свеж
Meike МК-950 II E-TTL Блиц Speedlite за Canon EOS 5D II 6D 7D 50D 60D 70D 550D 600D 650D 700D 580EX 430EX како Yongnuo YN-565Ex

Meike МК950 II Meike 950 II ETTL Блиц Speedlite за Canon EOS 5 D II 6 D 7 D 50 D 60 D 70 D 550 D 600 D 650 D 700 D 580 EX 430 EX како Yongnuo YN565 ExСе работи за : Can

DEN 2496.00
Нови Triopo TR-586EX Безжичен Блиц TTL Speedlite Speedlight За Nikon D750 D800 D3200 D7100 dslr фото Камера како YONGNUO YN-568EX Свеж
Нови Triopo TR-586EX Безжичен Блиц TTL Speedlite Speedlight За Nikon D750 D800 D3200 D7100 dslr фото Камера како YONGNUO YN-568EX

Нови Triopo TR586 EX TR 586 EX Безжичен Блиц TTL Speedlite Speedlight За Nikon D750 D800 D3200 D7100 dslr фото Камера како YONGNUO YN568 EXАКО ИМАШ О

DEN 2313.60
YONGNUO YN685 Безжична Висока Брзина на Синхронизација на TTL Speedlite Флеш Изгради во Приемник + YN622C-TX LED Блиц Контролер Свеж Со попуст
YONGNUO YN685 Безжична Висока Брзина на Синхронизација на TTL Speedlite Флеш Изгради во Приемник + YN622C-TX LED Блиц Контролер

YONGNUO YN685 Безжична Висока Брзина на Синхронизација на TTL Speedlite Флеш Изгради во Приемник + YN622 CTX LED Блиц Конт

DEN 6823.00 10337.28
2 ПАРЧИЊА Godox LED36 Видео Светлината LED Светилка 36 Светла За Nikon Канон Sony Дигитален видео камера Камера Мини DVR Бесплатен Свеж Со попуст
Yongnuo YN-565EX II за Canon, YN565EX YN-565 ЕКС ETTL E-TTL Блиц Speedlight/Speedlite 450D 500D 550D 600D 1000D 1100D Свеж
Yongnuo YN-565EX II за Canon, YN565EX YN-565 ЕКС ETTL E-TTL Блиц Speedlight/Speedlite 450D 500D 550D 600D 1000D 1100D

Користење на Одраз Табла да се земе photoes 11.8), Моделирање Светлина ФункцијаПод функција на длабочина од о

DEN 3696.00
Meike MK900 TTL Блиц на Камерата Speedlite за Nikon SB 900 D7100 D7000 D5100 D5200 D5000 D800 D600 D90 D80+Diffuser Свеж Со попуст
Meike MK900 TTL Блиц на Камерата Speedlite за Nikon SB 900 D7100 D7000 D5100 D5200 D5000 D800 D600 D90 D80+Diffuser

Добра ВЕСТ!!!Купување на ВисокаБрзина на СИНХРОНИЗАЦИЈА на Блиц Speedlites MK900(или MK580)ПОДАРОК : MEIKE Општи Diffuser(

DEN 3456.00 3840.00
Shanny SN600EX-RF 2.4 G Безжична Изгради-во Радио E-TTL GN60 Господар Роб Флеш ХСС 1/8000s Speedlite за Canon dslr фото Апарати Свеж
Shanny SN600EX-RF 2.4 G Безжична Изгради-во Радио E-TTL GN60 Господар Роб Флеш ХСС 1/8000s Speedlite за Canon dslr фото Апарати

Shanny SN600 EXRF 2.4 G Безжична Изградиво Радио ETTL GN60 Господар Роб Флеш ХСС 1 / 8000s Speedlite за Canon dslr фото Апарати Зошт

DEN 5904.00
YONGNUO i-TTL Speedlite YN685 YN685N (YN-568EX Надградена Верзија) Блиц за Nikon dslr фото + YN622N-TX + Филтер + Diffuser Свеж
YONGNUO i-TTL Speedlite YN685 YN685N (YN-568EX Надградена Верзија) Блиц за Nikon dslr фото + YN622N-TX + Филтер + Diffuser

YONGNUO iTTL Speedlite YN685 N YN685 (YN568 EX Надградена Верзија) Блиц за Nikon dslr фото + YN622 NTX + Филтер + DiffuserПогоден за Nikon dslr фо

DEN 7199.52
Meike Speedlite МК-930 II,MK930 II Флеш Speedlight Светло За Panasonic Камери како Yongnuo YN560II YN-560 II Свеж
Meike Speedlite МК-930 II,MK930 II Флеш Speedlight Светло За Panasonic Камери како Yongnuo YN560II YN-560 II

Yongnuo 560 II е надвор од производство.Meike MK930 II,MK930 II Флеш Speedlight Flash Speedlight / Speedlite за Panasonic ги има истите функции

DEN 1722.24
Godox V860II-F GN60 TTL ХСС 1/8000s Speedlite Флеш w/ Li-ion Батерија + Xpro-F Потребен за Fujifilm X-Pro2/1 X-T20 Свеж
Godox V860II-F GN60 TTL ХСС 1/8000s Speedlite Флеш w/ Li-ion Батерија + Xpro-F Потребен за Fujifilm X-Pro2/1 X-T20

0" / 90x58x50mm се Прикаже : Голем LCD панел со корисничко подесување на осветлувањето Пакет Lisitng 1 x Godox V860 IIF флеш

DEN 13344.00
Про Godox DE400 400W Фотографија 220V Студио Strobe Блиц Светлина Светилка Главата 400Ws Свеж
Про Godox DE400 400W Фотографија 220V Студио Strobe Блиц Светлина Светилка Главата 400Ws

Про Godox DE400 400 W Фотографија 220 V Студио Strobe Блиц Светлина Светилка Главата 400 Ws DE400 Студио Флеш : ДЕ Серија е

DEN 7252.80
Нови Godox SK300 II 300W GN65 Професионално Студио Strobe со Вграден-во Godox 2.4 G Безжична X Системот Свеж
Нови Godox SK300 II 300W GN65 Професионално Студио Strobe со Вграден-во Godox 2.4 G Безжична X Системот

Godox SK300 II 300 Ws GN65 Професионално Студио Strobe со Вграденво Godox 2.4 G Безжична X Системот Нуди Креативни СнимањеК

DEN 6192.00
Meike МК-930 МК-930 II,MK930 II Флеш Светлина Speedlight За Камери Fujifilm како Yongnuo YN560II YN-560 II бесплатен превозот Свеж
Meike МК-930 МК-930 II,MK930 II Флеш Светлина Speedlight За Камери Fujifilm како Yongnuo YN560II YN-560 II бесплатен превозот

Yongnuo 560 II е надвор од производство.Meike MK930 II,MK930 II Флеш Speedlight / Speedlite за камери Fujifilm има истите функции и quanlty

DEN 1678.56
GODOX TT520II GN33 Speedlite Флеш + Предавател За Canon EOS 1300D 800D 750D 760D 700D 650D 100D 80D 77D 60Da 5Ds Флеш Свеж
GODOX TT520II GN33 Speedlite Флеш + Предавател За Canon EOS 1300D 800D 750D 760D 700D 650D 100D 80D 77D 60Da 5Ds Флеш

Godox TT520 II Thinklite Блиц на Камерата со Изградиво 433 MHz Безжичниот Сигнал за Canon EOS Nikon Pentax Олимп dslr фото Апарати

DEN 1919.52
Флеш Стојат Носителот База Топла Чевли за сите камера dslr фото флеш Активирањето на Предавателот Свеж Со попуст
Флеш Стојат Носителот База Топла Чевли за сите камера dslr фото флеш Активирањето на Предавателот

Опис : Оваа Жешка Чевли Флеш Стојат совршено се вклопува во речиси сите стандардни топла чевли флеш, со о

DEN 46.00 62.40
Meike ВАЛУТНА-100 за Nikon, ФК-100 Макро Прстен Флеш/Светло за Nikon D7100 D7000 D5200 D5100 D5000 D3200 D310 Свеж Со попуст
Meike ВАЛУТНА-100 за Nikon, ФК-100 Макро Прстен Флеш/Светло за Nikon D7100 D7000 D5200 D5100 D5000 D3200 D310

11068 Други Блиц светлина Преглед : На Meike ВАЛУТНА100 е прстен тип макро блиц светлина дизајниран посебно за

DEN 1223.00 1344.00
нова сила 400W прстен Флеш Цевка Xenon светилка Flashtube Поправка на Дел SPEEDLIGHT температура 5500K (kelvin) Свеж
нова сила 400W прстен Флеш Цевка Xenon светилка Flashtube Поправка на Дел SPEEDLIGHT температура 5500K (kelvin)

нова сила 400 W прстен Флеш Цевка Xenon светилка Flashtube Поправка на Дел SPEEDLIGHTНие сме професионална снабдувач

DEN 427.20
нови моќност 800W прстен Флеш Цевка Xenon светилка Flashtube Поправка на Дел SPEEDLIGHT температура 5500K (kelvin) Свеж
нови моќност 800W прстен Флеш Цевка Xenon светилка Flashtube Поправка на Дел SPEEDLIGHT температура 5500K (kelvin)

нови моќност 800 W прстен Флеш Цевка Xenon светилка Flashtube Поправка на Дел SPEEDLIGHTНие сме професионална снабдув

DEN 475.20
YONGNUO YN600EX-RT II 2.4 G Безжична ХСС Господар Флеш за Canon Камера како 600EX-RT II + YN-E3-RT TTL блиц активирањето + diffuser Свеж
YONGNUO YN600EX-RT II 2.4 G Безжична ХСС Господар Флеш за Canon Камера како 600EX-RT II + YN-E3-RT TTL блиц активирањето + diffuser

8, Ultrafast Полнење Рециклирање Систем, Поддржува Надворешно Напојување9, Опремени со Големи Димензии LCD Екр

DEN 5520.00
MEIKE МК-930 II МК 930 II LCD GN58 Флеш Speedlite единствена точка флеш за Canon Nikon Pentax Олимп dslr фото + diffuser + филтер Свеж
MEIKE МК-930 II МК 930 II LCD GN58 Флеш Speedlite единствена точка флеш за Canon Nikon Pentax Олимп dslr фото + diffuser + филтер

MEIKE МК930 II МК 930 II LCD GN58 Флеш Speedlite Општи единствена точка флеш за Canon Nikon Pentax Олимп со dslr фото 2 подарокЗа 12 б

DEN 1679.52