тест многу добар производ EME450GBB22GV E-Серија E-450, 1.65 GHz, dual-core reball BGA чипсет

тест многу добар производ EME450GBB22GV E-Серија E-450, 1.65 GHz, dual-core reball BGA чипсет

DEN 384.00

Свеж

Во магацинот


Почитувани Купувачи, ве Молиме обрнете внимание на следново настава по приемот на нашата чипови На BGA чипови ќе купите од нашата компанија се од висока технологија, како и прецизни како нанометри. За мала количина на чипови, тие се изложени на воздух по се преземат надвор од пакетот. Затоа тие веројатно ќе се придржуваат до некои влажност. На тој начин, со цел да се избегне квалитет проблем, ние препорачуваме да се стави во внатрешноста на печење комора за најмалку 24 часа на 100℃-110℃。 Кога лемење, ве молиме бидете сигурни дека температурата за Олово-Free/Не Pb BGA чипови е 245℃260℃ (Максимум), на Чело/Pb BGA чипови 180℃205℃ (Максимална). На лемење процесот е комплициран. Лемење/замена на чипови мора да биде управувана од страна на инженери кои имаат умешен вештини. Како BGA чипови се кршливи, complicatedly структуриран, со бројни топки, било малку погрешна позиционирање, безгрижно температура-контрола, или нецелосни чистење PCB одбори ќе резултира со недоволна лемење или исчезнати лемење. Чипови ќе, како резултат на тоа, умре. BGA чипови се лесно да се добие скршени од несоодветно лемење. Пред купување, треба да се разгледа 3 точки : 1) сте купиле право чипови? 2) Дали имате соодветна опрема? 3) Дали сте умен доволно да лемење на чипови?

Приклучок Тип: Користи
Број На Модел На: US
Бренд Име: HMSKJIC
Излезниот Напон: EME450GBB22GV
Излез Тип На: Користи
Употреба: BGA
врска: BGA

Додатоци на производи

Далечински Управувач За HUMAX РМ-E08, HUMAX VAHD-3100S, Командант контролер Директно да го Користите Свеж
Далечински Управувач Замена за Samsung ТВ 16FC 018FC 179FC 3F14-00038-300 AAA59-00332A AAA59-00345A 3F14-00034-141 Свеж Со попуст
Далечински Управувач Замена за Samsung ТВ 16FC 018FC 179FC 3F14-00038-300 AAA59-00332A AAA59-00345A 3F14-00034-141

Спецификација : Боја : СиваБатерија : 2 X AAA Батерии (НЕ се вклучени)Компатибилни Модели : 3 F1400038300 AAA5900332 A AAA59

DEN 91.00 95.52
далечински управувач погоден за Sony Bravia smart TV lcd led рм-ed030 рм-ed018 Свеж
далечински управувач погоден за Sony Bravia smart TV lcd led рм-ed030 рм-ed018

.ова е универзален далечински управувач (не треба set)користите само sony lcd hd led smart tv .Тоа е поголемиот дел о

DEN 287.52
Клима уред клима уред далечински управувач погоден за PANASONIC a75c2663 a75c2664 2953 a75c2581 Свеж
Клима уред клима уред далечински управувач погоден за PANASONIC a75c2663 a75c2664 2953 a75c2581

Ве молиме имајте во предвид : цената на овие експрес испорака е многу поволна, но не може да се обезбеди с

DEN 83.52
Freeboss Т-02 Мини Микрофон Стојат Свеж
Freeboss Т-02 Мини Микрофон Стојат

ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА НАШАТА ПРОДАВНИЦА!Freeboss Т02 Мини Микрофон СтојатВисина : 2333 cm (913 in) Тежина : околу 0.8 kg (1.8 lb

DEN 810.24
dawupine 180W Моќ конвертор ac напон 220v(100~250v) текст dc 12V 15A излез адаптер за во автомобил за напојување запалка приклучок Свеж Со попуст
Високи перформанси Замена за Далечинска Контрола LED TV на Далечинскиот Управувач за Samsung AA59-00786A 3D Smart TV 3D Паметен Свеж Со попуст
EDT-МО Безжични Инфрацрвени Shutter Далечински Управувач за Canon БАКНЕЖ Х5 X3 X4 X2 DX DN 5DMKii 7D 60D dslr фото Камера Свеж
EDT-МО Безжични Инфрацрвени Shutter Далечински Управувач за Canon БАКНЕЖ Х5 X3 X4 X2 DX DN 5DMKii 7D 60D dslr фото Камера

Ја елиминира вибрации предизвикани од физички притискање на блендата ослободување.Canon камерата е инфра

DEN 146.88
далечински управувач за проектор acer P1163 X112 X110P X1161P X1161PA X1261P X1163N X1263 D110 Свеж
далечински управувач за проектор acer P1163 X112 X110P X1161P X1161PA X1261P X1163N X1263 D110

Ве молиме имајте во предвид : цената на овие експрес испорака е многу поволна, но не може да се обезбеди с

DEN 287.52
далечински управувач погоден за york клима уред A/C контролер климатизација KTYK001 Свеж
далечински управувач погоден за york клима уред A/C контролер климатизација KTYK001

Ве молиме имајте во предвид : цената на овие експрес испорака е многу поволна, но не може да се обезбеди с

DEN 123.36
433Mhz Безжични RF Superheterodyne Декодирање Приемник Предавателот Модул Комплет за Автомобил далечински управувач вратата Свеж Со попуст
далечински управувач погоден за samsung тв BN59-00507A BN59-00512A BN59-00516A BN59-00517A Свеж
далечински управувач погоден за samsung тв BN59-00507A BN59-00512A BN59-00516A BN59-00517A

Ве молиме имајте во предвид : цената на овие експрес испорака е многу поволна, но не може да се обезбеди с

DEN 109.92
Клима уред клима уред далечински управувач погоден за Мицубиши RYD502A006 RYD502A006A RKS502A503 Свеж
Клима уред клима уред далечински управувач погоден за Мицубиши RYD502A006 RYD502A006A RKS502A503

Ве молиме имајте во предвид : цената на овие експрес испорака е многу поволна, но не може да се обезбеди с

DEN 85.92
A/C контролер клима уред клима уред далечински управувач погоден за CHIGO ЕЛЏИН (zh/lt-01 Свеж
A/C контролер клима уред клима уред далечински управувач погоден за CHIGO ЕЛЏИН (zh/lt-01

Ве молиме имајте во предвид : цената на овие експрес испорака е многу поволна, но не може да се обезбеди с

DEN 85.92
далечински управувач за проектор acer X112 X1161 X1261 X1163 X1263 P1163 X120 Свеж
далечински управувач за проектор acer X112 X1161 X1261 X1163 X1263 P1163 X120

Ве молиме имајте во предвид : цената на овие експрес испорака е многу поволна, но не може да се обезбеди с

DEN 287.52
климатизација клима уред далечински управувач за panasonic A75C2560 A75C3680 A75C3751 A75C3863 A75C4162 A75C2550 a75c4165 Свеж
климатизација клима уред далечински управувач за panasonic A75C2560 A75C3680 A75C3751 A75C3863 A75C4162 A75C2550 a75c4165

Ве молиме имајте во предвид : цената на овие експрес испорака е многу поволна, но не може да се обезбеди с

DEN 191.52