Безжична Bluetooth USB 125khz/13.56 mhz двојна фреквенција Rfid IC card Reader за Android и iOS

Безжична Bluetooth USB 125khz/13.56 mhz двојна фреквенција Rfid IC card Reader за Android и iOS

11 %

DEN 1922.00

DEN 2160.00

Свеж

Во магацинот


Технички детали
1 моќ DC 5 v
2 работат на струјата најголемите
3 работна фреквенција на 13.56 MHZ
4 поддршка МФ картичка,итн Type A стандард картичка, EM4100 и компатибилен картичка.
5 поддршка картичка конфигурација функција
6 картичка индукција стапка е помалку од 200 ms
7 големина 103x68x11mm
8 работна температура од 0°C-60°C
9 работа влажност 10% ~ 10% (без кондензација)
10 Bluetooth верзија : 2.1 вер
Runtime environment
Win XP, Windows 7, Win8,Mac OS, Android - OTG, итн., во теорија, додека на компјутер или мобилен телефон со поддршка за USB тастатура ќе биде во можност да го користите овој производ.
Поддршка на Android 3.0 верзија над Андроид мобилен телефон,iphone.
Начин на употреба
1, користете конфигурација картичка издавање орган, имаат картичка, електрични конфигурација за 3 секунди.За конфигурација, брзиот наизменични црвени и сини светла блескави.Во кој било USB интерфејс за напојување на уредот може да се заврши конфигурација, како што се мобилни моќ, мобилен апарат..
2, овој производ е за да се поврзете на компјутер автоматски се инсталира драјверот, за една минута инсталација е завршена, а потоа можете да ги отворите било празен документ добивањето на картичката, може да си додека постои влез кутија во место, најдобар отвори празен word документ или бележник за да добиете.Не користите тастатурата кога примање на бројот на картичката.
3, кои се користат за поддршка OTG функција на мобилен телефон или таблет, може да се отвори било која датотека со текст кутија може да го добиете бројот на картичката.
Метод на инсталација и употреба
1.Поврзете со компјутер или Телефон преку USB интерфејс или bluetooth(Телефон треба да се отвори OTG функција).
2. Се отвори излез на компјутерски софтвер или АПЛИКАЦИЈА, како бележник за word документ или Excel листови,ПОРАКА.
3. Кликнете на глувчето во Notepad или WORD документ.
4. Стави на RFID таг на врвот на читателот, софтверот ќе се прикаже на податоци(број на картичката) на ознака.
**Откривање на уредот е поврзан
Го отворите Уредот Менаџер на компјутер, Ако се појави Луѓето Текст Уредот тоа значи дека Читателот има успешно во компјутер.
Пакет листата :
5* configuration (конфигурација Картичка
1* ID тест keyfob
1* IC тест keyfob
1* Безжична Bluetooth/USB Читач

Бренд Име: Jedrek
Број На Модел На: JD-BD1

Додатоци на производи

MCR3516 4 во 1 4G Контакт Читателот Писател Поддршка Стандарден Контакт IC Картичка, SIM Картичка,Микро-sim , NanoSIM Картичка Свеж Со попуст
2 ПАРЧИЊА 13.56 mhz NTAG216 за NFC картичка Копче ознаки универзална RFID таг Свеж Со попуст
2 ПАРЧИЊА 13.56 mhz NTAG216 за NFC картичка Копче ознаки универзална RFID таг

2 ПАРЧИЊА 13.56 mhz NTAG216 за NFC картичка Копче ознаки универзална RFID тагNFC Чип Спецификации : NFC Чип Тип : NTAG216 Це

DEN 76.00 86.40
60KG/132lb Електрични Магнетна Брава не Успеваат Безбедна 12V DC електрични EM мини брави/гардероба заклучува Вратата за Влез Свеж Со попуст
125KHZ RFID Читач Писател Копир Duplicater Програмер + 10 КОМПЈУТЕРИ EM4305/T5557 Запишување Ознаки+ ДЕМО Без возач Софтвер Свеж Со попуст
125KHZ RFID Читач Писател Копир Duplicater Програмер + 10 КОМПЈУТЕРИ EM4305/T5557 Запишување Ознаки+ ДЕМО Без возач Софтвер

Ние ќе ја испрати на предмети во рок од 3 дена откако вашата уплата е завршен Откако ќе се даде на објекти

DEN 816.00 960.00
Бесплатен Превозот RFID 13.56 Mhz IC Ознака Токен Копче Прстен MFS50 IC картички Сина 100pcs/многу Свеж Со попуст
Бесплатен Превозот RFID 13.56 Mhz IC Ознака Токен Копче Прстен MFS50 IC картички Сина 100pcs/многу

Опис : Материјал : ABSДимензија : 43.7x30.5х5.3ммОдговор на фреквенција : 13.56 MHzКапацитетот на меморијата : 1 KbitЧи

DEN 1077.00 1209.60
NTAG215 Универзална NFC Картички NFC Форум Тип 2 Ознаката ISO/IEC 14443 за NFC Мобилен Телефон Свеж Со попуст
NTAG215 Универзална NFC Картички NFC Форум Тип 2 Ознаката ISO/IEC 14443 за NFC Мобилен Телефон

Спецификација на производот големина на : 85.6*54*0.8 мм(ISO CR80) Картички Материјал : ПВЦ Спецификации Чип Тип :

DEN 12.00 13.92
usb десктоп тастатура емулација rfid uhf читателот поддршка ISO18000-6B/6C протокол бесплатен превозот+бесплатен примерок картичка Свеж Со попуст
Dingdong Музичка Мелодија Врата 12V Жичен Вратата Бел За Контрола на Пристап Свеж Со попуст
Dingdong Музичка Мелодија Врата 12V Жичен Вратата Бел За Контрола на Пристап

Жичен врата, зуи на ѕвонење, мека глас гласно и јасноЛесно да се инсталира, 12 V DC напојување, без батерија

DEN 342.00 384.00
10pcs бесплатен превозот шалче ламиниране пластични материјали CR80 MIFARE Плус S 2К (4byte UID) smart картичка празно Свеж Со попуст
10pcs бесплатен превозот шалче ламиниране пластични материјали CR80 MIFARE Плус S 2К (4byte UID) smart картичка празно

10pcs Шалче ламиниране пластични материјали CR80 MIFARE Plus® S 2К (4byte UID) smart картичка празно( MIFARE и MIFARE Плус се рег

DEN 1778.00 1871.52
RAYKUBE 86x86 Switch-База За Излез Копчето Екстра Installtion R-P15 Свеж
RAYKUBE 86x86 Switch-База За Излез Копчето Екстра Installtion R-P15

RAYKUBE 86x86 SwitchБаза За Излез Копчето Екстра Installtion RP15Оваа База е да се користи за Излез Копчето за да се Монт

DEN 187.20
13.56 Mhz UID променливи У ltralight Картичка 0 блок запишување Кинески Магија Картичка Свеж
13.56 Mhz UID променливи У ltralight Картичка 0 блок запишување Кинески Магија Картичка

Само се продаваат на луѓе кои знаат како да го користите овој вид на картичка и го користи овој вид на ка

DEN 950.40
Бесплатен превозот RFID фреквенција Dito читателот wiegand26 мини RFID контрола на пристап Rreader +5pcs кристал keyfobs Свеж Со попуст
Бесплатен превозот RFID фреквенција Dito читателот wiegand26 мини RFID контрола на пристап Rreader +5pcs кристал keyfobs

Оваа цел1 X wg26 reader5 Xcrystal keyfobsSepecification : Accesso dito ocntrol readerFrequenza di lavoro : 125 KHZ / 13.56 mhzComptible картичка : EM4100 / TK4100 / T5557,Mifa

DEN 283.00 283.20
LPSECURITY RTU5024 GSM Портата Настроената Реле Исклучете Далечинско Контрола на Пристап на Безжична Вратата Настроената Со Свеж Со попуст
2 парчиња/многу NTAG216 NFC ознака NTAG216 електронски ознаки за NFC картичка keychain Свеж Со попуст
2 парчиња/многу NTAG216 NFC ознака NTAG216 електронски ознаки за NFC картичка keychain

2 парчиња / многу NTAG216 NFC ознака NTAG216 електронски ознаки за NFC keychain картичка Боја : Црвена, Жолта, Сина, Виол

DEN 79.00 90.24
RAYKUBE RFID Контрола на Пристап Систем Комплет Наместен Со Електронски Лозинка за Заклучување на Тастатурата & RFID Читач DIY Свеж Со попуст
RAYKUBE R-IK1 10Pcs/Многу 125Khz RFID Близина Keyfobs За Врата Пристап Безбедност Вратата Копчето Bule Keyfobs Свеж Со попуст
RAYKUBE R-IK1 10Pcs/Многу 125Khz RFID Близина Keyfobs За Врата Пристап Безбедност Вратата Копчето Bule Keyfobs

RAYKUBE 10 Pcs / Многу 125 Khz RFID Близина Keyfobs За Врата Пристап Тастатурата Читателот Bule Keyfobs RIK1 Боја OptionsСина,Жолта

DEN 174.00 316.80
10pcs rfid 125khz запишување ознака EM4305 Близина контрола на Пристап ID ознака keyfobs токен работи со 125khz копир Свеж
10pcs rfid 125khz запишување ознака EM4305 Близина контрола на Пристап ID ознака keyfobs токен работи со 125khz копир

10pcs rfid 125khz запишување ознака EM4305 Близина контрола на Пристап ID ознака keyfobs токен работи со 125khz копирОпис

DEN 285.12
100pcs Ntag213 Ознаки за NFC 13.56 MHz ISO14443A NFC Налепница Ntag 213 Сите NFC на Телефонот се Достапни RFID NFC ознака Налепници Свеж Со попуст
100pcs Ntag213 Ознаки за NFC 13.56 MHz ISO14443A NFC Налепница Ntag 213 Сите NFC на Телефонот се Достапни RFID NFC ознака Налепници

NFC ОЗНАКА НалепницаСпецификација : Чип : Ntag213 Физички капацитет : 180 бајти Искористен капацитет : 144 бајти

DEN 470.00 619.20
UHF RFID таг налепница Туѓо 9654 влажни пломба 915mhz 900 868mhz 860-960MHZ Higgs3 EPCC1G2 6C smart лепило пасивни RFID тагови Свеж
UHF RFID таг налепница Туѓо 9654 влажни пломба 915mhz 900 868mhz 860-960MHZ Higgs3 EPCC1G2 6C smart лепило пасивни RFID тагови

UHF RFID таг налепница Туѓо 9654 влажни пломба 915mhz 900 868mhz 860960 MHZ Higgs3 EPCC1 G2 6 C smart adhensive пасивни RFID тагови етикетат

DEN 6.72
(10 компјутери/многу) 125Khz RFID Читач EM4100 USB Сензор Smart Card Читачи за Контрола на Пристап Свеж Со попуст
(10 компјутери/многу) 125Khz RFID Читач EM4100 USB Сензор Smart Card Читачи за Контрола на Пристап

ID =125 KHZ IC=13.56 MHZКарактеристики : 1.Дијагностички LED диоди,водоотпорен,голема мал компактен дизајн 2.Изграде

DEN 1545.00 1626.24
10pcs/многу 125khz запишување преработи празен бел t5577 смарт картичка,смарт картичка копче,хотелски клуч картичка Свеж Со попуст
10pcs/многу 125khz запишување преработи празен бел t5577 смарт картичка,смарт картичка копче,хотелски клуч картичка

10pcs / многу Контрола на Пристап на RFID ID rewritable Тенка пвц Картички со Чип : T5567 / T5577 / T55571 високо квалитетни пв

DEN 136.00 143.52
50pcs/многу 125KHZ RFID ABS wristbands рака картичка Види тип ознака со TK4100 чип за Сауна Spa Resort hotel базен Свеж
50pcs/многу 125KHZ RFID ABS wristbands рака картичка Види тип ознака со TK4100 чип за Сауна Spa Resort hotel базен

50pcs / многу 125 KHZ RFID ABS wristbands рака картичка Види тип ознака со TK4100 чип за Сауна Spa Resort hotel базенСпецификациич

DEN 2544.00