100X Микроскоп Џеб Валута LED Светло Накит Зголемувачот Леќа Loupe Стакло Нови H02

100X Микроскоп Џеб Валута LED Светло Накит Зголемувачот Леќа Loupe Стакло Нови H02

DEN 237.12

Свеж

Во магацинот

100% сосема нов и висок квалитет на Овој џеб микроскоп е идеален за on-the-go наука. Тоа е 100 X зголемување опсег што го прави лесно да се испита крвни примероци, грешки, и се друго што е достоен на одблизу. Микроскоп, исто така, вклучува вграден LED светло што дава светла, јасна слика, заедно со rubberized окуларот за удобно гледање. Може да се земе на лесни микроскоп заедно секаде каде што одибез разлика дали тоа е училиштето областа на патување или посета на некој пријател куќа. Компактен дизајн обезбедува 100 X зголемување можат да бидат прилагодливи Осветлен со LED Работи на 3 LR927 батерии(НЕ се вклучени), ПРЕДВОДЕНА Број : 2 Светла LED светло на лупа обезбедува доволно светлина на било слабо услови ДОВЕДОА е валута откривање на функцијата. Оваа зголемувачот со читање функција, ќе може да се измери должината на објектот лесно. Фокусот е прилагодлив до 100 X
Спецификација : Должина на Објективот цилиндрични : 12.3 cm/4.84" Оптичка Леќа со Дијаметар : 1.4 cm/0.55" Окуларна Леќа Дијаметар : 1.5 cm/0.59" Боја : сребро Зголемување : 100 X Материјал : ABS, метал, стакло леќи Батерија : 3 LR927 батерии(не се вклучени) Количеството : 1 Set
Забелешка : Големина за рачни мерења на локации, може да биде од 0 до 2 cm грешка, припаѓа на нормален феномен. И поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ви благодариме!
Пакетот вклучува :
1 Pc x 100 X Накит Џеб Микроскоп Loupe Зголемувачот(не е вклучен батеријата) 1 Pc x Кожа Торбичка 1 Pc x Кинески упатството за корисникот

боја: црна,сребрена
Материјал: ABS
Големина: Optical Lens Diameter
Број На Модел На: D17733
Бренд Име: OOTDTY
Зголемување: 100X

Додатоци на производи

LED Мулти-Цел Пушеле се Повлече Фиока лупа Две Леќи 3 LED Светла Magnifiers Свеж Со попуст
LED Мулти-Цел Пушеле се Повлече Фиока лупа Две Леќи 3 LED Светла Magnifiers

Ако ви се допаѓа нашите производи ,ве молиме да "Add to Wish List" или "Add to My Favourate Продавници" за долгорочни одно

DEN 110.00 143.52
GOXAWEE 120cm Ласерски Ниво Tripod за Прилагодливи Род Израмнување Меур 5/8 Инчи со Продолжување Род и Прилагодлива Висина на Свеж Со попуст
10pcs 20mm 45 степени LED Леќа Рефлектор За 1W 3W Висока Моќност 5W LED Светилка Светлина Свеж
10pcs 20mm 45 степени LED Леќа Рефлектор За 1W 3W Висока Моќност 5W LED Светилка Светлина

Freeshipping!10pcs 20mm 45 степени LED Леќа Рефлектор За 1 W 3 W Висока Моќност 5 W LED Светилка СветлинаДетали за леќа : Ле

DEN 143.52
Нови 15X Главата Бенд Eye Led Зголемувачот Loupe Jewelers Коло лупа да се Види Watchmakers Свеж Со попуст
Нови 15X Главата Бенд Eye Led Зголемувачот Loupe Jewelers Коло лупа да се Види Watchmakers

Карактеристики : Novelly дизајниран окоменгемеслободен зголемувачот. Една светла LED за прецизно гледа со ON

DEN 205.00 235.68
Пиво Жолт и Вино се Рефрактометар, Автоматска Температурна Компензација Brix 0-32% Шеќер концентрација 50%попуст Свеж Со попуст
Пиво Жолт и Вино се Рефрактометар, Автоматска Температурна Компензација Brix 0-32% Шеќер концентрација 50%попуст

Answer : ___________________________ NOTE : не вклучуваат продажба на мало полеТелото на рефрактометар е дизајниран со нас

DEN 624.00 1222.56
Нови Brix 0-40% алкохол 0-25% Вино Овошна сладост метар Тестер Рачен рефрактометар Автоматско умерена надомест 20% попуст Свеж Со попуст
Нови 1pc 3X 4.5 X Заварување лупа LED Loupe Зголемувачот Алигатор Клип Носителот Менгеме Подадена Рака Лемење Железо Поправка Свеж Со попуст
USB Бела Rechargable LED Светло за Осветлување Дното Светлина Светилка Извор на Биолошки Микроскоп Стерео Микроскоп Бесплатен Свеж Со попуст
FYSCOPE 3.5 X-90X Бинокуларна Стерео Зум Микроскоп Тело WF10X/20 SZM2.0X SZM0.5X Свеж Со попуст
FYSCOPE 3.5 X-90X Бинокуларна Стерео Зум Микроскоп Тело WF10X/20 SZM2.0X SZM0.5X

Добредојдовте на понудата, ако имате дополнителни прашања ве молиме слободно да контактирате со нас, пр

DEN 9865.00 18971.52
Оптички Aspherical Објективот Призмата Дијаметар 24.5 mm Свеж
Оптички Aspherical Објективот Призмата Дијаметар 24.5 mm

КарактеристикиОптички Aspherical Објективот Призмата Дијаметар 24.5 mmОптичко Стакло Aspherical ОбјективотМатери

DEN 864.00
Бесплатен превозот ! 3.5 X-90X TRINOCULAR СТЕРЕО ЗУМ МИКРОСКОП ДВОЈНА ХАЛОГЕН SZM0.5X SZM2.0X Свеж Со попуст
Бесплатен превозот ! 3.5 X-90X TRINOCULAR СТЕРЕО ЗУМ МИКРОСКОП ДВОЈНА ХАЛОГЕН SZM0.5X SZM2.0X

Некои земји или оддалечените области може да потрае подолго.5 mm 28 X 7,1 милиметри 90.7 милиметри 67.Добредојд

DEN 15797.00 30378.72
AmScope SM745TP 7X-45X Trinocular Зум Стерео Микроскоп Simul-Фокусна Глава Свеж Со попуст
AmScope SM745TP 7X-45X Trinocular Зум Стерео Микроскоп Simul-Фокусна Глава

Карактеристики : 7 X да 45 X Континуирано Зум Зголемување на Моќта 45 степени Склони Trinocular Simulфокусна Глават

DEN 12312.00 12960.00
FYSCOPE 3.5 X-45X Бинокуларна Стерео Зум Микроскоп Тело WF10X/20 SZM0.5X Свеж Со попуст
FYSCOPE 3.5 X-45X Бинокуларна Стерео Зум Микроскоп Тело WF10X/20 SZM0.5X

5 X45 X Бинокуларна Стерео Зум Микроскоп Тело WF10 X / 20 SZM0 Ако тоа се случи, само нас контакт, ние ќе ви помогна

DEN 9328.00 17939.52
Stoemi 10 Инчен 5X Сина Покрена Domed Бар Зголемувачот 7514B w/ Читање на Следење на Линија Оптички Алатка Бар лупа Свеж