ЕДИНИЦА UT204A DC/AC Напон Тековната Дигитални Менгеме Метар со Отпор, Capacitance, Фреквенција и Мерење Температура

ЕДИНИЦА UT204A DC/AC Напон Тековната Дигитални Менгеме Метар со Отпор, Capacitance, Фреквенција и Мерење Температура

DEN 1751.52

Свеж

Во магацинот

ЕДИНИЦА UT204 A 4000 Смета AC/DC Напон, Струја Дигитални Менгеме Метар со Отпор, Capacitance, Фреквенција и Температура Measurment
Забелешка : Батеријата не е вклучена
1. Африка,бразил,Италија клиент ве молиме контактирајте со нас пред кандидатурата или за купување ,ќе им понуди на превозот начин за клиентите да изберете . Во Австралија default превозот начин : FEDEX околу 3-7days. Во САД/CA default превозот начин : Брод од страна на FEDEX ,5-7days .5%+3); 10 MHz Референтни само
Општи Карактеристики :
Напојување : 9 V Батерија 6 F22 (Не е Инсталиран)
LCD Големина : 35. Во САД default превозот начин : Брод од страна на Eub ,7-10days .
Негативни повратни информации не се реши anyting,ние ќе се обидеме најдобро да ги решите вашите проблеми. Така понудата со доверба и воопшто не двоумете се да ме контактирате доколку имате било какви загриженост што толку векови
.
*Купувачот е одговорен за царинење такси
*Политика на враќање :
Сите предмети се врати загарантирана.
Сите се враќа, мора да бидат заградени и безбедно спакувани за превозот и испраќаат преку следат средства.менгеме Диригент : 1 инчен дијаметар
4.Предмети ќе бидат брод во рамките на 1-3 работен ден од денот на уплатата примена.1 инчен дијаметар; Max.Однапред ви благодариме за вашето трпение.менгеме Отворање : 1. UT204 A е 4000-count AC/DC дигитални менгеме метар со стабилни перформанси.0 KΩ ±(1%+2); 4. За голема цел свет ,ние нудиме DHL,EMS,FEDEX услуга ,клиент ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате за да проверите ,ви благодариме.Предмети ќе бидат брод во рамките на 1-3 работен ден од денот на уплатата примена. Да СА default превозот начин : Кина пост Воздух пошта(
3.5%+5) Зачестеност одговор : 50-60 Hz,Заштита од Преоптоварување : 600 DC/AC
DC Струја (A) : 40.Ако имате проблем или прашање во врска со вашата трансакција,ве молиме контактирајте со нас пред да замине било кој тип на повратни информации или да се отвори било спор.II 600 V, МАЧКА. На велика БРИТАНИЈА default превозот начин : Кина пост Воздух пошта(
6.0 V ±(1%+5) ; 600 V ±(1. Враќање во рок од 30 дена од денот на приемот и да добијат рефундирање на куповната цена, поштенски не се враќа. Во Австралија default превозот начин : Кина пост Воздух пошта(
4. Answer : ___________________________ Note : Ова метар не е Вистина-RMS метар, ве молиме да знаат дека пред да се одржи вашата цел
Карактеристики :
Екранот Грофот : 3999
Авто Опсег : √
Вилицата Капацитет : 28mm
Диоди : √
Автоматско Исклучување : √
Континуитет Ѕвончето : √
Индикација За Слаба Батерија : √
Data Hold : √
МАКС Режим : √
Прилагодување : √
Текст Отпорност за DCV : Околу 10 MΩ
Спецификации :
Модел : UT204 A
AC Струја (A) : 40.имавме многу години на искуство со увозот и услуги на клиентите. За голема цел свет ,ние нудиме DHL,EMS,FEDEX услуга ,клиент ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате за да проверите ,ви благодариме. Африка,бразил,Италија клиент ве молиме контактирајте со нас пред кандидатурата или купување ,
ние ќе им понуди на превозот начин за клиентите да изберете . Безбедност правило : МАЧКА. Објектот не смее да има никакви знаци на злоупотреба или намерна штета.

Димензии: 76*208*30ММ
Мерење Inductance Опсег: N/A
Бренд Име: ЕДИНИЦА
Температурата На Работа: 0 - 50 степен
Број На Модел На: UT204A
DIY Материјали: Електрични
Мерење Capacitance Опсег: 4nF/40nF/400nF/4uF/40uF/100uF
Дисплеј Тип: Дигитални Само
Тежина: 260g
Мерење На Струја Опсег: DC Струја
Мерење На Напон Спектар: AC Напон
Мерење На Отпор Опсег: 400/4K/40K/400K/4M/40M ohm
AC Струја: 40.00/600A
DC Напон: 400mV/4V/40V/600V
Фреквенција: 10Hz/100Hz/1KHz/10KHz/100KHz/1MHz/10MHz
Температура: -40-1000℃

Додатоци на производи

ЕДИНИЦА UT204 3 3/4 Цифра True RMS Авто Спектар Дигитални Менгеме Метар за 40~400A АС/DC Струја Мерење Свеж
ЕДИНИЦА UT204 3 3/4 Цифра True RMS Авто Спектар Дигитални Менгеме Метар за 40~400A АС/DC Струја Мерење

Ако имате проблем или прашање во врска со вашата трансакција,ве молиме контактирајте со нас пред да зам

DEN 2183.52
Дигитални Voltmeter Ammeter Моќ Тековната Тестер на Напон Amp Метар DC 0-10A-20A 4-Бајтен Црвени LED Двоен Дисплеј VAM9020 Свеж
Дигитални Voltmeter Ammeter Моќ Тековната Тестер на Напон Amp Метар DC 0-10A-20A 4-Бајтен Црвени LED Двоен Дисплеј VAM9020

Инструмент структура и режим на конекцијаНа предната страна на инструментот ,постојат и три работи, коп

DEN 531.36
Бренд BT-168D Нова Универзална Дигитален Дисплеј 1.5 V 9V Батерија Капацитет Тестер Алатка Дигитален LED Батеријата Тајна Свеж Со попуст
Убаво 12v Киселина доведе батерии индикатор за капацитетот на Батеријата LED Тестер w/ voltmeter L057 нова жешка Свеж Со попуст
Убаво 12v Киселина доведе батерии индикатор за капацитетот на Батеријата LED Тестер w/ voltmeter L057 нова жешка

Опис : 100% сосема нов и висок квалитет на работа тековни : Енергија резолуција : 10% Voltmeter на точноста : 1% Кор

DEN 216.00 270.24
22MM Дигитални AC Voltmeter волтметар Мини Индикатор Светилка AD16 LED Дисплеј Детектор на Напон Тестер Светла 5 Бои 60-500V Свеж Со попуст
Мини Дигитален USB Полнач за Телефон DC Напон Тековната Тестер Voltmeter Ammeter за Телефонот Таблета Полнење Детектор Свеж Со попуст
сите сонце BT20 Топла Продажба Домаќинство Дигитални Батеријата Тестер 1.5 V 9V ААА АА C D Капацитетот на Батеријата Алатка Свеж Со попуст
3 Клетки Литиум Полнење на Батеријата Капацитет Проценти Ниво LED Моќ Индикатор за Нови Свеж Со попуст
3 Клетки Литиум Полнење на Батеријата Капацитет Проценти Ниво LED Моќ Индикатор за Нови

Опис : Материјал : Електрични компоненти Боја : Видете слики Цел : 11.1 V12.6 V литиум батерија откривање Голем

DEN 102.00 114.24
DC 8-16V Дигитален LED Дисплеј Voltmeter волтметар Volt За 12V Автомобили Возила Тестер Алатки G08 Капка брод Свеж
DC 8-16V Дигитален LED Дисплеј Voltmeter волтметар Volt За 12V Автомобили Возила Тестер Алатки G08 Капка брод

Карактеристики : Водоотпорен, Dustproof, Shockproof Едноставна конекција, лесен за употреба Мини големина со 3циф

DEN 307.68
ATORCH 12 во 1 USB тестер DC Дигитални voltmeter amperimetro voltagecurrent метар ammeter детектор моќ банка индикаторот за Свеж Со попуст
ATORCH 12 во 1 USB тестер DC Дигитални voltmeter amperimetro voltagecurrent метар ammeter детектор моќ банка индикаторот за

001 Пот Капацитет опсег : 0 ~ 999999 m AH Резолуција прецизност : 0.01 Моќ кумулативни опсег : 0 ~ 999999 ПОТ Резолуција

DEN 228.96
AC300V100A КТ 50HZ 110V 220V 240V Дигитални Voltmeter Ammeter Двоен LED Дигитален Засилувач Volt Метар Измери Напон Метри Свеж
AC300V100A КТ 50HZ 110V 220V 240V Дигитални Voltmeter Ammeter Двоен LED Дигитален Засилувач Volt Метар Измери Напон Метри

Answer : ___________________________ Note : оваа табела се дизајнирани со помош на принципот на capacitor чекор надолу, поради в

DEN 383.52
DPS5005 Комуникација Функција Чекор надолу Моќ Константен Напон тековната Понуда модул buck конвертор LCD voltmeter 40% попуст Свеж Со попуст
ST 4 пол дигитални земјата тестер на отпорност на почвата електрични resistivity метар Свеж Со попуст
ST 4 пол дигитални земјата тестер на отпорност на почвата електрични resistivity метар

6 mmМоќност : 8x1 Гаранција : 1.ST2016 4 пол дигитални земјата тестер на отпорност на почвата електрични resistivity м

DEN 9875.00 12042.72
1 Buc Нови Четири Слотови Универзална АА/AAA Батерија Играчка Брзи И Паметни, Држачи за Полнење преку USB Седиште Без Батерија Свеж Со попуст
AC DC 12 - 220V Електрични Тест Пенкало Дигитални Електричниот Штекер Коло Напон Детектор на Напон Метар Тестер Тестер Пен Свеж Со попуст
DC 0-10A Аналогни Панел Метар Ammeter Мерач DH-670 Свеж Со попуст
DC 0-10A Аналогни Панел Метар Ammeter Мерач DH-670

dianxiaobao_1dianxiaobao_2 Име на Производ : Аналогни AmmeterМодел Бр : DH670Мерење на Струја Опсег : DC 010 AНа Точноста : Клас

DEN 173.00 182.40
10pcs/set NTC 10k 3950 Температура Temp Сензор Сонда Термометар Водоотпорен Свеж Со попуст
10pcs/set NTC 10k 3950 Температура Temp Сензор Сонда Термометар Водоотпорен

Ако ви се допаѓа овој објект,ве молиме да го додадете во вашите "Wish List",Доколку ви се допаѓа нашата продав

DEN 66.00 86.40
НОВИ батеријата тестер,BT860/BT1 универзална капацитетот на батеријата тестер,Инструментација моќ батеријата тајна Свеж Со попуст
DIY Црвена Сина Дигитален LED Мини Дисплеј Модул DC2.5V-32V DC0-100V Voltmeter Тестер на Напон Панел Метар Мерач за Мотор Автомобил Свеж Со попуст
Mastech MS8268 Дигитални AC/DC Auto/Manual Спектар Дигитални Multimeter со hFE,Податоците се Одржи во Однос Мерење и Автоматско Свеж
Mastech MS8211 Пен-Тип Авто-кои се Движат Дигиталните Multimeter со Не-контакт AC Напон Детектор Свеж Со попуст
Mastech MS8211 Пен-Тип Авто-кои се Движат Дигиталните Multimeter со Не-контакт AC Напон Детектор

Сите надоместоци ќе бидат обработени во рок од 3 дена од денот на приемот врати item(s) во НОВА состојба и со

DEN 946.00 1260.96
DC 50A 75mV Тековната Шант низ отпорникот Панел За Дигитален Засилувач Метар Аналогни Метар Свеж Со попуст
DC 50A 75mV Тековната Шант низ отпорникот Панел За Дигитален Засилувач Метар Аналогни Метар

DC 50 A 75m V Тековната Шант низ отпорникот Панел За Дигитален Засилувач Метар Аналогни Метар Спецификација

DEN 114.00 120.00
Службен PEAKMETER PM6860 серија Штекер Тестер 110v/220V со GFCI RCD тест Автоматско електрична енергија дијагностички тестер Свеж Со попуст
PM2018A/PM2108 True rms Авто спектар Multimeter Менгеме метар Дигитални Отпор AC DC Напон Тековната метар Свеж Со попуст
PM2018A/PM2108 True rms Авто спектар Multimeter Менгеме метар Дигитални Отпор AC DC Напон Тековната метар

Производот се воведе : 2108 A1.Оваа метри е опремена со максимална вредност мерење на функција8 Ако не сте з

DEN 1906.00 2382.24