4PCS/многу Топла Продажба Предводена од Сончевата Светлина Отворено Водоотпорен Соларен Панел Преносни Соларна Led Топло Бела Led Пејзаж Соларни Градинарски Светлина

4PCS/многу Топла Продажба Предводена од Сончевата Светлина Отворено Водоотпорен Соларен Панел Преносни Соларна Led Топло Бела

31 %

DEN 1573.00

DEN 2280.48

Свеж

Во магацинот

Тоа ќе биде постојано осветлување за 6-9 часа, ако е обвинет за 4,5 часа од доволно сончева светлина. Прифаќаме само ја врати стоката од Пост. Ние ќе ја испрати на производи за да можете веднаш по извршената уплата. Ако овој објект е во вашиот поседување на повеќе од 7 дена, се смета како да се користи и ние ќе не издаде ќе враќање на парите или замена.
Спецификација
Овој производ е соларен погон LED сијалица. Батеријата може да се полни само кога се префрлите на задната страна на соларен панел е ВКЛУЧЕН.
Како да се Работи
1. Ве молиме контактирајте со нас веднаш, пред да се даде НЕГАТИВНА или НЕУТРАЛНА реакција, па ние може да се разбере вашата загриженост и го реши проблемот во прв пат.
Испорака Детали
1. Стави светлината, каде и да сакате, како балкони, courtyards, продавница windows, итн. Светлината ќе работат автоматски во темнината ако батерии имаат доволно моќ. Како моќта на соларен панел се зависи од сончевата светлина, LED осветлување време се погодени од временските услови, годишни времиња, места, итн. Превозот цена мора да биде на купувачот страна. Бидете сигурни дека соларен панел не е затскриена од сонцето, или на светлината не можеше да биде обвинет е добро. Поставување на соларен панел со лицето нагоре за да бидете сигурни дека тоа може да добијат директна сончева светлина. И не дозволувајте деца да си играат со него. Тоа е совршено осветлување нашироко се користи на местото на балкони, courtyards, градини, продавница windows, итн. И ве молиме да ни даде 3 работни дена за проверка на undelivered пакет и причина.7 CM Температура на Бојата : 3000-3500k LM : 5 Материјал : ABS, PS, железо
Опис На Производот Работни Перформанси
1. Може да се вози на удел во земјата или да ја поправите тоа на ѕидот со завртки. Не штрајк на производот, така што нема да предизвика до неповратно оштетување. Ќе има 7 дена да контактирате со нас и 30 дена за да се врати тоа од денот кога е примено. Во текот на денот, на соларен панел претвора сончевата енергија во електрична енергија, која е зачувана во вградените батерии. Направи соларен панел со лицето нагоре за заштита од дожд.2 V NI-МЗ Светилки носителот : 100 PCS LED Боја : Топло Бела Производ Големина : 8.
Соларен панел : 2 V/60m A Батерија : 1pc АА Големина 600m Ah 1. Во прашање е толку остри дека мора да бидете внимателни кога го користите. Ве молиме контактирајте со нас ако не го примите производи во 45 дена. Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.
Внимание
1. Ако тоа е нашиот проблем, ние ќе ви вратат парите.
Враќање & Наплата
1. Ве молиме бидете сигурни дека ќе го прочитате целиот опис и да се договорат за да се трансакцијата пред да го купат. Вклучете се префрлат на задната страна на соларен панел и тоа ќе биде наплатен како е можно на сончева светлина е доволно. Во прилог, тоа е лесно да се инсталира и е на висока осветленост и заштеда на енергија. Ние прифаќаме Alipay, Paypal, Western Union, T/T тука. И во вечерните часови, во светлина на системот за контрола прави тоа оди на автоматски.

Извор На Енергија: Сончевиот
Е Светилки Вклучени: Yes
Стил: Куќа
Соларни Ќелии Тип: NI-МЗ
Бренд Име: Derlights
сертификација: CCC,RoHS,CE
Гаранција: 2 години
Тело Материјал: Железо
Карактеристики: авто светлина во текот на ноќта и автоматско плаќање во текот на денот
Извор На Светлина: LED Светилки
Напон: 6V
Заштита Ниво: IP44
База Тип: Никој
Употреба: За итни случаи
Број На Модел На: led соларна светлина
Е dimmable: No
Карактеристики: Водоотпорен
Извор На Енергија: Сончевиот
Вграден-Ni-МЗ батеријата: 1.2 V, 600mA
Монистра: 1pc бела LED
Големина: About 8.9*8.9*12.7 cm
работно време: 6-9 часа
Материјал: ABS, PS, железо
боја: Црна

Додатоци на производи

10W/20W/30W/50W 12V Водоотпорен IP65 Црвено/Сино/Зелено/ RGB/Бела/Топло Бела/надворешна предводена од поплави светлина Свеж Со попуст
10W/20W/30W/50W 12V Водоотпорен IP65 Црвено/Сино/Зелено/ RGB/Бела/Топло Бела/надворешна предводена од поплави светлина

Карактеристики : 1 Ниска потрошувачка, висока осветленост2 Многу ниска топлина генерирање, покрај заште

DEN 557.00 696.48
Божиќ string ѕид светлина батеријата operated10M 100LEDs мини led декоративни сребрена жица самовила string светлина светилка Свеж Со попуст
5M 30 LED Цвет Соларни String Светлина Светилка за Отворен и Затворен Градина Партија Свадба Декорација Флексибилни Светилка Свеж Со попуст
12V 3W LED Подземни Светлина Светилка 24V DC Отворено Градина Inground Светилка Вдлабнати Кат Пејзаж Место Светла 220V 110V Свеж Со попуст
12V 3W LED Подземни Светлина Светилка 24V DC Отворено Градина Inground Светилка Вдлабнати Кат Пејзаж Место Светла 220V 110V

Карактеристики : Сертификати на CE, и Ro Hs, безбеден, сигурен и еколошки.Hitech Epistar LED чип, светлината е висок и

DEN 389.00 432.00
Нови 3M Батерија Управувана String Самовила Светлина 30 LED Божиќ Светлина Партија Свадба Светилка String ноќ топла светлина Свеж Со попуст
AC85-265V 200W 300W 400W LED Floodlight Отворено ПРЕДВОДЕНА од Поплави светлина светилка водоотпорен ПРЕДВОДЕНА од Тунелот светлина Свеж Со попуст
LED Свила Лента String Самовила Светла 4M 40 Led диоди За Божиќ Свадба Партија Декорација Пакет Лента Свеж Со попуст
LED Свила Лента String Самовила Светла 4M 40 Led диоди За Божиќ Свадба Партија Декорација Пакет Лента

LED Свила Лента String Самовила Светла 4 M 40 Led диоди За Божиќ Свадба Партија Декорација Пакет Лента Карактери

DEN 205.00 273.60
Пакет Отворено 3 Led Соларна Енергија Енергија Светлина Тревник Градина Безбедност Светилка Земјиште Lampcape Пат Светилка Свеж Со попуст
Сончевата Светлина LED Соларна Ѕид Градината Светилка Светла Сензор за Движење на Отворено Пејзаж Тело Индукција Светилки Тремот Свеж Со попуст
BEIAIDI 4pcs/Многу 3W Led Footlight Вградени Агол Светилка 86X86MM Отворено Чекор Скалило Светла Водоотпорен Вдлабнати Подземни Свеж Со попуст
2 парчиња Енергија led сончевата светлина отворено 2 LED Соларна Енергија Сензор за Движење ѕид светилка ноќ светлина градина Свеж Со попуст
Dcoo Соларни Светилки 38LEDs Светла Светла Безжичен Сензор за Движење Градина Декорација Сончевата Светлина Отворено Светилка Свеж Со попуст
Алуминиум отворено водоотпорен ѕид led светилка двор портал станбени светлина градина осветлување тела WKS-OWL69 Свеж Со попуст
Целосна вати SMD 5730 LED PCB Floodlight светилка плоча 20W 2000lm DC20-39V 600mA SMD парче алуминиумска плоча база Borad за Свеж
Целосна вати SMD 5730 LED PCB Floodlight светилка плоча 20W 2000lm DC20-39V 600mA SMD парче алуминиумска плоча база Borad за

Целосна вати SMD 5730 LED PCB Floodlight светилка плоча 20 W 2000lm DC2039 V 600m A smd парче алуминиумска плоча база Borad за Внима

DEN 627.36
Целосна wattage 100W LED PCB одбор 11000lm 162x94mm led извор на светлина SMD КОЧАН светилки чип 5730 лежиште за надворешна Свеж
Целосна wattage 100W LED PCB одбор 11000lm 162x94mm led извор на светлина SMD КОЧАН светилки чип 5730 лежиште за надворешна

Целосна wattage 100 W LED PCB одбор 11000lm 162x94mm led извор на светлина SMD КОЧАН светилки чип 5730 лежиште за надворешна flo

DEN 2376.00
Соларни Божиќ LED String Светла Соларни отворено Светилки самовила led Градина Гарланд Светлина Амбиент Осветлување Божиќ Дрво Свеж Со попуст
Ултра Сјајна 56LEDs Сончевата Светлина ПИР Montion Сензор Соларна Светилка за Отворен Градина Инфраред Безбедност Соларна Светилка Свеж Со попуст
50W 123x74mm Целосна Власт ПРЕДВОДЕНА од Поплави PCB SMD2835 led PCB одбор,5000lm Алуминиумска плоча за led floodlight Свеж Со попуст
50W 123x74mm Целосна Власт ПРЕДВОДЕНА од Поплави PCB SMD2835 led PCB одбор,5000lm Алуминиумска плоча за led floodlight

ОписМоќност : 50 WLED Чип : SMD2835Чип led диоди : 100pcsПрозрачна Флукс : 50005500lmГолемина : 123x74mmОсветлување големина :

DEN 165.00 184.80
Аквариум led осветлување RGB 10W 12V Предводена Подводни Светлината 16 Бои 1000LM IP68 Водоотпорен Фонтана Базен Светилка Осветлување Свеж Со попуст
Сончевата Светлина Лебди за Базен, Езерца Водоотпорен АБС Боја се Менува ПРЕДВОДЕНА од Сончевата Светлина Свет Ноќ Светлина Свеж Со попуст
LED Бакарна жица Свеќа светлина string 2M Батеријата Напојува Топло бела Водоотпорен Затворен Празник Божиќ Оркестарот Самовила Свеж Со попуст
Уметноста декорација отворено pendant светилка балкон осветлување Кафеава боја пост светлина водоотпорен Тремот Светла Свеж Со попуст
Соларни Светилки панел Градина Led Сензор Ѕид светлина Водоотпорен Пат Итни Светла 6 Led диоди за употреба на Отворено брзо Свеж Со попуст
AC90~260V/DC6V батерија затворен осветлување E27 led соларна светилка со далечински управувач/12leds отворено кампување светлина Свеж Со попуст
LUCKYLED ultrathin предводена од поплави светлина 10W Водоотпорен IP65 батерија преносни центарот на Вниманието кампување светлина Свеж Со попуст
48 Соларна LED Светла ПИР Човечкото Тело Сензор за Движење Осветлување Home Security Отворено Светло 600LM Соларна Светилка Свеж Со попуст
ZjRight 9leds Smd LED Сончевата Светлина Соларен Погон Led Отворено Светло Безжичниот Водоотпорен IP65 осветлување со ПИР Сензор Свеж Со попуст
Dcoo 2 Парчиња Соларна LED String Светла 22m 72ft 200 Led диоди 8 Режими Отворено Осветлување String Светла Градини Водоотпорен Свеж Со попуст
Dcoo 2 Парчиња Соларна LED String Светла 22m 72ft 200 Led диоди 8 Режими Отворено Осветлување String Светла Градини Водоотпорен

Dcoo Бренд Специјализиран во ПРЕДВОДЕНА String Светла : Ние обезбедуваме пријателски, лесназастигне до подд

DEN 1132.00 1641.12
Нови 16 LED Соларна Енергија Сензор за Движење Градина Безбедност Светилка за Отворен Водоотпорен сончевата Светлина бесплатен Свеж Со попуст