0.001 g 20g Дигитални Milligram Грам Скала рамнотежа на тежината Дијамантски Накит алатка Нов Бесплатен Превозот

0.001 g 20g Дигитални Milligram Грам Скала рамнотежа на тежината Дијамантски Накит алатка Нов Бесплатен Превозот

15 %

DEN 793.00

DEN 933.12

Свеж

Во магацинот


Карактеристики :
6 различни начини на мерење
Tare' копчето - тежат предмети во контејнерот - tare копче ќе одземе
сад тежина од вкупно читање
Пространа мерење платформа
Позадинско осветлување на LCD екранот
3 минута автоматско исклучување спасува животот на батеријата
Слаба батерија аларм
Капак и торбичка заштитете го скали кога не е во употреба
Не е Вклучен батеријата
Спецификација :
Максимална тежина : 20g/0.001 g, 0.7055 мл/0.0001 оз, 100.00 ct/0.005 кт,
0.6430 ozt/0.0001 ozt, 12.860 dwt/0.001 dwt,
308.65 gn/0.001 gn
Дисплеј : 5 цифра сино позадинско осветлување на LCD
Автоматско исклучување : 3 минути
Температурата на работа : 10 - 30 целзиусови степени Степени
Скала димензии : 9 x 10 x 3cm (3.5 x 4 x 1.2 ")
Екран димензии : 3.2 x 2,2 см (1.2 x 0.5")
Мерење платформа дијаметар : 2cm (0.7")
Поддржано од : 2 X AAA батерии ( Не се вклучени )
Оригиналната кутија : НИКОЈ
Нето тежина : 223g
Пакет тежина : 229g
Боја : Сребрена
Пакување Содржина :
1 x Дигитален Џеб Скала (0.001 g x 20g)
1 x Стабилна Пластични Случај Маска
1 x 10g калибрација тежина
1 x Мерење пан
1 x Кожа Торбичка

Број На Модел На: a301
Точноста: 0.01 g
Напојување: 2 X AAA батерии ( Не се вклучени )
Тип: Џеб Скала
Дисплеј Тип: 5 цифра сино позадинско осветлување на LCD
Бренд Име: OUTAD
Номинална Оптоварување: 20g/0.001 g, 0.7055 мл/0.0001 оз, 100.00 ct/0.005 кт, 0.6430 ozt/0.0001 ozt,
Температурата На Работа: 10 - 30 Целзиусови Степени Степени
Номинална Оптоварување: 20g

Додатоци на производи

Нови LCD Екранот Дома Возило Дигитални LCD Термометар Температура Целзиусови 17713 Свеж Со попуст
Нови LCD Екранот Дома Возило Дигитални LCD Термометар Температура Целзиусови 17713

Опис : 100% сосема нов и висок квалитет на Нормална температура LCD дисплеј Автомобил на воздухсостојба на

DEN 102.00 121.92
TP-01A К-тип 100cm Должина на Жица Температура Тест Thermocouple Сензор Сонда NG4S Свеж Со попуст
TP-01A К-тип 100cm Должина на Жица Температура Тест Thermocouple Сензор Сонда NG4S

Карактеристики : К Тип Thermocouple сонда100% Сосема новОдговара за температура контролори.Спецификација : Тем

DEN 56.00 72.00
2 парчиња/set Бакар Тест Води Истрагата Нерѓосувачки Челик Игла 4mm Приклучок За Банана Приклучок Црвена/ Црна Свеж Со попуст
Нов Аквариум LCD Дигитален Термометар Риба Резервоар за Вода Свеж Со попуст
Нов Аквариум LCD Дигитален Термометар Риба Резервоар за Вода

100% сосема нов и висок квалитет на Потопувајте сонда риба во резервоарот да се измери температурата на в

DEN 65.00 78.72
10kg 1g Тенок Нерѓосувачки Челик Дигитални Скала 10KG Електронски Исхрана Храна Кујнски Ваги Допир Грама Тежина Рамнотежа Сино Свеж Со попуст
тајмерот се префрлите 12v програмабилни тајмер 12v со 16 пати за вклучување/исклучување на неделникот времето поставено единица Свеж Со попуст
2017 НОВИ Дигитални Спорт Контра Тајмер Професионален Спортски Стоперката 3 Row100 Круг 1/1000 Свеж Со попуст
2017 НОВИ Дигитални Спорт Контра Тајмер Професионален Спортски Стоперката 3 Row100 Круг 1/1000

Карактеристики : 3 Реда 100 Круга професионални стоперката на Точноста : 1 / 1000 Втор Пат и календарски прика

DEN 475.00 688.80
1206 SMD Отпорник Комплет 5% 100ohm 100R 500PCS/МНОГУ Чип Отпорник Избрани Примероци комплет Бесплатен Превозот Свеж
1206 SMD Отпорник Комплет 5% 100ohm 100R 500PCS/МНОГУ Чип Отпорник Избрани Примероци комплет Бесплатен Превозот

Welcom да XINA ЕЛЕКТРОНИКАВашето задоволство е наша извршувањеДоколку купите повеќе квантитет или други Ел

DEN 252.48
XH-B310 К-тип thermocouple метар индустриски дигитален термометар -30 ~ 800 степен Свеж Со попуст
XH-B310 К-тип thermocouple метар индустриски дигитален термометар -30 ~ 800 степен

XHB310 Ктип thermocouple метар индустриски дигитален термометар 30 ~ 800 °cОписТемпературата опсег : 30800°cОсвежете г

DEN 384.00 408.00
150cm NTC 10K Ohm 1% 3435 Thermistor Сензор на Температура на Цилиндар Сонда 1.5 м Жица М13 dropship Свеж Со попуст
150cm NTC 10K Ohm 1% 3435 Thermistor Сензор на Температура на Цилиндар Сонда 1.5 м Жица М13 dropship

Овој сензор на температура на која што се користи во дом за климатизација, автомобил клима, фрижидери, з

DEN 48.00 57.12
4 Канал Дигитални Thermocouples К-Тип Термометар со Светлото К-Тип на Метал & Мушка Сонда Температура Инструмент Свеж Со попуст
4 Канал Дигитални Thermocouples К-Тип Термометар со Светлото К-Тип на Метал & Мушка Сонда Температура Инструмент

КАРАКТЕРИСТИКИ : 4Канал КТип thermocouple влезови Голем екран со заднинско осветлување Max / Min / Avg читање снимка

DEN 1329.00 1771.20
Метар Контра Тркалање Тркала Механички Должина Counter Свеж
Метар Контра Тркалање Тркала Механички Должина Counter

Метар Контра Тркалање Тркала Механички Должина CounterБренд нови во кутија machanical должина Метар counterПримен

DEN 646.08
1230 12*12*3ММ piezoelectric SMD пасивни SMT ѕвончето Свеж
1230 12*12*3ММ piezoelectric SMD пасивни SMT ѕвончето

За повратни информации : ако не сте задоволни со Примена производ, ве Молиме контактирајте со нас за прв

DEN 600.00
LM1036n Двојна AC 10~12V или DC 12-15V Контрола на Јачина на звук за Полнење 2-Канал За DIY Свеж
LM1036n Двојна AC 10~12V или DC 12-15V Контрола на Јачина на звук за Полнење 2-Канал За DIY

LM1036n Двојна AC 10~12 V или DC 1215 V Контрола на Јачина на звук за Полнење 2канал За DIYСпецификација : 1.Ова контрол

DEN 474.72
DC 5V 6W+6W 2 Каналот Стерео Bluetooth Засилувач Одбор Литиум Батерија Напојува за Звучници Звучник Кутија Изменета Свеж
Mayitr 10pcs Доведе Жица за Полнење Тест Кука Клип Грабител Тест Сонда SMT/SMD 5 Бои За Multimeter Поправка на Мерење Алатка Свеж Со попуст
USB-485 USB-RS485 со минливи заштита ! Свеж
USB-485 USB-RS485 со минливи заштита !

Молња USB 485 Надградба функција : Со ТЕЛЕВИЗОРИ минливи сузбивање заштита за да се спречи ниво на оштетув

DEN 240.00