Висок Квалитет на PTC електрични воздух грејач 3000W ACDC 220V 230*150mm Површина-Изолираните

Висок Квалитет на PTC електрични воздух грејач 3000W ACDC 220V 230*150mm Површина-Изолираните

DEN 1200.00

Свеж

Во магацинот


100% Сосема нов и висок квалитет Опис на Производот
1. Номинална Напон : 220 V
2. Номинална Моќност : 3000 W (R=24℃,3.3 m/s правец на проток брзината)
3. Големина на : 230*152*26mm
4. Забелешки : со 130 степени нормално затворен термостат заштитник
5. Димензија на Монтажа дупка : 210*144mm Име на Производ PTC воздух грејач Топлина материјал PTC Thermistor Топлина методи Топлински зрачење од страна на проток на воздух, води жица Силикони висока температура линија од должината на олово жици 200mm должината на голи жици 10мм се Користи за климатизација единици / Електричен Грејач /Автомобил / Опрема/ General electric appliance/Воздушна завеса машина/Овлажнител Производи Покаже
Предност : Безбедност, површината изолација. Се загреваат многу брзо, долг животен век. само-контрола на температура мал звук
Упатството за : 1, моќта линија не се прави разлика помеѓу позитивни и негативни, можете слободно да линк моќност 220 V. 2, кога грејач е сува, ниска термичка ефикасност, препорачливо е да се користат со вентилатор. 3, можат да бидат ставени под влажна средина, но не може да се стави во вода. 4, за прв пат, ќе произведува мала количина на чад, е нормален феномен, тоа ќе исчезне во рамките на кратко време. 5, изградена-во 230 целзиусови степени грејач чип, кога е сув површинска температура од околу 200 степени целзиусови степени, фан дува, површинска температура од околу 120 целзиусови степени. 6, двата краја на производот носи протезата (PA66 висока температура најлон) 7. Тест : Собна температура од 24 целзиусови степени, брзината на ветерот : 3.3 m / s, растојанието од штекер 10 cm. Топол воздух температура од околу 50-60 целзиусови степени. 8, под нормални околности, PTC грејач за многу кратко време по почетокот, тоа ќе има влијание на моќ, што е околу 1.5 до 3 пати номинална моќност, но брзо ќе се пад, што е нормално. Ве молиме купувачите разбираат! 9, Живот : врска : 35 години.
ние имаме повеќе сила да се избере

Тип: електричен грејач делови
Број На Модел На: MZ45-186A6-3000
Бренд Име: LUOXIPU

Додатоци на производи

постојана температура Електричен Грејач PTC фан грејач 100W 12V DC Мал Простор за Греење Свеж
постојана температура Електричен Грејач PTC фан грејач 100W 12V DC Мал Простор за Греење

1 вовед : влезен напон : 12 V DC моќност : 100 W големина : 906042mm (Вклучува монтажа дупки) монтажа дупка големин

DEN 600.00
1 Штекер AAA Батерија Push Копчето Ignitor Igniter BBQ Гас Скара Замена Y05 C05 Свеж Со попуст
1 Штекер AAA Батерија Push Копчето Ignitor Igniter BBQ Гас Скара Замена Y05 C05

Опис : 100% сосема нов и висок квалитет на Материјал : Метал & Пластични Боја : Црна Функција : 1 Електрични 1

DEN 200.00 235.68
Изолирани PTC керамички воздух грејач 200W 220V 3 ред/мини јајце инкубатор Свеж
Изолирани PTC керамички воздух грејач 200W 220V 3 ред/мини јајце инкубатор

100% Сосема нов и висок квалитетОпис : Номинална Моќност : 200 WНоминална Напон : 220 VГолемина : 75.5*76*26mmBimetal : 65 Ce

DEN 301.44
Електричен грејач PTC керамички воздух грејач 500W/110V инкубатор Свеж
Електричен грејач PTC керамички воздух грејач 500W/110V инкубатор

100% Сосема нов и висок квалитетОпис : Номинална Моќност : 500 WНоминална Напон : 110 V AC / DC(Или AC или DC) е достап

DEN 302.40
ЗЕМЈАТА ЅВЕЗДА ЛПГ пропан 5/8UNF тема месинг конектор промоција цена Свеж
ЗЕМЈАТА ЅВЕЗДА ЛПГ пропан 5/8UNF тема месинг конектор промоција цена

На една страна со 3 / 8 NPT директно тема и една страна со M 3 / 8 NPT компресија тема Опис Тип : Cooktop Делови, Матер

DEN 324.00
220mm 220v 400W вакуум халоген цевка IR зрачење кварц светилка за Инфрацрвено халоген цевка насочен бесплатен превозот Свеж Со попуст
Батеријата напојува Дигитални програмабилни гас котел термостат контролер со Топла систем Свеж Со попуст
Батеријата напојува Дигитални програмабилни гас котел термостат контролер со Топла систем

Батеријата напојува Дигитални програмабилни гас котел термостат контролер со Топла системB705 programmabile ter

DEN 984.00 1156.80
Притисни копче igniter сет со Пилот режач thermocouple 900mm M9X1 ореви Свеж Со попуст
2 Парчиња Хеликоптер Играчка 30000RPM Ротари Брзина на Вибрации на DC Насочена Моторни 4.2 V FK-180PH-3536 Свеж
2 Парчиња Хеликоптер Играчка 30000RPM Ротари Брзина на Вибрации на DC Насочена Моторни 4.2 V FK-180PH-3536

Име на производ DC Насочена Моторни Модел FK180 PH3536 Оценет Напон DC 4.2 V Брзина 30000 ВРТЕЖИ во минута Бунари со

DEN 238.08
постојана температура PTC греење на елемент керамички алуминиум грејач AC DC 110V 150W Свеж
постојана температура PTC греење на елемент керамички алуминиум грејач AC DC 110V 150W

1 вовед : влезен напон : 110 V AC / DC површинска температура : 200 °C (Сува маса температура се однесува на греење

DEN 192.00