топла лустерот 5630 smd кри чип e27 e14 b22 12w/15w/25w/30w/40w/50w led 110v/220v ac крушка светилка кул бело топло blub пченка

топла лустерот 5630 smd кри чип e27 e14 b22 12w/15w/25w/30w/40w/50w led 110v/220v ac крушка светилка кул бело топло blub пченка

68 %

DEN 166.00

DEN 518.40

Свеж

Во магацинот


Технички Податоци
LED Тип
LED Пченка Сијалица
Моќност
12 W/15 W/25 W/30 W/40 W/50 W
Лумен
1260-4950 LM
Напон
200-240 V AC
LED Количина
44 LED/60 LED/86 LED/102 LED/132 LED/165 LED
LED Чип
5630 SMD
LED База
E27
Боја
Топло Бела;Ладно Бела
Температура На Боја
Топло бела : 2700 K-3500 K ;
Ладно Бела : 6000 K-7500 K;
Зрак Агол
360 степени
Димензија
Должина : 108mm * Дијаметар : 36mm
Случај Материјал
Алуминиум+ Пластика
Работна Фреквенција
50 ~ 60 HZ
Работна Температура
-40 степен ~ 60 степен
LED Живот
> 100000 часа
Сертификат
CE,ROHS
Водоотпорен
Не-водоотпорен
LED Baseis E27 ,ако треба E14, B22,Оставете Порака до мене.
Влезен Напон е 200 V-240 V, ако треба 110v,
Оставете Порака до мене.
Превозот
1.Сите предмети се испраќаат преку Хонг Конг Брзина Пост Воздух Mail , Сингапур Пост Воздух Mail или Sewde Пост (од Прва Класа Редовно, без следење на информации) во рок од 1 работен ден по приемот на плаќање.
Ако ви треба други превозот, како што се ПРОЗОРЦИ,EMS,ве молиме контактирајте со мене и треба да се обрне повеќе превозот надомест.
2. Ние не сноси никаква царина или данок .
3.Пратката нормално трае 10-35 работни дена . (Од понеделник до петок, освен јавните празник)Точно испорака варира од различни земји. Понекогаш потрае малку подолго, поради инспекција обичаи, локалните испраќање или други причини.Ако не можете да добиете предмети во рок од 35 дена од денот на плаќањето, ве молиме ни e-mail.
Земја
Превозот време
Сад, Велика Британија, Австралија, Канада
10-20 работни дена на нормален период, на 15-25days во шпицот на време (празник не е вклучена)
Нов Зеланд, Западна Европа Земји(Освен во Италија, шпанија и Германија)
15-25 работни дена на нормален период, 18-30days. во шпицот на време (празник не е вклучена)
Јужна Америка Земји, Африка Земји, земји во Источна Европа
6-8 недели
Бразил, Италија, Шпанија, Германија, Русија
6-8weeks, бидејќи на нивните строги обичај инспекција
Најчесто поставувани прашања
1.Како да се track my стока?
Сите стоки прво ќе пристигне во Сингапур, а потоа се доставуваат до земјата на дестинација. Можете да ги пратите на вашите производи, од веб-сајтот на Сингапур пост воздух пошта во оваа прва фаза. По вашата стока е доставен до вашата сопствена земја, можете да ги пратите на вашите производи од поштата на вашата земја со истиот следење на број.
На пример, ако ние испорачуваме еден стоки за клиентите, кој живее во Данска, тој може да го пратите својот стоки од Сингапур поштата пред стоката ќе пристигне Сингапур. Ако на своите стоки пристигна во Данска, тој може да го пратите на стоки од веб-страницата на Данска?s post office.

Емитуваат Боја: Бела, Топло Бела
Wattage: 12w, 15w, 25w, 30w, 40w, 50w
Тип На Објект: LED Светилки
Зрак Агол(°): 360°
LED Чип Бренд: Кри
Просечен Живот (часот): 50000
База Тип: E27
Обликот: Бар
Напон: 220V
LED Чип Модел: SMD5730
сертификација: CE,RoHS
Моќ Толеранција: 5%
Прозрачна Флукс: 2000 Lumens & Над
Број на LED Чип: Други
Температура На Боја: Природата Бела(3500-5500K)
Повод: дневна соба
Led Сијалица Тип: Пченка Сијалица
Должина: 105mm-205mm

Додатоци на производи

10w/20w/30w/50w LED floodlight Модул висок квалитет SMD2835 LED AC175-265V ПРЕДВОДЕНА крушка Светилка White6000-6500k Бесплатен Свеж Со попуст
10w/20w/30w/50w LED floodlight Модул висок квалитет SMD2835 LED AC175-265V ПРЕДВОДЕНА крушка Светилка White6000-6500k Бесплатен

Опис На ПроизводотНА 2835 SMD е злато жица и бакар заградата.тоа е со висок квалитет.1.Моќност : 10 W / 20 W / 30 W / 50

DEN 65.00 76.80
1w 3w LED оптички леќи, Висока Моќност предводена леќа 20mm матирано површината агол 5 10 15 30 45 60 90 120 степен одличен Свеж
Евтини Млечниот Lampada Led Светилка 110V 220V E27 E14 Led Светло 5730 SMD Bombillas LED Сијалица Свеќа и луз Ампулата на Вниманието Свеж Со попуст
Евтини Млечниот Lampada Led Светилка 110V 220V E27 E14 Led Светло 5730 SMD Bombillas LED Сијалица Свеќа и луз Ампулата на Вниманието

18"Должина : Околу 8~9cm / 3.Направете вашиот внатрешни работи украси и простор посветла со оваа LED сијалица п

DEN 88.00 173.28
1pcs 6V/12V Кри XTE LED XT-E 4Chips 4W-18W LED Emitter наместо MKR XHP50 Кул Бело Топло Бела LED со 20MM Купер PCB Свеж
1pcs 6V/12V Кри XTE LED XT-E 4Chips 4W-18W LED Emitter наместо MKR XHP50 Кул Бело Топло Бела LED со 20MM Купер PCB

Било каков проблем најде ве молиме слободно да ни email пред да замине лошо повратни информации. Driveable до tp

DEN 239.52
Freeshipping!8ММ КРИ XPE/XPG/XTE/3535 LED PCB/ Алуминиум основна плоча/ Коло/PCB LED одбор 100pcs/многу Свеж Со попуст
Freeshipping!8ММ КРИ XPE/XPG/XTE/3535 LED PCB/ Алуминиум основна плоча/ Коло/PCB LED одбор 100pcs/многу

но, ние ќе се обезбеди следење на број на вас како е можно превозот comany ја дава на нас, без грижи, и, ако би

DEN 228.00 239.52
LED Суета Огледало Светлина 10 Светилки за Полнење Полнење преку USB Порта, со ON/OFF Dimmer Switch за Облекување Маса DIY Шминка Свеж Со попуст
DC 12V G4 1W 3W 4W 5W 6W Дома Автомобил RV Морски Брод LED Светлина, Крушка Светилка 5 9 13 18 27 led диоди SMD 5050 12V Бесплатен Свеж Со попуст
DC 12V G4 1W 3W 4W 5W 6W Дома Автомобил RV Морски Брод LED Светлина, Крушка Светилка 5 9 13 18 27 led диоди SMD 5050 12V Бесплатен

DC 12 V G4 1 W 3 W 4 W 5 W 6 W Дома Автомобил RV Морски Брод LED Светлина, Крушка Светилка 5 9 13 18 27 led диоди SMD 5050 12 V Беспла

DEN 40.00 42.24
RAYWAY 5PCS T5 Лер Цевка Светлина Lampada 5W 29cm AC110V 220V 1ft Флуоресцентни Цевки 24LED 2835smd Супер-Светли Led Светилка Свеж Со попуст
RAYWAY 5PCS T5 Лер Цевка Светлина Lampada 5W 29cm AC110V 220V 1ft Флуоресцентни Цевки 24LED 2835smd Супер-Светли Led Светилка

RAYWAY 5 PCS T5 Лер Цевка Светлина Lampada 5 W 29cm AC110 V 220 V 1ft Флуоресцентни Цевки 24 LED 2835smd СуперСветли Led Светилка Ѕид

DEN 1272.00 1497.12
200Pcs/Ролна SMD3030 Ултра Светла 1W LED SMD 3Volts Диоди 1800-2200k Килибар Чипови 3030SMD SMT Емитуваат Диоди светлата Свеж
200Pcs/Ролна SMD3030 Ултра Светла 1W LED SMD 3Volts Диоди 1800-2200k Килибар Чипови 3030SMD SMT Емитуваат Диоди светлата

Спецификации : 1 W1 Сосема нов и висок квалитет.2 LED emitter : 1 W Напред Тековната : 300m A3 Се емитуваат боја : 4...

DEN 569.28
6pcs/многу 12V DC 1.5 W LED Под Кабинет Осветлување Топло Бела,Кул Бело за Кујна,Counter ПРЕДВОДЕНА од Кабинетот светлина Свеж Со попуст
6pcs/многу 12V DC 1.5 W LED Под Кабинет Осветлување Топло Бела,Кул Бело за Кујна,Counter ПРЕДВОДЕНА од Кабинетот светлина

Домашна Кујна Предводена Под Кабинет Осветлување 18 LED СМД 3528 Заштеда на Енергија Светилка Светла Сијали

DEN 1473.00 1550.40
НОВИ 10PCS 6V/12V EPILEDS 3535 660nm Длабоко Црвена Висока Моќност 4Chips 4-10W LED Emitter Растение Расте поведе со 20MM Купер Свеж Со попуст
НОВИ 10PCS 6V/12V EPILEDS 3535 660nm Длабоко Црвена Висока Моќност 4Chips 4-10W LED Emitter Растение Расте поведе со 20MM Купер

ние ќе ви даде позитивни повратни информации откако уплата, и pls контактирајте ме пред да ја напушти кој

DEN 898.00 1056.00
Led Расте Светлина Ampolletas Led 3W E27 220V Расте Светилки за Цветни Растенија и Хидропоника Отворено Место Осветлување 60Leds Свеж Со попуст
Висок квалитет 12V BAY15d 1157 Автомобил led Stoplights,Авто Led Кочница светлина PY21/5W P21/5W BAZ15D led Задни светла за Свеж Со попуст
Висок квалитет 12V BAY15d 1157 Автомобил led Stoplights,Авто Led Кочница светлина PY21/5W P21/5W BAZ15D led Задни светла за

1.Тип на производ : 115721 SMD2.Влезен Напон : 12 VDC3.Моќ Дисипација : 3.78 W Max4.Прозрачна Флукс(lm) : 380460 LM5.Зрак Агол : 36

DEN 403.00 504.00