HochiTech ccfl ангел очи комплет 6000k белата ccfl ореол прстени светлата за Ssangyong Rexton 2006 2007 2008 2009 2010 2011

HochiTech ccfl ангел очи комплет 6000k белата ccfl ореол прстени светлата за Ssangyong Rexton 2006 2007 2008 2009 2010 2011

DEN 1248.00

Свеж

Во магацинот

Кога вашиот автомобил е на прстените ќе светне исто како и вашиот нормален DRLs би. CCFL произведува многу светлина од гас обвинет цевки. Контактирајте со нас за информации."
Ние може да го направи секое возило за вас, со нашите големи залихи на прстен големини. CCFL Halos бараат надворешно Напојување.000 часа на непрекината употреба.
П : Што се бои, се сметаат за правни?
О : Бел и Килибар се легални бои на Национално ниво. Бидејќи овие Halos имаат целосно различни жици темперамент, електричниот систем на возилото е непроменета. Развиена првично за BMW, на "halos" опкружуваат надвор од работ на reflectors во вашиот светлата живеалишта.000 часа на непрекината употреба, што е повеќе од два пати на животниот век на конкуренцијата. Плазма halos да се комбинираат и двете технологии на CCFL и SMD нуди високо интензивна светлина излез со мазна сјај.
П : јас Ќе треба да направите било какви дополнителни инсталации?
A : Нашата Ореол колекции се превезува со "Plug and Play" конектори па може да се приклучиш на инверторот директно во паркинг светлина и да се сврти и исклучување од фабриката светлата се префрлите.
ОРЕОЛ Прстени најчесто поставувани ПРАШАЊА :
П : Што се прстени направени од?
A : Hochi Tech CCFL - Светлата Ореол Колекции користете Ладна Катоден Флуоресцентно Осветлување XE технологија, која обезбедува непречено и дури и ореол осветлување. CCFL halos имаат мека амбиентниот сјај и мазна излез. се Атрактивна и Правни алтернатива за грди ОЕМ Дење Работи Светла нашите возила доаѓаат со.000 часа на непрекината употреба и да дојде со Доживотна Гаранција. SMD halos понуда интензивна изглед и светла излез. Прстените само треба 12 V моќност и земјата - ние препорачуваме користење на вашите паркинг светла, со цел да ги вклучи како тие дојдоа на тој начин од фабриката, "ОЕМ стил. Изгледот е многу "висока технологија" и се совпаѓа КРИЕШЕ опремени светла премногу добро. Нашата цел е задоволството на клиентите!
5. Возење Закони може да варира од држава до држава, ве молиме потврдете со твоите државните закони, пред да се направи вашиот ореол избор на боја.
П : Кој може да се инсталира Hochi Tech Ореол за Полнење?
A : Секое лице кое има некои технички искуство и основното разбирање на електрични кола може да се инсталира и Hochi Tech Ореол Комплет.
П : Колку долго ќе овие навистина да трае?
A : Hochi Tech Halos се со највисок квалитет halos на пазарот! Што е два пати поголем од просечниот живот на БИЛО кое друго полнење.
Пр oduct Б ox
Пр oduct Б ox
Пр oduct Б ox
Драги пријатели, добредојдовте на нашата продавница
Ние гарантираме за да обезбеди најдобра услуга и на најдобар квалитет на производот. Дополнително, оваа технологија овозможува за многу светла излез од хало прстени, па тие се видливи денот или ноќта. Едноставно отстранете ги сите навртки, топлина печат, и се повлече, освен.
Hochi Tech се најдобри Демонот Око Колекции произведени за секое возило досега. Ние Брод на Светот, освен Некои оддалечени области. Овие се нашите најпопуларните до денес. Може да се јасно да се види во текот на денот и во текот на ноќта.

За Возило Брендови/Модел: Ssangyong
Ssangyong Модел: Rexton
Rexton-Година: 2005 година
Извор На Светлина: LED
Лер Зрак Тип: Поплави
Led Чип Производител: Epistar
Бренд Име: HochiTech
Напон: 12-13.8V
Тип На Објект: Ангел Очи
Леќа: Не Се Вклучени
Година: 2006 2007 2008 2009 2010 2011
Име На Модел: за Ssangyong Rexton 2006 до 2011 година
Надворешни Тестирање И Сертификација: CE
Објектот Тежина: 0.5kg
Објектот Дијаметар: 0inch
Материјал Тип: CCFL E-Код и ABS
Специјални Функции: Ангел Очи Светлина
Автомобил модел: за Ssangyong Rexton 2006 до 2011 година
Lumens: 2400Lm

Додатоци на производи

2M 12V ЕЛ Жица СИНА Ладна светлина светилка Неонски Светилки Автомобил Атмосфера Светла Уникатен Декор и луз ligero нова жешка Свеж Со попуст
Tcart 6 X ErrorFree Автомобил LED Светла Возилото Внатрешни работи Мапата Купола Вратата Светла Комплет Пакетот за nissan almera Свеж Со попуст
MIXC ТРЕНДОВИ 4x12LEDS Автомобил RGB LED Лента Светлина 16 Бои Автомобил Стил Декоративни Атмосфера Светилки Автомобил Внатрешни Свеж Со попуст
H4 LED H7 Една Светилка H1 H3 H11 880 9005 9006 Двојно Светилка H13 9004 9007 Супер Светло Светилки сијалица 72W 6000K 8000LM Свеж Со попуст
H4 LED H7 Една Светилка H1 H3 H11 880 9005 9006 Двојно Светилка H13 9004 9007 Супер Светло Светилки сијалица 72W 6000K 8000LM

Обрнете внимание пред купување : Светилка има само една Боја температура е 6000k (бела)Ве молиме изберете т

DEN 703.00 1081.44
За Chevrolet Cruze Captiva Спорт Camaro Sonic Искра Equinox 2013 2014 2015 H8 Автомобил LED Магла Светилка 100W Дење Работи Свеж Со попуст
За Chevrolet Cruze Captiva Спорт Camaro Sonic Искра Equinox 2013 2014 2015 H8 Автомобил LED Магла Светилка 100W Дење Работи

За Chevrolet Cruze Captiva Спорт Camaro Sonic Искра Equinox 2013 2014 2015 H8 Автомобил LED Магла Светилка 100 W Дење Работи Сијалица Об

DEN 858.00 1430.40
2x Нови пристигнување W21W LED Обратна Светла 800LM 30W КРИ Чип XBD T20 Светилка WY21W 7440 Задните Опашка Кочница Светлината Свеж Со попуст
OKEEN 2X Црвена леќа Автомобил стил LED Рефлектор Светилка Задните Магла Светилка Браник Светлина Кочница Светлина за FORD Mondeo Свеж Со попуст
2x Бела Festoon Canbus 31MM 41mm 4SMD 5050 LED Грешка Слободни Автомобил Купола светлина, Крушка Светилка 211-2 212-2 Со Топлина Свеж Со попуст
2x Бела Festoon Canbus 31MM 41mm 4SMD 5050 LED Грешка Слободни Автомобил Купола светлина, Крушка Светилка 211-2 212-2 Со Топлина

На оваа аукција е за 4 парчиња на ГРЕШКА СЛОБОДНИ 31mm,41mm 4SMD LED БЕЛИ СВЕТЛА Овие светилки е изградена во Canbо

DEN 82.00 144.00
Tcart 1Set Висока Моќност Автомобил LED Дневни Работи Светлина светилки drl За Форд Ренџер 2015 Година Само Бела Магла Свеж Со попуст
Tcart 1Set Висока Моќност Автомобил LED Дневни Работи Светлина светилки drl За Форд Ренџер 2015 Година Само Бела Магла

Ве молиме проверете го вашиот автомобил предниот браник тип исто како на Денот, светлата за пред вашата

DEN 3100.00 3263.52
за Montero спорт магла светилка база за Мицубиши pajero sport пред метал магла светилка заградата 2000-2005 Свеж Со попуст
за Montero спорт магла светилка база за Мицубиши pajero sport пред метал магла светилка заградата 2000-2005

Ако сакате да купите голем број на производи,ве Молиме контактирајте ме Јас ќе ви даде многу поволна цен

DEN 704.00 1051.20
FEELDO 2 парчиња Автомобил 7443/T20/W21/5W/W3x16q LED Светилки Кочница Сигнал Светла Штекер Подигнат Приклучок Конектор CA3817 Свеж Со попуст
FEELDO 2 парчиња Автомобил 7443/T20/W21/5W/W3x16q LED Светилки Кочница Сигнал Светла Штекер Подигнат Приклучок Конектор CA3817

Опис : На оваа аукција карактеристики сосема нов 7443 / W21 / 5 W / W3x16q жици се подигнат со прежичен штекерите (п

DEN 132.00 191.52
2 ПАРЧИЊА Висока Моќност H7 Led Сијалица 4014 Чип 45 SMD Led Светилки Автомобили Светилка 900LM за Универзална Автомобили Магла Свеж Со попуст
Cafoucs Автомобил Страна пак сигнал пред Фендер светлината Страна светилка за хонда Crv Граѓански Џез Поток Град Свеж Со попуст
Cafoucs Автомобил Страна пак сигнал пред Фендер светлината Страна светилка за хонда Crv Граѓански Џез Поток Град

Страна Индикатор се Претвори Сигнал Светлина Светилка За Хонда Crv Граѓански Џез Поток Град OE број: 34301S5

DEN 302.00 335.52
3pcs! Бела LED Авто Автомобил Читање Внатрешни работи Светлина Панел Купола Светилка За КИА РИО К2 2006-2012/Hyundai Solaris Свеж Со попуст
3pcs! Бела LED Авто Автомобил Читање Внатрешни работи Светлина Панел Купола Светилка За КИА РИО К2 2006-2012/Hyundai Solaris

3x Автомобил, Светлата за Читање Купола LED Светилки Внатрешни работи Белата Боја е Погодна За КИА РИО К2 200

DEN 337.00 449.28
Osmrk LED светилки drl дење работи светлина +ангел око +проектор леќа +магла светилка +жолта пак сигнал за Chevrolet trax tracker Свеж Со попуст
Најновите 1Pcs Партнер Страна Индикатор Repeater Светлина Светилка За Peugeot 107 108 407 206 1007 Свеж Со попуст
Најновите 1Pcs Партнер Страна Индикатор Repeater Светлина Светилка За Peugeot 107 108 407 206 1007

1 Pcs Партнер Страна Индикатор Repeater Светлина Светилка За Peugeot 107 108 407 206 1007СпецификацијаСветла Боја : Жолто

DEN 78.00 82.08