36V LiFePO4 Батерија Полнач 36V 5A За 3.2 V lifepo4 мобилен 12S полнење на батеријата Ouput 43.8 V 5A Живот Батерија Полнач

36V LiFePO4 Батерија Полнач 36V 5A За 3.2 V lifepo4 мобилен 12S полнење на батеријата Ouput 43.8 V 5A Живот Батерија Полнач

DEN 2304.00

Свеж

Во магацинот


36 V 5 A Li Fe PO4 Батерија Полнач, 12 S 43.8 V 5 A Li Fe PO4 Батерија Полнач.
Спецификации
1. SMPS батерија полнач
2. Мулти заштита
3. Животен Век : 50,000 H на 25 Степен
4. Елегантна, сигурен
5. CE, ROHS
Држачи за слика :
Држачи За Внатрешна Структура :
Повеќе Слики :
Параметарот :
Големина
170*90*50
Нето Тежина
1.0 Kg
Максимална излезна моќност
240 W
Сертификација
CE
ЕН-J(240 W) Батерија Полнач Datasheet
НЕМА.
Spec.
Константен Напон
Постојан Струја
Транзиција/Cut-off Тековната
Тежина
Големина
Води
Киселина
Li-ion
Живот
Max
(А)
Води
Киселина
Li
(Kg)
(mm)
1
12 V
14.7 V
16.8 V
14.6 V
10
2
1.0
1.0 Kg
L : 170 W : 90 H : 50
2
24 V
29.4 V
29.4 V
29.2 V
7
1.4
0.7
3
36 V
44.1 V
42.0 V
43.8 V
5
1.0
0.5
4
48 V
58.8 V
54.6 V
58.4 V
4
0.8
0.4
5
60 V
73.5 V
75.6 V
73.0 V
3
0.6
0.3
6
72 V
88.2 V
84.0 V
87.6 V
/
/
/
Карактеристики
1
Целосна автоматска транзиција од КЗ, CV и плови/ отсечени
2
Прецизна граница на напон и струја, гарантира целосно наполнета и да се избегне над задолжен
3
Заштита : во текот на струја, во текот на напон, краток спој и обратна поларитетот.
4
Висока ефикасност : 95%~98%, ПРЕСТАПНА : 0.96, еко-пријателски
5
Две LED индикатори, Алуминиум, елегантен и сигурен.
6
CE&ROHS Уверение, Сигурност и Висок Квалитет
Answer : ___________________________ Note : Намалување на-оф точка за Li батеријата е 5% од КЗ, и тоа може да се постави помеѓу 5%-10%.
Забелешка 2 :
Постојат три различни типови за различни батеријата :
Постојана полнење напон за 36 V оловни батеријата е 44.1 V
Постојана полнење напон за 36 V Li-ion батерија е 42 V.
Постојана полнење напон за 36 V Li Fe PO4 батеријата е 43.8 V.
Постојана полнење тековни е ист : 5 A. Но, тоа е малку поинаква за транзиција струја. Ве молиме погледнете го datasheet .
Основен напон е 43.8 V., Со цел целосно да ја полните вашата батерија, тоа е подобро да ги споделите со нас вашата батерија тип, пред да можеме да се произведуваат во полначот. Тогаш ние може да обезбеди соодветен апарат за полнење за на вашата батерија.
Карактеристики :
1. Кратки-коло заштита, полнач o/p тековната автоматски кога краток спој.
2. Заштита од преоптоварување : полнач o/p тековната ограничен автоматски кога преоптоварување.
3. Обратна поларитетот заштита : тоа ќе се исклучи кога жица е поврзан, полнење DC осигурач или отстранување на грешка.
4. 3-фаза за полнење на владата : CC (константна струја), кратка БИОГРАФИЈА (константен напон) и плови фаза.
5. Сигурен, елегантен, мала големина, светлина,
6. Полнење на државната : две LED дисплеј.
7. Сите видови на производство го имаат поминато CE сертификација.
8.Ефикасност : ≥88 %( максимален капацитет)
Работат Состојба :
1. Температура : -10~45 Степени.
2. Hi-тенџере : ≥AC1500 (P S),≥AC1500 (P за да го FG)
3. Животен Век : 50,000 H на 25 Степен
Се применуваат за :
1. Електрични мотокар
2. Електричниот мотор
3. Електрични туристичко-автомобил
Технологија Поддршка.
Ако имате било какви прашања во врска со овој проблем, ве молиме да ни остават порака. Ние ќе ве контактираме кога ќе го добиеме тоа.

Чашката Стандард: САД, ЕВРОПСКАТА УНИЈА, ВЕЛИКА БРИТАНИЈА, АНИ
Пакет: Yes
екран: No
Тип: Електричен
Интелигентни Полнење: Yes
Бренд Име: ЕН
Брзо полнење: Yes
Употреба: Стандардна Батерија
Батеријата Број: 1
Број На Модел На: 36V 5A

Додатоци на производи

Батерија Полнач НИ ЕУ, велика БРИТАНИЈА АУ Smart USB Полнач за 18650 18350 16340 14500 Компатибилен Литиум Батерија 1 и 4 Слот Свеж Со попуст
Оригиналниот Miboxer C4 VC4 LCD Smart Батерија Полнач за Li-ion/IMR/INR/ICR/LiFePO4 18650 14500 26650 ААА 3.7 1.2 1.5 V V Батерии Свеж
Оригиналниот Miboxer C4 VC4 LCD Smart Батерија Полнач за Li-ion/IMR/INR/ICR/LiFePO4 18650 14500 26650 ААА 3.7 1.2 1.5 V V Батерии

Функција : Текст : AC86265 V / DC12 VИзлез(Макс) : 4.Секоја батерија слот контроли и трошоци независно.Одлично кол�

DEN 1224.00
НОВИ LiitoKala lii-500 LCD 3.7 V/1.2 V 18650/26650/16340/14500/10440/18500 Батерија Полнач оригинални LiitoKala фабрика Свеж
НОВИ LiitoKala lii-500 LCD 3.7 V/1.2 V 18650/26650/16340/14500/10440/18500 Батерија Полнач оригинални LiitoKala фабрика

2 B не може да биде обвинет, Интелигентни признавање лоши батеријата и обратнобатеријата за откривање на

DEN 1055.52
Marsnaska Multicolor USB 5V 1А МОЌ БАНКАТА Одговараат на БАТЕРИЈА 18650 Надворешни DIY Комплет Случај Кутија На универзална Свеж Со попуст
Marsnaska Multicolor USB 5V 1А МОЌ БАНКАТА Одговараат на БАТЕРИЈА 18650 Надворешни DIY Комплет Случај Кутија На универзална

Карактеристики : 100% Сосема нов и висок квалитет!Моден стил, едноставен и модерен дизајн со шарени школка

DEN 53.00 61.44
ПАЛО 4 Слотови Ulrea Брзо Smart Интелигентна Батерија Usb Полнач за NC07 За АА / AAA NiMh NiCd Батерија Батерии LCD Дисплеј Свеж Со попуст
ПАЛО 4 Слотови Ulrea Брзо Smart Интелигентна Батерија Usb Полнач за NC07 За АА / AAA NiMh NiCd Батерија Батерии LCD Дисплеј

Основана од страна на група на високи инженер во акумулатори&полначи домен, Пало е прва класа на професи

DEN 329.00 463.68
XINMORE 29V Напојување 2A оловни Батерија Полнач За 24V Електричен Скутер Интелигентни Електричен Велосипед Алатка Свеж Со попуст
XINMORE 29V Напојување 2A оловни Батерија Полнач За 24V Електричен Скутер Интелигентни Електричен Велосипед Алатка

Задолжен за контрола кола,со Користење на прецизностнапон comparator,Прецизна контрола на полнењетонапон и

DEN 997.00 1425.12
1pcs DC Главата 8.4 V 2A Автомобил Компјутер Лаптоп Мотоцикл AC 100-240V 3.5 mm Конектор за Адаптер за Полнење на Батеријата Свеж Со попуст
ТОЈ DC27.6V 400MA оловни батерија полнач 24v авто батерија полнач за e-скутер електричен скутер батеријата 24V1.2AH-12AH Свеж
Добар квалитет 1.5 м ЕУ НИ велика БРИТАНИЈА АУ Приклучок за Преносни Ac Адаптер 20V 1.5 Таблета Полначот На NOKIA LUMIA 2520 Свеж Со попуст
LiitoKala Lii-500 Мултифункционален Апарат 18650,18650 Полначот 26650 Полнач,Капацитет тест,USB 5V излез,Голем LCD дисплеј Свеж
LiitoKala Lii-500 Мултифункционален Апарат 18650,18650 Полначот 26650 Полнач,Капацитет тест,USB 5V излез,Голем LCD дисплеј

Вметнете ја батеријата полнач, полначот за три секунди или па да се измери внатрешниот отпор на батериј�

DEN 1007.52
Оригиналниот SOH-AAV за SAMSUNG CD Ласерски Леќи SOHAAV SOH AAV CDT100 Свеж
Оригиналниот SOH-AAV за SAMSUNG CD Ласерски Леќи SOHAAV SOH AAV CDT100

Ако имате било какви прашања во врска со нашите производи); или не го знам модел; или не може да се најде н

DEN 648.00
1PCS USB полнач за KENTLI 4 слотови USB батеријата е полнач за KENTLI 1.5 v AA литиум батерија Свеж Со попуст
Liitokala Lii-500 300 260 S1 402 202 100 LCD 3.7 V 18650 18350 16340 25500 14500 26650 1.2 V АА ААА NiMH литиум батерија Полнач Свеж
Liitokala Lii-500 300 260 S1 402 202 100 LCD 3.7 V 18650 18350 16340 25500 14500 26650 1.2 V АА ААА NiMH литиум батерија Полнач

Со посебни адаптер : DC Влезниот напон : 12 V / 2 A Брза детекција процесот на капацитетот на батеријата (кат�

DEN 120.00
VariCore 25.2 V 2A 18650 Литиум батерија Пакет Полначот 6 String Постојан струја константен напон 24V Литиум Полимер Полнач Свеж
HIPERDEAL 8 Слотови Smart Брз Полнач АА ААА Ni-МЗ / Ni-Cd Батерии Батерија Свеж Со попуст
HIPERDEAL 8 Слотови Smart Брз Полнач АА ААА Ni-МЗ / Ni-Cd Батерии Батерија

8 Слотови Smart Брз Полнач АА ААА NiМЗ / NiCd Батерии БатеријаВлез : 100 240 V AC 50 / 60 Hz 100m A Излез : 2.4 V =АА / AAA 180m A Бе�

DEN 359.00 528.00