PL360 PLL Светот Бенд DSP Радио станица ресивер со ETM AM FM ШВ LW PL-360 Црна, Сребрена Достапни вградениот звучник

PL360 PLL Светот Бенд DSP Радио станица ресивер со ETM AM FM ШВ LW PL-360 Црна, Сребрена Достапни вградениот звучник

DEN 2256.00

Свеж

Во магацинот

Тоа работи само како брзо тјунер; тоа е лесна мелодија на следната достапна станица, од страна на кликнете на подесување на воланот. Ние им обезбедуваме на англиски базира работењето прирачник, исто така,. По DSP базирани аналоген и дигитален сигнал процес, ова PL-360 радио има многу добар прием чувствителност, сигнал селективност, SNR перформанси и анти-мешање способност. Осетливост на FM (S/N=30db) : Помалку од 3 ув MW(S/N=26d B) : Помалку од 1m V/m LW (S/N=26db) : Помалку од 10m V /m Ÿ ИСТОК(S/N=26d B) : Помалку од 20u V 3 .TECSUN PL-360 Црна FM Stereo/SW/MW/LW Светот Бенд PLL DSP Радио објектот што се продаваат во оваа листа е si4734 врз основа PL-360 ДИГИТАЛНИ DSP PLL AM FM ШВ светот бенд радио приемник. Сепак, за разлика од ATS, ETM ќе не чувајте или замени оние кои излегуваат спомени со ново скенирање.51 оз(128g) без батерија инсталирана Пакување Листа
1 x Tecsun PL-360 Радио
1 x Посебна торба
1 x Висока чувствителност СУМ Антена.
ETM(Лесно Подесување на Режим) може да скенира преку целиот фреквенциски опсег и одберете сите достапни станици. Можете да ги најдете на оваа функција е корисна кога патувате во друга земја! Бидејќи можете да ги користите ETM да пребарува низ фреквенцискиот опсег без избришете или да го замени било на меморијата што се чуваат дома.
Високо интелигентни Sleep Timer на Моќ/исклучување од 1-120 минути.
FM – Стерео преку стерео слушалки / MW / LW / ШВ FM Фреквенција на опсегот прилагодливи (76 / 87 / 87. Селективност FM : >60d B (±150 KHz) MW : >60d B (НА=3k Hz,±9 KHz) LM : >60d B (НА=3k Hz,±9k Hz) S W : >60d B (НА=3k Hz,±5k Hz)
4 . Излез(Нарушување 10%) : 350m W Димензии & Тежина Димензии ( 2.
1 x Надворешна FM/ШВ антена.5 mm, 114cm)
1 x англиски јазик прирачник за корисникот
Оваа TECSUN PL360 со Нова Функција - ETM (Лесно Подесување на Режим) Оваа функција е слично на ATS (Авто-подесување Складирање)! ETM може да скенира преку целиот фреквенциски опсег и одберете сите достапни станици. Тоа работи само како брзо тјунер; тоа е лесно да се вклучени на следната достапна станица, од страна на кликнете на подесување на воланот.6 cm (42cm-Антена. Оваа PL-360 радио има фреквенција покриеност вклучувајќи FM, MW, LW и ШВ емитување на бендот.
Може да примите FM Stereo/ MW / LW(2. Згора на тоа, сфатив дека ETM може да скенира за повеќе слаби канали од ATS.
FM Фреквенција се движи прилагодливи (76 / 87 / 87. Се чини како ATS е само барање за оние силни достапни канали за уживање; но, од друга страна, ETM е во можност да барате одмор на исчезнати линк.
450 Станица Спомени. FM Стерео crosstalk : Помалку од 25 d B 5 .
Мулти Подесување Методи : ATS, ETM, Auto scan подесување со 5 секунди пред-слушање за двете фреквенција & меморија (VF / VM), manual tuning.5 ~ 108 MHz) 450 Станица Спомени Мулти Подесување Методи : ATS, ETM, Auto scan подесување со 5 секунди пред-слушање за двете фреквенција & меморија (VF / VM), Manual tuning 9 K/10 K СУМ подесување чекор избор на Тајмерот за Спиење од 1 ~ 120 минути Аларм функција на Часовникот, S ignal Сила, Температурата & Потрошувачката на Батеријата дисплеј LCD заднинско Осветлување за заклучување на функцијата за Надворешни СУМ антена Џек Вграден-на полнење функција (USB џек, 5 V) Користејќи високо квалитетни звучници со одличен звук ефекти Управувана од 3 x UM3 (AA) батерии (исклучено) или надворешен адаптер (исклучено) Големина : 53 (W) x 159 (H) x 26 (D) mm FM фреквенција : 87 ~ 108 или 76 ~ 108 MHz MW фреквенција : 522 ~ 1620 (9 K подесување чекор) или 520 ~ 1710 k Hz (10 K подесување чекор ) ШВ фреквенција : 2300 ~ 21950 k Hz LW фреквенција : 150 ~ 522 k Hz (достапни за 9 K подесување само чекор).

боја: Црна, Сребрена
Стил: Преносни
Тип: AM / FM
Димензии (WxHxD): ( 2.10 x 6.26 x 1.02 инчи )5.3 x 15.9 x 2.6 cm
Функција: Вграден Звучник,Часовник
WIFI: No
Тело Материјал: Пластични
Бренд Име: Tecsun
Пакет: Yes
Bluetooth: No
Број На Модел На: PL-360
Екранот: Yes
Напојување: Батеријата или DC Адаптер
Почетен Датум: 2003 година

Додатоци на производи

Рачно Изработени 5N 4 Јадра DIY MMCX Џек Еден Кристално Позлатен Сребрен Надградба Кабел за SE846/SE535/SE425/SE315/SE215 UE900 Свеж
Бренд Mahdi MP4 Плеер 8G Музичкиот Плеер 1.8 инчен Допир Shatterproof Анти-Нула HD Екран Поддршка Видео Музика Снимање Слика Свеж Со попуст
Бренд Mahdi MP4 Плеер 8G Музичкиот Плеер 1.8 инчен Допир Shatterproof Анти-Нула HD Екран Поддршка Видео Музика Снимање Слика

Поради акции статус и временски разлики, ние ќе изберете да брод од вашиот објект од нашиот прв располаг

DEN 1847.00 2841.60
10 Пара 20 Компјутери Во Уво Слушалки на Уво, влошки За Samsung Опрема Круг R130 Eartips Опфаќа слушалки Earpads Earbuds Силикони Свеж Со попуст
5 Парови (Голема & Медиум & Мали Димензии) Црна Боја Силикони Замена Уво Пупки Совети Свеж
5 Парови (Голема & Медиум & Мали Димензии) Црна Боја Силикони Замена Уво Пупки Совети

Пакет се вклучени : 5 Пар Големи димензии +5 Парови Средни+ 5 Парови Мали димензии Силикони Замена Уво Пупк

DEN 186.72
NEWYES 10.5 инчен LCD Пишување Цртање Одбор Преносни Хартија Ултра Тенок Ракопис Графички Подлога Свеж Со попуст
NEWYES 10.5 инчен LCD Пишување Цртање Одбор Преносни Хартија Ултра Тенок Ракопис Графички Подлога

Ние веруваме ние може да ви даде задоволителен одговор и решение, ние ќе се подобри со навремено и подоб

DEN 950.00 1727.52
SMSL П5 Про Чист Дигитален HiFi Засилувач USB Влакна Коаксијален Оптички Аудио Моќ Сребро. Свеж
SMSL П5 Про Чист Дигитален HiFi Засилувач USB Влакна Коаксијален Оптички Аудио Моќ Сребро.

Опис на производот карактеристики на П5 Pro : 1 : Висок квалитет за далечинска конфигурација, далечински уп

DEN 6719.52
Со Слајд Блок Оклопна Слушалка Кабел За Etymotic ER4B ER4PT ER4S ER6I ER4 LN005486 Свеж
Со Слајд Блок Оклопна Слушалка Кабел За Etymotic ER4B ER4PT ER4S ER6I ER4 LN005486

Објектот Состојба : Brand New без мало пакет.Оваа цена е за 1pcs 1.2 м кабел како што можете да видите од сликата..

DEN 1098.24
Август MR230 Безжична Bluetooth 4.2 Приемник aptX Ниска Латентност 3,5 мм ПОМОШЕН Bluetooth Аудио Музички Адаптер за Автомобил Свеж Со попуст
60MM 2 Пара Замена Мек Сунѓер Уво Влошки Опфаќа За Headphone Свеж Со попуст
60MM 2 Пара Замена Мек Сунѓер Уво Влошки Опфаќа За Headphone

2 Пара Замена Мек Сунѓер Уво Влошки Опфаќа За Слушалки Слушалките 60 MMПакетот вклучува : 2 Пара(4 Pcs) X Слуша

DEN 48.00 57.12
MP2A5060 ZIP Оригиналот На Акции 5PCS/МНОГУ Бесплатен Превозот Свеж
MP2A5060 ZIP Оригиналот На Акции 5PCS/МНОГУ Бесплатен Превозот

♦ Ја испорача стоката на нашите клиенти со брзина и прецизност.♦ Поради акции статус и временската зон

DEN 420.00
Trave Носат Патување Патент Ракав Преносни Заштитна Хард Корица Кутија Случај за JBL Флип 4 Flip4 Bluetooth Звучници,Игра во Свеж Со попуст
10PCS/МНОГУ KTY81/210 KTY81-210 ДО 92 MARKING81 210 Бесплатен Превозот Свеж
10PCS/МНОГУ KTY81/210 KTY81-210 ДО 92 MARKING81 210 Бесплатен Превозот

Повратни информации♦ Почитувани купувачи, ние го цениме вашиот бизнис, ако сте задоволни со нашата слу

DEN 261.60
2017 Оригинални RUIZU X18 8G Bluetooth Спорт MP3 Плеер Lossless Рекордер FM Радио, Bluetooth 4.0 Музичкиот Плеер Поддршка 64G Свеж Со попуст
2017 Оригинални RUIZU X18 8G Bluetooth Спорт MP3 Плеер Lossless Рекордер FM Радио, Bluetooth 4.0 Музичкиот Плеер Поддршка 64G

За да го купат Најновиот Оригинални KZ ZS5 2 DD + 2 BA Хибрид слушалка , ве молиме кликнете подолу на сликата : 201

DEN 1060.00 1432.80
5.5 мм Мемориска Пена Уво Влошки За Слушалки Сунѓерот Bluetooth Слушалка Замена Слушалки Earpads Слушалки Опфаќа Eartips Свеж Со попуст
GHXAMP 2 ПАРЧИЊА 8 ИНЧЕН 178MM Говорникот Гума опкружувачки страна поправка делови За конвенционалните Звучникот repairment Свеж Со попуст
Заменете перница за Panasonic Техника RP-F30 слушалки на уво влошки.(earmuffes/уво подлога/earcap) Свеж
Заменете перница за Panasonic Техника RP-F30 слушалки на уво влошки.(earmuffes/уво подлога/earcap)

Опис На ПроизводотПакет се вклучени : 1.1 Замена Earpads Компатибилен Со Panasonic Техника RPF30 RPHT370 RPHT376 RPHT379 RPHT455 RPH

DEN 671.52
KA393 НАТОПИ-8 Оригинални 20PCS/МНОГУ Свеж
KA393 НАТОПИ-8 Оригинални 20PCS/МНОГУ

Дали довербата нашиот квалитет, а не се сомневам во нашата цена Нашата цел е да се обезбеди највисоко Ни

DEN 88.80
Нови HA400 Ултра-компактен 4 Канали Мини Аудио Засилувач Стерео приклучок за Слушалки со Адаптер Свеж Со попуст
Нови HA400 Ултра-компактен 4 Канали Мини Аудио Засилувач Стерео приклучок за Слушалки со Адаптер

Ултракомпактен стерео приклучок за слушалки засилувач за студио и фаза на примена.Со 4 слушалки излезни

DEN 798.00 840.00
Hifi MMCX Кабел за Безжична Bluetooth Адаптер Спортски Слушалка Кабли за Shure SE215 SE535 SE846 UE900 DIY Слушалки во Конекторот Свеж Со попуст
Hifi MMCX Кабел за Безжична Bluetooth Адаптер Спортски Слушалка Кабли за Shure SE215 SE535 SE846 UE900 DIY Слушалки во Конекторот

Hifi MMCX порта безжична Bluetooth адаптер спортски кабел За Shure SE215 SE535 UE900 Слушалка со Bluetooth адаптер приклучок за

DEN 495.00 575.52
150Mbps USB2.0 Со Антената со Голема Брзина 802.11 n/g/б Мрежа LAN WiFi Dongle Безжичен Адаптер Свеж
150Mbps USB2.0 Со Антената со Голема Брзина 802.11 n/g/б Мрежа LAN WiFi Dongle Безжичен Адаптер

Опис : Најмалите 150 Mbps Wi Fi LAN Адаптер за HD ТВ / Player / PSP / итн Уживајте во безжична и висока дефиниција филмов

DEN 287.52
SCLS 14pcs Силикони Earbuds Покрие Куршум главата форма Компатибилен Со Повеќето Во Уво Слушалки медиум Црна. Свеж
SCLS 14pcs Силикони Earbuds Покрие Куршум главата форма Компатибилен Со Повеќето Во Уво Слушалки медиум Црна.

14pcs Силикони Earbuds Покрие Куршум главата форма Компатибилен Со Повеќето Во Уво Слушалки медиум Црна.Нето

DEN 56.16
Нова Жешка Торба Торбичка за JBL Полнење 3 Патување Заштитна Маска Случај За JBL Charge3 Bluetooth Звучник Екстра Простор Plug Свеж Со попуст
WILTEEXS Преносни Мини Фрекфентна Модулација Дигитален LED Дисплеј FM Радио Приемник Процесирање на Сигналот Со Слушалка Свеж Со попуст
Замена Аудио Сребро Кабел со Далечински Микрофон За Зајнхајзер HD 2.30 HD 2.20 s Over/На Уво Слушалки Свеж
Замена Аудио Сребро Кабел со Далечински Микрофон За Зајнхајзер HD 2.30 HD 2.20 s Over/На Уво Слушалки

Замена Аудио Sliver Кабел со Далечински Микрофон За Зајнхајзер HD 2.30 HD 2.20 s Over / На Уво Слушалки Лизгачки конт

DEN 815.52
1pcs црна 3.5 mm 1 во 2 парови аудио линија Earbud Слушалки Слушалки Слушалка Splitter За подлога Андроид Телефон Мобилен MP3 Свеж Со попуст
2018 мода Преносни 4GB 8GB 16GB MP5 музички плеер со LCD екранот на FM радио, Видео, филм може да биде картичка вградениот звучник Свеж Со попуст
Безжична Глас Пренос Систем 1 FM Предавателот + 10 FM Радио Приемник за Насочување Црква Состанок Обука Y4305 Свеж Со попуст
Безжична Глас Пренос Систем 1 FM Предавателот + 10 FM Радио Приемник за Насочување Црква Состанок Обука Y4305

Ве молиме контактирајте со нас пред да се врати на објектот, ние ќе ви понуди право на враќање адреса...

DEN 3725.00 4656.00
Најновите ПРЕПОРАКИ-X A2DC Bluetooth Кабел за CKS1100 E40 E50 E70 LS200 LS300 LS400 CKR90 CKR100 LS50 LS70 Слушалки Сребро Позлата Свеж Со попуст
Најновите ПРЕПОРАКИ-X A2DC Bluetooth Кабел за CKS1100 E40 E50 E70 LS200 LS300 LS400 CKR90 CKR100 LS50 LS70 Слушалки Сребро Позлата

Најновите ПРЕПОРАКИX A2 DC Bluetooth Кабел за CKS1100 E40 E50 E70 LS200 LS300 LS400 CKR90 CKR100 LS50 LS70 Слушалки Сребро Позлата Линија

DEN 1651.00 2262.24