JJC IR-C2 Безжичниот Далечински Управувач Shutter за CANON 8000D 760D 750D 70D 60D 60Da 7D 6D 5D Mark III 100D 700D 650D 5D 7D Mark II

JJC IR-C2 Безжичниот Далечински Управувач Shutter за CANON 8000D 760D 750D 70D 60D 60Da 7D 6D 5D Mark III 100D 700D 650D 5D

DEN 479.52

Свеж

Во магацинот


На JJC IR-C2 Безжичниот Далечински Управувач (Инфрацрвена) е за користење со CANON EOS серија и Power Shot серија камера со вградени инфрацрвен приемник. Тоа дејствува како безжичен shutter ослободување способни веднаш да се активира на блендата без нарушување на камерата, до растојание од околу 8meters пред камерата. Се препорачува за фотографирање на предмети што се тешки за пристап, или да се минимизираат вибрациите за close-up прозорци и време на експозиција.
Спецификација :
Модел
IR-Ц2
Димензии
75mm x 42mm x 11.15 mm
Тежина
16.5 g
Работната Далечина
1cm-8meters
Батеријата
CR2032
Материјал
ABS
Гаранција
Една година гаранција
JJC IR-C2 заменува КАНОН RC-1 & РК-6.
Компатибилност : за Canon dslr фото/SLR дел компатибилен со Canon Камерите За EOS Серија 8000 D 760 D 750 D 70 D 60 D 60 Da 7 D EOS 6 D 5 D Mark III 100 D 700 D 650 D 600 D 550 D 500 D 450 D 400 D 350 D 300 D 5 D Mark II 7 D MARK II За EOS Бунтовнички Серија T6i T6s Бунтовнички SL1 Бунтовнички T5i Бунтовнички T4i Бунтовнички T3i Бунтовнички К2 Rebel Rebel XSi T1i Бунтовнички T2 Бунтовнички XT Бунтовнички XTi Бунтовнички T2i Бунтовнички T1i Бунтовнички Ti Digital Rebel За EOS Бакнеж Серија БАКНЕЖ X8i Бакнеж X7i Бакнеж X6i Бакнеж Х5 Бакнеж X4 Бакнеж X2 Бакнеж Дигитални X Бакнеж 5 Бакнеж Дигитални N Mirrorless EOS M EOS М2 EOS М3 За Film SLR УСТРЕМ 7 10 30 33 50 55 100 300v 300x 3000v QD Бунтовнички К2 Бунтовнички Т1 Датум на Бунтовничката T2 Датум Бакнеж III Бакнеж III L A10 APS SLR EOX IX Sure Shot (Prima Супер) Z180u Z155 120 ELPH 370 Z Z3 *работи Само со shutter функција. За Canon DC дел компатибилен со Canon Камерите Моќ Шут Про 1 G6 G5 G3 G2 G1 S1 Е S70* S60* Про 90 Е *Само Shutter Ослободување Функција за S70 & S60 ELPH 370 Z Z3

Тип: Безжичната
Бренд Име: JJC
Компатибилен Бренд: CANON
Пакет: Yes
Број На Модел На: IR-Ц2

Додатоци на производи

Allenjoy позадина фотографија од тебе боја bokeh зелена сјајна мода позадина за фото позадина ткаенина новородените Свеж Со попуст
РС-60E3 Тајмер Далечинско управување Shutter Ослободување Кабелот За Canon 300D 350D 450D 550D 500D 600D 60D 1000A 1100D Свеж Со попуст
РС-60E3 Тајмер Далечинско управување Shutter Ослободување Кабелот За Canon 300D 350D 450D 550D 500D 600D 60D 1000A 1100D

Опис на производотРС60 E3 тајмер со 85 cm кабел и автотајмерот , интервал тајмер , долго изложување на тајмер

DEN 569.00 618.72
Laeacco Црвена Завеса Дрвени Подни Фаза Сцена Бебе Фотографија Потекло Винил Камера Фотографски Backdrops За Фото Студио Свеж Со попуст
NeoBack 5x7ft Флорални Прозорец Вратата Потекло Фотографија Backdrops Фото Студио Винил Печатена Фотографија во позадина P2394 Свеж Со попуст
Neewer 2,5 mm-N3 Камера Далечински Управувач Shutter Ослободување Кабел Кабелот за Nikon D90/D600/D610/D5000/D5100/D5200/D5300/D7000/D7100 Свеж Со попуст
Neewer 2,5 mm-N3 Камера Далечински Управувач Shutter Ослободување Кабел Кабелот за Nikon D90/D600/D610/D5000/D5100/D5200/D5300/D7000/D7100

НАПОМЕНА : има промени на нашите во Странство магацин, нашите ЕУ клиенти да нарачате производот од нашит

DEN 273.00 287.52
NeoBack Бели Тули и Сива Дрво кат студио фото потекло Тенка Винил Фото backdrops бела новороденче photocall Свеж Со попуст
NeoBack Бели Тули и Сива Дрво кат студио фото потекло Тенка Винил Фото backdrops бела новороденче photocall

Слични Производи : Спецификации : Материјал : Политкаенина(винил крпа 100% полиестер)Материјал Тежина : 110 G

DEN 285.00 431.52
Време Застаруваат Intervalometer Тајмер Далечинско управување на Блендата со Кабел за Sony A7R A7S NEX-3N A5000 A5100 A6000 Свеж Со попуст
Време Застаруваат Intervalometer Тајмер Далечинско управување на Блендата со Кабел за Sony A7R A7S NEX-3N A5000 A5100 A6000

Карактеристики : Автоматски тајмер, тоа може да го прилагодите доцнењето, експозиција, интервал на врем

DEN 777.00 863.52
Allenjoy фотографија позадина Розова трепкане трепкане малку ѕвезда роденден тема децата фотографски профили и фото студио Свеж Со попуст
Тенка Винил фотографија позадина Прилагодите облак шема Backdrops Дигитално Печатење Позадина за фото Студио Ф-1480 Свеж Со попуст
Funnytree позадина за фото студио дрво црвено штала врата надвор од фарма позадина фотографија photobooth фото проп Свеж Со попуст
Funnytree позадина за фото студио дрво црвено штала врата надвор од фарма позадина фотографија photobooth фото проп

Може да се прилагоди на секоја големина 4.Обично треба да се испрати на сад 1220 работни дена, Европа, Азија

DEN 460.00 666.72
LS-2.5/C3 Shutter Ослободување Кабелот Кабел за Canon 5D Mark III 7D MarkII 1D 1Ds MarkIII 1Ds MarkIV за Yongnuo RF-603 RW-221 Свеж Со попуст
LS-2.5/C3 Shutter Ослободување Кабелот Кабел за Canon 5D Mark III 7D MarkII 1D 1Ds MarkIII 1Ds MarkIV за Yongnuo RF-603 RW-221

LS2.5 / C3 Shutter Ослободување Кабелот Кабел за Canon 5 D Mark III 7 D Mark II 1 D 1 Ds Mark III 1 Ds Mark IV за Yongnuo RF603 RW221 MC36 RОпис на прои

DEN 172.00 191.04
Allenjoy позадина фотографија кошарка суд спорт дрво кат професионална камера оригиналниот дизајн фото студио Свеж Со попуст
Allenjoy позадина фотографија кошарка суд спорт дрво кат професионална камера оригиналниот дизајн фото студио

Африка, Јужна Америка зема 2560 работни дена.Пад на превозот 6 П : Како можам да се прилагодите на позадинат

DEN 460.00 666.72
Godox КТ-16 16 Канали во Безжичните Радио Флеш Предизвика Предавателот + Приемник за Set за Canon Nikon Pentax Студио Флеш Свеж Со попуст
Godox КТ-16 16 Канали во Безжичните Радио Флеш Предизвика Предавателот + Приемник за Set за Canon Nikon Pentax Студио Флеш

Сите модели на производот уникатно имаат мултифреквенција изолација техника и само кодирање појавувањ

DEN 693.00 911.52
Среќен Роденден Шарени Знаменца Роденден Паркинг (Надворешен Сопствен Фото Позадина Фотографија Потекло Свеж Со попуст
Тенка Винил Фотографија Позадина Прилагодите Backdrops Дигитално Печатење Позадина за фото Студио 5X7ft F-1508 Свеж Со попуст
Тенка Винил Фотографија Позадина Прилагодите Backdrops Дигитално Печатење Позадина за фото Студио 5X7ft F-1508

Ако имате било какви прашања, ве Молиме контактирајте со нас тоа е погоден за еднократна употреба(роден

DEN 414.00 600.00
Камерата Фото Студио Количка за LED Светло Diffuser Softbox Мека Кутија за Viltrox Yongnuo YN160 YN300 Воздухот Про LED Светло Свеж
Камерата Фото Студио Количка за LED Светло Diffuser Softbox Мека Кутија за Viltrox Yongnuo YN160 YN300 Воздухот Про LED Светло

Топло прашува за купувачите : за да ви даде подобра цена и да заштедите пари, можете да изберете превозот

DEN 938.40
7x5ft Сино Небо Божиќ Фотографија Позадина Снег Елка Сјајот Ѕвезда Снегулка Шума во Зима Позадина Назад пад Свеж
Белата Боја Тули Знамиња Бело Дрво Одбор Фотографија Backdrops Студио Фото Позадина Новородените Свеж Со попуст
Белата Боја Тули Знамиња Бело Дрво Одбор Фотографија Backdrops Студио Фото Позадина Новородените

Но, превозот на товар можеби малку повисока за некои земји Ткаенина ткаенина backdrops е нашата најнова и на

DEN 284.00 383.52
Mehofoto Фотографија Позадина 5x7ft Винил Позадина Прилагодени на Стари дрвени подови Новороденчињата Фотографија Позадина, Свеж Со попуст
Allenjoy свежи бело цвеќе на старата сина, дрвена табла пролет фото позадина фонд фото студио позадина фотографски позадина Свеж Со попуст
ЖИВОТОТ МАГИЈА КУТИЈА Винил Цвет Позадина Винил Фотографија Backdrops Најдобри Позадина Камен на Патот Backdrops Свеж Со попуст
ЖИВОТОТ МАГИЈА КУТИЈА Винил Цвет Позадина Винил Фотографија Backdrops Најдобри Позадина Камен на Патот Backdrops

Сите наши Крпа потекло се направени во Кина и се печатени во времето на цел Ние ќе се потрудиме да го реш

DEN 230.00 287.52
3X3M Прилагодите винил фотографија позадина ѕид од тули дрво компјутер печати позадина за фото студио L512 Свеж Со попуст
3X3M Прилагодите винил фотографија позадина ѕид од тули дрво компјутер печати позадина за фото студио L512

Производство на сликата : Функција : Големина : 3 X3 M (10x10ft)(Доколку имате одредени големината потреби, било

DEN 1598.00 2160.00
Neewer 3M x 6M PRO, Фото Студио Чиста Муслин Расклопна Позадина Позадина за Фотографија,Видео и Televison - ЦРНА Свеж Со попуст
Neewer 3M x 6M PRO, Фото Студио Чиста Муслин Расклопна Позадина Позадина за Фотографија,Видео и Televison - ЦРНА

3x6m / 10x20ft Позадина, совршен за телевизија, видео продукција и дигитална фотографија.Род џебот на секој го

DEN 2208.00 2399.52