3D Печатач 3D V6 J-раководител Пневматски Конектори PC4-01 1.75 mm PTFE Цевка брз спојка, j-раководител Фитинзи Reprap Hotend Одговара

3D Печатач 3D V6 J-раководител Пневматски Конектори PC4-01 1.75 mm PTFE Цевка брз спојка, j-раководител Фитинзи Reprap Hotend

-1 %

DEN 27.84

Свеж

Во магацинот


За 3 D V6 1.75 3.0 mm 3 D печатач дел
тоа може да се вклопат 2*4mm Цевка и 3*4 Цевка Совршен.
Модел : PC4-01
Завртка тема : M10
OD : 4 MM

Големина: 1pcs, 2pcs, 5pcs, 10pcs
Бренд Име: BIQU
Тип На Објект: Пневматски Конектори
Број На Модел На: C305
кодот на производот: C305
Големина: 1.75/3.0mm
Употреба: за 3D печатач дел

Додатоци на производи

4040 алуминиумски профил делови 40x40x90xM12 M12x1.75 мм црно цинк, алуминиум заптивка крајот врска блок за слот 8мм 1pcs Свеж
SWMAKER Borosilicate Стакло Кревет 170x170mm за Lulzbot мини 3D печатач делови Свеж Со попуст
SWMAKER Borosilicate Стакло Кревет 170x170mm за Lulzbot мини 3D печатач делови

Оваа borosilicate стакло кревет се користи на Lulz Bot Мини како главни структурни тело на загреана кревет собран

DEN 854.00 959.52
3D принтери Увезени 1M 2*3мм Јасно PFA PTFE Цевка Тефлон Цевка, J-раководител hotend RepRap Rostock Bowden Екструдер ID 2mm Свеж
3D принтери Увезени 1M 2*3мм Јасно PFA PTFE Цевка Тефлон Цевка, J-раководител hotend RepRap Rostock Bowden Екструдер ID 2mm

Материјал : ТефлонДолжина : 1 метарID : 2mmOD : 3ммРаботна температура : 190° C до 280° CХемиски Отпорни (сите заедн

DEN 40.80
5pcs/многу 3D Печатач Accessorie Нерѓосувачки челик MK8 Млазницата 0.2 0.3 MM MM 0.4 MM 0.5 MM 1.75 MM Филамент Makerbot J-раководител Свеж
3d печатач јаглерод 10мм карбонски влакна род должина од 450 мм за јаглерод круг род aeromodelling stiffener авион робот 1pcs Свеж
3DSWAY 3D Печатач Додатоци 10pcs/многу Механички Граница Вклучите Модул Вертикален Тип Endstop Switch за РАМПИ 1.4 3D Принтери Свеж Со попуст
Алуминиум легура плоча 10mmx100mm член 6063 алуминиум-T5 оксидација ширина 100mm дебелина 10мм должина 200mm 1pcs Свеж
Алуминиум легура плоча 10mmx100mm член 6063 алуминиум-T5 оксидација ширина 100mm дебелина 10мм должина 200mm 1pcs

Ве молиме имајте во предвид пред купување : Слика само како референца.вистинските испорачаната стока ќе

DEN 158.40
BIQU BLTouch Авто Израмнување Сензор Греење Кревет Ниво За 3D Печатач Подобрување на Печатење Прецизност Авто Кревет Грејач Свеж Со попуст
Trianglelab НОВА 3D Печатач 3D TOUCH Бесплатен Превозот AutoV EED Израмнување Сензор Авто Израмнување 3d touch сензор Функција Свеж Со попуст
300x300mm Сина Изгради Листови се Изгради Плоча Лента Платформа Матирано Загрева Кревет Налепница Со 3M Поддршка За Creality Свеж Со попуст
BIQU Нови Гајтанот Филамент Планината Рек Заградата За PLA/ABS со вжарено 3D Печатач Свеж Со попуст
BIQU Нови Гајтанот Филамент Планината Рек Заградата За PLA/ABS со вжарено 3D Печатач

BIQU Нови Гајтанот Филамент Планината Рек Заградата За PLA / ABS со вжарено 3 D Печатач1 PCS 3 D Филамент Планинат

DEN 492.00 517.44